Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Leszoktatás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Nekem olyan pelus kéne, mint az eldobhatóból a bugyipelenka.
    Igazi pelus, tehát bír 100 ml-t minimum, kibontható tépőzárral, ha mondjuk cserélni kell, de a gyerek föl-le tudja húzni.
    Ilyen kéne a bölcsibe.
    Tud valaki ilyet?

    Comment


      Nekem 2.5 éves a lányom és kb fél éve kapott egy szűkítőt lépcsővel. Nagyon lelkes lett ami egy hétig tartott kb. Aztán többet nem akarta látni és a biliket is utálta már kezdettől fogva... Na hiába kérdeztem minden nap kell e pisilni wc-re ülünk e heves tiltakozás fogadott. Kicsit féltem az erőltetéstől így néha pihentettem a témát. Tegnap ismént bepróbálkoztam és mutogattam a szebbnél szebb bugyijait... Na megtetszett neki az egyik és felvettük. Persze az első 2 pisi belement hiába kérdeztem... majd sétáltunk,alvás és pelust adtam rá. Ma nem is akartam a bugyit erőltetni így amikor kitettem a mosható pelust az ágyra reggel ezerrel követelte a bugyikát...:-)Ráadtam és szólt ! Bepisiltünk a wc-be! Majd egy bement a bugyiba(későn szólt) és a köv. megint a wc-be, mert szólt!!! Alváshoz pelust adtam rá de alig akarta engedni.(rá kellett adnom a pelusra a bugyit is) Most itt tartunk.... De nagyon kényelmetlennek érzi a biliket azokat utálja, 2 is van pedig....Háát ma nagyon jó napom van csak úgy dagadok a büszkeségtől....Remélem ebből lesz is valami nem csak fellángolás. Esetleg még tipp? Mivel fokozhatom a kedvét??

      Comment


        Sok sok türelem, és sok sok dícséret! Ezek a tuti tippek! Ha meg baleset történik, na bumm, dorgálni tilos!!! Amúgy grat a gyerkőcnek!
        Timike anyukája Esztikének (2012.08.13.) és Emesének (2015.05.11.)

        Comment


          2 éves pici fiam hetek óta szól, hogy pisi, amikor pisil, néha kakára is szól, illetve azonnal hagyja magát pelusozni, mert zavarja őt, de nem akar a bilire ülni. A nagytesója is bilizik, vettem neki külön, hogy az az övé, hozza-viszi a lakásban, néha pelussal ráül, de ha felajánlom, hogy vegyük le és csüccs a bilire, hevesen ellenkezik. Egyszer adtam rá kisgatyát, nagyon tetszett neki, de az első pisinél hangosan kiabált és elsírta magát, amikor folyt le a lábán. Azóta nem akar gatyát se. Ha pl fürdés után még hagyom meztelenkedni, azonnal szól és mutatja, hogy hol van a pisi, mert zavarja őt.

          Nem tudom, hogy hogy reagáljam le azt, amikor napközben jön és szól hogy kell neki, de nem hagyja a bilire ültetést. Van ötletetek?
          "Szülésfelkészítő és dúla-tanonc"
          Tibcsi 2008 Zalán 2011 Ákos 2013

          Comment


            csajszika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            2 éves pici fiam hetek óta szól, hogy pisi, amikor pisil, néha kakára is szól, illetve azonnal hagyja magát pelusozni, mert zavarja őt, de nem akar a bilire ülni. A nagytesója is bilizik, vettem neki külön, hogy az az övé, hozza-viszi a lakásban, néha pelussal ráül, de ha felajánlom, hogy vegyük le és csüccs a bilire, hevesen ellenkezik. Egyszer adtam rá kisgatyát, nagyon tetszett neki, de az első pisinél hangosan kiabált és elsírta magát, amikor folyt le a lábán. Azóta nem akar gatyát se. Ha pl fürdés után még hagyom meztelenkedni, azonnal szól és mutatja, hogy hol van a pisi, mert zavarja őt.

