Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Paleo receptek

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    zephyrus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az eredeti recept, ugye? Nekem is. Ezért gondoltam bele ezt a 2fajta lisztet, mert azok nagyon sok zsiradékot, folyadékot tudnak elnyelni.
    Igen, az eredetit próbáltam. Viszont még így is nagyon bejött mind a hármunknak, szóval kísérletezek még vele. Kényelmes, hogy semmilyen liszt nem kell bele, majd feleennyi kókuszzsírral is megsütöm. Ja meg fűszerzem is, így is jó, de azért elbírná.
    Szilvi - N. (2012. jan.) és Á. (2015. ápr.)

    ht

    Comment


      poszáta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Igen, az eredetit próbáltam. Viszont még így is nagyon bejött mind a hármunknak, szóval kísérletezek még vele. Kényelmes, hogy semmilyen liszt nem kell bele, majd feleennyi kókuszzsírral is megsütöm. Ja meg fűszerzem is, így is jó, de azért elbírná.
      Dejó. Hmm, én ki se tudtam adagolni, úgy folyt az eredeti. Majd, ha egyszer tudod, beírnád a bevált arányokat légy szí.

      Comment


        zephyrus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Dejó. Hmm, én ki se tudtam adagolni, úgy folyt az eredeti. Majd, ha egyszer tudod, beírnád a bevált arányokat légy szí.
        Újrasütöttem a gesztenyés kekszet. Méz helyett 10 dkg xilittel és harmadannyi, vagyis 7 dkg kókuszzsírral. 20 percre beraktam a hűtőbe, ahogy a recept is írja. Így már nem folyt annyira, de továbbra is csak kanállal adagolható. Finom, puha lepénykék lettek. N. ezt kapja ma uzsira.
        Szilvi - N. (2012. jan.) és Á. (2015. ápr.)

        ht

        Comment


          Gyümölcsös piskóta

          Hozzávalók:

          8 tojás
          8-10 dkg xilit (nyírfacukor)
          10 dkg kókuszliszt
          1 citrom reszelt héja
          1 tk vanília kivonat
          Fél tk szódabikarbóna
          1 dl Paleolaj vagy Olajessimo
          Gyümölcs a tetejére

          Elkészítés:

          A tojásokat 10 percig verjük a nyírfacukorral, citromhéjjával, szódabikarbónával, vanília kivonattal és a Paleolajjal. Ezalatt jól kifehéredik, felhabosodik, és a térfogata is megnő. Ekkor elkezdjük kanalanként hozzáadni az átszitált kókuszlisztet. Amikor már a teljes mennyiséget elkevertük, öntsük a tésztát egy sütőpapírral kibélelt, kb 25*30 cm-es tepsibe. A tetejét jól megrakjuk gyümölcsökkel, majd 180 fokon 40 perc alatt megsütjük. Istenien finom!
          Nóri és a három királyfi
          Csipetfalat SavaNEW LetBabyGo

          Comment


            Köszi Poszáta!
            Csipet, mekkora adag ez? Szval mekkora a tepsi?

            Comment


              Csirkecombokat sütöttem tepsiben, és melléjük kockáztam mindenféle zöldséget: vöröshagymát, céklát, sárgarépát, zellert, sóval, borssal, rozmaringgal, kakukkfűvel ízesítettem, pár teáskanál vajat rádobtam, és így összesütöttem. Szerintem nagyon finom lett, a zöldségek klasszul felszívták a zsiradékot, (Sally Fallon szerint a cékla zsírral egészséges). (Nekem hiáb ízlett, a férjem evett mellé kenyeret, a gyerekek meg nem ették meg a köretet egyáltalán. )

              Hopp, ezt a másik topikba kellett volna. Akkor idevágó köretek: karfiol megpárolva és pürésítve, zsiradékkal öszekeverve - hasonlít a krumplipüréhez; cékla felkockázva, édeskömény felszeletelve, sóval-borssal ízesítve sütőben megsütve.
              Utoljára szerkesztette Clematis; 2013.04.12., 11:07.
              Zsuzsi

              Comment


                Igen a zöldségek, jól szívják a zsiradékot és nagyon jót is tesz nekik a zsiradék ... kiteljesednek, főleg némi fűszer jelenlétében ... nyamm

                Comment


                  zephyrus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Köszi Poszáta!
                  Csipet, mekkora adag ez? Szval mekkora a tepsi?
                  25*30-asra van ekkora adag alapból, de nekem már 30*35-ösbe is sikerült úgy elsimítanom, h ne legyen nagyon vékony.
                  Nóri és a három királyfi
                  Csipetfalat SavaNEW LetBabyGo

