Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Pelexikon (wikipelenka)

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    redy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Joys a rétegrend legyen akkor a a XXI.sz-i mosható pelenka felépítése.
    BM ügyében Babzsizsi tudsz segíteni? nekünk nincs ilyen külsőnk.
    Én nagyon-nagyon-nagyon szeretném ha a pelenkarétegrendnél és ahol még vonatkozik, nem a víztároló réteg néven emlegetnénk a betéteket, mert egyrészt nem víz (mint a menstruációs kék vér, brrr), másrészt ennek van bevett elnevezése ami nedvszívó réteg. Meg boosternél nedvszívást fokozó réteg.

    Légyszi-légyszi cseréljük le!

    Redy, nemsokára küldöm amit kértél!

    Comment


      Akartam folytatni pl totsBots, Thirsties,leírásokkal, mindennel, amihez közöm volt, és sikerült elég jól megismernem, de ha nem, hát nem.
      Utoljára szerkesztette Sweet Trix; 2011.06.03., 02:29. Oka: hátsó szándékok feltételezésének elkerülése végett

      Comment


        Sweet Trix eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Én nagyon-nagyon-nagyon szeretném ha a pelenkarétegrendnél és ahol még vonatkozik, nem a víztároló réteg néven emlegetnénk a betéteket, mert egyrészt nem víz (mint a menstruációs kék vér, brrr), másrészt ennek van bevett elnevezése ami nedvszívó réteg.
        a vizelet tartalma: víz+elet

        Comment


          Sweet Trix eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Én nagyon-nagyon-nagyon szeretném ha a pelenkarétegrendnél és ahol még vonatkozik, nem a víztároló réteg néven emlegetnénk a betéteket, mert egyrészt nem víz (mint a menstruációs kék vér, brrr), másrészt ennek van bevett elnevezése ami nedvszívó réteg. Meg boosternél nedvszívást fokozó réteg.
          Oké, nedvszívó réteg, de egyben ez tárolja is a nedvességet, így köznapibb és érthetőbb, mert a funkcióját jelöli, a booster se szimplán szív -azt a kakifogó papír teszi, de az egy réteggel feljebb van-, hanem további nedvességet tárol.
          Kérném szíves jóváhagyásod, hogy legalább zárójelben magyarázó jelleggel a rétegek rendeltetését hagyjuk meg.

          Comment


            redy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Oké, nedvszívó réteg, de egyben ez tárolja is a nedvességet, így köznapibb és érthetőbb, mert a funkcióját jelöli, a booster se szimplán szív -azt a kakifogó papír teszi, de az egy réteggel feljebb van-, hanem további nedvességet tárol.
            Kérném szíves jóváhagyásod, hogy legalább zárójelben magyarázó jelleggel a rétegek rendeltetését hagyjuk meg.
            Asszem értem a te gondolatmeneted, de az enyém teljesen más rugóra jár

            A papír szerintem nem elszívja a nedvességet és nem is felszívja, egyszerűen egy akadály a durva cuccosnak.

            Fel/elszívni a nedvszívó anyagok tudnak, a természetes anyagok lassan de sokat, a mikroszálas kevesebbet de gyorsabban, a Coolplus meg a leggyorsabban

            És persze, tárolja is, de ha már eddig mindig és mindenhol nedvszívó anyagként kerülnek említésre, akkor egy új elnevezéssel csak megzavarjuk szegény zöldfülűeket

            Comment


              Mindenféle esetleges félreértés elkerülése érdekében, és mert tudom, hogy zöldfülü-művelő szándékotok tiszta, őszinte tőből fakad, és munkátok valóban hasznos, egyedülálló, közérdeket szolgál, mégis arra kérek minden pelexikon szerkesztő tagot, aki webáruházat üzemeltet pelenka témakörben, hogy még véletlenül se írjon olyan termékről, amihez gazdasági érdeke egész halványan is kapcsolódhat. Úgy gondolom ezzel a fórum tisztaságát sértenénk, ami senki szándéka nem lehet, és a pelexikon létjogosultságát kérdőjeleznénk meg. Kérem tartsátok tiszteletbe amit itt írtam, az első hsz.-be is beírom, és senki ne kérdőjelezze meg, mert erről nem szeretnék vitatkozni. szívből remélem megértitek, és azt is, hogy ez nem szegi őszinte szándékotok, és továbbra is gazdag tudásotok legjavát hozzátok ide, több szemszögből összegezni egy-egy témakör kérdéseire adható válaszokat!

