Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

BLW - igény szerinti hozzátáplálás, tapasztalatok

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Lányok vettem én is avokádót, hogy kipróbáljuk, de őszíntén szólva fogalmam sincs, hogy milyennek kellene lennie. Nem túl puha még és semmi íze nincs. Akkor ez még éretlen? Rakjam vhova hogy érjen még? Vagy ez ilyen...?
    Márti és a három fiú :
    Csabi (2002.05.09.), Attila (2006.09.21.), Nimród (2009.07.21.) és még egy : Bulcsú (2015. 09.21.)

    Comment


      szrekuc eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      ha a pelusban egészben ott a borsó meg a répa, azért adjam? mert megeszegeti meg felcsippentiésatöbbi, de így nem túl megterhelő neki?
      A pelusban a lányomnál is szinte minden úgy jön ki, ahogy bement...mindegy, h. répa, borsó, alma, krumpli, akármi, fel lehet ismerni, h. mi az, akkora darabok. Én kérdeztem erről dokit, védőnőt, h. rendben van e ez így, mert én is attól tartottam/tartok, h. megterhelő a pocijának, meg hát, van így értelme, ha nem dolgozódik, ezáltal nem is "rendesen" szívódik föl, de azt mondták, h. ez természetes addig, amíg szinte az anyatej a fő táplálék...hát, nem tudom, tudtok erről valamit?
      Igazából én már kínálom szinte mindennel, amit Mi is fogyasztunk /tej, zsíros, cukros, túlfűszeres dolgok kivételével/ , mindenféle formában- nyersen, krémesen, párolva, főzve, turmixolva, ahogy csak lehet-, de szinte csak csipeget, mennyisséget még mindig nem igazán fogyaszt, pedig lassan 1 éves lesz. Beveszi a szájába, nyammogja, rágcsálja, de szinte mindent kiköpdős, kifúj. Kíváncsi leszek, mikor lesz ebből ebből "rendes" evés.
      [I]"Elolvadt a világ, de a közepén anya/Karolina/ ül és ott ülök az ölében én /Nancy, Norbi, Zara/ "

      Comment


        mpmarta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Lányok vettem én is avokádót, hogy kipróbáljuk, de őszíntén szólva fogalmam sincs, hogy milyennek kellene lennie. Nem túl puha még és semmi íze nincs. Akkor ez még éretlen? Rakjam vhova hogy érjen még? Vagy ez ilyen...?
        ha sárgás a közepe akkor már érett ha kívülről nézed, akkor meg puha legyen, kezdődő barna foltokkal , és ne a hűtőbe tedd!
        én pici citromot szoktam hozzá adni
        Csilla
        Borcsa 2009.09.19 és Kende 2012.09.17.

        Comment


          Alborozado!

          én is úgy tudom totál normális ez, hogy még nem emészti meg a gyerek az ételt. nekünk kb. egy hónapja elég jól emésztődik most15 hós. szóval no para!

          az, hogy csak csipeget is totál jó..., nálunk még most is van néha, hogy hozzás sem szagol, jó persze ez már ritka. Amíg jól szopik, addig úgy is az anyatejet fogja előnyben részesíteni, nálunk most kezd egyébként egy-két hete beindulni és úgy érzékelem az anyatejcsit is picit visszábszorította. Szóval ezen a területen sem kell aggódni, szó szerint a kóstolgatás és az ismerkedés a cél, mennyiség nem lényeges!!!! Ezt nagyon nehéz elfogadni én is tudom, de mára már nem aggódom, ha épp egy falatot eszik az ételből, mert tudom, hogy ezt pedig az követi, hogy kis idő múlva ismét többet eszik. Hullámzóak nagyon.
          Kitartást neked is!!! :-) :-) hajrá!!!! :-)

          Comment


            nekem még nem sok érett avokádót sikerült venni. februárban voltunk hollandiában és ott ettem életem első igazi avokádóját, amit a fiam is tömött magába... csodálatos színe volt és puha. szép haragoszöld kívül belül pedig sárgás-zöldes.

            Comment


              FNAnett eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Alborozado!

              én is úgy tudom totál normális ez, hogy még nem emészti meg a gyerek az ételt. nekünk kb. egy hónapja elég jól emésztődik most15 hós. szóval no para!

              az, hogy csak csipeget is totál jó..., nálunk még most is van néha, hogy hozzás sem szagol, jó persze ez már ritka. Amíg jól szopik, addig úgy is az anyatejet fogja előnyben részesíteni, nálunk most kezd egyébként egy-két hete beindulni és úgy érzékelem az anyatejcsit is picit visszábszorította. Szóval ezen a területen sem kell aggódni, szó szerint a kóstolgatás és az ismerkedés a cél, mennyiség nem lényeges!!!! Ezt nagyon nehéz elfogadni én is tudom, de mára már nem aggódom, ha épp egy falatot eszik az ételből, mert tudom, hogy ezt pedig az követi, hogy kis idő múlva ismét többet eszik. Hullámzóak nagyon.
              Kitartást neked is!!! :-) :-) hajrá!!!! :-)
              Köszi Anett)
              Jólesett ez a kis bíztatás és tényleg, vannak napok, néha egymást követőek is, h. többeket eszik, aztán megint visszaáll a szinte csak szopira. Mondjuk, addig míg egészséges, vidám, jól fejlődik, nem aggódom túlságosan, mert nem hinném, h. bármiben is hiányt szenvedne, ha nem pakolja tele a pociját mindenféle ezzel-azzal
              [I]"Elolvadt a világ, de a közepén anya/Karolina/ ül és ott ülök az ölében én /Nancy, Norbi, Zara/ "

