Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

BLW - igény szerinti hozzátáplálás, tapasztalatok

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    szeritem majd a kaki is be fog állni! max. érdemes a hasfogó ételeket kerülni.

    Comment


      Amikor elkezdtünk kostolgatni, akkor nálunk is hetente-másfél hetente volt kaki. A mi gyerekorvosunk azt mondta, hogy két hét belefér, ha egyébként jókedvű, nem bántja a hasa. Most egy hete kakil naponta-kétnaponta, nekem most ez a furcsa.

      (és most már jön a barackszezon, szerintem az is segíteni fog.)
      Banka, egy fiú és egy lány anyukája

      Comment


        piranyu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        sziasztok!

        kezdődik a dinnyeszezon, én nagy görögdinnyerajongó vagyok! adtam ma Lencsinek is darabkákat, ette, szopogatta, de aztán mintha öklendezett volna tőle!!!?
        tudtok erről valamit?
        van valami allergizáló a dinnyében?
        sárgát is kapott, attól nem volt ilyen reakció...
        köszi, ha megírjátok a tapasztalataitokat!
        víz ügyben, mi eredeti forrásvizet iszunk és Lenyus szereti inni, és tök ügyes is!

        légyszi légyszi, dinnye-ügyben van infótok???
        köszi!!!!
        Piranyu https://mamami.hu/forum/images/smilies/virag.gif
        Mézédes tízéves Lencsim hálás és végre-újra-várandós anyukája

        Comment


          Dinnye :én ennyit találtam róla: "A parlagfű allergiások csekély százalékánál görögdinnye fogyasztása után szájüregi viszketés, ajak, nyelv, garatvizenyő, néha hasi görcsök lépnek fel." még soha senkiről nem hallottam akinek dinnye allergiája lett volna. Biztos csak nagy volt a falat, vagy egyszerűen csak öklendezett. Már írtam ugyan, de az én gyerekem rendszeresen öklendezik, mikor igény szerint teszi a szájába a kaját, mert nem olyan ügyes még a nyammogásban. Miért gondolod, hogy allergiás lenne a dinnyére, még soha nem öklendezett?
          Benedek (2007. november), Bonifác (2009. október) és Dániel Pál (2012. január) anyukája, aki már sok mindent kipróbált, de még most is keresget [/URL], doctorhousewife

          Comment


            A dinnyéről én is úgy tudom hogy keresztallergén. Különösebben nem aggódtam miatta, adtam Sárának tavaly nyáron, aki akkor kezdte a BLW-t, kiszívta a levét a többit meg rendszeresen kiköpködte Szerintem ideális mert még a nagyobb darabok is teljesen szétpaszulnak a gyerek szájában.
            Saci
            Örs (2005) Emese (2007) Sára (2009) + Olivér (2011)
            Guliver kiságy eladó

            Comment


              Én egyszer éreztem görögdinnye evés után fura, gyomorszáj körüli fájdalmat ami elég erős volt, rendesen meglepett, csak pislogtam mi ez?! Egyből gyanús lett, hogy tán nem egy bébi?? Másnap vettem tesztet és de egy bébi Szóval kilenc hónapig nem ettem dinnyét. Azóta már informálódtam, és mondták, hogy a dinnyét sokan nem bírják emészteni, nehéz gyümi, ami sztem tök fura lévén 90% víz.
              Kriszta, Dorka (2010.03.01.) Beni (2012. 09.10. ) anyukája

              Comment


                mendegélő eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Sziasztok!
                Képzeljétek, én még soha-soha nem fórumoztam - nem egy másik bolygón élek, egyszerűen hiányzott a késztetés. De ez a Mamami-fórum egyre jobban tetszik, úgyhogy csatlakoztam, üdv mindenkinek

                Szélkisasszony a hétvégén múlt fél éves - hogy elrepült ez a hat hónap, hihetetlen! - úgyhogy elkezdtünk próbálkozni mi is a kóstolgatással. A BLW alapelvei nagyon szimpatikusak voltak, de nem tudtam, hogy elég bátor vagyok-e Végül tegnapelőtt az ölembe ültettem, és adtam neki egy gerezdet egy nagyon finom, édes (és hű, de drága!) bioalmából. Rögtön kikapta a kezemből, és nagy élvezettel nyalogatta, szopogatta, tömködte a szájába, egészen addig, amíg le nem tört belőle egy kis darab, nna, akkor nagy fintorogva kiköpte az egészet. Gondoltam, első próbálkozásra ennyi elég is. De tegnap nagyon kíváncsi lettem, hogy mit szólna egy kis almapéphez. Kivette a kezemből a kanalat, és mintha mindig ezt csinálta volna, lenyalogatta, ami rajta volt. Néhány kanálnyit elfogyasztott így... Látszik, hogy érdekli őt az evés, úgyhogy úgy érzem, nem hiba, ha kanállal is kínálom, persze nem erőltetném, meg emelett adok egy darabot a kezébe is, ismerkedjen vele úgy is.
                Most azon töprengek, mi legyen a következő pár nap múlva. Nektek mi vált be, mik a tapasztalataitok? Meg tényleg szimpatikusak és logikusak a BLW alapelvei, de okosnak találom pár napot várni az újabb ételfajták között - erről mi a véleményetek, mik a tapasztalataitok?
                Orsi,

                nyugi, van olyan baba, aki a pépet imádja! Az én kisbabám is szívesen eszi pl. a körtét összetörve, mivel nagyon puha, és megy szét a keze között a gyümölcs, ha kezébe adom, és ideges lesz tőle. Ha kanalazhatja, megnyugszik De csak ha ő tarthatja a kanalat! Ugyanígy a rizspépet is szívesen nyalogatja. Az almát, uborkát, sárgarépát viszont béelvézve kedveli
                Zsuzsa: Máté (2009. november 11.) és Kincső (2013. ápr. 30) anyukája

