Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatás különös helyeken

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    nagyon szuper ez a topic sokat nevettem, na és ki is akadtam sok történeten. nagyon balkán vagyunk sok mindenben.
    mi mostanában kezdtünk el köztéren szopizni. a nyaralás, ugye
    strand fa alatt, padon (igaz akkor senki nem volt a strandon) Balcsit nézve. Szigligeten Wass Albert emlékmű előtt ülve, kocsiban. ez jut eszembe. nyaralás végén írok.
    Zsófi, Márton Bendegúz, az ovis nagyfiú, a szelíd , Zalán Bonifác, a brutálisan zsivány és a kicsilány Flóra Lelle, a karácsonyi

    Comment


      Lolka! Szigligeten ugynott szoptattunk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Csak mi a saját kocsinkban
      Szilva


      Kornél (9) Bolda (7) Rozga (4) Kolos (1)
      Hurcibaba Klub (8)

      Comment


        Wass Albert emlékműre gondolsz? akkor ti is a Bakosban ettetek?

        jövőre lehetne találkozót szervezni nyaralásra Badacsony és környékén
        Zsófi, Márton Bendegúz, az ovis nagyfiú, a szelíd , Zalán Bonifác, a brutálisan zsivány és a kicsilány Flóra Lelle, a karácsonyi

        Comment


          Oké, szuper ötlet!!!! Mámrint a Badacsonyi Találkozó!
          Szilva


          Kornél (9) Bolda (7) Rozga (4) Kolos (1)
          Hurcibaba Klub (8)

          Comment


            off
            Igen, EMK, én is hallottam róla, itt lakunk tőle 2 sarokra. Egyébként az ovit, mint intézményt kihagyjuk terveink szerint. Csak ha nagyon muszáj.

            on
            Andi
            Anna (2005.12.21.), Zsigmond(2008.01.05.)

            Comment


              ez egy gyönyörű vidék és sztem gyerekparadicsom
              Zsófi, Márton Bendegúz, az ovis nagyfiú, a szelíd , Zalán Bonifác, a brutálisan zsivány és a kicsilány Flóra Lelle, a karácsonyi

              Comment


                Nekem is Szigliget az egyik kedvenc helyem a Balaton-felvidéken, meg a Bakos vendéglő!!!!
                Ha legközelebb arra járunk biztos én is ott fogok szoptatni!!!

                Nagyutazó mamamiktól lenne egy kérdésem. Úgy néz ki, hogy szeptemberben repülővel megyünk Splitbe. Az út tudtommal nem olyan hosszú, de azt olvastam (D. Tóth Kriszta sztáranyuka könyvében), hogy fel-és leszállás között szoptatni kell a babákat, mert akkor nem zavarja őket a nyomásváltozás, mivel folyamatosan nyelnek, nem dugul ki-be a fülük, meg gondolom meg is nyugszanak, mert azért nekik elég érdekes élmény lehet, azt sem tudják mi történik...
                A szoptatás technikai kivitelezését viszont nem tudom elképzelni. Egyáltalán hogyan kell a gyereket tartani, az ölemben van és úgy kötöm be mindkettőnkön a biztonsági övet, de biztonsági övvel összekötve hogyan teszem mellre??? Vagy mellre teszem és átkötöm biztonsági övvel???
                Volt már vki hasonló helyzetben?
                Ildi, Gréti (2008) és Flóra (2010) anyukája és IBCLC-hallgató vagyok.
                Vecsési Klub minden hónap 2. keddjén. Gyertek!
                ÖLBEBABA

                Comment


                  dunyus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  A szoptatás technikai kivitelezését viszont nem tudom elképzelni. Egyáltalán hogyan kell a gyereket tartani, az ölemben van és úgy kötöm be mindkettőnkön a biztonsági övet, de biztonsági övvel összekötve hogyan teszem mellre??? Vagy mellre teszem és átkötöm biztonsági övvel???
                  Dunyus, a Te biztonsagi ovedre kapsz egy babaovet, igy az oledben lehet a baba, es az olyan, hogy siman fektetheted az oledben, ultetheted. Nem lesz benne "lekotozve" (mint a kendoben, hogy meg levegot se kapjon ).
                  Judit, Noémie (2007), Ábel (2010) és Sacha (2014) mamája

                  Comment


                    Igen, nagyon könnyen lehet a babát az övvel is mozgatni, én is aggódtam emiatt repülés előtt, de nem volt gond. Még a 10 hónapos gyerkpccel sem, aki állni akart az ölemben, meg forgolódott jobbra-balra.


