Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kérdések zöldfülű textilpelenkázóktól 5.0

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    csillaging eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Teljes káosz lett kulsok teren nálunk: a kisasszony elkezdett járni és lefogyhatott vagy minden öreg peluskulsoknek most adta meg magát a gumija, de mindenben azunk előbb belsoket vettem ami a 3 órán túl is bírják, de rá kell jöjjek, hogy a kulsok a gázok. Előbb azt hittem kijebb kell patentonom őket de az is lehet kisebbek lettek a combik a lotastol-futastol. Azért amíg kinyomozom segítsetek ti kivel csereltettek gumikat? Flipjeim és popinjeim vannak. Megeri egyaltal pk-val együtt négy éves kulsoket ujjavarazsolni?
    Hajni Nem tudom,hogy a legutóbbi privim átment-e, másnak nem ment át, amit azon a héten küldtem.... ne haragudj,hoyg itt írok ezért. Elküldeném neked a Rumparooz-okat kölcsönbe, nem csak a rókásat, egyért nem éri meg postaköltséget se fizetni.Szerintem abban lehetetlen ázni, az én lányom is darázsderekú. használjátok őket nyugodtan, én feladtam már,hogy bármit is eladjak, és csak állnak itt, mennyivel jobb helyen lennének Nálatok..... csak címet szeretnék kérni,mert nem találom a régi privid...
    Ági vagyok, egy kisfiú (2013. 03.) és egy kisleány (2016. 03.) anyukája

    Comment


      Nem jott kuldom! Koszonom!

      Szerkesztve: irtam akkor cimet...
      Utoljára szerkesztette csillaging; 2017.03.29., 20:55.
      Hajni és akicsisári (2012/12), apiciboris (2016/3)
      van soproni klub!

      Comment


        100% pamut, de mégis piros lesz tőle

        Sziasztok,

        Életem első hozzászólása egy fórumon, úgyhogy előre elnézést kérek a helyesírási hibáimért.

        Kisbabám pelenkázásánál fellépő pirosas foltok és horzsolások kapcsán írok nektek. Több terméket is kipróbáltam már, mégis gyakran találkozom ezekkel a problémákkal.. Arra gondoltam, hogy talán a popsikrém, amit használok, nem védi eléggé kisbabám bőrét. Elképzelhető lehet az összefüggés? Talán allergiás valamire, amit még a bőrgyógyász sem tud megmondani? Sudocrem popsikrémet láttam a TESCO-ban múltkor, de már túlságosan szkeptikus vagyok és nem mertem megvenni. Van vele kapcsolatban bármilyen tapasztalatotok, azt hallottam, hogy másra is lehet használni?

        Ha változik a helyzet, azonnal jelentem nektek.

        Comment


          Szia! Üdvözlünk itt!
          Milyen pelenkát használtok?

          Hogy mit "csinál" egy popsikrém, az az összetételtől függ. A sudo nagyon jó termék, de nem sima popsikrém, hámosító hatású, azaz segíti a kisebb sérülések gyógyulását. Ha most ki van dörzsölve a baba bőre, akkor érdemes megpróbálni, hogy hamar helyrehozd, de hosszú távon a pirosodás okát kell megtalálni.

          Ezzel vissza is kanyarodunk a kérdésemre: Milyen pelenkát használtok?
          Egy férj, egy nagy iskolás, egy kis iskolás, egy ovis, egy baba - és én
          Kelleni fog még egy macska

          Comment


            Van egy régi barátnőm, aki a kórházban dolgozik és Ő szokott nekem adni néhány textil pelust. Egyet általában 1 hónapig használok, de természetesen 90°-on mosom őket. A pontos márkát nem tudom, de azt gondolom, hogy ha a kórházban használják, rossz nem lehet...

            Akkor veszek egy Sudocremet szerintem, kipróbálom. Te is azt használod talán?

            Comment


              Vagyis tetrapelenka? Milyen külsővel? Kakifogó mint kifejezés mond neked valamit?( Nem a márka a lényeg, a szisztéma )
              Próbáltál bármi mást, beleértve az eldobhatót?
              Hol piros? A guminál, vagy másutt?