                Comment


                  víz

                  Lányok, segítsetek!
                  Mit kell, szabad a babáknak adott víznek tartalmaznia? Mit kell néznem?
                  Máté sokszor megszomjazik, persze szopizik rendületlenül, de gondoltam, megpróbálom a vizet is.
                  Köszi!
                  Zsuzsa: Máté (2009. november 11.) és Kincső (2013. ápr. 30) anyukája

                  Comment


                    zsuzsimuzsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Lányok, segítsetek!
                    Mit kell, szabad a babáknak adott víznek tartalmaznia? Mit kell néznem?
                    Máté sokszor megszomjazik, persze szopizik rendületlenül, de gondoltam, megpróbálom a vizet is.
                    Köszi!
                    Szia Zsuzsa,

                    köszönöm a válaszod

                    A vízről nekem a védőnő azt mondta, forralt vizet adjak neki. Vera ekkor már féléves elmúlt, szóval én kicsit eltúlzottnak éreztem a dolgot - adhatok neki nyers almát, meggyet, őszit, forralatlan vizet meg nem? De azért felforraltam, s a leányka persze nem kérte, szomjoltó jön a ciciből is elvégre No, de a lényeg, hogy kezdetben a forralt-lehűtött vízzel biztos nem hibázol...
                    Orsi

                    Ez pedig egy film a kedvenc iskolámról: SUMMERHILL ...

                    Comment


                      Nálunk viszont továbbra is gond, h nincs kaki. Illetve a baba jól van, én kezdek még csak aggódni. Vajon melyik jobb, ha egy pár napra felfüggesztem a kóstolgatást (most ezt teszem), vagy ha enyhén hashajtó gyümölcsökkel próbálkozok? S vajon mivel?
                      Sajnos nem láttam olyan őszibarackot, amit szívesen adnék neki, a sárgabarackot viszont csak 8 hónapos kortól ajánlják a táblázatok - nem tudja valaki, hogy miért?
                      Köszönök előre is minden ötletet, tapasztalatot...
                      Orsi

                      Ez pedig egy film a kedvenc iskolámról: SUMMERHILL ...

                      Comment


                        Orsi, próbáltad már a meggyet? Az tuti olyan gyümölcs, ami nem okoz székrekedést és most van szezonja! Csenge imádja, nyomkodja szét az ujjai közt, addig gyüszmékeli, amíg a gyümölcs húsa leválik a külső bőréről, a leve persze könyékig csurog Egész testet borító védőöltözetet szoktam ráadni Valamelyik nap már egész sokat evett (kb. másfél-két szem), úgy is elfogadta, ha én adtam a szájába a darabkákat, tátogott, mint egy halacska. Másnap reggel mindet megtaláltam a pelusban, nekünk szerencsére nincs gond a kakival
                        Andi
                        Kincső, Virág és Csenge, az angyalka anyukája

                        Comment


                          zsuzsimuzsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Lányok, segítsetek!
                          Mit kell, szabad a babáknak adott víznek tartalmaznia? Mit kell néznem?
                          Máté sokszor megszomjazik, persze szopizik rendületlenül, de gondoltam, megpróbálom a vizet is.
                          Köszi!
                          Ha ásványvízre gondoltál, az ásványianyagtartalmat kell összehasonlítani, ha az üzletben válogatsz a flakonok között.
                          Az a legjobb, aminek a legalacsonyabb a Na-tartalma.
                          Ugyanakkor jó, ha magas a Ca- és Mg-tartalma.
                          hoa meg a gyerekek: Abi, Lidi, Miksa, Samu és Ráhel angyal

                          Comment


                            Ahha, nátrium. Tudtam, valamit méricskélni kell.
                            Köszi.
                            Zsuzsa: Máté (2009. november 11.) és Kincső (2013. ápr. 30) anyukája

                            Comment


                              Köszi a dinnyés válaszaitokat! Még nem jöttem rá, mi lehet ez a jelenség, azóta nem adtam dinnyét a manónak...

                              Lilakáposztával van valami tippetek, tapasztalatotok?

                              a meggyet kimagozva adjátok?

                              Én különben - szánom-bánom - elhajló lettem: főzikkel (is) etetem a babámat, mert látom, h bejön neki, eszik így rendes adagokat, foga még mindig nem bújt ki...
                              Piranyu https://mamami.hu/forum/images/smilies/virag.gif
                              Mézédes tízéves Lencsim hálás és végre-újra-várandós anyukája

                              Comment


                                A meggyet, cseresznyét én félbeszedve adom, mag nélkül. Lilakáposztával viszont nincs tapasztalatom.
                                Banka, egy fiú és egy lány anyukája

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X