Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kérdések zöldfülű textilpelenkázóktól

Összecsuk
This topic is closed.
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Hédi, mi volt a baj a Monapellel?
    már nem vagyok mamami
    csakazolvassa@freemail.hu -- itt megtalálsz
    minden jót!

    Comment


      Hédi, jól értem, hogy a BM külsőkhöz szeretnél varrni prefoldot? Szerintem a BM papírbetét jó. Én mondjuk csak egyszer tudom mosni, és utána kuka. De az is igaz, hogymég sosem használtam másfajtát, de ez nekem bejött.
      Szilva


      Kornél (9) Bolda (7) Rozga (4) Kolos (1)
      Hurcibaba Klub (8)

      Comment


        Köszönöm Évuska, írtam neki privit!
        Judit /Lili 2004.11.16. és Huba 2007.07.27.

        Comment


          én használtam többféle papírbetétet, nekem elég egyformának tűnnek. De bevallom, áztatásnál ki kéne őket venni, mert attól eléggé szétmennek, úgyhogy most csak 1x használom fel.
          Prefold varrás: oké, ha valaki megvarrja, de megjegyezném, hogy a BM-ből 1 db 750-1.000 Ft, és eleve 8 réteg van összevarva (középen, és a széleken 4), én nem találom drágának.
          Rebaba blog

          email: hellorebaba@gmail.com

          Comment


            Sütike eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Sziasztok! Használ valaki Popolini prefoldot? Most már tényleg el kell döntenem, hogy milyen pelusokat vegyek, de olyan sokfélét, amennyit összeírtam, mégsem lehet. Most szeretném leredukálni. Melyik a jobb, BM vagy Popolini prefold? (Van olyan Popolini, amit mindenképpen szeretnék, twosize bambusz, onesize organic.....és akkor, ha jó lenne a prefoldja, nem vennék kétféle külsőt.)
            köszi, Judit
            Judit,
            mi használunk mindkét félét (kis méretet). Annyi a különbség, hogy a Popolini egy kicsit kisebb (nem lényegesen), és abban azt hiszem 8 réteg van összevarrva, a BM-ben talán csak 6. Amíg a BM Newborn külsőket használtuk, jobb volt a Popolini, mert az jobban belepasszolt a külsőbe, mostanra azonban (kb. 7 hónapja használjuk őket) a Popolinik valahogy merevebbek lettek. Méretre a külsőbe jók, egy hajszállal talán kisebbek, mint ideális. Mostanában a BM-et jobban szeretem, a Popolini vésztartalék. Ha viszont nagyon számít az ár, akkor a Popolini nem annyival rosszabb, mint amennyivel drágább a BM.

            Lehet sokféle pelust is venni, nekünk is van...
            Clea (Zsófi, 2007. október 20.)

            Comment


              Clea, a Popo prefoldra mondod, hogy drágább? Vagy a külsőre?
              A BM kicsi prefoldja középen 6 rétegű szélén 4, a nagy meg középen 8, szélén 4.
              Rebaba blog

              email: hellorebaba@gmail.com

              Comment


                kamcsatka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Clea, a Popo prefoldra mondod, hogy drágább? Vagy a külsőre?
                A BM kicsi prefoldja középen 6 rétegű szélén 4, a nagy meg középen 8, szélén 4.
                A BM belsőre mondom hogy drágább, de lehet, hogy nem fogalmaztam egyértelműen. Bocsánat.
                Clea (Zsófi, 2007. október 20.)

                Comment


                  Kamcsatka: Igen, a BM külsőkbe saját belső, tudom, hogy nem drága, de nekem ez így jobban tetszik (főleg, miután szétszedtük ma, kb géz vastagságú az a 6-8 réteg, szóval elég vicces, és Anyum szinte "fillérekért" -anyagárba kb 100-150 forint- tud ilyent varrni, akkor kicsit sajnálnék rá darabonként még egy ezrest is, főleg, hogy ebből 20kéne minimum) kiadni. Nameg, úgyis szerettem volna éjszakait külön varratni vele.
                  Évuska, nem tudom, lehet, valamit rosszul csináltam, de nekünk folyamatosan átázott a Monapel, gyakorlatilag másfél óra után. Meg rohadt nagynak találtam a pelust, és ez nagyon nem tetszett.

