Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Falusi állattartás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #91
    Lányok!
    Tud valaki olyan falusi, vagy város környéki csirkét tartó embert, aki hajlandó privát vásárt bonyolítani? Fontos, hogy ne legyenek EU-csirkék, hanem eredeti, falusi, szabad tartásúak, gyógyszerezetlenek és rendes koszton tartottak. Az volna jó, ha a gazda aki tartja, levágná, és valaki még aznap felhozná Pestre, vagy a határba, s onnan át tudnánk venni. Nyilván többet együtt.
    Ha tud valaki ilyen ismerőséről, vagy falubéliről, írjon nekem privát üzenetben. Köszi szépen!
    Juli. Fanna (2007.tavasz) BendeManó (2009.ősz) Lizinek műhelye van, blogol... már a facebookon is meg vagyok található KulturálisKreatívok!!!

    Comment


      #92
      Én nem tudok olyat, aki fel is viszi... szomszéd néni is mindig külön húshibridet vesz... de van itt egy bio tanya, de általában drágább... Múltkor volt bio bika hús... Esetleg férjem még Ferihegyre fel tudja vinni neked, ha ők vágnak. Majd megkérdezem neked és írok privit!
      Mi tejet veszünk tőlük.
      Veronika Otilia vagyok én és a gyerekeim: Vince Károly 2010.03.22., Blanka Veronika aliasz Bakka 2012.08.19. no és Adél Doloróza 2015. 01. 26. aliasz Zsebi

      Comment


        #93
        Na viszont nagy hírek vannak a tyúkudvarban, ezért nem is volt időm beszámolni. Anyatársam a falunkból járt nálam, és kiderült van két süldő nyuluk, amit átadna megőrzésre, így most valóra vált az álmom, hogy lett itt egy kis állatkert. 3 ólunk van pont, így a harmadik elejét megkapták a nyuszik, valami faj nyulak, nem ismerem, de nagyon szép vörös puhaszőrű... A kifutó közös, de a birkák napközben kint vannak -most csináltam nekik kikötőt, így elkezdtek legelni gondolom unalmukban, ja és rájöttem, hogy a kerti csap vize vasas lehet a régi cső miatt, de a benti vizet megisszák!
        A férjem meg csinált egy alul nyitott, nyitható tetejű 1x2-es karámot, amibe kirakom a fűre a nyulat, meg a csirkét, mikor melyiket... Ezt mindig odébb lehet húzni, ha már leették a füvet alatta... A kutyák meg nézhetik őket gond nélkül. (Az a hátránya, hogy ki kell hordani őket reggel és este vissza)

        Bár megjegyzem az egyik kutyám Csiribiri puli keverék és ő nem bántja az állatokat, tegnap az egyik csirke úgy megijesztette, akkorát ugrott, vicces volt.
        Veronika Otilia vagyok én és a gyerekeim: Vince Károly 2010.03.22., Blanka Veronika aliasz Bakka 2012.08.19. no és Adél Doloróza 2015. 01. 26. aliasz Zsebi

        Comment


          #94
          futókacsája van valakinek?
          Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
          Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
          Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
          írj a gmailemre az is cyanus

          Comment


            #95
            nem, nem bízom el magam.... hatalmas udvara van a háznak, amit kinéztünk, és óriási kert.... az egész évre való kukoricát megtermelhetnénk benne a jószágnak...
            milyen az a futókacsa?
            Csupa szeretet G
            Csupa mosoly E

            Comment


              #96
              Jajj akkor szorítok, hogy sikerüljön a ház! Azért az az igazi, ha van termény, nem kell venni
              Én meg egy fehér selyemtyúkot keresnék még amúgy...
              Veronika Otilia vagyok én és a gyerekeim: Vince Károly 2010.03.22., Blanka Veronika aliasz Bakka 2012.08.19. no és Adél Doloróza 2015. 01. 26. aliasz Zsebi

              Comment


                #97
                Bojtorján, kösz. Felhozatalt azért írtam, mert nekünk nincsen kocsink, félnék, hogy ha vonattal/busszal kell hozni a friss húst, megbuggyanna a melegben hosszú úton. vagy nem jól gondolom?
                Juli. Fanna (2007.tavasz) BendeManó (2009.ősz) Lizinek műhelye van, blogol... már a facebookon is meg vagyok található KulturálisKreatívok!!!

