Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Laktációs szaktanácsadó hallgatók válaszolnak

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Üdvözletem mindenkinek!

    Egy aggodalmam miatt írok. Pénteken vinnem kellett a kisfiamat koponyaröntgenre. Sajnos nem volt velünk senki,így én mentem be lefogni. Megemlítettem előtte a röntgenes hölgynek,hogy szoptatok. 5,5 hónapos babámat. Azt mondta nem baj. Adott a derekamhoz ólomkötényt,viszont a mellemhez nem. Nem mondta fejjem le a tejet vagy bármi ilyesmit. Haza értünk a kisfiammal,kislányom már nagyon éhes volt,így megetettem. Árthattam neki ezzel a tejcsivel????
    Szörnyen érzem magam.

    Comment


      Ne izgulj, semmi baja nincs a tejednek! Teljesen biztonságos szoptatni.

      Comment


        Akkor megnyugodhatok? Annyira būntudatom vol,hogy a röntgen utàn nem fejtem le... De màr annyria éhes volt babó

        Comment


          Lehet, hogy már szerepelt korábban, de nem olvastam végig a topicot, bocs.
          Anyósomtól kapok néha kedves, kicsit erőszakos aggodalmaskodást a szopizással, együttalvással kapcsolatban, leginkább amiatt aggódik, hogy így mikor fog majd nélkülem elaludni, ha még mindig szopizik.. Mindig kedvesen hárítok, megértően mormolok valamit, hogy hát igen, de egyelőre úgy érzem, így a jobb nekünk stb.
          De minap azt mondta, hogy hallotta ezt a WHO ajánlást, hogy két éves korig. Na az biztos az afrikai gyerekek miatt van, ahol nincs mit enni és még mindig jobb, ha szopiznak.. pff. Erre mit mondanátok?
          Nagy lélekjelenléttel újra elmondtam, hogy megértem az aggodalmait, de egyrészt lassan meg lehet beszélni a picivel (17 hónapos lesz), hogy ha már cikinek fogom érezni, akkor idegenek előtt (anyósék előtt) nincs szopi, illetve, hogy már volt rá példa, hogy vidáman elalszik cici nélkül is attól, hogy általában szopival alszik el. Azt hiszem, az esik rosszul, hogy nem igazán hallja meg a válaszaim és számíthatok rá, hogy legközelebb megint kezdjük előről. El lehetne ezeket vágni egy kicsit kategorikusabb kijelentéssel, hogy úgy csinálom, ahogy a férjemmel jónak látjuk, de nem akarom őt elmarni, eltávolítani. Hogy tudnám vele megértetni, hogy jót teszek az unokájával?
          Ágota, Szofi (2015/06) anyuja.

          Comment


            Nem vagyok szoptatái tanácsadó, de én azt mondanám, majd ha megérik rá. Lehet általánosabban elfogadott példát hozni pl. dzobatisztaság.

            Comment


              kagozia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Lehet, hogy már szerepelt korábban, de nem olvastam végig a topicot, bocs.
              Anyósomtól kapok néha kedves, kicsit erőszakos aggodalmaskodást a szopizással, együttalvással kapcsolatban, leginkább amiatt aggódik, hogy így mikor fog majd nélkülem elaludni, ha még mindig szopizik.. Mindig kedvesen hárítok, megértően mormolok valamit, hogy hát igen, de egyelőre úgy érzem, így a jobb nekünk stb.
              De minap azt mondta, hogy hallotta ezt a WHO ajánlást, hogy két éves korig. Na az biztos az afrikai gyerekek miatt van, ahol nincs mit enni és még mindig jobb, ha szopiznak.. pff. Erre mit mondanátok?
              Nagy lélekjelenléttel újra elmondtam, hogy megértem az aggodalmait, de egyrészt lassan meg lehet beszélni a picivel (17 hónapos lesz), hogy ha már cikinek fogom érezni, akkor idegenek előtt (anyósék előtt) nincs szopi, illetve, hogy már volt rá példa, hogy vidáman elalszik cici nélkül is attól, hogy általában szopival alszik el. Azt hiszem, az esik rosszul, hogy nem igazán hallja meg a válaszaim és számíthatok rá, hogy legközelebb megint kezdjük előről. El lehetne ezeket vágni egy kicsit kategorikusabb kijelentéssel, hogy úgy csinálom, ahogy a férjemmel jónak látjuk, de nem akarom őt elmarni, eltávolítani. Hogy tudnám vele megértetni, hogy jót teszek az unokájával?
              Nem tanács lesz, hanem kicsit off...Nekem is 15/6- os kislányom van, de jó volt olvasni,hogy mással is így van! Nekem sincs túl sok ekkora szopis-együttalvós baba az ismeretségi körömben. Mondjuk ő még nem aludt el szopi nélkül, kíváncsian várom, mikor jön el ez a pillanat

              Comment


                Jaj.ismerős.csak nálunk már a 3.gyerek nő így fel.de nem unják meg a nagyik
                "Engem ne emeljen a magasba senki,ha nem tud addig tartani,míg tényleg megnövök..." Birtalan Ferenc
                Zsófi-hordozási tanácsadó (hordozo.hu) vagyok Kaposváron és környékén!