                  HÉDI
                  Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

                  Comment


                    világos, értek mindent:-)
                    Rebaba blog

                    email: hellorebaba@gmail.com

                    Comment


                      Sütike: Nekem pont ellentétes a tapasztalatom, mint Cleának, a BM keményedett, a Popolini pihe-puha (pedig nálunk minden nagyon megkeményedik a mosásnál). Főleg a nagyobb méretű BM-mel rosszak a tapasztalataim. De ma meg kellett állapítanom, hogy ez egyedi probléma lehet, én valószínűleg valami selejteset kaptam belőle, másnak nem deformálódott el, puha maradt - mintha valami egészen más anyagból lenne. Viszont a popolini sokkal olcsóbb, ez kétségtelen.
                      Már volt szó róla, hogy a popolini külsővel működik ugyan a prefoldja, de azért nem az igazi, és nagyobb is lesz vele a csomag. Vagy, úgy használod a prefoldot, hogy snappivel öszefogod, úgy működik popolini külsővel, de megint csak, akkora lesz a csomag, mintha nadrágpelust használnál.

                      Hédi:

                      Prefold varrás:

                      http://diaperfabric.com/sew-a-prefol...-the-real-way/
                      http://fernandfaerie.com/sewing_prefolds.html

                      Valamilyen pamut anyag kéne hozzá, de szerintem nem igazán tudod úgy megvarri, hogy az olyan vékony legyen, ugyanakkor jó nedvszívó, mint a BM vagy a popolini. Alapban nem baj, ha nem olyan vékony, de ha BM külsővel akarod, abba nem fog beleférni. Talán még a méterben kapható tetra anyag, de nem vagyok benne biztos, hogy olcsóbbra jön ki. Kushies külsővel a prefold csak úgy működik, ha snappivel összefogod őket, ahhoz jó a vastagabb is, de sokkal nagyobb lesz a csomag. (Ezt azért hangsúlyozom ennyire, mert sokaknak szempont a csomag mérete - és kétségtelen, hogy ebben a BM a legjobb.)

                      Pindi
                      Pindi
                      Benedek (2004), Boróka (2006), Benjámin (2008) és Bercel (2010) mamája

                      Comment


                        Hédi szólj, ha megvannak az sk prefoldok!
                        Szilva


                        Kornél (9) Bolda (7) Rozga (4) Kolos (1)
                        Hurcibaba Klub (8)

                        Comment


                          Érdekes olvasni, amiket írtok. Eleinte én is variáltam, hogy ilyen külső, olyan belsővel, saját magam varrni a belsőt stb. De nekem szerencsére teljesen bejönnek a BM prefoldok, így nem variálok tovább, működik és kész. Kicsit keményebbek lesznek a mosással, de ezt azzal küszöbölöm ki, hogy amikor leszedem, áttekergetem őket, és ettől megpuhulnak. De a keményedés szerintem teljesne normális minden pamut anyagnál, mivel ugye nincs öblítve. Azért érdekelnk majd az sk prefoldok Én nem, hiszem, hogy probléma lesz, ha vastagabbra csináljátok, Hédi, hiszen éjjelre sokan egy nagy és egy kicsi prefoldot hasznélnak, az is elég vastag így együtt. De majd úgyis meglátjátok.
                          Szilva


                          Kornél (9) Bolda (7) Rozga (4) Kolos (1)
                          Hurcibaba Klub (8)

                          Comment


                            Beszilva! Ti már belemerészkedtetek az éjszakába mosható pelussal?
                            Varda

                            Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

                            Az igazságnak sok arca van

                            Comment


                              POnt ma a adtam rá az utolsó Huggiest. ÉS éppen ezen morfondíroztam, hogy mi legyen holnap éjjel. NEMTOM!!!!!
                              Szilva


                              Kornél (9) Bolda (7) Rozga (4) Kolos (1)
                              Hurcibaba Klub (8)

                              Comment


                                Szilvi, ne aggódj, semmi gond az éjszakai pelusozással.
                                Clea (Zsófi, 2007. október 20.)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X