Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Hozzátáplálás, de hogyan?

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Másik: lehet, hogy hulye kerdes, de reggeli utan mennyi idovel adjatok a a tizorait, illetve ebed utan az uzsonnat? azert kerdem, mert Zsofi eddig nem volt hajlando kanalazni, ha mi eszunk, akkor eszik o is. Most viszont onallositja magat kanalazas teren, es ezt ki akarom hasznalni, hatha eszik pepet, fozeleket is. Plusz szeretnek mar vmi rendszert vinni ebbe, ne legyen ennyire osszevissza... Koszi!
    Fruzsi - Zsófi (2013. 01. 25.) anyukája

    Comment


      Anyatejjel/tápszerrel próbáltad már beadni a vasat?
      Nálunk reggeli mint olyan még nincs (szerintem nagyjából a reggel 6 és 8 közötti szoptatás mondható annak), tízórait fél 10 körül adok, ebédet dél és 1 közt, uzsonnát fél 5 tájban. Egy héttel ezelőttig minden alkalommal szép adagot evett, azóta "elromlott" (épp a lábujjamat rágja).
      Emese, K (2013. 06.), Z (2015. 04.) és kicsi Z (2017. 06.) anyukája

      Comment


        szaboagi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Ti adtok kenyérhéjat elmajszolgatni? Vagy ezt a glutén-témát hogy oldjátok meg? (Bocs, ha már volt szó róla, nem olvastam végig mind a 260 oldalt...
        Én eddig próbálkoztam gabonakásával (rozspehelyből), még néha, ha eszembe jut, megszóróm az ételét 1-2 kiskanál porított bio pászkával. (7 hós amúgy, nulla foggal...
        Gluténra a védőnőm a f.sfovit kekszet javasolta, azt adtam neki a gyümölcspéppel. Egy ideje meg rántással kapja a főzeléket. Ez utóbbi nem biztos, hogy annyira bababarát, legalábbis sok helyen látom, hogy nem ajánlják, de nálunk ezt mondta a védőnő és a gyerekorvos is, Kende meg szereti, szóval adom neki.
        Néha kap kenyérhéjat is, valamennyi eltűnik belőle, de inkább apró morzsákra bontja, jó nyálas tapadósokra, és ezzel egyenletes rétegben beteríti az egész környéket.
        Emese, K (2013. 06.), Z (2015. 04.) és kicsi Z (2017. 06.) anyukája

        Comment


          vfruzsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Sziasztok!

          Nem kifejezetten HT-tema, de nincs jobb otletem, hova irjak. Van tapasztalatotok gyogyszerbeadas teren? Kb 2-3 hete kezdett el kostolgatni a ded, korabban nem kellett neki, igy a vastartalekai kimerultek, vashianyos verszegeny lett. Irtak fel vaskeszitmenyt, amit szajon at kell beadni. Na itt van a gond, kihanyja. A kovetkezoket probaltuk: kanallal magaban, fecskendovel oldalra, fecskendovel nyelv kozepere, gyors vizivas utana, mindenhogy kihanyja. Egyetlen egyszer sikerult eddig beadnom neki, amikor nem tudta mi tortenik, el volt foglalva, en meg beallitottam a konyhabol egy kanallal, nyitotta a szajat, es lenyelte, bent maradt. Sajnos ezt tobbszor nem tudtam megismeteleni. Mas gyogyszerrel probaltam mar vizbe, babakajaba, gyumolcslebe, semmi nem hasznalt. Probaltuk mar azt is, h az apja adja, azt is, h en, azt is h kozben jatek van (mondjuk elore-hatra doles, vagy kukucs, vagy vmi), de mindenhogy kihanyja. Mit tudok tenni? Van otletetek, praktikatok? Koszi!
          Csináltak Neki vérvételt? Ott derült ki?
          AMúgy meg ajánlom a másik topikot a BLW-st- Ott szerintem ezernyi ötletet kaphatsz, leshetsz. Ha nem csúszik neki a gyógyszer,akkor párolj neki olyan zöldségeket ételeket,amiket egyedül kézzel meg tud enni. rengeteg olyan van,amik a vasháztartásnak jók.
          Nálunk nincs reggeli után tízórai,meg ebéd után uzsonna. Ha éhesek kérnek enni,jelzik , akkor esznek/ eszünk ha megéhezünk Semmi rendszer nincs benne


