Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kérdések zöldfülű textilpelenkázóktól

Összecsuk
This topic is closed.
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Jázmin, én Popolini papirbetétet használok és hacsak nem kerül a WC-be, kimosom a pelusokkal. 4-5 mosást simán kibírnak.
    Márti
    Zselyke (2007.03.02) édesanyja
    Hunbaba mei tai-ok ITT és ITT

    Comment


      Én is popolinit (a dobozosat), szintén mosom, de nem tudom, hányszor lehet mosni őket, még egyet sem kellett kidobni amiatt, hogy szétment volna.
      Pindi
      Benedek (2004), Boróka (2006), Benjámin (2008) és Bercel (2010) mamája

      Comment


        Köszönöm a válaszokat. Nekem Monapel papírbetétet sikerült vennem... Akkor mosom őket, amíg nem szakadnak szét.
        Ági - Csongor, Viola és Írisz anyukája

        Comment


          A monapel sem szakadósabb a poppolininél, próbáltam mindkettőt, mikor mit sikerül beszerezni. Hogy mennyit bír, függ attól, hogy mennyi ideig várja a mosást és milyen a mosógéped. és szuper, hogy a nagy dolgok egy laza mozdulattal a wc-ben landolnak!
          Cicamica (2004) Macimanó (2006) és Csibe (2009.10.17)anyukája

          Comment


            Én ezt nem értem, ez hogy van otthon, itt a kakivállalat azt mondja, hogy NEM szabad a vécébe dobni a papírbetétet. Ugyanis az nem ázik szét könnyen, ezt bizonyítja az is, hogy többször ki lehet mosni. Azt mondják a wc-be csak a pisi/kaki/wc papír való.
            Jucuu és Szilárd (2007.08.04.)
            http://jucuu.blogspot.com/

            Comment


              Itthon is így van, de csak azután szokták betartani, miután dugulást kellett elhárítani
              Varda

              Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

              Az igazságnak sok arca van

              Comment


                Az általam ismert márkák (Popolini, Bambino, Kushies, Disana) komposztálható, biológiailag könnyen lebomló betétek, kifejezetten úgy ajánlják, hogy vécében lehúzható. Nekünk még soha nem dugult el a vécénk, pedig három éve naponta több ilyet húzok le rajta...
                Persze régebbi vécéknél, meg talán a "darálósnál" nem ajánlják őket, lehet, hogy Finno.-ban mások a csövek vagy csatornák?

                Pindi
                Pindi
                Benedek (2004), Boróka (2006), Benjámin (2008) és Bercel (2010) mamája

                Comment


                  Nem hiszem, hogy ez lenne az oka. Ez a szennyvítisztító válasza volt, a wc-be mást nem lehet(ne) rakni, mint amit már megírtam. Bizonyára nem bomlik le elég gyorsan. Ha belegondolunk, mennyi mosást kibírnak, el lehet ezt is képzelni könnyen.
                  Jucuu és Szilárd (2007.08.04.)
                  http://jucuu.blogspot.com/

                  Comment


                    Én nemtom, hgoy Finno-ba nmekkorák a csövek ,de szerintem egy 10 cm átmérőjű csövön (M.o.-on ekkora) azért simán kifér a papírbetét.
                    Szilva


                    Kornél (9) Bolda (7) Rozga (4) Kolos (1)
                    Hurcibaba Klub (8)

                    Comment


                      Más egyebet se szabadna a WC-be dobni, amit beledobunk. Én is. Nálunk se dugult el még soha, de mikor a konyhánk eldugult és duguláselhárítót kellett hívni, ők meséltek egysmást.

                      WC-be csak olyan dolgot szabadna dobni, ami vízben könnyen szétázik. Ami nem, és ilyen a papír pelusbetét is, az fennakadhat a csövekben és dugulást okozhat. Mert vannak a csövekben kanyarok, és helyenként kiálló részek is az ilesztéseknél. Nem az a gond ezekkel a dolgokkal, hogy komposztálhatóak-e.
                      Varda

                      Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

                      Az igazságnak sok arca van

                      Comment


                        Meg szerintem ha végig is megy, micsoda szemetet kell kibányászniuk a szennyvíztisztítóban a vízből. Egyszer láttam egy képet arról, miket találnak a szennyvízben. Próbáltam megkeresni, de nincs meg.
                        Jucuu és Szilárd (2007.08.04.)
                        http://jucuu.blogspot.com/

                        Comment


                          Nálunk ezzel nem volt probléma. A koszos popsitörlő mindig a szemetesben landolt. Most épp a szombszéd társasház teljes földszintjét bombázzák szét, mert eldugult. Mikor kihívták a csőgörényest, tojáshéjtól elkezdve tisztasági betétig minden volt a csőben. Na erre mondanám azt, hogy felháborító.
                          Nálunk max. az az ételmaradék landol a wc--ben, ami már fogyasztásra alkalmatlan és olyan állagú, amiről tudom nem dugítja el a rendszert (a szomszédban még rántott hús maradvány is került elő).
                          Ildi, Dani (2004.06.), Zsófi (2008.09) és Dóri (2011.10.) anyukája; FiDiNi most kicsit háttérbe szorult. NE ÍRJ PRIVIT, ÜZENŐFALRA SE KÜLDJ ÜZIT!! KIZÁRÓLAG E-MAILEN VAGYOK ELÉRHETŐ. ildikokuchta@gmail.com

                          Comment


                            Sziasztok! Mi is most kezdjük a BM-mel a mosható pelusozás 2. korszakát (Monapellel befürödtük). Belső betétet szeretnék bele varrni (hihi- Anyukám varr, én hüle vagyok ehhez), és csak 3-4db BM v Kushies külsőt megvenni. Tud nekem valaki (pl Jucuus ) segíteni, hogy milyen anyagból lenne jó, és azokat hogy,hány rétegben? Arra gondoltam, éjszakainak csinálunk pár extravastagot külön. Akkor a papírbetétnél végülis melyik a legjobb? Mert ez nekem most nem jött le igazán. A BM-é jó?
                            Előre is köszi a segítséget!

                            HÉDI
                            Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

                            Comment


                              Sziasztok! Használ valaki Popolini prefoldot? Most már tényleg el kell döntenem, hogy milyen pelusokat vegyek, de olyan sokfélét, amennyit összeírtam, mégsem lehet. Most szeretném leredukálni. Melyik a jobb, BM vagy Popolini prefold? (Van olyan Popolini, amit mindenképpen szeretnék, twosize bambusz, onesize organic.....és akkor, ha jó lenne a prefoldja, nem vennék kétféle külsőt.)
                              köszi, Judit
                              Judit /Lili 2004.11.16. és Huba 2007.07.27.

                              Comment


                                Olga (oola_2008) Popolinit használ, és most a klubban vett BM-et, ő a szakértő!
                                már nem vagyok mamami
                                csakazolvassa@freemail.hu -- itt megtalálsz
                                minden jót!

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X