Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

BLW - igény szerinti hozzátáplálás, tapasztalatok

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Köszi a választ! Még nem sikerült nem túl puhára párolni a nyamvadt zöldségeket, a nyers almától meg egyelőre parázok..

    Az túlzás, hogy zsömlét rendszeresen adok, csak nem volt semmi gyümölcs itthon és kinézte a gyerek a számból a kaját, így kapott egy 2 napos zsömlét, amiről azt hittem, csak nyalogatni fogja, helyette széttrancsírozta az egészet. Én is inkább bulátát fogok adni, ez csak úgy adódott.

    Comment


      A cékla is jó ötlet, de a kígyóubi nem túl kemény?

      Comment


        Az ubiból szintén egy kb 10 centis darabot szoktam meghámozni, 4be vágom és a belsejét csak úgy tolja magába, az nem kemény a külső rész csak mostanában kezd fogyni 1 fognak köszönhetően
        Vica, a csöppnyi többemberes Botond (2014.06.19) anyukája és a hordozós, pelenkázós Gy. asszonykája
        fiú ruhák 62-74 cipők 19-20 kereseeem

        Comment


          Nalunk sajnos nem olyan ügyi, mint a nôvére volt, amibt 4 foga hasznalhato lett, mindenbol hatalmasat harap s egybe gyomoszoli hatra. A lanynal sosem kellett kozveavatkozni, semmit, neki mar kellett hasraforditva kiutbi a torkabol ubit is, zsenlet is... Jelenleg kifogytam az otletbol, mit csinalhatnek, amit esz nelkul nem tol hatra, ugyhogy kapja puresen. Remelem, ha lecseng picit az ujdonsag varazsa, hogy van elet az anyatejen tul, akkor nyugisabban fog ujra enni
          Anna - Lilla (2012/08) és Laurenz (2014/05)

          Babahordozási tanácsadó

          Comment


            nálunk Janka kb.1hónapja felvette a kanalat az asztalról,azóta kis mélytányérból lapátol,alig használja a kezét.már a joghurtot is ügyesen kanalazza.Miska kb.ugyennyi idös volt(1,5),és egyik napról a másikra ugyanezt csinálta.
            "Engem ne emeljen a magasba senki,ha nem tud addig tartani,míg tényleg megnövök..." Birtalan Ferenc
            Zsófi-hordozási tanácsadó (hordozo.hu) vagyok Kaposváron és környékén!

            Comment


              Mizai: nálunk nagyon bevált kezdésnek (6 hónapos volt) a puha körte egészben meghámozva. A szárát megfogta, ráhajolt és úgy ette. Eleinte nem is nagyon tudott belőle harapni, de élvezte, szopogatta, aztán belejött. Az alma is tanulásnak tökéletes, egészben, meghámozva, még most se tud belőle olyan nagyot harapni, hogy baj legyen (igaz csak két foga van ) . Mindig adtam mellé olyat is, amiből tudott már eszegetni.
              Jó még az édesburgonya, a sütőtök is pl.
              Zsizsi: ez tök jó én ezt már annyira várom, pedig jó nézni azt is ahogy maszatol
              Bogi, lánykám Csenge (2014-5-18)

              Comment


                Szia Mizai!
                Nálunk első volt az őszibarack, egészben. Elején kicsit segíteni kellett tartani, de csak alátámasztani, mosdóban ücsörgött vele és élvezettel forgattam, majszolta. Meg kölesgolyó is nagyon bejött neki, hozzáragad a kezéhez hamar és nehezebb kiejteni, bár azóta nem eszi. Én viszonylag hamar adtam főtt tésztát is, kis szarvacskát, amiből nem gond, ha egyben csúszik, de gyakorolta a fölszedegetést vele. Mivel T. szeret csipegetni, nálunk az vált be inkább az elején - néha még most is - hogy olyan egy harapás méretű darabokat vadászott a tányérban. Az egyben megfogja és onnan harap azt nem mindennél szereti.
                Üdv
                Judit, T (2013), L (2016), R (2019)

                Comment


                  Köszi szépen mindenkinek! Akkor megpróbálom az almát és a körtét!

                  Comment


                    Ti mindannyian féléves korban kezdtétek a hozzátáplálást? Livi még nem fog tudni addigra ülni szerintem, gondolom, ezzel nincs egyedül a hathónaposok mezőnyében.
                    Eszter és
                    Lenke 2010 ősz
                    Olívia 2014 ősz

                    Comment


                      én ölemben fogtam-ölemben ült,vagy hason fekve kapta...
                      "Engem ne emeljen a magasba senki,ha nem tud addig tartani,míg tényleg megnövök..." Birtalan Ferenc
                      Zsófi-hordozási tanácsadó (hordozo.hu) vagyok Kaposváron és környékén!

                      Comment


                        Jaja, Lenke is hason fekve kapta, de így utólag nem sok értelmét látom. Gondolom, az nem baj, ha várunk vagy 8-9 hónapos koráig az első falattal, nem? Vagy majd ahogy adódik.
                        Eszter és
                        Lenke 2010 ősz
                        Olívia 2014 ősz

                        Comment


                          Lóci 8,5 hós volt, mikor először bármire nyitotta a száját. Most 10 hós, mostmár fixen egy evésre mondjuk 10 kanállal meg tud enni, napi 2szer mondjuk. Meg a vacsihoz csipeget mellénk, de abból semmi nem megy be.
                          A BLW-s babák általában nem kapkodják el (bár erre a lányom pont kivétel volt)
                          Anna - Lilla (2012/08) és Laurenz (2014/05)

                          Babahordozási tanácsadó

                          Comment


                            nálunk mindkettő 6hósan már kinézte a szánkból az ételt,a fiamra rossz volt ránézni,mikor minket bámult evéskor.de mindkettő 1évesen kezdett mennyiségeket enni.egyiket sem kanalaztuk sose...eljön az ideje!
                            "Engem ne emeljen a magasba senki,ha nem tud addig tartani,míg tényleg megnövök..." Birtalan Ferenc
                            Zsófi-hordozási tanácsadó (hordozo.hu) vagyok Kaposváron és környékén!

                            Comment


                              Még nem volt 5 hónapos Csenge, amikor szopi közben almát ettem: kiköpte a cicit, megfogta a kezem és a szájához húzta. Nekem ez volt az első jel, hogy lassan ideje lesz a hozzátáplálásnak nem az üléshez kötöttem. Csak támasztva ült, igaz már valamennyire tartotta magát, de nem is akartam erőltetni. 6 hónapos koráig csak egész almát adtam neki, hogy a kíváncsiságát kiélje. Valahogy az arany középutat kerestem, az érdeklődését fenntartva. Szerintem az sincs lemaradva, aki 10 hónaposan kezd más után nézelődni.
                              Mondjuk ez az ülés is érdekes dolog, Csenge előbb felállt aztán ült le (még nem mászott csak kúszott) egyik napról a másikra történt, szóval az is lehet, hogy hamarabb eljön az az idő, ezt tuti nem lehet megjósolni.
                              Bogi, lánykám Csenge (2014-5-18)

                              Comment


                                nálunk ez az alma odahúzás csípőn hordozva ment
                                "Engem ne emeljen a magasba senki,ha nem tud addig tartani,míg tényleg megnövök..." Birtalan Ferenc
                                Zsófi-hordozási tanácsadó (hordozo.hu) vagyok Kaposváron és környékén!

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X