Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

BLW - igény szerinti hozzátáplálás, tapasztalatok

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Nem vagyok valami nagy blw-guru... a külföldi oldalak alapján én azt szűrtem le, hogy sokan követik azt az elvet, hogy a gyerek úgysem fogja megenni, ami nem jó neki.
    Ezt saját tapasztalattal is alá tudom támasztani: B 11 hónapos volt, amikor elvett a tányéromról egy kis darabka túrót, majd egyre többet. Evett pár csipet brutál érett juhtúrót is egyszer. Egy időben egy bizonyos fajta joghurtot megismert a pohár alapján és kért. Ez pár hétig tartott, kanálhegynyi mennyiségeket kapott csak. Azóta viszont semmi ilyesmit nem fogad el: nagyon nézi a dobozt, de sem joghurtot, sem tejfölt, sem túrót, sem sajtot, semmiféle tejterméket nem kér. Kemény sajtot a kajájára reszelve eszik kizárólag, kb. havonta egyszer, amikor nálam látja - kíváncsiságból nyilván. Még szopizik jó sokat, gondolom nincs szüksége más tejtermékre... Így karácsonykor is anyatejes mákosgubát kapott
    B. (5) + L. (3)

    Comment


      orca eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Jajj de vicces lehet, ahogy koccint
      Nagyon-nagyon ééééédes - persze én elfogult vagyok... de akkor is!

      Niola, kíváncsi vagyok, hogy ízlik majd a cékla. Nagy térítő vagyok, már többen függők lettek miattam. Mi leginkább tormás tejföllel szeretjük. Majd számolj be, hogy ízlett!
      B. (5) + L. (3)

      Comment


        köszi Zuzka

        a céklát megpróbáljuk mi is a husihoz köretnek

        Comment


          Hú Zuzka mákosguba nyami, én ilyet még nem mertem, mondjuk a diósbejglimet ellopkodta, az bejött neki nálunk Mollcsi imádja a bio sárgabarackos és áfonyás joghurtokat ugy egy-két hete, egy-két napja eszik csak sajtot, viszont tegnap leesett az állam reggel majdnem két tojásnyi rántottát megevett az enyémből, eddig sosem ette meg a tojást. Egy hete kér a zabpelyheimből is, szóval most kezd változni nagyot, mostmár igenis napi 3x legalább eszik ebből-abból mennyiséget. Megaztán ami megint csak kb. 1 hónapja van, hogy sokszor várja, hogy etessem, nagyságosasszonyoskodik kevés dolog, amit meg is fog.
          Anikó a nyughatatlan Gyalogkakukk Kamilla Molli manó 2011/12/17 és egy örökmosoly fiúcska Andor Mátyás 2015/01/06 anyuja, újra itthon, 😜teljes a káosz bocsi

          Comment


            Ooo bocs lehet h felreertem a gyumolcsjoghurt temat. A bolti gyjoghurt lenyegeben emeszthetetlen ha ez sima joghurt amibe te teszel gyumolcsdarabokat az mas teszta.
            baresz és Igi
            BLWiki - azaz az igény szerinti táplálás (BLW) lexikon
            TAMINA

            Comment


              baresz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Ooo bocs lehet h felreertem a gyumolcsjoghurt temat. A bolti gyjoghurt lenyegeben emeszthetetlen ha ez sima joghurt amibe te teszel gyumolcsdarabokat az mas teszta.
              Nem, sajnos nem értetted félre, sajnos olyat csak nyáron szoktam csinálni, báár mentségemrelegyen mondva ez legalább nem az az émelyitő, tele műanyagcuccokkal joghurt, hanem tele van gyümidarabokkal (ez a naturpur johurt) és a joghurtot én eszem, ő a gyümölcsöt plusz, ami rajtamarad joghurtot
              Anikó a nyughatatlan Gyalogkakukk Kamilla Molli manó 2011/12/17 és egy örökmosoly fiúcska Andor Mátyás 2015/01/06 anyuja, újra itthon, 😜teljes a káosz bocsi

              Comment


                Ma megsütöttem a babakekszet... de még javítani kell az állagán :-))
                Az elején még oks néhány falatnyi bejut a szájába, de ahogy felmelegszik a kezében, püréként végzi... Így ma ez egész adag elfogyott Ő ette az első részét és meg ami kimállott a kezéből és már nem tudta felszedni

                A krumpli viszont nem tetszik neki, napok óta elhajigálja... Tök cuki, mert az első falatig eljut - szerintem összekeveri az almával, mivel az is hasonló színű és formájú - aztán mikor rájön a dologra, nagy fujjogás kíséretében megy minden a padlóra

                Comment


                  Rolandnak ma elég sok minden volt a szájában: tök, gyökér, répa, krumpli, cékla. Legelőször a krumplit vette a szájába, de aztán rám nézett fintorogva, és az egészet kiköpte. Aztán megint nyammogta, és megint ki. Nem hitte el, hogy egy olyan érdekes dolog, hogy lehet olyan ízű.