          És a gluténra!!!!
          Én semmiféle kekszet nem adnék egy 7 hós gyermeknek. De ha szopik akkor glutént sem adnék/ adtam 8-10 hós kor előtt.Érdemes a glutén témát körül járni
          Noi a gyapis,1 fiú, 3,lány anyája

          Comment


            Bangócibumbuj eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Na, ma hidegen sem kellett a főzelék. Elég bosszantó, direkt a kedvencét főztem, erre meg sem kóstolta.
            Neked is irány a BLW-es topik
            A főzelék alapját párolva puha darabokban a gyermek elé.. lehet meglepődsz,hogy jobban csúszik kézbe fogható darabban,mint kanállal a szájába erőszakolva
            Noi a gyapis,1 fiú, 3,lány anyája

            Comment


              Bangócibumbuj eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Anyatejjel/tápszerrel próbáltad már beadni a vasat?
              Nálunk reggeli mint olyan még nincs (szerintem nagyjából a reggel 6 és 8 közötti szoptatás mondható annak), tízórait fél 10 körül adok, ebédet dél és 1 közt, uzsonnát fél 5 tájban. Egy héttel ezelőttig minden alkalommal szép adagot evett, azóta "elromlott" (épp a lábujjamat rágja).
              Anyatejjel nem merem neki beadni, mert attol felek, h azt se eszi meg utana. korabban mas gyogyszerrel csinaltam, h poharban vizzel elkevertem (nagyon szeret poharbol inni), utana napokig nem volt hajlando poharbol inni, mert rajott, h gyogyszer van benne, es meg se itta. A reggeli szopi nalunk is a reggeli, csak mostmar talan kanalazna, azert gondoltam, h kanalazos cuccot adnek neki tizoraira. Koszi az infot!
              Fruzsi - Zsófi (2013. 01. 25.) anyukája

              Comment


                Bangócibumbuj eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Gluténra a védőnőm a f.sfovit kekszet javasolta, azt adtam neki a gyümölcspéppel. Egy ideje meg rántással kapja a főzeléket. Ez utóbbi nem biztos, hogy annyira bababarát, legalábbis sok helyen látom, hogy nem ajánlják, de nálunk ezt mondta a védőnő és a gyerekorvos is, Kende meg szereti, szóval adom neki.
                Néha kap kenyérhéjat is, valamennyi eltűnik belőle, de inkább apró morzsákra bontja, jó nyálas tapadósokra, és ezzel egyenletes rétegben beteríti az egész környéket.
                Ez nalunk is igy megy, mar ami kenyerhejat illeti, azt szereti, meg a vajas kenyeret, meg a fott tesztat imadja, azt mar meg is tudja emeszteni (nem ismerheto fel a pelenkaban)
                Fruzsi - Zsófi (2013. 01. 25.) anyukája

                Comment


                  Noi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Csináltak Neki vérvételt? Ott derült ki?
                  AMúgy meg ajánlom a másik topikot a BLW-st- Ott szerintem ezernyi ötletet kaphatsz, leshetsz. Ha nem csúszik neki a gyógyszer,akkor párolj neki olyan zöldségeket ételeket,amiket egyedül kézzel meg tud enni. rengeteg olyan van,amik a vasháztartásnak jók.
                  Nálunk nincs reggeli után tízórai,meg ebéd után uzsonna. Ha éhesek kérnek enni,jelzik , akkor esznek/ eszünk ha megéhezünk Semmi rendszer nincs benne


