Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

BLW - igény szerinti hozzátáplálás, tapasztalatok

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Tegnap megvolt az első répaevés! Az eddigiekhez képest egészen sokszor került a répa a szájába, ügyesen nyamnyákolta, két kis darabka is lement
    A védőnő valamelyik reggel tényleg megjelent nálunk, ahogy sejtettem, kérdezte mennek-e már Csengének a főzelékek. Mondtam, hogy nem igazán, fintorog, ha a nyelvéhez ér bármi. Erre ő, hogy próbálkozhatok úgy is, ha nem nagyon akarja elfogadni, hogy a kanállal lenyomom a nyelvét és bedöntöm a kaját, akkor biztos lemegy Te jó ég, erőszakot nem akarok tenni a gyermekemen csak azért, hogy egyen egy kicsit! Aztán mondta, hogy esetleg cukrozhatom is neki, az édeset szeretni szokták. Na, hát ezt is kihagyom. Végül egy jó pontot is szerzett azzal, hogy hagyjak zöldséget darabosan is, hátha szívesen elrágcsálja.
    Andi
    Kincső, Virág és Csenge, az angyalka anyukája

    Comment


      Köszi a válaszokat, lehet hogy tényleg topicot tévesztettem, de akkor hova írjak, sajnos topicot indítani még nem tudok.
      Saci, a pürésítéssel csak munkát spórolnék, mert egyszerűbb lenne egyben turmixolni, mint mindig azt az egy adagot, amit megeszünk. A mikrózásról én azt hallottam, hogy sok hasznos anyagot tönkretesz.
      Dóri és három lurkó

      Comment


        Köszi a válaszokat! Még mindig almázunk, egyelőre nem volt merszem mást adni, de ez bejött. Félek attól, mi lesz, ha darabosabbat nyel le.

        Más kérdés: a zöldséget mennyire főzitek meg? A sárgarépa nem szakad darabokra, ha főve rágicsálja? odaadhatnám nyersen is esetleg?
        Zsuzsa: Máté (2009. november 11.) és Kincső (2013. ápr. 30) anyukája

        Comment


          ja, és ugyanez a banánnal is: az nem marad olyan szépen egyben, miután agyongyámbászták, mint egy alma
          Zsuzsa: Máté (2009. november 11.) és Kincső (2013. ápr. 30) anyukája

          Comment


            Én nem főzöm nagyon puhára, mert úgy nem tudta megfogni, szétmálott a kezében. Ha kicsit keményebb marad, akkor tud rajta nyammogni. Nálunk ugyanezért nem jött be a banán, nem tudta megfogni, mert az még csúszott is.

            Répát szerintem adhatsz nyersen is, bár az inkább csak ínymaszírozásnak jó, szerintem azt nem tudják úgy elreszelgetni, mint az almát. Mi ezt még nem próbáltuk.
            Banka, egy fiú és egy lány anyukája

            Comment


              Babaoda! Hozzátáplálás receptek, ötletek: http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=204 ez a te topicod.
              Zsuzsa! Egyet értek Bankával, én mindig vigyáztam, hogy csak annyira főzzem meg, amennyire muszáj. A banán e miatt is nem volt Csabi kedvence egy darabig. De azután úgy 7-8 hós korára szuperül belejött. Én még bulátát is adtam neki, bár az nem zöldség, jó volt gyakorlásnak.
              Szilvi és a hálótársak: Csabi (09.07.12.), Dóri (11.04.22.), Dani (13.05.27.) és Ákos a férj

              Comment


                Igen, a buláta nálunk is nagyon menő
                Banka, egy fiú és egy lány anyukája

                Comment


                  Köszi, lányok! El is szalasztottam a férjemuramot bio sárgarépáért (a családból egyedül a kiselgény eszik bio termékeket .

                  Elképzelhető, hogy az almától hígabb és savasabb lesz a kicsi széklete? sajnos nagyon piros a popsija, és gyanítom, hogy attól van ja, és olyan almaszagúakat kakil, nagyon vicces .
                  Szerintetek három nap almázás után jöhet egyéb is?
                  Ó, olyan bénán csinálom, csak nagyon féltem szegénykét, eddig tényleg semmi mást nem kapott, csak anyatejet. Bocs, ha buta kérdéseket teszek fel.
                  Zsuzsa: Máté (2009. november 11.) és Kincső (2013. ápr. 30) anyukája

                  Comment


                    Pocokmami Szilvi avatarja nagyon szép
                    Zsuzsa: Máté (2009. november 11.) és Kincső (2013. ápr. 30) anyukája