                  Úgyhogy nálunk se nagy favorit a krumpli egyelőre. Pedig próbálkozott vele.

                  (Nem tudom, nyelt-e le valamit. De várom, hogy találkozzam azokkal. )
                  Minőségi játékokat keresek megvételre. Mozgásfejlesztő játékokat, szabadidős játékokat, diavetítőt stb... Írj privit, ha van eladód.

                  Comment


                    Megvolt a cékla marhahússal és egy kis kelbimbóval asszem eszik a gyerekem a fogzás ellenére lelkes volt vagy csak az volt a hajtóerő, hogy olyan dolgokat kapott, amit eddig még nem. most jön majd valamikor a keksz

                    Comment


                      Úgy látszik a krumpli akkor másoknál is parkolópályán
                      Mi ma "szopi napot" tartottunk, nem kapott semmi kóstolgatnivalót... Napok óta csak be és semmi ki...
                      Az etetőszéket viszont mi is felavattuk, tök cukin ücsörög abban a viszonylag méretes székben és kotorászik a tálcán..

                      A gyümölcsfoltokat mivel sikerül nektek kiszedni a ruháiból? A körtét pl. kínkeservesen tudom csak kivarázsolni, pedig az az egyik nagy kedvence, de nyakig úszik benne a végére... és pedig órákig moshatom

                      Comment


                        Gyumolcsfoltot? Ecetes olloval.
                        A viccet felreteve ha jol emlekszem a forro viz es a mososzoda +perkabonat? volt a nyero.
                        baresz és Igi
                        BLWiki - azaz az igény szerinti táplálás (BLW) lexikon
                        TAMINA

                        Comment


                          Nekem az jött be, mivel Molli elvetemült módjára imádja a paradicsomot muszáj volt valamit kitalálnom , hogy adok rá egy hosszu ujjú nyakban megköthető előkét (mint egy zubbony ) + egy tépőzáras lemosható műanyag tescos előke a paradicsomot most is igy eszi, vagy dinnyénél, baracknál is jól jött. Persze igyisugyis minden olyan lesz, de legalább őt nem kellett minden evés után fürdetnem is
                          Amugy a krumpli nálunk most is olyan, hogy néha igen, néha nem...valamelyik nap csak azt evett de kb. most jutottunk el oda, hogyha egy étel több összetevőből áll, akkor nem egyenként eszi, hanem egyben próbálja.
                          Anikó a nyughatatlan Gyalogkakukk Kamilla Molli manó 2011/12/17 és egy örökmosoly fiúcska Andor Mátyás 2015/01/06 anyuja, újra itthon, 😜teljes a káosz bocsi

                          Comment


                            Nekem nagyon ragaszkodó foltoknál már a v..ish se segitett
                            Anikó a nyughatatlan Gyalogkakukk Kamilla Molli manó 2011/12/17 és egy örökmosoly fiúcska Andor Mátyás 2015/01/06 anyuja, újra itthon, 😜teljes a káosz bocsi

                            Comment


                              nekünk műanyag zubbonyunk van, evés után zuhanyzóval lecsapatom mondjuk lassan egy etető nadrág is kéne neki, mert nem kifelé dobálja a cuccot az antilopból hanem be ejti a székbe. ha szerencsém van a zubbony zsebébe landol

                              Comment


                                Fruzsó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                nekünk műanyag zubbonyunk van, evés után zuhanyzóval lecsapatom mondjuk lassan egy etető nadrág is kéne neki, mert nem kifelé dobálja a cuccot az antilopból hanem be ejti a székbe. ha szerencsém van a zubbony zsebébe landol
                                Khmm, hááát igen, de amúgy tapasztalat, hogy ha elég magasra tartja a paradicsomot, mer úgy biztos más a szine (vagy mittomén mér), akkor bizony az ujjába is befolyik aztán meg nemhogy a lábaközé de maga mellé rejti a kaját oldalt a székben és erre akkor jövök rá, mikor kiveszem most nyugodtan kérdezd meg, hogy hogyhogy nem veszem észre mikor nem hagyom magára és végig nézem Nem tom, de naon tehetséges
                                Utoljára szerkesztette orca; 2013.01.28., 22:23.
                                Anikó a nyughatatlan Gyalogkakukk Kamilla Molli manó 2011/12/17 és egy örökmosoly fiúcska Andor Mátyás 2015/01/06 anyuja, újra itthon, 😜teljes a káosz bocsi

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X