                  És a gluténra!!!!
                  Én semmiféle kekszet nem adnék egy 7 hós gyermeknek. De ha szopik akkor glutént sem adnék/ adtam 8-10 hós kor előtt.Érdemes a glutén témát körül járni
                  Koszi! Probaltam mar ceklat adni, nem ugralt erte, a repat szereti, de abban nincs tul sok, most ceklaleben gondolkodom, talan megissza, meg nem probaltam. A baj az, h csak azt eszi, amit mi, abbol is annyira pici adagokat, h az semmi, mast nem nagyon hajlando. gyakorlatilag most kezdett el kostolgatni. koszi valaszt egyebkent, oda is benezek.

                  gluten: en koruljartam a temat, nem lettem okosabb, a gyerek megoldotta: 11-12 hos koraig minden kajat kihanyt, kb 1 honapja kezdett hozzataplalodni...
                  Fruzsi - Zsófi (2013. 01. 25.) anyukája

                  Comment


                    Noi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Csináltak Neki vérvételt? Ott derült ki?
                    AMúgy meg ajánlom a másik topikot a BLW-st- Ott szerintem ezernyi ötletet kaphatsz, leshetsz. Ha nem csúszik neki a gyógyszer,akkor párolj neki olyan zöldségeket ételeket,amiket egyedül kézzel meg tud enni. rengeteg olyan van,amik a vasháztartásnak jók.
                    Nálunk nincs reggeli után tízórai,meg ebéd után uzsonna. Ha éhesek kérnek enni,jelzik , akkor esznek/ eszünk ha megéhezünk Semmi rendszer nincs benne


                    És a gluténra!!!!
                    Én semmiféle kekszet nem adnék egy 7 hós gyermeknek. De ha szopik akkor glutént sem adnék/ adtam 8-10 hós kor előtt.Érdemes a glutén témát körül járni
                    ja, igen, vérvételkor derült ki...
                    Fruzsi - Zsófi (2013. 01. 25.) anyukája

                    Comment


                      vfruzsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Koszi! Probaltam mar ceklat adni, nem ugralt erte, a repat szereti, de abban nincs tul sok, most ceklaleben gondolkodom, talan megissza, meg nem probaltam. A baj az, h csak azt eszi, amit mi, abbol is annyira pici adagokat, h az semmi, mast nem nagyon hajlando. gyakorlatilag most kezdett el kostolgatni. koszi valaszt egyebkent, oda is benezek.

                      gluten: en koruljartam a temat, nem lettem okosabb, a gyerek megoldotta: 11-12 hos koraig minden kajat kihanyt, kb 1 honapja kezdett hozzataplalodni...
                      Hááát, a gyermeked okosabb mint sok felnőtt
                      Tényleg nézz és kérdezgess a BLW topikban.
                      Én a 2 kicsit már teljesen így etettem és tök jó. rengeteg párolható ( sütőben csináltam) zöldség van,aminek jobb a vastartalma és lehet kézbe adva jobban ízlik
                      Ha szopizik akkor Te is ehetsz olyat aminek nagyobb a vastartalma..
                      Másfelől meg ez nem a későn elkezdett hozzátápitól alakul ki.A 4,5évesem ( Regina) Másfél éves koráig alig evett valami mást, 1éves koráig,kb 90% volt az anyatej, valószínű tudta neki mi a jó Utána kezdett csipegetni. Zöldség gyümi mindig ment , bármi bármilyen formában
                      Noi a gyapis,1 fiú, 3,lány anyája

                      Comment


                        Noi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Neked is irány a BLW-es topik
                        A főzelék alapját párolva puha darabokban a gyermek elé.. lehet meglepődsz,hogy jobban csúszik kézbe fogható darabban,mint kanállal a szájába erőszakolva
                        Megyek is majd.
                        Egyébként kb. két hete teszek elé darabokat is, általában ugyanazt, amivel én etetem. Kóstolgat is, akkor békén hagyom a péppel, amíg bíbelődik vele, de amióta nem eszik, azóta a szilárd étellel is inkább a szabadesést tanulmányozza, mint az ízeket.