              Mi nem használunk krémet, a textilpelusba alapból nem kell, és nem is tesz neki jót. De a Férjem gyógyszerész, és a Sudocreamet szakmailag jónak tartja, csak nem általános krémnek. De jók a visszajelzések róla picit sebes bőrre (első sorban nem pelussal összefüggésben).
              Egy férj, egy nagy iskolás, egy kis iskolás, egy ovis, egy baba - és én
              Kelleni fog még egy macska

              Comment


                egyébként otthoni környezetben már egyáltalán nem "természetes", hogy 90 fokon mosd. az más, ha vissza kell adnod a kórházba, de a saját részre mosott pelenkáknak elég a 40 fok is, maximum 60.
                Egy férj, egy nagy iskolás, egy kis iskolás, egy ovis, egy baba - és én
                Kelleni fog még egy macska

                Comment


                  En nem vagyok gyogyszeresz, de orommel hallom, hogy semmi gaz nincs a soducremben, en miota moshatozunk csak nagyon ritkan kenek popot, ezert inkabb 100%-ig termeszetes alapanyagokbol keszult popokremet tartok itthon (ennek az alapja a sheavaj), a klasszikusoktol mar fazom, sznob lettem na...
                  En nem ertem azt, hogy erted, hogy a tetrat egy honapig hasznalod? Es utana mit csinalsz vele? Csak azert, mert en is hasznalok tetrat, nagyon szeretem, van, amelyiket mar tobb, mint negy eve vettem, es meg mindig hasznaljuk
                  A kipirosodas oka ezer lehet, ha a popsikenocsre gyanakszol elhagynam, valaki arra eskuszik, hogy az eldobhato ala sem kell kence, a sok kremtol csak bepunnyad a popo, sot ismerek olyat aki pelusozasnal csak egy-ket csepp anyatejjel kezeli a bort, van millio egy lehetoseg popoapolasra, csak meg kell talalni a nektek megfelelot
                  Hajni és akicsisári (2012/12), apiciboris (2016/3)
                  van soproni klub!

                  Comment


                    a sudocrem szuper találmány ha szükséges. Mi is nagyon ritkán használjuk, de ha kell kb két alkalom elég és segít

                    Comment


                      Igen tetrapelenka. Csupán költséghatékonysági szempontból választottam ezt a fajtát és nem kell visszaadom a kórháznak. Minden alkalommal kapok néhány újat, ezért úgy éreztem jobbnak, ha mindig eldobom a régieket. De ezek után nem fogom.

                      Brigi (barátnőm) mondta, hogy jobb, ha 90°-ban mosom, mert attól marad teljesen higiénikus. A combocskája belső felénél érzékelem a pirosodást. Most, hogy elkezdett mozgolódni és mászkál, nagyon aktív, és még azt is el tudom képzelni, hogy nagyon szorosan tettem fel neki rendszeresen.

                      A sudocrem javított kicsit a helyzeten.

                      Comment


                        A tetrát teljesen felesleges kidobálnod. A mi tetráink már 11 évnél is idősebbek, 2 gyereknél szolgáltak popsi alá is, előtte kettőnél csak büfiztetésre használtuk. Minden gyereknél kifőztük, amikor elpakoltuk a babás holmikkal, makulátlanok.
                        "Teljesen" meg otthon nem kell higiénikusnak lennie. Annyira 40-60 fokon is tiszta lesz, hogy otthoni közegben (tehát ahol nem egyik babáról a másikra adják rá, mint egy kórházban) ne jelentsen semmilyen egészségügyi kockázatot.

                        Milyen külsőt használsz? Azt még nem írtad meg.

                        Ha olyan helyen pirosodik, ahol dörzsölheti a pelenka, akkor kidörzsölődés _lehet_, főleg, ha, ahogy írod, most kezdett aktívan mozogni.
                        A másik tippem az lett volna, hogy nem bírja a bőre a nedvességet, de akkor mindenhol piros lenne, ahol hozzáér a pisis pelenka. Ezt amúgy "szárazontartó" polárral lehet orvosolni.
                        Lehet amúgy valami enyhe bakteriális fertőzés is, esetleg fogzástól vagy vírustól, függetlenül attól, hogy főzöd a pelusokat.
                        Egy férj, egy nagy iskolás, egy kis iskolás, egy ovis, egy baba - és én
                        Kelleni fog még egy macska