              Comment


                köszi
                nálunk is változó a dolog
                én adok néha tejeset is, úgyis csak azt eszi meg, amit mi eszünk, ezért igyekszem neki valókat főzni nekünk, de pl joghurtot meg kefírt adok neki
                most azzal kerget az őrületbe, hogy nem nyitja ki a száját a joghurtra, levesre, hanem belebugyborékol édes meg minden de pici a konyha szóval ilyenkor minden, de minden kajás!
                Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


                ÁLOMJÁRÓ CD
                születésnaptár
                babahordozási tanácsadó vagyok

                Comment


                  Avokádó tipp: tegyétek banán mellé és két nap alatt beérik.
                  Eszter és négy kétlábú meg két négylábú

                  Comment


                    köszi az avokádós tippeket, reméljük beérik, mert ahogy leírtátok, az enyém még nem olyan
                    Márti és a három fiú :
                    Csabi (2002.05.09.), Attila (2006.09.21.), Nimród (2009.07.21.) és még egy : Bulcsú (2015. 09.21.)

                    Comment


                      nem tudom hol rontottam el, de Zsófi mintha visszafelé haladna a hozzátáplálás útján

                      direkt BLW-vel kezdtünk, és nagyon jól bevált (evett főtt egész zöldségeket, gyümölcsöket, mindent), amíg 1: csak kiegészítő táplálékként volt, 2: nem jött arra rá hogy mennyivel jobb a banánt/paradicsomot/AKÁRMIT széttrancsírozni kizárólag, és még csak véletlenül se jusson belőle a szájba...

                      (azt meg már meg se említem hogy mennyire nehéz adni neki enni, meg hogy milyen keveset eszik...)
                      most ott tartunk hogy az önként és dalolva evett ételek listája 3: háztartási keksz (igen, ilyen nemökobio anyuka vagyok:P), abonett, és tökmag (apjával bontatja)

                      amúgy egy nap egy üvegeset eszik, arra mindig figyeltem hogy csak darabos üvegeset adok (és nem értem hogy miért ne lenne jó a bébiétel ha nem főzök amúgy sem)

                      meg most adta meg a kegyelemdöfést a nestle babatáplálásos füzetében a Zsófikorúak mintamenüje, ahol reggelire már konkrétan kenyér ezzelazzal (lekaparja a kenyérről a cuccot, szétkeni, a kenyeret meg szétmorzsálja, szájba nulla), tízóraira valami gyümölcspüré (nekünk ez a reggeli, mert gyümölcsöt se lehet már a kezébe adni, mandarin mócsingokban a konyhabútorra dobálva, banán egyneműsítve az etetőszék különböző részeire kenve, alma megrágva, de gondosan minden harapott darab kiköpdösve), ebédre egy junior kaja (ez néha sikerül, de nagy sóműsor kell hogy megegye), tízóraira egy banán (SOHA nem evett még meg egy egész banánt egyszerre, nemhogy egy tízóraira), vacsorára meg megint valami nagyon sok, amit megintcsak nem eszik meg....

                      oké, tudom, nem a nestlé hülyeségeit kéne olvasnom, de akkoris, hogy van itt az átmenet? miért kezdett el öklendezni a darabosoktól? régen evett sajtot is, most arra is megy a "nem!", vagy eszi, aztán kihányja, mert valami darab a torkára került...
                      ???
                      Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
                      lekvárok, dzsemek, receptek

                      Comment


                        Eszter! Választ nem tudok adni, hogy ez miért van így, de a fentieket az én 13 hónapos kislányomról írtad!!!! Dettó ez a műsor megy, csak nálunk üvegeste se eszik... pedig én főzök, de már azt is kipróbáltam, hátha... cici megy ezerrel.
                        Én egyelőre a fogzásnak tudom be - őrlők jönnek nagy kínnal, meg beteg is volt, de azér ehetne...
                        Az működik, hogy a játszótéren vagy onnan haza eszeget egészen sokat, zsömlét, banánt, almát de így más "rendes" ételt nem lehet adni...
                        Szoptatási tanácsadó azt mondta, hogy jól szopizó gyereknél az étellel való ismerkedés az 1. és 2. életéve közé esik, nem vagyunk elkésve semmivel.
                        Erre igyekszem gondolni, meg arra, hogy amikor éhes, akkor azért eszik, csak az ritkán van...