                Comment


                  #98
                  de, szerintem melegben nem szerencsés... de valamennyit kibír... majd rákérdezek, hétvégén megyünk a tejért...
                  Veronika Otilia vagyok én és a gyerekeim: Vince Károly 2010.03.22., Blanka Veronika aliasz Bakka 2012.08.19. no és Adél Doloróza 2015. 01. 26. aliasz Zsebi

                  Comment


                    #99
                    Bojtorján, köszi! tegnap beszéltünk velük, nagyon kedvesek, és úgy néz ki, minden megoldásra kaphatóak. még fúrt kút is van hátul a kertben!!!
                    Csupa szeretet G
                    Csupa mosoly E

                    Comment


                      Yve, drukkolok, hogy sikerüljön a házvétel!
                      üdv, Dóra és a csacsogó - dacoló . (08.06.01.)

                      Comment


                        Sziasztok, dejó, hogy nem mindenki olyan hatékonytalan, mint én, és nem csak tervezte egy ilyen topik elindítását, hanem meg is tette. Mi jelenleg kecskéket, tyúkokat, ludakat tartunk, illetve most nevelődnek a pulyka és gyöngyös pipéink, és tervben van pár nyúl, birka, kacsa (tavalyiak elfogytak) és külön vágyam egy pávapár. 2 hektáron gazdálkodunk, a permakultúra útmutatása szerint igyekszünk berendezkedni és élni, egyelőre nagyon az elején járunk. Igyekszünk minden állatot a lehető legszabadabban tartani, a baromfik az egész birtokon járkálnak, a kecskéknek pedig van egy erdős/legelős birodalmuk. A nyulakat is kolóniás tartásban szeretnénk, ezügyben még most tájékozódunk.

                        Birkatartóktól kérdeznék máris: szeretnék valami olyan felállást, hogy idén már tudjunk egyet vágni, de maradjon anya is, hogy jövőre is legyen szaporulat. Mit vegyek? Anyát báránnyal? Vagy 2-3 bárányt, aztán majd az egyiket megesszük? Illetve érdemes-e kost tartani, nincs-e vele sok gond? Úgy képzeltem, hogy a kos állandóra a legelőbirodalomban lakna, ahol a kecskék is, az anyát meg mozgatnánk, hogy egye a füvet egyéb helyeken is. A birka bírja a kötélen való legeltetést? Nem olyan, mint a kecske, hogy egy fűszálra is képes feltekerni magát?

                        Kecskesajt-témára lett válasz? (Nincs időm végigolvasni.) Ha még érdekel valakit, tudok tippeket adni, nekem elég finom szokott lenni.

                        JA és láttam, hogy valaki azért nem akar kecskét, mert naponta 2x kell fejni. Ez tévhit, napi 1x fejés teljesen jól működik, ez szoktatás kérdése. Én is csak reggel fejek, pont azért, hogy mellette még tudjunk élni is. Szerintem a kecskével inkább az a nagyobb kihívás, hogy elég nehéz neki valóban jó helyet találni, mivel a fákat/bokrokat szereti, persze akárhol elvan szénával is, de igazán boldog csak olyan helyen lesz, ahol erdős a növényzet, és még ott is nagyon végig kell gondolni, hogy hány kecskét bír el a terület.
                        Utoljára szerkesztette zsanettrp; 2011.05.19., 13:22.
                        Zsanett (Lotte 2006 augusztus, Tessza 2009 április)

                        Comment


                          milyen az a permakultúra?
                          Csupa szeretet G
                          Csupa mosoly E

                          Comment


                            A permakultúra az nagyon jó! Nincs most időm írni, de googleben is rákereshetsz, illetve itt van két magyar oldal, utóbbi a frissen indult permafórum. Szerintem ez a jövő, ha ugyan van jövő.
                            http://www.permakultura.hu/
                            http://www.permaforum.hu/permaforum/...hu/forum/index
                            Zsanett (Lotte 2006 augusztus, Tessza 2009 április)

                            Comment


                              nekem a napi egy fejés se jönne be, mert annyira nem élünk napirend szerint
                              Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                              Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                              Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                              írj a gmailemre az is cyanus

                              Comment


                                Cyanus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                nekem a napi egy fejés se jönne be, mert annyira nem élünk napirend szerint
                                Akkor úgy is nézhetnéd a dolgot, hogy a kecske segít kialakítani egy napirendet. Már ha arra vágytok. Egyébként mi sem élünk vasmenetrend szerint, főleg most, hogy még mindkét gyerek otthon van. Ha 7-kor kelek, akkor akkor fejek, ha 8-kor, akkor meg akkor, de volt olyan is, hogy csak 9-re értem ki. Akkor már elégedetlenül mekegett szegény kecske, de kutyabaja nem lett.
                                Zsanett (Lotte 2006 augusztus, Tessza 2009 április)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X