Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Leszoktatás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #76
    Saját minta, vagy letöltötted?
    Magdi
    Barnabás 2007.10.31.

    Comment


      #77
      Na,ilyen....Gyakorlatilag a Coolát rajzoltam körbe mert annak jó a mérete,csak össze van varrva oldalt bugyivá,elöl-hátul betöltőnyílással.
      1 boszorka van, 3 fia van

      Comment


        #78
        Remek! Én is gondolkodtam ilyenbe, éjszakai pelusnak, amit ha szükséges letudnánk könnyen húzni, viszont megvédene az éjszakai pisitől.
        Magdi
        Barnabás 2007.10.31.

        Comment


          #79
          Muszáj volt valamit csinálnom,mert nem győztem az ágyneműmosást,a kistesó pelusai ellen meg lázadt a 3,5 éves férfiönérzet....Ez mégiscsak bugyi,ugyebár!
          1 boszorka van, 3 fia van

          Comment


            #80
            Encsi!
            Milyen anyagból varrtad?
            Ildus
            Andris (aki űrtűzoltó szeretne lenni)2008.01.24., Karcsi 2012. 05. 11.

            Comment


              #81
              Azt olvastam, hogy a belseje flanel, de a külső valami spéci anyag?
              Ildus
              Andris (aki űrtűzoltó szeretne lenni)2008.01.24., Karcsi 2012. 05. 11.

              Comment


                #82
                Közben kiderítettem, hogy mi az a PUL Jól elbeszélgetek magammal!
                Ildus
                Andris (aki űrtűzoltó szeretne lenni)2008.01.24., Karcsi 2012. 05. 11.

                Comment


                  #83
                  Én még mindig leszoktató nadrágokat keresek, de éjszakai változatban...
                  http://nickisdiapers.com/catalog.php?category=1360 ez nekem nagyon tetszik!
                  Magdi
                  Barnabás 2007.10.31.

                  Comment


                    #84
                    Jaj de jó, hogy él még ez a topic!

                    Én mostanában vettem 3 leszoktatót, ebből 2 Imse 13-17 kg-os meg egy Bm 13-16 kg-os. A gyerkőc már elkezdett szobatisztulni, bár még eléggé esetlegse a dolog. A kaki már nagyrészt bilibe megy, a pisi az még általában nem, néha az is. Egyrészt ezért vettem, másrészt amit valaki korábban írt: este fürdés után arra az 1-2 órára ilyet kap, nem rendes pelust. Én úgy gondolom, megérte, annak ellenére, hogy ezek is drágák. Nálunk a fürdés utáni pelusozás egy rémálom, összevissza kergettük eddig a lakásban a gyereket, annyira nem akart már pelust, aztán meg ha nem csíptük el időben őt, akkor csorgott mindenfelé . Ezt a leszoktatót most elfogadja, mert ez olyan mint "anya bugyija" , ráadni is sokkal könnyebb. Persze általában pont olyankor nem szokott jelezni a pisivel, mikor ez rajta van, így este.

                    A Bm-et még nem próbáltuk, az olyan nagyon vékonykának tűnik nekem, nem tudom, mennyi pisit bír ki. Az Imse általában kibírja ezt az 1-2 órát, mindig nedvesen veszem le róla.

                    A méretezéssel viszont van egy kis gond, kicsit kétségem van, biztosan jó lesz-e 17 kg-ig. A gyerkőc most 13 kg körül van, elég jól kitölti a pelust, sőt, azt hiszem hogy a derékgumírozásán muszáj lesz lazítanom egy kicsit, mert eléggé megnyomja őt. A Bm nagyobbnak, bővebbnek tűnik az Imsénél.
                    Vera, két lány (2008, 2011) anyuja
                    türelemjáték

                    Comment


                      #85
                      Nálunk már csak éjszakára alvás időre kell pelus, azért vágyok nagyon leszoktatóra, ami éjszakai, tehát valamivel vastagabb, mint az itthon kapható leszoktatók...
                      Ilkuchtánál próbálkoztam, de ő most nem ér rá. Az egyik barátnőm anyukája varrónő, megbeszéltük, hogy milyen fazont, miből szeretnék, és úgy néz ki, hogy megvarrja nekünk. Csak el kéne jutni a postára, hogy feladhassam az anyagokat... Kíváncsi leszek, hogy mennyire működőképes lesz majd.
                      De az a Starbunz nekem nagyon nagyon tetszik, fáj érte a kicsi szívem...
                      Magdi
                      Barnabás 2007.10.31.

                      Comment


                        #86
                        Sziasztok!

                        Az lenne a kérdésem, h minden leszoktatónak a vízzárója olyan, mint a BMé? Mert az nagyon zörög. Legalább majd fogom tudni, hol jár a gyerek

                        Comment


                          #87
                          Nyárra én is gondolkodom leszoktató peluson, hogy ne olyan vastag rétegekben kelljen majd aszalódnia Máténak. Monapelt néztem, rendeltem is tavaszra kettőt. Amikor szellőztetem a popóját kisbugyit adok rá, és beleteszek egy monapel vagy mikroszálas frottír pelenkabetétet, lehet nyárra ez is beválik majd.

