Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

BLW - igény szerinti hozzátáplálás, tapasztalatok

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    nem tanul meg rágni:
    az ilyen és ehhez hasonlókat honnan veszik? van egy ilyen könyv, amiben direkt hülyeségek vannak poénból, csak véletlenü bekerült a tanrendbe, vagy mi?!
    Iló Zsombor 100224 Barla 130705

    Comment


      Eszteranya!

      Ha kicsit visszaolvasol, láthatod a mi gyerkőceink sem esznek vmi sokat....
      Én amióta megszületett H., ill. csak pár hónapja elsajátítottam egy módszert:
      "mindenkinek azt mondd, amit hallani akar...."--meglátod milyen elégedett lesz veled a védőnő, a család, barátok stb....
      Én már ezt teszem, mert rájöttem, mindenki profi szinten nevel gyereket.....a másét...
      Szóval ne aggódj, csináld úgy, ahogy Benő akarja. Ő tudja, mi kell neki!!!
      (azért tanácsot adni miyen könnyű
      Hunor és Hanga
      klubunk:
      http://www.mamami.hu/forum/showthrea...76#post2344376

      Comment


        Érdekelne a véleményetek! Fiam mindjárt 6 hónapos, olvasgattam az igény szerinti hozzátáplálásról és nagyon tetszik...
        Vince még nem ül, foga nincs, és apróbb tárgyakat sem tud szerintem meg fogni,viszont a múlt héten felkapott egy kekszet a babakörön és benyomta a szájába, gyorsan ügyesen, pedig amúgy még nem mindig gyors... Már jó ideje nagy érdeklődéssel nézi, ahogy eszünk, teljesen elbűvöli!
        A védőnő szerint várjunk még azzal, hogy más kaját kapjon. Ti mit mondotok?
        Mert amúgy szépen szopik, semmi gond ezzel. (Vagy inkább a szoptatási tanácsadósba kellett volna írnom?)
        Veronika Otilia vagyok én és a gyerekeim: Vince Károly 2010.03.22., Blanka Veronika aliasz Bakka 2012.08.19. no és Adél Doloróza 2015. 01. 26. aliasz Zsebi

        Comment


          szerintem ha ennyire érdeklődik, érdemes neki elkezdeni adni vmit...(ha nem kér, úgyis elfordul, v kiköpi...)
          Ez a BLW az elején úgyis csak kóstolgatásról szól.
          H.-val ugyanígy voltam, mint te a kisfiaddal.
          kicsit több, mint 1 hónapja adok neki naponta 1x vmi kaját, (gyümi, zöldség)eszik pár falatot, és kész. Szóval, lassan haladunk, de én nem tömöm! Baromi jól elvan anyatejjel, viszont kinézi a szánkból a kaját, de még nem tud vele mit kezdeni....tök cuki!!!
          (már közben lett 2 foga, de még nem ül..., én az ölembe ültetem)
          Amúgy meg csináld azt, amit Te gondolsz, mert minden gyerek tök más....
          (pl. van egy egyidős kisfiú ismerős, ő már alig szopizik, napi 4x eszik......!!!!)
          remélem tudtam segíteni, bár én is kezdő vagyok!!
          Hunor és Hanga
          klubunk:
          http://www.mamami.hu/forum/showthrea...76#post2344376

          Comment


            Köszönöm, ez jó, kinézi a szátokból de azt hiszem ilyesmi van nálunk is.
            A múltkor a férjem odatartott egy kis almát, és nyalogatta nagyon... Adhatnék neki próbaképp almadarabkát?
            Egy gerezdet és fogdossa, rágogassa?
            Veronika Otilia vagyok én és a gyerekeim: Vince Károly 2010.03.22., Blanka Veronika aliasz Bakka 2012.08.19. no és Adél Doloróza 2015. 01. 26. aliasz Zsebi

            Comment


              Bojtorján! Egész nyugodtan adj neki, de én javaslom inkább félben. Legalábbis Jázmin azt jobban tudta fogni az elején, két kézzel jól bele tudott kapaszkodni. Csak olyan helyre tedd, hogy aztán könnyen elejti, legyen alatta egy nagy anyag, ami védi a leesett almát, hogy ne kelljen mindig elszaladni leöblíteni. Ugyebár minden szöszt összeszed...
              Zs, J (2010. február) anyukája és Zsombi is megérkezett (2013. február)

              Comment


                a brokkoli is tök jó!!! rózsáira szedve, párolva, gyerköc megfogja, bekapja!!
                Hunor és Hanga
                klubunk:
                http://www.mamami.hu/forum/showthrea...76#post2344376

                Comment


                  NA ma egy egész almát elég kicsit végül adtam így hámozva és jól lefejtett belőle magának az ínyével és nagyon élvezte!
                  Én úgy hallottam, hogy hetente egy félét kell adogatni, szoktatgatni, ez igaz? Mert az igényszerintiben mintha egyszerre többféle zöldséget-gyümölcsöt kínálnának...
                  Ma az ikeában voltunk, és ott kénytelenek voltunk a kezébe adni egy picit a kajánkból-pici csirkemellet, mert nem volt jobb- mert én még ilyet előtte sose láttam tőle!!!! Iszonyatosan odavolt, hogy nem adunk neki semmit, mi meg eszünk, teljesen kiborult... Aztán persze kiköpte, de megnyugodott. Úgy látszik, lassan vinnünk kell neki egy kis ezt-azt...
                  Veronika Otilia vagyok én és a gyerekeim: Vince Károly 2010.03.22., Blanka Veronika aliasz Bakka 2012.08.19. no és Adél Doloróza 2015. 01. 26. aliasz Zsebi