              Comment


                Sweet Trix eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Akartam folytatni pl totsBots, Thirsties,leírásokkal, mindennel, amihez közöm volt, és sikerült elég jól megismernem, de ha nem, hát nem.
                Trix, csak amit árulsz arról nem lenne jó írnod. Tapasztalatod nélkülözhetetlen! Szóval csak írjál, minden olyanról amit fogdostál, tapasztaltál, de végül nem került az elektronikus boltod polcaira.

                Comment


                  redy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  a legkisebb NB, végül is a koraszülött is újszülött. MIndegy is a neve, a lényeg a mérete, rétegei. Én pl utóbb vettem turbóanyagnak, nekünk nagyon bevált!
                  Nem a szavakon akartam lovagolni! Igazad van, hogy a koraszülött is újszülött, de elég speciális méretekkel és szerencsére az anyukák nagy része nem találkozik a két kilós babák pelenkázásának problémájával.

                  Azért irtam, mert én elkezdtem nézegetni a prefoldokat sogornőmék augusztusban születendő gyerekéhez és teljesen megzavart az elnevezésed. Eltartott egy jó ideig, mig a neten nézelődve rájöttem, hogy amit te itt nb-nek neveztél, azt a neten mindenhol koraszülöttnek és ez az amire (reméljük) nem lesz szükségünk (hacsak nem boosternek). Persze ha egyből a kilókat nézem, nem az elnevezést, lehet nem keveredtem volna meg
                  Aritz anyarobotja vagyok.

                  Comment


                    na ez nem tréfa tényleg, utánanéztem én is, nem NB bocs, javítom!!! A beszerzési forrásunknál volt így nevezve, innét a félreértés nálam.

                    Comment


                      rájöttem a helyes nevére a gyapjúfilcként nevezett peluskülső (pl. az Imse) egy kártolt gyapjú szövet!

                      Comment


                        próbálok rendet rakni, hogy a hasznos bejegyzések ne fussanak sokadik oldalra....

                        Trix, gyere írj Te is bele valami hasznosabbat mint én most. Mondjuk az EC-t?!
                        Babzsizsi, mi az EC?

                        Comment


                          az EC: elimination communication. = azaz babapisiltetés
                          itt találod a topikját

                          Gyermekeim: Tomi 2005, Dani 2008, Boróka 2012, Keve 2015

                          Comment


                            ZiziPakk

                            Cotton terry fantázianéven 100% pamut belsejű,
                            Bamboo fleece néven, 70% bambusz, 30% pamut, polár belsejű,
                            Bamboo terry néven, bambusz frottír belsejű
                            kórházi légáteresztő, frottír anyagra vasalt PUL textíliával vízzáróvá tett zsebes pelenkák.
                            A betétek a belső zseb anyagával azonos anyagból készülnek 4 réteg vastag nedvszívó, melyek a férfikezekre méretezett zsebekbe helyezhetők. A nagy zsebeknek köszönhetően további betétek elhelyezése is lehetséges, mely alkalmassá teszi éjszakai használatra.
                            Miután a PUL frottír anyagra van rádolgozva, mely frottír a popó felé néz, a gyapjúhoz hasonlóan képes a nedvesség elvezetésére, szellősebb hosszú üzemórákat eredményezve.
                            Ferdepántos gumi szegése a comb körül egy combszárnnyal kiegészülve folyásmentes. Szabása csípőfazon.
                            Teltebb babák esetében érdemes csak próbadarabot vásárolni, mert esetleg a fazon nem megfelelő nekik.

                            Mi a 100% pamut típust próbáltuk, miután ez a legtermészetesebb anyag, és bár elég combos gyermekem van, de nem szorította, éjszaka több betéttel sikerült 10-12 órát kihúzni folyás nélkül, napközben bőségesen elegendő a nagy nedvszívású 4 rétegű betétje. Magyar termék!
                            Mellékletek
                            Utoljára szerkesztette redy; 2011.06.06., 22:23.

                            Comment


                              Ó Kriszti, ha ez ilyen egyszerű lenne, de még az is lehet hogy ilyen egyszerű marad, hacsak nem jön valaki (pl. Te) és kifejti a szabatos lényegét.

                              Comment


                                Elképzelem, hogy most Joys élvezi, hogy ő Joys (azaz nyaral, pihen net nélkül), de jó neki! Ha legközelebb erre jársz tedd be kérlek az új dolgokat

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X