                        (Off, de ha már itt vagy: kéne majd még egy gyapi, lehet már rendelni tőled?)
                        Emese, K (2013. 06.), Z (2015. 04.) és kicsi Z (2017. 06.) anyukája

                        Comment


                          Noi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Hááát, a gyermeked okosabb mint sok felnőtt
                          Tényleg nézz és kérdezgess a BLW topikban.
                          Én a 2 kicsit már teljesen így etettem és tök jó. rengeteg párolható ( sütőben csináltam) zöldség van,aminek jobb a vastartalma és lehet kézbe adva jobban ízlik
                          Ha szopizik akkor Te is ehetsz olyat aminek nagyobb a vastartalma..
                          Másfelől meg ez nem a későn elkezdett hozzátápitól alakul ki.A 4,5évesem ( Regina) Másfél éves koráig alig evett valami mást, 1éves koráig,kb 90% volt az anyatej, valószínű tudta neki mi a jó Utána kezdett csipegetni. Zöldség gyümi mindig ment , bármi bármilyen formában
                          Koszi szepen, megnyugtattal. Azt olvastam, h az anyatejnek allando a vastartalma, a gyerekorvosok (tobb is) azt mondjak, hogy nem megy at a vas a tejbe. Az enyemnek kb 95-98% az anyatej az adagja, de azert magahoz kepest mar sokat eszik.
                          Fruzsi - Zsófi (2013. 01. 25.) anyukája

                          Comment


                            Sziasztok!

                            Kislányom fél éves múlt, de több mint másfél kilóval vékonyabb, mint amilyennek kéne lennie a születési súlya alapján, így egy kicsit aggódok, bár én is ilyen alkat vagyok. Persze az orvosnál rögtön mondták hogy tápszer, főzelékbe már két hét után hús, napi több étkezést váltsak ki, stb. Persze ezeket nem fogadom meg, de a kóstoltatást elkezdtem, és lehet hogy Sinlac pépet adok majd neki.
                            Az almát, barackot, répát pürésítettem, de ő a nyelve közepén tartja, nem nyeli le, csak gőgicsél vagy nyafog, majd mikor már annyira összegyűlik a nyál, hogy muszáj nyelnie, akkor csúszik le a torkán. Egy kanál így kb. két-három perc. Köles bulátát próbáltam még, azt a két fogával és ínyével rágcsálja, az valahogy jobb volt, de azt is csak sokára nyelte le. Ezek szerint még nincs kész rá? Mikor próbáljam újra, ha mászni kezd, vagy csak pár hét múlva kezdjem újra?
                            Fiammal 20 hetesen, alig 5 hósan kezdtem, ő imádott enni, a kóstoltatós hét után már egy negyed almát megevett, rá egy hétre egy egészet aztán főzeléket.
                            Tudom hogy most a BLW az, ami nagyon megy, de valahogy az nekem nem szimpatikus. Sokkal nehezebb megemészteni a darabos ételeket, mint azt, ami folyékony. Úgysem tudná olyan apróra összerágni a főtt répát vagy brokkolit, és akkor meg a pocakjának nehezebb lenne, másrészt akkor még egy évesen is csak nagyon kis adagokat enne, mert ha turmixolom és szinte csak nyelni kell akkor kb. ötször annyi mennyiséget tudna megenni, úgy gyorsabb is és több fajta hozzávalóhoz jut. Mi sem csak darabosat eszünk, hanem reggelire kását, aztán ebédre leves, v krémleves, főzelék, tehát szeretném ha ezeket is megszokná. Nagyobb fiam is sok krémlevest eszik sok zöldséggel.
                            Harmadrészt sok ételt akkor meg sem tudna kóstolni, ismerni, megszokni, megszeretni, mert pl. a céklát még nagyon kemény puhára főzve, sütve is enni egy ilyen picinek(még néha nekem is, reszelve szoktuk), a gesztenye masszát eleve nem lehet darabosan, pedig abban is sok a vitamin és kezdő étel, akkora a petrezselyem, sóska, spenót, ezeknek is nagy a vastartalma és mi is folyékonyan esszük.
                            Azt találtam ki hogy a bulátát a gyümölcs, zöldségpürébe mártom, így picit jobb.