                        Szétkenés-ügyben meg azt olvastam, hogy a kreativitás fejlődésében fontos )

                        A nestlét meg csókoltatjuk
                        Andus + Borcsi + Pammi + Vencel + Lelle
                        karban-tartok.hu kötődő nevelés a mindennapokban

                        Comment


                          Hát az én fiam egyéves, és nekünk bizony kellett nyomatni a rendes kajákat is, mert nagyon nem hízott a sok szopizás mellett sem. Most sincs 8,5 kiló, állítólag ez a férjem családjában normális.

                          Szóval eleinte én is azt próbáltam, hogy só és cukor nélkül adtam mindent, ez elég hamar bebukott. Aztán voltunk allergia vizsgálaton, ami kihozta, hogy nem allergiás semmire. Attól kezdve szinte mindennel próbálkoztunk, és persze szopi előtt (nem úgy, ahogy a nagykönyvek megírták).

                          Nagyjából egy hónapja álltunk le az éjjeli szopival (már nagyon nem bírtam), meg a nappalit is lecsökkentettük 4-re, majd 3-ra. Muszáj volt, nagyon fogy a tejem, és ha nem jön, akkor üvölt, mint a sakál. Neki olyan, hogy komfortszopi, nincs.

                          Azóta sokkal jobban eszik (nyilván, a napi 3 szopi nem sok kalóriát ad), nagyjából úgy, ahogy leírtad. Reggel szopi, egy óra múlva reggeli (kenyérkockák ezzel-azzal), tízóraira gyümi, ebédre főzelékféle husival, alvás után szopi, uzsira gyümi/nem túl cukros süti/buláta stb., vacsira megint kenyérkockák valamivel, és alvás előtt megint szopi.

                          És igen, a babakocsiban séta közben bármit megeszik (pogácsa, ropi só nélkül, buláta, fagyitölcsér stb.). A szétkenés ellen meg nálunk az vált be, hogy kap a kezébe valamit, amivel nem tud durván koszt csinálni (buláta, aszalt gyümi, ropi, sajtos tallér, sajt, zöldség stb.), és közben kanalazom neki a többit. Azzal hadonászik, néha bekapja, kiköpi, közben meg tátog, mint egy kicsi fecske.

                          Szóval szerintem ne aggódjatok, ha csökken a szopi, akkor fognak enni rendesen. Azt meg nektek kell eldönteni, hogy meddig kap igény szerint (meddig jó nektek is, meddig van elég tej, mikor jön majd tesó, stb.). Mi már 8-9 hónaposan mindent ettünk (mármint nem Dávid, hanem én, meg biztos Ti is, Anyukák). Nyilván nem ez a követendő, és szuper ha van elég tej és még nektek sem gond, ha szopik. De az állandó szopizás a legjobb dolog a gyereknek (meleg, finom, megszokott, mamaszagú, meghitt). Ezzel nincs kaja, ami versenyezni tudna! Ne is várjátok el tőlük!
                          Utoljára szerkesztette lamancha; 2010.05.06., 11:42.
                          Kattti és a betyárok
                          2009, 2010, 2012, 2014
                          Babaúszós csomag eladó

                          Comment


                            köszönjük az avokadós tippet!!! :-)

                            Comment


                              szerintem sem kell aggódni, hogy látszólag nem hízik a gyerek jól. Vagy ha nem eszik sokat.
                              A fiam még most sem érte el a születési súly háromszorosát, pedig már 16 hónapos lesz.

                              Én már túl vagyok ezen az aggódáson, hogy néha olyan, mintha visszafele fejlődne a ht-ben. pl. mostanság volt az, hogy bármilyen zöldséget pároltam neki, nem igazán ette. Most újra eszi.
                              Amíg a szopi elég aktívan van, addig nem eleht nagy csodákat várni. Sajnos legtöbb védőnő és gyermekorvos súlykolja, hogy már ezt is kellene enni azt is kellene stb. és adjak már neki 3-as tápszert 12 hósan, mert már kell neki este, hááát persze, hogy nem vettem és persze, hogy nagyobb súlyt diktálok, mint amennyi, így nem piszkálnak, én úgy vagyok vele ne idegeljenek, hogy már tömnöm kellen a cukros babapiskótával (senki ne vagye magára), de én nem vagyok hajlandó azért édes/cukros ételt adni, még ha kicsit is, hogy azt egye és attól madj hízik.. nyílván szívesen enné a gyerek, hisz édes, mint az anyatej. PL. a BLW kezdetén nem ajánlják, hogy répával kezdjük, mer az is édes és abszolut köti a gyerek az anyatej ízéhez, és hosszab távon jobb ha kevésbé kellemes ízekkel kezdjük, brokkoli, cukkini, búrgonya stb. és majd csak ez után a répa. De logikus is.
                              Szóval ányok no para, ha van energiája a gyereknek játszani, mosolyok, jókedvű, szopizik, hát akkor kell ennél több?! :-)

                              Tény nagyon könnyű elgyengülni, én is majdnem beleestem ebbe a helyzetbe és bepróbálkozni az úgymond üvegessel, de az én un. BLW-s mentorom (barátnőm) mindig erősít,hogy "nyugi, jó a kedve, van elég kaka..., jászik nagyokat?, akkor mit aggódom" és igaza van!!!!

                              Comment


                                az is igaz, hogy a szopi csökkenésével nő az étvágy.

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X