                        Comment


                          csillaging eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          En nem vagyok gyogyszeresz, de orommel hallom, hogy semmi gaz nincs a soducremben, en miota moshatozunk csak nagyon ritkan kenek popot, ezert inkabb 100%-ig termeszetes alapanyagokbol keszult popokremet tartok itthon (ennek az alapja a sheavaj), a klasszikusoktol mar fazom, sznob lettem na...
                          En nem ertem azt, hogy erted, hogy a tetrat egy honapig hasznalod? Es utana mit csinalsz vele? Csak azert, mert en is hasznalok tetrat, nagyon szeretem, van, amelyiket mar tobb, mint negy eve vettem, es meg mindig hasznaljuk
                          A kipirosodas oka ezer lehet, ha a popsikenocsre gyanakszol elhagynam, valaki arra eskuszik, hogy az eldobhato ala sem kell kence, a sok kremtol csak bepunnyad a popo, sot ismerek olyat aki pelusozasnal csak egy-ket csepp anyatejjel kezeli a bort, van millio egy lehetoseg popoapolasra, csak meg kell talalni a nektek megfelelot
                          nagyon sok manapság a boszorkányüldözés áldozatául esett készítmény. meglepődnél, hány baba csúnya, sebes bőrét tette rendbe a sima patikai Ung. Infantum vagy a Cremor Aquosus nagyon hamar, miután hónapokig nem mozdult a bőrprobléma különböző "természetes" készítményekre. mellesleg azoknak ellenőrzöttek, bevizsgáltak az összetevői. ellenben tudok olyan "natúr" termékcsaládról, amivel kapcsolatban komoly minőségi kifogások merültek fel (nem akarom megírni, melyik). a "tudatos" életmód legnagyobb tévedése, hogy ami természetes,
                          az biztos egészségesebb, és hogy ami nem természetes, az csak káros lehet. hozzátéve, hogy mi is natúrszappant és lebomló tisztítószereket,
                          meg mosódiót használunk, és mindenben próbáljuk a lehető leginkább egészséges és környezetbarát megoldást keresni.


                          a Sudocream nagyon jó kisebb sérülésekre, horzsolásokra is. anno a babacsomagokban mindig volt belőle minta, 3 gyerekkel szerintem 4-6 ilyet használtunk el, azaz mennyiségre nagyon keveset, mégis sokszor kentük, csak nagyon kiadós. max azt lehet ellene felhozni, hogy napi szinten, popsikenőcsnek használva, pénzkidobás.
                          Egy férj, egy nagy iskolás, egy kis iskolás, egy ovis, egy baba - és én
                          Kelleni fog még egy macska

                          Comment


                            Nekünk nem vált be a szudokrém. Nagyon durván ki volt marva a gyerekek segge és nem segített, se a gyógyszertári krém. Valamit nem bírt benne a gyerekek bőre. Mi kivágtuk az eldobható popsitörlőt az életünkből, és nem volt olyan piros popsi. Illetve egy minimális krém most is kell. Mi neogranormon (vagy hasonló a neve ) krémet használunk, de annyira kevés kell hogy fél éve kaptunk egy nagy tégelyeset és még majdnem a fele megvan.
                            "Azé a világ, aki teleszüli"
                            2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

                            Comment


                              Igen errol a termeszetes miezeriarol mar beszeltunk a mosas kapcsan is Janka, egyetertek, hogy at-at esunk a lo tulodalara, en epp akartam irnim, de kihagytam tegnap, hogy a gyogyszertari kremekkel eddig nagyon jo tapasztalataim voltak, a receptre kevertekkel is az es Ung. Infantummal is, viszont a sudorol meg tenyleg az volt az erzesem, hogy indokolatlanul van hype-olva es dugig van tomve koolajszarmezekkal, en ova intettem magam a hasznalatatol... (ugy beszelek, mintha naponta hasznalnam oket )
                              Hajni és akicsisári (2012/12), apiciboris (2016/3)
                              van soproni klub!

                              Comment


                                a hype-pal egyetértek, mert ez nem popsikrém, pedig annak használják. bajt nem csinál, de felesleges.
                                amúgy a kőolajszármazékok jelentős része nem szívódik fel, nem emiatt kell aggódni (csak antalvali behülyítette a népeket). a shea vaj nagyon jó a férjem is ajánlja (függetlenül attól, hogy az én bőrömre pocsék volt, ebből csak az következik, hogy nem vagyunk egyformák). de azért én amiatt sem lennék teljesen nyugodt, hogy a nem bio shea mivel szennyezett (n. akkor inkább a bevizsgált "műanyag", mert annak a felszívódása, mellékhatása ismert.

                                ami itt a lényeg a kérdező számára, hogy ha már sebes a bőr, akkor valami, sebgyógyulást segítő, krém vagy kenőcs kell, ilyen a Sudocream is. De a Neogranormon is hámosító, az is jó lehet rá (és mint ilyen, ezt is butaság általános popsikenőcsnek használni, persze a reklámjából nem ez jön le...)
                                aztán pedig meg kell találni az okot, ami így, látatlanban, kidörzsölődés is lehet.
                                Egy férj, egy nagy iskolás, egy kis iskolás, egy ovis, egy baba - és én
                                Kelleni fog még egy macska

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X