                          Van valaki, aki a leszoktatást korán kezdte? 15-18 hós korban? Elvileg az EC-vel ugye lehetnek 18 hósan is szobatiszták a bébik. Nekünk a 15-18 hós időszak pont nyárra esne, amikor ideális.

                          Comment


                            #88
                            Van EC topic - erre vonatkozó dolgokat ott biztos nagyon tudják.
                            Én konkrétan nem kezdtem el sose a leszoktatást, nem is reméltem, hogy 22 hónaposan Barni dönt úgy, hogy kipróbálja a bilizést. Mondjuk erre is van egy remek topic korai szobatisztaság címmel, és ott még korábbi szobatisztaságról is olvashatsz.
                            Arra, hogy bugyiba betétet, én is gondoltam, nekünk nem jött be, mert a totyogó, szaladozó gyerek lába közt elcsúszik a betét.De sztem nektek nem is lesz szükség rá, mert EC-s baba
                            Magdi
                            Barnabás 2007.10.31.

                            Comment


                              #89
                              ilkuchta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Mi úgy értük el a szobatisztaságot, hogy ... Fogtunk egy A4-es lapot, amit a négy sarkán felragasztottunk a falra. Vettünk egy rakás édes matricát a kisebb fajtából max. 5 Ft-os nagyságúakat, hogy jó sok férjen a lapra belőlük. A bilit mindig kéznél tartottuk és pucéran hagytuk a gyerkőcöt. Kb. 10-15 percenként kérdeztük, hogy kell-e pisilni, vagy kakilni. Elmondtuk neki, hogy ha a bilibe termel, akkor ragaszthat egy matricát a lapra. Ez annyira megtetszett neki, hogy kb. 1 hét alatt szobatiszta lett. Minden sikeres akció után ragaszthatott egy matricát.
                              Sőt a biliről a wc-re is igen hamar átszokott, így nálunk a bili csak kb. 1 hónapig volt használnva.
                              [/I]
                              Ezt valahogy én is kitaláltam magamtól... igaz, én füzetet használok erre, de kakira nem jön be, pedig direkt más fajta matricát kapna érte... Pisi megy, kaka nem, csakis a gatyába... Kisfiam jövő hónapban 3 éves, mennénk oviba... mellesleg nyáron már ment minden, de a kistesó születésekor járt pár hónapot bölcsibe (nagyon nagy társaság-kedvelő), mégis teljesen pelusos lett hónapokra... amikor néha próbálkoztunk, akár 5-ször is telepisilt egy teljes garnitúra ruhát (gatya, harisnya, nadrág, fölsők...), mindössze 1 óra alatt... De a kakis témával bajban vagyok. Most rendeltem egy Litaf multifunkciós bilit (olyan létrás wx-szűkítő, amibe bilit is lehet tenni: http://www.babamoon.hu/termekek.php?...datlap&id=366; most ebben reménykedem... a zenélő bilit is félredobta, csak pár napig volt érdekes, inkább szól, s wc-be pisil... de kakálni, azt inkább bele a gatyába...
                              Máté (2007. 03. 23.) és Eszti (2009. 09. 24.) anyukája.

                              Comment


                                #90
                                Ne stresszelj az ovi miatt! Majdnem biztos, hogy ott nem fog a gatyába kakilni, hanem tartogatni fogja otthonra. És előbb-utóbb erről is leszokik. Nem tudom, fontos-e hogy most mejen oviba, szeptemberig még jó sok idő lenne erre.
                                A lányom sem volt szobatiszta 3 évesen, mentünk beiratkozni, és még az éjjeli ágytisztaságot is számon kérik a félnapos gyerektől Amikor a doki is mondta, hogy az éjjeli bevizelés 5 éves korig normális, itt feltételül szabnák. Rákérdezett felvételnél az ovónéni a szobatisztaságra, mondtam persze, szobatiszta, éjjel is. Eldobható leszoktatósba voltunk ott. Nem kenyerem a hazugság, de itt nem volt más lehetőség. Tudtam, nappalra szobatiszta lesz 3,5 évesen, mert tesó születés előtt már majdnem az volt, pisinél szólt mindig. Éjjelre az 5. szülinap után 1-2 hónappal lett száraz.
                                És van csoporttársa, aki kiscsoportba még pelusba kakilt, otthon mindig kérte kakihoz a pelust. Oviban sose volt balesete, ha tudta volna ezt a dolgot a vezetőovónő, fel sem veszik a gyerkőcöt. Így viszont minden rendben volt.
                                Nem okés ez az ovis rendszer itt Mo-on. Olvasom a fejlődéslélektan könyvem: "a nappali szobatisztaságra a gyermekek zöme 2-4 éves kora között érik meg." Itt meg azt mondják, hogy ha nem vagy szobatiszta 3. szülinapra, akkor nem "óvodaérett" , anyuka maradjon otthon vele ingyér, mert a bölcsibe meg túlkoros.
                                Cicamica (2004) Macimanó (2006) és Csibe (2009.10.17)anyukája

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X