Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kérdések zöldfülű textilpelenkázóktól 2.0

Összecsuk
This topic is closed.
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Mászni?Az meg mi?
    Mi még megfordulni se fordulunk!
    Na jó nagyritkán,de az is véletlenül!
    Hát igen ezt teszi a 10kg
    GyöngyeszBencus 2002/12 16 és Petra 2008/04 28 anyája
    Mivel már nagyon ritkán járok erre kérlek próbáld velem a facebook oldalamon felvenni a kapcsolatot,köszi

    Comment


      A fiam már 10 hónaposan elindult,hogy a Petra mikor fog így azt nem tudom!
      GyöngyeszBencus 2002/12 16 és Petra 2008/04 28 anyája
      Mivel már nagyon ritkán járok erre kérlek próbáld velem a facebook oldalamon felvenni a kapcsolatot,köszi

      Comment


        Heki!
        Ha ez megnyugtat, Emese is iszap..:-) Még csak fordul, de hátról nem tud..nem akar vissza hasra, inkább velem kiabál..:-)
        Megpróbálom a csíkot.. Kösz a tippet!
        Kata
        Emese anyucikája (2008.04.28.)

        Comment


          illaberek eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Kispanni!
          Azért a gyapjú se mindig tuti:ha nem cseréled időben a pelust és már tocsog,akkor azért a gyapjún is átjöhet(kötött vékonyon inkább) főleg ha sokat nyomódik(ücsörgés,hordozás)de olyankor a rendes külsőn is kimegy.Megnyugtatásodra közlöm:mi kb. 1 éves korig eldobhatóztunk,de abból is ki tudott sűrűn pisilni,nem mindig szívta fel időben,a hígabb kaki meg mindig kijött deréknál,de a moshatóban csak a külső belseje lesz olyan.
          Ha nem jól van lanolinozva,akkor a "hiányosabb"helyeken is átengedhet,ezt csak újrakened és megszárad.
          A gyapjú a lanolintól nem ázik át.
          Próba:ha kezelted,szárítottad és van kedved kísérletezni,tedd a csap alá és nyisd meg óvatosan:lepereg rajta a víz(legalábbis a filcesen.A kötött nálam itt-ott átszívja,de talán csak jobban kell kenni,mert nagyon új)
          Ha a gyapjúkülső átenged,akkor is inkább csak"harmatos" lesz a body elsősorban,nem tökpisi töményen.Próbáld ki nyugodtan!Van gyapjúkülsős topik is,ott találsz sok infót!

          Kár, hogy nincs tuti megoldás. Éjszakára eldobható pelust használunk még, az kibír 12-14 órát. A moshatót ki sem merem próbálni.
          zerintem akkor is gáz, hogy alig 3 óra alatt pisis lesz a body. Főleg, hogy Panna nem egy nagyivó.
          Lehet megpróbálok egy gyapjút is.
          "A holnap mindig annyit ér,
          Amennyit megtettél a tegnapért."

          Comment


            Kispanni, ez az átázás a Kushies sajátja, a szegély pamutból van, az vezeti ki a pisit. Monapel, Popolini külsők ebből a szempontból jobbak.
            A gyapjúban pedig tök jó, hogy szép lassan kezdi kiengedni a pisit, eleinte épphogycsak nyirkos érzetet kelt. Ilyenkor egy gyors cserével még menthető a helyzet. A filc külsőkkel nekem még nem fordult elő szivárgás sem, pedig múltkor véletlenül 6 órát volt rajta egy monapel belsővel..
            Zsófi

            Comment


              Jelentem gyapjúfilc tökéletes éjaszkára, pedig én is csak most mertem kipróbálni a 3 éjjeli szopi miatt.
              Éjjelre BabyBeehinds, Nappalra Wolwikkel gyapjúfilc a legnyerőbb most nálunk, bár Madelka éjjelre is a Ww-t használja a nagy fiánál, és működik!
              Pancsa

              Comment


                Csak a gyengébbek kedvéért-aki én vagyok! Az áztatás ecet mosószer nélkül is tilos a Pulos külsős pelusoknál? - Én ugyanis a kisvödrömbe amibe tiszta víz van- semmiképpen se ecet, vagy éppen egy nagyon kevés mosószer, abba dobom a pisis pelusokat - vegyesen belsőket, Pulos külsőket aiokat, ami napközbe összegyűlik. Este átmosom, öblítem, centri, szárít. Szokjak le erről? Vagy ez még belefér?
                Magdi
                Barnabás 2007.10.31.

