Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kérdések zöldfülű textilpelenkázóktól

Összecsuk
This topic is closed.
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #46
    Én megatrottynál kiöblítettem a kakit azonnal, és azonnal kezeltem is a "foltos" részeket Gallseife-val. Kijött minden rendben. 60 fokon mostam mosószódával, ecetes öblítéssel. És én is ecetes vízben tároltam.
    Varda

    Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

    Az igazságnak sok arca van

    Comment


      #47
      Krisz, hajrá pelusozás, örülök, hogy te is belevágtál.
      Éjszakára mi sem moshatózunk, pedig én már hónapok óta használom őket.
      Én 40 fokon mosom, néha 50 (a miénk haszn. utasítása 40-et ajánlj, úgyhogy 60-on nem mertem még), ecetes vízben tárolom. Időnként halvány foltok vannak, de nem izgat túlzottan. Valami külföldi oldalon olvastam, hogy "if it smells clean, it is clean", ebben bízom. Ja, és az örök tanács, amit én sajnos a belvárosi erkény nélküli lakásban nem tudok használni, de te igen: rakd ki a napra száradni őket és eltűnnek a foltok állítólag.
      Félix (2007 nov) és Frida (2010 nov) mamája, a mamami adminisztrátora
      1001fonal.hu - természetes fonalak kötéshez, horgoláshoz

      Comment


        #48
        Krisz, használod, ez a lényeg:-)
        DE: no vanish, plíz, inkább Gallseife! 6 külső meg túl sok, elég a 4, sokszor a 3 is. A titka, hogy ha koszos lesz, kézzel mosd el mosdónál folyékony öko mosószerrel (pl Almavin, de van többféle), 1 perc az egész, megszárad pár óra alatt (kint 1 óra).
        A belsőket 60 fokon mosom mosószóda+ALmawin, esetes öblítés. Nekem fehérek, és ritkán áztatok előtte. Szárazon tárolom mosásig. Ez azt jelenti, ha valami durva kerül rá, azért előtte átöblítem a folyékonnyal, úgy teszema tárolóba.
        Rebaba blog

        email: hellorebaba@gmail.com

        Comment


          #49
          köszi

          Köszi a segítséget!

          Ok, akkor gallseife, az is van itthon Még nem mentem át teljesen öko-ba
          Boldi(2005/7), Bendi(2007/11), Borka(2010/8) anyája Krisz

          Comment


            #50
            Ja, nem 12x, hanem 1-2x mostam ki a pelusokat, tegnap elírtam, azért nem tökéletesek még, gondolom 12 után már jó lesz Még nem adom felde elsőre azért nem olyan kényelmes, mint a papír (legalábbis nekem. És lehet, hogy én sem hajtogatom fiúsra, mert így bazi nagy a csomag elöl. Mi az Les mérettel kezdtünk, mert 9 kiló a drágám fél évesen
            Boldi(2005/7), Bendi(2007/11), Borka(2010/8) anyája Krisz

            Comment


              #51
              Krisz! Az nem lehet, hogy rosszul hajtogatod esetleg? Mert azért nem kéne ennyire kifolynia! Van folyós széklethez való hajtás, pár oldallal ezelőtt Varda is tett fel egy hasonlót. (hátul szét kell nyitni). Ez talán segítene... Meg a vanisht tényleg ne, főleg ha van ökörepeszappan. Nekünk nincs, de csak simán ecettel öblítem, plusz a kezemmel sikálom . A csomag pedig nem nagyon lesz kisebb, hiába mosod 100x...de a BM pont a kis bugyorról hires. Szóval nem olyan vészes szerintem.
              Az igaz, hogy először bonyolultabb mint a műanyagpelenka, de hosszútávon sok szempontból jobb. A külsőt ma mostam először 2 hét alatt. De kakis lett és szagos is, ezért kellett...Én mindenesetre nem fogom nagoyn géppel mosni, csak a belsőt, azt 60 fokon, néha majd 90-en is, fertőtlenítés képpen. Bár a 60 is elég elvileg. Mi nagyon kevés pelust használunk már, napi 4-5 elég, plusz éjjelre. Párszor megszivtuk az éjszakát, sose tudtam, mi lehet a gond. Aztán ma jól sikerült, semmi sem folyt ki. Egy Popolini bambusz 2size belsőt tettem Tomira plusz egy betétet. A külsö pedig tépőzáras volt, nem patentos, mert mintha abból jobban kijönne az oldalán...nem tudom.

