Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kérdések zöldfülű textilpelenkázóktól

Összecsuk
This topic is closed.
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Anna!
    Sokféle leszoktatós kipróbálása után: Ha azt akarod, hogy a nadrág se ázzon át, akor a monapel leszoktatóját ajánlom, bugyi fazon, ezért ha száraz visszahúzod, de kibír egy pisit átnedvesedés nélkül. Ha csak azt szeretnéd, hogy a kanapét és a szőnyeget ne kelljen súrolni, de a teljes ruhacserét bevállalod, akkor a többi jobb, mert könnyebb levenni és jobban szellőzik. (Boots, BM, Kushies, stb). Vagy ilyet is- olyat is, otthonra és elmenni
    Cicamica (2004) Macimanó (2006) és Csibe (2009.10.17)anyukája

    Comment


      Segítség!
      Jövőhéten megkapom kipróbálásra a BM pelusokat,légyszI világosítsatok fel,hogy miket szerezzek be a mosásához.Ezen a téren még nem vagyok elég ÖKO.Én még az Ariel és silán párosításnál tartok mosás terén,de látom ezek a pelusokhoz nem igazán ajánlottak.
      Előre is köszike
      Utoljára szerkesztette hekele; 2008.07.30., 18:54.
      GyöngyeszBencus 2002/12 16 és Petra 2008/04 28 anyája
      Mivel már nagyon ritkán járok erre kérlek próbáld velem a facebook oldalamon felvenni a kapcsolatot,köszi

      Comment


        És azt is,hogy ti hol szoktátok beszerezni
        GyöngyeszBencus 2002/12 16 és Petra 2008/04 28 anyája
        Mivel már nagyon ritkán járok erre kérlek próbáld velem a facebook oldalamon felvenni a kapcsolatot,köszi

        Comment


          Én itt szoktam beszerezni mindent:
          http://www.netbio.hu/
          Orsi

          Comment


            Gyöngyesz: de sima boltban is kaphatsz pl. szódabikarbónát (kilós van a METRO-ban, kb. 200 Ft-ért!!!!), és ecettel lehet öbliteni. Plusz egy kis levendula illóolaj, az illat kedvéért, vagy teafaolaj a fertötlenités miatt.
            Ennyi untig elég, a külsőnek pedig mosódió, de azt nem kell mindig mosni!!!

            Gyermekeim: Tomi 2005, Dani 2008, Boróka 2012, Keve 2015

            Comment


              hát szerintem az alap egy jó fedeles vödör meg az ecet (áztatás és öblítés).
              A többi meg jöhet utána.
              Kriszta, kétgyerekes Mami Cseni (2007.12.04) és Olivér (2009.07.03)

              Comment


                Köszönöm szépen, olvasok.
                Kriszti

                Comment


                  Köszönöm szépen a segítséget.
                  Fedeles vödör,ecet,illóolaj alapból már meg is volt.Akkor csak mosódiót és teafaolajat kell beszereznem,aztán indulhat a móka!
                  GyöngyeszBencus 2002/12 16 és Petra 2008/04 28 anyája
                  Mivel már nagyon ritkán járok erre kérlek próbáld velem a facebook oldalamon felvenni a kapcsolatot,köszi

                  Comment


                    Mosás

                    Hekele!
                    Kukkants be a Ti mivel mostok topicba, sok ötletet, pontosabb adagolásokat is olvashatsz! Sok sikert! (Én mosószóda -Ökoszolgálat Bp Nádor utca- ecet párosítást használok)
                    Cicamica (2004) Macimanó (2006) és Csibe (2009.10.17)anyukája

                    Comment


                      Hekele, a lehetőségek (bármeliyket választhatod): A pelenkabelsőket, ami pamut, moshatod mosószódával, BM mosószerrel, Ökomosószerrel (Almawin, Sonett, Ecover, stb) főleg por alakúval. Mosódiót nem javaslom a belsőkhöz, nem elég szerintem. 60 fokon, ecettel öblítve.
                      BM külsők mosása: elvileg lehet gépben 60 fokon, én ritkán csinálom, kíméletből. Mivel gyorsan szárad, ha koszos lesz, kézzel gyorsan csapnál folyékony ökomosószerrel érdemes (én ALmawint használok)
                      Folttisztítás: csakis öko mosószappannal, ökörepe szappant szoktak használni (DM-ből vagy Almawin)
                      Alternatívák, pluszok: lehet még öko oxigénes fehérítőt és fertőtlenítőt is használni, nem feltétlenül szükséges.
                      Rebaba blog

                      email: hellorebaba@gmail.com

                      Comment


                        Köszönöm,köszönöm.Rajta vagyok a beszerzésen
                        GyöngyeszBencus 2002/12 16 és Petra 2008/04 28 anyája
                        Mivel már nagyon ritkán járok erre kérlek próbáld velem a facebook oldalamon felvenni a kapcsolatot,köszi

                        Comment


                          Jelentem, Márti jóvoltából bővül a blogunk két SK pelenkázós videóval
                          Tudomásom szerint ilyen sem volt még nálunk
                          http://moshatopelus.blogspot.com/
                          Egy apuka, aki kendőben hordoz, és (sok)mindent tud a mosható pelenkáról
                          Benjámin (2007.11.10.) Mirjam (2010.02.07.)

                          Comment


                            Szuper lett ez a video, szerintem ez segíthet, még több eldobhatós anyukát megtérni, hiszen látszik rajta, hogy milyen egyszerű ez az egész.
                            Köszönjük szépen!
                            Ildi, Dani (2004.06.), Zsófi (2008.09) és Dóri (2011.10.) anyukája; FiDiNi most kicsit háttérbe szorult. NE ÍRJ PRIVIT, ÜZENŐFALRA SE KÜLDJ ÜZIT!! KIZÁRÓLAG E-MAILEN VAGYOK ELÉRHETŐ. ildikokuchta@gmail.com

                            Comment


                              ilkuchta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Szuper lett ez a video, szerintem ez segíthet, még több eldobhatós anyukát megtérni, hiszen látszik rajta, hogy milyen egyszerű ez az egész.
                              Köszönjük szépen!

                              Csak úgy "illik" mondani: "eldobható pelenkát használó" anyuka!
                              (nehogy már a feministáktól is kapjunk...)
                              Livi

                              Comment


                                Igazad van!
                                Ildi, Dani (2004.06.), Zsófi (2008.09) és Dóri (2011.10.) anyukája; FiDiNi most kicsit háttérbe szorult. NE ÍRJ PRIVIT, ÜZENŐFALRA SE KÜLDJ ÜZIT!! KIZÁRÓLAG E-MAILEN VAGYOK ELÉRHETŐ. ildikokuchta@gmail.com

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X