                    Comment


                      Zsuzsa! Köszi a bókot.
                      Én alma kérdéshez nem nagyon értek, csak azt tudom, h. hasmenés esetén azt szokták javasolni, mert fog. Lehet, h. egy más fajta - kevésbé savas almafajtával kéne próbálkoznotok.
                      Nem vagyok ugyan szakértő, de jelentem a babák strapabíró jószágok.
                      Szóval fő az önbizalom, max. nem eszi meg a banánt. Bízd rá nyugodtan. Nem hiszem, h. bármi baja lesz. Egyébként meg van még néhány ötlet, ha bizonytalan vagy a banánnal kapcsolatban, h. miket ehet meg.
                      De a BLW lényege, h. a baba dönt, úgyhogy ha nem adsz neki valami nagyon káros kaját, akkor túl nagy hibát nem tudsz elkövetni.
                      Szóval bátorság!
                      Szilvi és a hálótársak: Csabi (09.07.12.), Dóri (11.04.22.), Dani (13.05.27.) és Ákos a férj

                      Comment


                        hát igen jól jönne most egy kis sütőtök a fagyasztóból pláne h ősszel tele volt vele a kert
                        Zsuzsi- Hanna ( 2007.01.12 ) és Simon ( 2009.10.02 ) mumy

                        Comment


                          zsuzsimuzsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Más kérdés: a zöldséget mennyire főzitek meg? A sárgarépa nem szakad darabokra, ha főve rágicsálja? odaadhatnám nyersen is esetleg?
                          én meg szoktam főzni egészen puhára, odaadom a kezébe és o szépen harap belőle az ínyével (foga meg nincs), aztán szépen összerágja , pépesíti, és vagy lenyeli vagy nem . De emellett én szoktam pici darabokat adni a szájába, banánnál főleg, mert az csúszós és ha a kezébe adom akkor minden csupa banán, csak a szájába kerül nagyon kevés.

                          Off: Zsuzsimuzsi, varunk az Erdélyi mamamik közé is!
                          Éva, Gergő 2006/10/23 és Vivien 2009/10/10 anyukája

                          Comment


                            Hm.. én pedig a nagy darabokat eddig mind kiszedtem a szájából, nagy dérrel-dúrral (de azért mindig szívesen rágicsál következőkor is )
                            félek a fulladástól!

                            off: Vadszélvész: köszi a meghívást, ismerem a csapatot! csak olyan keveset vagyok neten Hátha majd, ha a baca kicsit nő, több időm lesz mindenre.
                            Zsuzsa: Máté (2009. november 11.) és Kincső (2013. ápr. 30) anyukája

                            Comment


                              Bocs, de el kell mondanom, hogy miénk a világ legjobb védőnője
                              Jövő héten lesz a legkisebb 6 hónapos, ezért meglátogatott minket. Kérdeztem a blw-ről, azt mondta, hogy így konkrétan nem hallott róla, de nagyon ésszerű amit meséltem.
                              Mondtam, hogy nem érzem, hogy most már érdeklődne az evés iránt Minimanónk (pedig gyakran úgy eszünk, hogy az ölemben tartom, de csak csapkod a tányérba, lehúzza a terítőt...)
                              Erre azt mondta a mi drága védőnénink, hogy hallgassak az ösztöneimre, nyugodtan várjam meg míg lesz friss őszibarack (vagy amit akarok), a 6 hónap csak papíron létezik, az anyák tudják, mit kell tenniük. Hát nem édes?
                              hoa meg a gyerekek: Abi, Lidi, Miksa, Samu és Ráhel angyal

                              Comment


                                Hoa, tényleg jófej védőnőtök van

                                Esetleg tesztelném még Fannival, aki 8 és fél hónapja és annak dacára, hogy a BLW elkezdésének kritériumait is teljesíti, semmi mást nem fogad el anyatejen kívül (pontosabban: anyatejet is csak eredeti forrásból ) Élvezi az együtt étkezéseket, boldogan csippentgeti és szétnyomogatja az elé tett kínálgatósokat, és itt vége Ha valami véletlenül a szájába kerül, undorral megrázkódik...

                                közben visszaolvasgattam és látom, nem vagyok ezzel egyedül, így is reméltem
                                Utoljára szerkesztette S'asszem; 2010.06.05., 23:46. Oka: visszaolvastam, kiegészítettem
                                Györgyi (Lilla 2005 , Fanni 2009 )

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X