              Gyermekeim: Tomi 2005, Dani 2008, Boróka 2012, Keve 2015

              Comment


                #52
                Én a másodiknál már falun lakok, ökomosószert nem tudok beszerezni. Mi kb 6-8 hónapos koráig babamosóport használtunk (Gabi), fél éves kora óta a pelusokat 40 fokon mosom, ecetes vízben áznak, és ecettel öblítek. A fertőtlenítést nálam a nap végzi :-). Az elsőnél még volt a ruhákhoz clorox, kifőzés, vasalás: kb3 hónapig ment nekem. És rosszul vagyok a fertőtlenítők szagától. A külsőt 40 fokon, kímélő programon, belegyömöszlve egy pamutharisnyába: sima mosószer, ecetes öblítés. Nem kell sokszor mosni a külsőt. Ha balesetes, kézzel a csapnál leöblítem, mire ismét sorra kerül (3 van belőle) már száraz is.
                Éjszakára kipróbáltam a 2évesnél a monapelt: belső, 2 betét és egy tetra fiúsan: nem lett baj.
                Utoljára szerkesztette vadrózsa79; 2008.05.19., 15:53. Oka: ez kimaradt:-)
                Cicamica (2004) Macimanó (2006) és Csibe (2009.10.17)anyukája

                Comment


                  #53
                  Nézegetem itt a peluskülsőket. Jónak tűnik a gyapjú, de pl. hogyan kell kezelni mosás után, hogy újra viszonylag vízzáró legyen? Nem nagyon macerás? Tekintve, hogy én tuti nem bírnám ki, hogy csak kéthetente egyszer legyen mosva...
                  Varda

                  Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

                  Az igazságnak sok arca van

                  Comment


                    #54
                    Varda! nézz át a ti mivel mostok-ra!
                    Lanolinnal kell a gyapjút kezelni, van spec oldat, beáztatod, majd megszárítod. Ez a legegyszerűbb. Én neten rendeltem.
                    Cicamica (2004) Macimanó (2006) és Csibe (2009.10.17)anyukája

                    Comment


                      #55
                      Úgy tűnik, a textilpelusba kényelmes kakilni. Mióta vegyesen pelenkázunk, eldobhatóba nem kakil...
                      Varda

                      Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

                      Az igazságnak sok arca van

                      Comment


                        #56
                        vadrózsa79
                        Hol találom a "ti mivel mostok" fórumot? Nem találom, béna vagyok.
                        Ildi, Dani (2004.06.), Zsófi (2008.09) és Dóri (2011.10.) anyukája; FiDiNi most kicsit háttérbe szorult. NE ÍRJ PRIVIT, ÜZENŐFALRA SE KÜLDJ ÜZIT!! KIZÁRÓLAG E-MAILEN VAGYOK ELÉRHETŐ. ildikokuchta@gmail.com

                        Comment


                          #57
                          http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=74

                          ez a topik, amit keresel ilkuchta. gondoltam belinkelem én, ha már itt jártam.

                          Comment


                            #58
                            Premier következik, első éjszakai textilpelusozás. 10 órát kéne kitartania. Kíváncsi vagyok.
                            Varda

                            Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

                            Az igazságnak sok arca van

                            Comment


                              #59
                              Hajráááááá Varda és Roland!!!!! Nálunk tökre bevált. Csak a szoros ruhára figyelj, ez lehet ok a kifolyásra... Ki kell tapasztalni.

                              Gyermekeim: Tomi 2005, Dani 2008, Boróka 2012, Keve 2015

                              Comment


                                #60
                                Hahó! Mi még ne memrtük éjjelre bevállani, nálunk 12-13 órát is ki kéne bírnia, persze lehet ,hogy kibírná, csak én vagyok hitetlen.

                                Kérdésem van: A BM címke a mosásokkal egyre fakóbb, kopottabb, a pelusok pedig kibolyhosodtak, nem nagyon, de kicsit. Ez normális, vagy vegyek új mosógépet??
                                Szilva


                                Kornél (9) Bolda (7) Rozga (4) Kolos (1)
                                Hurcibaba Klub (8)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X