                Comment


                  Kitartást csajok! A mikor fog elaludni anya és szopi nélkül kérdésre: Mikor anya nem lesz ott! Nem hiszik a rokonok, amíg nem látják. Egyszer menjetek el apával moziba vagy színházba és az aggodalmas nagymama altasson - higgyétek el menni fog neki és akkor megnyugszik, hogy nem anya ágyából és cicijéről fog férjhez menni / megnősülni.
                  A, Momo (2012) és Maci (2014) boldog anyukája

                  Comment


                    Sziasztok!
                    Ismerős anyukánál most diagnosztizálnak magas vérnyomást. Lassan két éves a picije, akit ha van rá mód nem szívesen választana el. A szakorvos furcsán nézett rá, de azzal küldte haza, hogy ha a gyerekgyógyász talál neki olyan vérnyomáscsökkentőt, ami helyreállítja, de nem választódik ki a tejbe, akkor nincs akadálya a további szoptatásnak. Nos szeretnénk segíteni, hogy találjon Azon kívül, hogy felhívjuk a doktorúr figyelmét az e-lactancia adatbázisára, tudnátok ajánlani valakit akihez fordulhatna az anyuka ezügyben?
                    Évi, Lilla (2012. 04. 03.) és Viola (2016. 03. 07.) éés Ferike (2018 február) anyukája

                    Comment


                      www.ibclc.hu
                      szoptatási tanácsadók vannak itt,és föl van tűntetve mindenkinél,hogy ki milyen orvos,védőnő,gyógyszerész,stb.(mindenki eü.végzettségű)
                      szerintem találtok köztük olyan orvost,aki tud segíteni!
                      "Engem ne emeljen a magasba senki,ha nem tud addig tartani,míg tényleg megnövök..." Birtalan Ferenc
                      Zsófi-hordozási tanácsadó (hordozo.hu) vagyok Kaposváron és környékén!

                      Comment


                        Szoptatási tanácsadó nem fog gyógyszert javasolni (hacsak nem egyben a megfelelő szakorvos is), és a gyerekorvosnak sem ez a feladata. Főleg, hogy vérnyomáscsökkentőből ma már rengetegféle létezik. De ha az anya orvosa mond lehetőségeket, hogy miket írna fel, akkor a tanácsadók utána tudnak nézni, esetleg segíthetnek hasonló hatású, de biztonságosabb szert találni. Ha a doktor nyitott rá, ő is konzultálhat ez ügyben orvos IBCLC-vel.
                        Zsuzsi a három lányú
                        hordozási tanácsadó, IBCLC hallgató (privi helyett emailt írj: somzsuzs frímél)
                        Pécsi Kertvárosi Babahordozó Klub

                        Comment


                          Szia Zsuzsi
                          Vegre sikerult eljutnom ide is
                          Nóri vagyok, Baba L.(2012.10.24.) anyája

                          Comment


                            Szia Nóri! De jó, itt az erősítés
                            Van egy másik topik is, ahova szoktak jönni kérdések, azt is érdemes bekönyvjelzőzni.
                            Zsuzsi a három lányú
                            hordozási tanácsadó, IBCLC hallgató (privi helyett emailt írj: somzsuzs frímél)
                            Pécsi Kertvárosi Babahordozó Klub

                            Comment


                              Sziasztok! Nagyon nehéz volt az indulásunk, császáros szülésünk volt és a szopizással elég nagy gondok vannak. Doki szerint gyenge a picúrka nyaka gondolom ettől nem tud szopizni rendesen most a nyugágy pozícióval próbálkozunk, de itt is sokszor mammog, pattog a fejével a cicin és elveszti a türelmét így nem lakik jól gondolom és ettől nem is nyugszik meg, így nem lehet lerakni se, mert azonnal sír és ritka, hogy belealszik a cicizésbe, majd nyugodtan alszik és kipihenten ébred 😰😢😢 mit tudnék javítani vagy változtatni, hogy kipihent, nyugodt és jóllakott, türelmes legyen a babum? Nagyon köszönöm, ha valaki szán ránk 1 picike gondolatot 🥰🤗

                              Comment


                                Kedves MsCsikano, érdemes lenne vagy a FB szoptatási tanácsadás kérdezz-felelek csoportba írnod, vagy megkeresned egy ibclc-t online tanácsadásra, hogy hamar a végére járjatok a dolognak. Az ibclc.hu oldalon találsz minket, vagy a szoptatasitanacsadok.hu oldalon. Réka
                                Réka vagyok, fehérló.
                                Csikóim: Máté, Ákos, ]Liliom és Kamilla
                                Spec ht (ClauWi), dúla (DONA) szoptatássegítő (IBCLC hallgató) Segíthetek?

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X