            Nem tudom, hogy hogy reagáljam le azt, amikor napközben jön és szól hogy kell neki, de nem hagyja a bilire ültetést. Van ötletetek?
            Nekem is volt egy hasonló időszak ekkortájt, szerintem ti is próbáljátok meg a lépcsős wc szűkítőt. Vagy egy párnázottat olyan is van már kis sámlival. Ha az sem megy akkor várjál még, ja meg vedd meg a dobd el a pelust elmo c. dvd-t. nálunk nagy kedvenc az összes.Talán az is segíthet. sok sikert nektek is.

            Comment


              ladyloss eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Sok sok türelem, és sok sok dícséret! Ezek a tuti tippek! Ha meg baleset történik, na bumm, dorgálni tilos!!! Amúgy grat a gyerkőcnek!
              Ezekből nincs hiány! És sokat magyarázok is (lehet túl sokat?) Sosem sdorgálom, tudom, h.az t nem szabad , köszi:-))

              Comment


                Csak ismételni tudom önmagamat. Sok sok türelem és dicséret, dorgálni tilos. Nagyon dícsérd meg hogy szól, ajánld fel a bilit peluscserénél, de ha nem akkor nem. Lehet, hogy testileg már kezd megérni a feladatra, de ehhez lelkileg, pszichésen is fel kell nőni. Majd egyszer csak azt veszed észre, hogy ráül. Addig had játszon vele, ismerkedjen, üljön rá pelusban. Lehet azért tetszett meg neki a dolog, mert a nagyobb is azt csinálja, és az utánzás vágya őriási húzóerő. Viszont elég 1-2 számára ilyesztő, rossz tapasztalat, és hónapokra visszaeshet a kedve.

                Kitartás. 3 évesen se lesz elkésve.



                csajszika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                2 éves pici fiam hetek óta szól, hogy pisi, amikor pisil, néha kakára is szól, illetve azonnal hagyja magát pelusozni, mert zavarja őt, de nem akar a bilire ülni. A nagytesója is bilizik, vettem neki külön, hogy az az övé, hozza-viszi a lakásban, néha pelussal ráül, de ha felajánlom, hogy vegyük le és csüccs a bilire, hevesen ellenkezik. Egyszer adtam rá kisgatyát, nagyon tetszett neki, de az első pisinél hangosan kiabált és elsírta magát, amikor folyt le a lábán. Azóta nem akar gatyát se. Ha pl fürdés után még hagyom meztelenkedni, azonnal szól és mutatja, hogy hol van a pisi, mert zavarja őt.

                Nem tudom, hogy hogy reagáljam le azt, amikor napközben jön és szól hogy kell neki, de nem hagyja a bilire ültetést. Van ötletetek?
                Timike anyukája Esztikének (2012.08.13.) és Emesének (2015.05.11.)

                Comment


                  Köszönöm lányok. A szűkítő eddig eszembe se nagyon jutott. Kipróbálom.
                  "Szülésfelkészítő és dúla-tanonc"
                  Tibcsi 2008 Zalán 2011 Ákos 2013

                  Comment


                    Az lenne a kérdésem, h mi a véleményetek, tapasztalatotok a leszoktatókról, kell-e, van-e értelme, hasznos-e?

                    Nálunk most az szokott lenni, h ha pelus nélkül van (lassan két éves) B. örömmel pisil a parkettára, hiába ajánlom fel neki a bilit v a lépcsős szűkìtőt. Volt már mindkettőn és pisilt is már ezeken egyszer-egyszer, de ettől függetlenül nincs oda egyikért sem, ő a földre szeretne pisilni... Bilikönyvet szoktuk nézegetni, integet is a kaki után, amit a pelusból a wcbe kaparok...de kb ennyi. Ezért gondolkodom a leszoktatón, v várjak még vele?
                    Utoljára szerkesztette Moter; 2013.05.10., 16:56.
                    Eszter, az ovis Bence Bogyó (2011.05.29.), és Balázs Bogyó (2016.01.06.) mamija.
                    Ha betelik a privi. Értékelj