                    Különös helyen szoptatás:
                    Ma bankban, hitelügyintézés közben. Miközben a nő mondta a lehetőségeinket, Szilárd egyre nyűgösebb lett, én meg cicire pakoltam. Olyan volt, mintha észre sem vette volna a nő, hogy szoptatok, szemrebbenés nélkül beszélt. Jó érzés volt, Szilárd meg csöndben maradt, mi meg hallottuk az ügyintéző hangját.
                    Utoljára szerkesztette jucuu; 2008.07.25., 00:03.
                    Jucuu és Szilárd (2007.08.04.)
                    http://jucuu.blogspot.com/

                    Comment


                      Jucuu: már Finno.ban vagytok?
                      Lívi és Bogi (2006.nov.) és Lenke (2009.jún.) és Vilma (2013.ápr.)

                      Comment


                        Aha, vasárnap érkeztünk meg.
                        Jucuu és Szilárd (2007.08.04.)
                        http://jucuu.blogspot.com/

                        Comment


                          repülőgép: amúgy is 2 éves kor alatt nem jár külön szék a babának, úgyhogy mást sem tehetsz, minthogy ringatod-szoptatod...
                          inkább az a szívás, ha egyedül repülsz gyerekkel, mert így elég macera kivitelezni pl. a saját evésedet! (ugye, annyira kicsi a hely, hogy a gyerektől le sem tudod hajtani a kisasztalkát, leveri a poharadat, stb...)
                          Szívás fokozása, ha az út hosszú, mert már végképp nyújtóznál egyet, gyerek egyre fáradtabb, nincs hely pelenkázni (ha zsúfolt a repülő)......
                          a felszállás se kellemes, de akkor még új az egész helyzet... a leszállás idejére viszont már mindenki fáradt és nyűgös... ezek fényében tényleg az lesz az ember legkisebb problémája, hogy a mellettem ülő vajon mit szól, ha előkapjuk a cicit, hisz végre nyugtunk lesz.... (neki is)
                          Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                          HipnoSzülés a tévében

                          Comment


                            Köszi szépen a tanácsokat!

                            Szerencsére nem egyedül megyünk, apuci is jön, szóval remélem nem lesz gond. Bp-Split távolság meg nem olyan vészes. A mellettem ülő úgyis a férjem lesz, de különösebben engem sem zavar, hogy mások mit szólnak, de azt hiszem azért beszerzek majd egy szoptatós pólót...

                            Én 2 hete szoptattam először teljesen nyilvános helyen, előtte parkoló kocsiban már többx is. Lillafüreden voltunk, és a vízesés feletti "erődrendszer" egyik padjára ültünk le. Elvileg nem volt egy forgalmas hely, ettől függetlenül páran elsétáltak melletünk, de nem szóltak be, sőt 2 nő még le is ült 2 paddal odébb, ők biztos természetesnek találták a helyzetet!
                            Ildi, Gréti (2008) és Flóra (2010) anyukája és IBCLC-hallgató vagyok.
                            Vecsési Klub minden hónap 2. keddjén. Gyertek!
                            ÖLBEBABA

                            Comment


                              Mostanában érzem azt, h már nem vagyok olyan bátor, mint pici csecsemővel voltam. 1 éven felüli gyerekkel már általában kevésbé tolerálják a szoptatást, mint pici babával.
                              Vagy csak én érzem így? Mindenesetre nagyon bántott, h míg régen nem okozott gondot tömegközlekedve szoptatni, addig pár napja már inkább kezemben a nyűgös gyerekkel húztuk ki az utat.
                              Erika
                              és a gyerekek:
                              Alma Flóra (2007.06.26.) Atilla Zsolt (2009.04.09.) Emese Hajnal (2011.09.28.)

                              Comment


                                Én megértelek Erika, tök igazad van. Tényleg cigányos dolognak tartja a társadalom a nagy culák szoptatását, pedig ez a tök természetes. PLáne ,hogy egy egyéves még nem is nagy. A keresztfiam 2,5, de még mindig szopik. Ma pl dalt költött a szopizásról. "ajajajjj, szopizni lenne jó, szopizni lenne jó tralalalllala" dallama is van
                                Szilva


                                Kornél (9) Bolda (7) Rozga (4) Kolos (1)
                                Hurcibaba Klub (8)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X