                            Szerintetek akkor csak szoptassak egy pár hétig aztán próbáljuk újra? Sinlacot azért kipróbálnám, hátha kicsit hízna tőle.
                            Szilvi, Immánuel Kornél (2011.10.28.),az ennivaló, de huncut kismanó,és Bella Natália (2013.09.17.), a gesztenyeszemű kíváncsi nyuszilány anyukája

                            Comment


                              Szerintem pont h a BLWvel lehet sok mindent kostoltatni és megszerettetni,mert az étel igazi állagát tapasztalja meg.Nalunk pont a cekla volt az első zöldség amit elé raktam,egy óriási főtt ceklat 7 honaposan amit a 2 szem fogaval olyan szépen elragcsalt h alig voltak látható nyomai a pelusban.
                              A BLWs babák sokkal előbb megtanulnak rágni és az ételt kezelni és nem hinnem h megterhelobb a gyomornak.
                              Nagy tévhit h a BLWs babák nem esznek kremlevest vagy pepesebb ételt,esznek csak nem én tomom hanem 10 honapos kora ota magának kanalazza a szájába.
                              Az én fiaim is kását esznek meg én is csak nem nekem kell kanalaznom hane nyugodtan ehetek miközben ok is esznek.
                              Amiket felsoroltal,petrezselyem,soska,spenót,ezeknek tényleg nagy a vastartalmuk de csak akkor szívodnak fel ha c vitaminok étellel fogyasztjuk vagyis miutan megettuk ezeket iszunk egy pohár frissen facsart narancslet.
                              Én schlusser sot adok a vas optimális hasznosulasaert de mi veganok vagyunk.
                              Mondjuk amíg ilyen pici és aktívan szopik a vassal nem igazán kell törődni ha anyuka kiengyensulyozottan etkezik.
                              Az alapján amit leírtál lehet h még nincs kész,picit lazits és probalkozzatok ujra.
                              Vivienne-Denis Bene (2010.05.03) aki 4 hónapos kora óta mammanak hiv+Noel Floris (2012.10.24) a 4600 grammos Vbac baba aki szintén 4 hónapos kora óta mammanak hiv
                              olasz fordítás,lektoralas,tanítás

                              Comment


                                Bangócibumbuj eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Megyek is majd.
                                Egyébként kb. két hete teszek elé darabokat is, általában ugyanazt, amivel én etetem. Kóstolgat is, akkor békén hagyom a péppel, amíg bíbelődik vele, de amióta nem eszik, azóta a szilárd étellel is inkább a szabadesést tanulmányozza, mint az ízeket.

                                (Off, de ha már itt vagy: kéne majd még egy gyapi, lehet már rendelni tőled?)
                                Kb egykorúak a gyerekeink, ugyanez van nálunk is, meg amit leírtál fentebb, hogy"elromlott" és a szabadesét tanulmányozza. Nemrég még sokat és szépen evett (én etetem, meg magától is rágcsál), épp írtam valahol, hogy alig szopik, nem kér, mert jól lakik egész nap a szilárd étellel. Aztán jött az elromlás és a dobálózás. Etetőszékben nem marad meg, csak amíg mindent kihajigálhat, szóval a padlón ülve eszik, de csak akkor hagyja, hogy etessem, ha már nagyon éhes. Rágható dolgok picit lekötik, ügyeskedik velük, meg a kanalazást is próbálja egyedül megoldani, hát még nem megy de hamar átvált dobálózásba, most minden tárgyat dobál, pár napja felállt, most ezek kötik le, nem az evés.

                                Szóval hagyom, hogy kiszolgálja magát a kézbe vehető ennivalókból, rágcsálja, meg hajigálja őket, minden sarokban van félig elmajszolt alma, répa meg kenyérhéjlegalább ügyesedik, minden téren. Ettől függetlenül evésidőben megpróbálkozom a kanalazással, ha éhes, eszik, ha nem, nem. Kínálom anyatejjel is, de nem nagyon "ér rá" szopizni nap közben, szóval abból nem fogy több. Az evéssel is az van, hogy mire beáll egy rend, már meg is változik, tényleg csak a változás állandó

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X