                    Comment


                      Ez attól is függ jelzi e ha kell neki? Ha egyáltalán nem jelzi, akkor hagyd még. Ha már időnként jelzi, akkor mehet a bilibe vagy a wc-be.
                      Az hogy ő a földre pisil, szerintem csak érdekesség számára. De nyilván ez nem kívánatos, ezt a törekvését se dícsérni se bátorítani nem kell. Szoktatás kérdése. Ha nagyon tiltakozik a wc-bili ellen ilyenkor, akkor meg kell beszélni vele, hogy vagy ide vagy a pelusba.
                      A lényeg, hogy semmit nem szabad erőltetni, szidni sosem, bármilyen kis eredményt nagyon megdicsérni.
                      hajrá!

                      u.i.: még akkor is ráér, ha 1 év múlva lesz szobatiszta.
                      Timike anyukája Esztikének (2012.08.13.) és Emesének (2015.05.11.)

                      Comment


                        Olyan bugyipelust keresnék, ami kibír egy pisit. Éjszakára kéne a 4 és a 3 éveseknek. Ki tudjanak benne menni pisilni, de ne fázzanak fel, ha bepisilnek éjjel. 12-13 kilósak. Melyik lehet ilyen? Bummis, Imsevimse, Mona? Ha jól olvastam, a BM csak pár cseppet bír. És van a vaterán is, talán amit Zsizsi linkelhetett régen, arról van tapasztalat? Köszönöm!
                        Utoljára szerkesztette lamancha; 2013.12.29., 09:01.
                        Kattti és a betyárok
                        2009, 2010, 2012, 2014
                        Babaúszós csomag eladó

                        Comment


                          Sziasztok,
                          Leszoktató pelusból hányat érdemes vásárolni (nappali használatra)?
                          Réka

                          Comment


                            lamancha eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Olyan bugyipelust keresnék, ami kibír egy pisit. Éjszakára kéne a 4 és a 3 éveseknek. Ki tudjanak benne menni pisilni, de ne fázzanak fel, ha bepisilnek éjjel. 12-13 kilósak. Melyik lehet ilyen? Bummis, Imsevimse, Mona? Ha jól olvastam, a BM csak pár cseppet bír. És van a vaterán is, talán amit Zsizsi linkelhetett régen, arról van tapasztalat? Köszönöm!
                            Nkriszti varrt nekünk olyan külsőt, ami oldalt gumirozott, elöl 2-2 patenttel rögzül, és a füleibe akár a flipben prefi rakható. A gumis oldal miatt le lehet húzni akár egy bugyit.
                            ami csupa PULból van az atom sokat bír.

                            Comment


                              lamancha eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Olyan bugyipelust keresnék, ami kibír egy pisit. Éjszakára kéne a 4 és a 3 éveseknek. Ki tudjanak benne menni pisilni, de ne fázzanak fel, ha bepisilnek éjjel. 12-13 kilósak. Melyik lehet ilyen? Bummis, Imsevimse, Mona? Ha jól olvastam, a BM csak pár cseppet bír. És van a vaterán is, talán amit Zsizsi linkelhetett régen, arról van tapasztalat? Köszönöm!

                              Ez engem is érdekelne.
                              Eszter, az ovis Bence Bogyó (2011.05.29.), és Balázs Bogyó (2016.01.06.) mamija.
                              Ha betelik a privi. Értékelj

                              Comment


                                LESZOKTATÓ pelusban kinek mi vált be? Sajnálnám rá a pénzt, de úgy tűnik lányom tök másképp fog leszokni a pelusról mint a fiam. Fiamnál nem kellett mert 2 hét alatt teljesen elhagyta, de lányom meg már 1 hónapja hol bilizget hol nem.. hol leveszi a pelust és belepisil hol nem.. szóval tanácstalan vagyok mi lenne a jó... kell-e egyáltalán v segítene neki-e egy ilyen leszoktató. És ami miatt vacilálok hogy hallottam hogy tul.képpen sok vacak minőség is van a piacon.
                                Másik ami foglalkoztat, mi lenne ha buggyos bugyiba kis mosható pelus betétet varrnék. Az nem olyan mint egy leszoktató? csinált már valaki ilyet? tapasztalat?
                                eladó ruhák itt: http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=83317
                                és itt: http://mamami.hu/forum/showthread.php?t=81763

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X