Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kérdések zöldfülű textilpelenkázóktól

Összecsuk
This topic is closed.
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Sziasztok!

    Én még vadiúj vagyok itt, eddig csak az NLC-re irogattam. 2 hónapja tértünk át a mosható pelusra, BM-ot használunk főként, de van (még csak) egy Popolini Pandánk is, ami a kedvencem lett

    Kriszti: Láttam, hogy pelenkakiütéssel küzdötök. Először is jobbulást a pici fiúnak! Nálunk hasonló a helyzet, a pelenkakiütés elmúlt, de az ekcémás foltok maradtak A kiütésekre boraxos popsikrémet kaptunk, na de én sem tudom erre mit használjak. Ma jutott eszembe, hogy az A-vitaminos testápolójából kenek rá, mert az mindig jót szokott tenni. Szebb már, de hogy meddig fogunk vele küzdeni azt nem tudom....
    Panni
    Katica 1 éves

    Comment


      Szia Panni

      Kriszti, Flórinak is hajlamos szerintem ekcémára a bőre és mostanság volt egy piros foltja amire a dokinéni azt mondta hogy atópiás. aztán paráztam hogy begombásodik, mert az érzékeny bőrrész könnyen begombásodhat. én babé testápolóval kezdtem kenni és ha nem is tűnt el teljesen, de javult a helyzet az első pár napban semmi javulás nem látszott, de utána határozottan. mást nem használunk arra a területre, ennek tudom be a javulást!!! ja és a hasa alján a fütyitől rézsút fent volt egy nagy piris terület.


      egyébként a popópirosodásra már más is mondta a bóraxos gyógyszertári krémet, hogy jó.
      Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

      Comment


        Hű napi egy liter tej.. Én is mániákusan döntöm magamba, de szoptatás alatt teljesen le kellett állnom, mert Kamillt gyötörte, a kakija meg szétmarta a fenekét! A fütyinél lévő foltok nem hiszem, hogy ettől lennének, de egy próbát megér!?
        Zsófi

        Comment


          ekcémaszerű folt

          Ilyen foltot okozhat valóban allergia is, legtöbbször tej, tojás, és glutén. Próbáldd meg ezeket (felváltva) kihagyni az étkezésedből egy-egy hétre, és figyeld, javul-e. És intenzív tápláló krémek, és a fürdetéshez is visszazsírozó hatású fürdőolaj. A bőrgyógyászunk többek közt a Linola Fett családot ajánlotta, mint megfizethető, de hatásos. A szteroidos krémre meg azt mondta, hogy úgy érdemes használni, ha már kell, hogy egy hét "lökésterápia", napi 3-4 kenegetéssel, utána abbahagyni, és csak a zsírozó kencéket használni. Utálja, hogy a háziorvosok napi egy-két kenegetést javasolnak heteken át. Szerinte a szteroidos krémnek az a feladata, hogy beindítsa a gyógyulást, nem kell a tünetek teljes elmúlásáig használni.

          off: ha valaki át tudná ezt rakni az ekcéma topikba is, megköszönném. Én örültem, hogy végre konkrét javaslatot kaptam olyantól, akiben megbízom.
          Cicamica (2004) Macimanó (2006) és Csibe (2009.10.17)anyukája

          Comment


            Én is el tudom képzelni Kriszti, hogy valamit nem bír Dani bőre, helyedben megpróbálkoznék a tejmentességgel, ha nem segít, akkor a tojással is.
            Jucuu és Szilárd (2007.08.04.)
            http://jucuu.blogspot.com/

            Comment


              Ma elkezdtem, nem ittem reggelihez tejet
              Meglássuk

              Gyermekeim: Tomi 2005, Dani 2008, Boróka 2012, Keve 2015

              Comment


                Kriszti,
                Bár ezt már valahol írtam, de nekünk a homeos bogyók teljesen megoldották ezt a dolgot, meg a Weleda popsikrém (mondjuk nekünk csak ez jön be, de ettől egy alkalom után eltűnik a pirosság.) Meg most már kezdek kiokosodni oltás témában, az is befolyásolhatta, beindíthatta. Tintababa Kingának már írtam a gödöllői homeos doki"néniről", esetleg, ha nem javul, elruccanhattok hozzá ti is.
                Judit /Lili 2004.11.16. és Huba 2007.07.27.

                Comment


                  Kkriszti, próbáltál már gabonatejeket inni? Nem olcsó mulatság, de nekem délután muszáj egy tejeskávét inni, és Bogyót is kiüti a tej, úgyhogy napi egy bögre engedélyezve van. Nekem a Tönkölyital a kedvencem (amin Béres alexandra vigyorog, Tecsóban a legolcsóbb), meg a rizs.

                  Popó: nekünk is a Weleda vált be nagyon, én az olajával szoktam kenegetni.

                  Ez a popsitörlő-dolog izgat, én is gondolkodtam rajta, amikor egyszer véletlenül a papírbetét helyett a popsitörlő került a mosásba, hogy ez sztem kibírná az újrahasznosítást, de ha ezt más is így csinálja, akkor belevágok!!!
                  Deszt. vizet gyógyszertárból?

                  Kamcsatka: Te is írtad egyszer, hogy nem használtok popsitörlőt, akkor mit?

                  amúgy a sima (klóros)csapvizes lemosás minden alkalommal sztem száríthatja a popót...
                  Émi, Emma Boróka (2008.04.)és Hanna Dorka batyubaba (2010.03.)

                  http://emilialkot.blogspot.com/

                  Comment


                    Mi is szenvedtünk ekcémával, Benedeknek egyetlen krém segitett: az eucerin 25%os omegazsíros kenőcse. Nagyon kevés helyen árulják (vagy csak mi voltunk mindig pechesek).
                    Majának különben amióta textilezünk kicsit se piri a popója, pedig előtte, ha nem kentem, rögtön az lett, most pedig csak éjjelre kenem. Úgye a krém nem tesz jót a textil nedvszívásának? Az olivaolaj ezért jobb?
                    Maját én is csap alatt mosom, ha kakis, eddig ha csak pisi volt az eldobhatóban, akkor nem törölgettem, textil mellett kéne? Cleo: Igen téged olvastalak. Nem lesznek így nagyon hidegek a kendők a víz miatt? Ezt az olajat gyógyszertárban keressem? És mosásnál, ha egy csomó olajos kendőmaradékot rádobok a ruhákra, azok nem lesznek olajosak, foltosak?

                    Comment


                      Úgye jól tudom, hogy ha a popsitörlőt nem lehet lehúzni a Wc-n. Könnyebb lenne a kakis papirbetéttel együtt oda kidobni.

                      Comment


                        én nivea toddis vagy mi a nevűt használok, pont azért mert az lebomlik és emiatt a wc-be dobható sötétkék zacsiban van.
                        Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                        Comment


                          vajon a DM Babylove fehér, Öko test Zehr Gut-os lebomlik???
                          Émi, Emma Boróka (2008.04.)és Hanna Dorka batyubaba (2010.03.)

                          http://emilialkot.blogspot.com/

                          Comment


                            rá kell, hogy legyen írva a zsacsijára!
                            Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                            Comment


                              Destilált vízet szerintem tescoban is kapsz, vagy más nagyobb bevásárlóhelyeken. Én azzal vasalok, de még soha nem vettem , apósomnak van deszt.víz "csinálója" , én tőle kapom.

                              Comment


                                A zöld Dm-est megnéztem, Wc áthúzva, ugyan csak gut, nem sehr gut mínősítésű.

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X