                Comment


                  Sziasztok!

                  Képtelen vagyok a rengeteg hozzászólást végigolvasni..
                  Légyszi segítsetek:
                  Melyik az a külső, amelyikben a legkevésbé izzad be a baba, vagyis a legjobban szellőzik?
                  És milyen belsővel lehet kibírni egy egész éjszakát szopizás mellett?

                  Amikor Berci még csak pár hetes volt többször próbáltam használni BM prefoldot és külsőt, de mindig volt valami baj..akkor még nem tudtam, hogy hova lehetne fordulni..
                  A legfőbb bajaink voltak: A hasát nyomta a tépőzár, teljesen piros lett; nagyon beizzadt a popsija, és piros is lett az is, meg nagyon-nagyon sűrűn kellett cserélni, állandóan pisiszagú volt..most épp ennyi jut eszembe.
                  Szeretném ''újrakezdeni'', de most jól meg kell gondolnom, hogy mivel- még 1x nem tehetem meg, hogy jól bevásárolok, aztán nem használom a pelusokat...
                  Ági
                  Bercel (2008.02.)&Miron (2011.01.)

                  Comment


                    Szia Ági!

                    Nekem is BM prefoldjaim vannak, meg voltak külsőim is, de azok nekünk sem váltak be. Most újabban azt találtam ki, hogy varrok flanel anyagból zsebes pelust, akkorát, hogy tudjam tölteni őket a prefolddal, így fogom használni őket. Mi most a gyapjúkülsővel próbálkozunk, ez az, ami kicsit több törődést igényel, mint a többi külső, de ebben szellőzik a babapopó. Még lehet, hogy a polárkülsőben is, de ahhoz nem értek. De elvileg a PUL anyagokban is vannak szellőzők, de szerintem a gyapjú a legtermészetesebb és a legjobb.
                    Az éjszakai megoldásra rendeltünk most bambusz anyagot (ezt lehet hogy már csak külföldről lehet??) elvileg ez nagyon jó nedvszívó, szóval éjszakára ez a töltet fog belekerülni.
                    [/B]Mariann, Anna, Misi, Simon, Illés jmariann80@gmail.com

                    Comment


                      Köszi Mariann! Hogyan varrsz zsebes pelust? Vagy erre van másik topic?
                      Ági
                      Bercel (2008.02.)&Miron (2011.01.)

                      Comment


                        Ági érdemes párat kipróbálni mielőtt teljes szettet bevásárolsz! úgy látom mindenkinek más válik be, így nehéz dönteni a vélemények alapján. szinte minden féléből lehet egy-egy darabot venni, így a szzámodra szimpikből vegyél egyet vagy akár használtat ha van és akkor látod. pul anyag is van szellőző, többségében azok. van egy pelenka varrás topik is mindjárt megpróbálom belinkelni.

                        szellőzés szempontjából tényleg a gyapjú a favoritja a legtöbb mamaminak
                        marica 3 poronttyal Levi (2007.02.19) Mirkó (2011.09.24), AnnaKamilla (2016.10.25) www.mamamibolt.hu

                        Comment


                          http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=102
                          marica 3 poronttyal Levi (2007.02.19) Mirkó (2011.09.24), AnnaKamilla (2016.10.25) www.mamamibolt.hu

                          Comment


                            egyetértek. minden baba más, van akinek ez a favorit van akinek meg amaz.
                            Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                            Comment


                              VÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, lehet ,hogy a fiam gombás fertőzést kapott a pelusoktól? jajj, holnap mennek 90 fokra a mosógépbe! De micsináljak a fiam popójával?
                              Szilva


                              Kornél (9) Bolda (7) Rozga (4) Kolos (1)
                              Hurcibaba Klub (8)

                              Comment


                                csajok! nemrég kérdeztem, had ismételjem meg! ecet, és mosószer nélkül is tilos a pulos külsős pelusokat áztatni?
                                Magdi
                                Barnabás 2007.10.31.

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X