                  Comment


                    De az alma tényleg jó szöszös, nem is értem, minek a mágikus henger

                    Amúgy tudom, hogy hús még várhat, csak nem volt jobb ötletünk hirtelen... De igazából szopogatta csak... (De mégis kicsit hezitáltam, hogy nem csinálunk-e nagy bajt?)
                    Mondjuk az anyaotthonban, ahol dolgoztam a kis csecsemőt már 1-2 hósan megetették virslivel szilveszterkor meg ilyenek, túlélték persze... Meg megy az uht-s tej is stb...
                    Veronika Otilia vagyok én és a gyerekeim: Vince Károly 2010.03.22., Blanka Veronika aliasz Bakka 2012.08.19. no és Adél Doloróza 2015. 01. 26. aliasz Zsebi

                    Comment


                      bojtorján eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Mondjuk az anyaotthonban, ahol dolgoztam a kis csecsemőt már 1-2 hósan megetették virslivel szilveszterkor meg ilyenek, túlélték persze... Meg megy az uht-s tej is stb...
                      Zs, J (2010. február) anyukája és Zsombi is megérkezett (2013. február)

                      Comment


                        bojtorján eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        De az alma tényleg jó szöszös, nem is értem, minek a mágikus henger

                        Amúgy tudom, hogy hús még várhat, csak nem volt jobb ötletünk hirtelen... De igazából szopogatta csak... (De mégis kicsit hezitáltam, hogy nem csinálunk-e nagy bajt?)
                        Mondjuk az anyaotthonban, ahol dolgoztam a kis csecsemőt már 1-2 hósan megetették virslivel szilveszterkor meg ilyenek, túlélték persze... Meg megy az uht-s tej is stb...
                        úúúúúúúúúúristeeeeeeeeeeen!!!!!
                        Hunor és Hanga
                        klubunk:
                        http://www.mamami.hu/forum/showthrea...76#post2344376

                        Comment


                          A hozzátáplálást akkor érdemes elkezdeni mikor a kb fél éves, karodban ücsörgő csemete kikapja a kezedből a vajas-mézes kenyeret és boldogan betolja a saját pofijába. Nyami
                          És csodák csodája sem félrenyelés sem hasmenés vagy puffadás... egyáltalán semmi probléma. Pontosan tudják mi a jó nekik.
                          Yelloo /
                          Zóra
                          2006.07.09 és Zselyke 2009.10.23

                          aquafitness szombat délelőttönként

                          Comment


                            én is hasonló cipőben járok.
                            kb. két hete kezdtük az evést, mert az asztalnál kinézte a szánkból az ételt. reszelt almát adtam neki, meg őszibarackot szétnyomkodva: olyan fintorgó pofákat vágott rá, hogy hihetetlen. amikor darabosan kapta a kezébe ugyanazt, akkor már boldogabb volt, jó kemény körtedarabbal remekül tudta masszírozni a fogínyét. a párolt zöldséget: sárgarépa, krumpli, pattiszon már sokkal jobban viselte, gondolom semlegesebb az ízük, villával szétnyomkodtam és kész.
                            viszont teljesen rászokott a kanálra. ha az ebédnél az asztalhoz ültetem, már nyitja a száját és reklamál ha nem kapja elég gyorsan. pedig sosem éhgyomorra adok neki enni, előtte mindig szopi van.
                            nem is merem a reggelinél és a vacsoránál leültetni, mert akkor is enne velünk az asztalról, pedig ilyen idős korban még csak egy étkezés javasolt, úgy tudom.
                            Emese, a három gyönyörű leány anyája:
                            Szonja (1995.) Réka (2001.) és a legkisebb: Tündérmazsola (2010.03.02.)

                            Comment


                              yelloo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              A hozzátáplálást akkor érdemes elkezdeni mikor a kb fél éves, karodban ücsörgő csemete kikapja a kezedből a vajas-mézes kenyeret és boldogan betolja a saját pofijába. Nyami
                              És csodák csodája sem félrenyelés sem hasmenés vagy puffadás... egyáltalán semmi probléma. Pontosan tudják mi a jó nekik.
                              Hát igen, no de azért sült krumplit nem akartunk neki adni az ikeában... Mert azt akarta!

                              De tényleg ez van, szerintem is ez nagyon mókás időszak, nagyon élvezem...
                              Veronika Otilia vagyok én és a gyerekeim: Vince Károly 2010.03.22., Blanka Veronika aliasz Bakka 2012.08.19. no és Adél Doloróza 2015. 01. 26. aliasz Zsebi

                              Comment


                                Hunorsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                úúúúúúúúúúristeeeeeeeeeeen!!!!!
                                Tudnék mesélni...
                                Sokat tanultam arról, hogyan neeeeeeeeeeeeeeeeee...
                                Veronika Otilia vagyok én és a gyerekeim: Vince Károly 2010.03.22., Blanka Veronika aliasz Bakka 2012.08.19. no és Adél Doloróza 2015. 01. 26. aliasz Zsebi

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X