                  Comment


                    Clematis eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Csirkecombokat sütöttem tepsiben, és melléjük kockáztam mindenféle zöldséget: vöröshagymát, céklát, sárgarépát, zellert, sóval, borssal, rozmaringgal, kakukkfűvel ízesítettem, pár teáskanál vajat rádobtam, és így összesütöttem. Szerintem nagyon finom lett, a zöldségek klasszul felszívták a zsiradékot, (Sally Fallon szerint a cékla zsírral egészséges). (Nekem hiáb ízlett, a férjem evett mellé kenyeret, a gyerekek meg nem ették meg a köretet egyáltalán. )

                    Hopp, ezt a másik topikba kellett volna. Akkor idevágó köretek: karfiol megpárolva és pürésítve, zsiradékkal öszekeverve - hasonlít a krumplipüréhez; cékla felkockázva, édeskömény felszeletelve, sóval-borssal ízesítve sütőben megsütve.
                    átmásolom.
                    Pocakpalotából érkezett tündérkislány anyukája!
                    bölcsi-ovi-suli

                    Comment


                      Tőkehalmáj-pástétom

                      Elmira szakácskönyvéből a recept.
                      Egy tőkehalmájkonzervet és a saját olaját, 4 főtt tojással, sóval, borssal, 1 ek citromlével szétturmixolunk. Még írt bele 2 újhagymát és snidlinget, egyik sem raktam bele, mert nem volt itthon.
                      Fincsi lett így is!
                      Szilvi - N. (2012. jan.) és Á. (2015. ápr.)

                      ht

                      Comment


                        Ez itt egy óriási ötlet: mákos sárgarépa, avagy a mákostésztaihlet Kiváló! Abbahagyhatatlan.
                        Annyi, hogy én nem teljesen főztem meg a répát, kicsit ropogósra hagytam, só nélkül főztem, nem xilittel vagy ilyesmivel szórtuk meg, hanem mézet csorgattunk rá, majd meglocsoltuk kevés mákolajjal is. A Kicsilány pár szem mazsolát is rászórt. Nagyon finom! Szerintem gyerekes paleohoz, illetve paleora áttérni vonakodó gyerekeknek is nagyon vonzó étel lehet, már ránézésre is

                        Comment


                          Akác-bodza fagyii

                          Elmira-féle fagyi, tuti kombó:

                          Hozzávalók:

                          8 db bodzavirág
                          8 fürt akácvirág
                          10 dkg xilit
                          1 lédús citrom leve és reszelt héja
                          4 dl kókusztej
                          3 dl víz

                          Elkészítés:

                          A xilitből és a vízből szirupot főzünk, majd beletesszük a citromlevet és annak héját, valamint a virágokat. Amikor elkészült, lehűtjük, és lefedve a hűtőszekrénybe tesszük (érdemes 24 órára, így a virágok aromája erőteljesebb lesz). Ezután a szirupot sűrű szitán átszűrjük, jól kinyomkodjuk a virágokat, majd a levet összekeverjük a kókusztejjel, és lefagyasztjuk (vagy fagyigépbe tesszük, akinek van).

                          ISTENI!!
                          Nóri és a három királyfi
                          Csipetfalat SavaNEW LetBabyGo

                          Comment


                            Sziasztok, tud valaki egy tuti kipróbált paleo zabsütit? Én nem paleozom, tehát tök hülye vagyok az egészhez, viszont egy kedves barátomat nagyon szeretném meglepni valami finomsággal, amit meg is eszik.
                            Ivett és Nyuszi (2012.)
                            A béke nem a konfliktus hiánya, hanem a konfliktus kezelésének képessége.

                            Comment


                              Evetke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Sziasztok, tud valaki egy tuti kipróbált paleo zabsütit? Én nem paleozom, tehát tök hülye vagyok az egészhez, viszont egy kedves barátomat nagyon szeretném meglepni valami finomsággal, amit meg is eszik.
                              hát szerintem a zabbal lesz a gond, mivel az nem paleós, vagyis nagyon határ eset, mert a zab lehet glutén szennyezett, és aki szigoróan paleózik, az nem hiszem h megeszi. Eszik zabot az ismerősöd egyébként? Nekem sajna nincsen zabos receptem, nem tudok segíteni... de hátha másnak van
                              Pocakpalotából érkezett tündérkislány anyukája!
                              bölcsi-ovi-suli

                              Comment


                                Caffe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                hát szerintem a zabbal lesz a gond, mivel az nem paleós, vagyis nagyon határ eset, mert a zab lehet glutén szennyezett, és aki szigoróan paleózik, az nem hiszem h megeszi. Eszik zabot az ismerősöd egyébként? Nekem sajna nincsen zabos receptem, nem tudok segíteni... de hátha másnak van
                                Hát folyton tolja a magába a Giant Bar-okat, úgyhogy tutira eszik. De azt már eddig vettem neki több marékkal, szóval vmi házi készítésűt kellene rittyentenem.
                                Ivett és Nyuszi (2012.)
                                A béke nem a konfliktus hiánya, hanem a konfliktus kezelésének képessége.

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X