Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Falusi állattartás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #76
    yvolux eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Holnap lesz végre két tyúkom, visszük őket Kisvárdára! Két kendermagos tojó, akik a kertemben rendbe teszik a kis meztelencsigákat (remélem), és a nem odavaló dolgokat Már nagyon várom!
    Áh én is kendermagosat szeretnék... előnevelt lesz vagy már tojik?
    Veronika Otilia vagyok én és a gyerekeim: Vince Károly 2010.03.22., Blanka Veronika aliasz Bakka 2012.08.19. no és Adél Doloróza 2015. 01. 26. aliasz Zsebi

    Comment


      #77
      Roni Sajnos a növendék libáink agyoncsapták őket . Meg további kettőt. Így az egyik kotlónak már csak 3 csibéje maradt. A másik sokkal harciasabb, sikerrel védelmezi egyenlőre mind a 10-t. Helyesek lehetnek a barik .
      Nálunk tegnap megáztak tegnap a kiskacsák, az egyik nincs valami jó bőrben . Tavaly egy csomó kacsánk meg egy fészekalja kislibánk is elpusztult, a doki sem tudta megmondani miben. Hiába az állattartásnak vannak árnyoldalai.
      A letojt tyúkok még csak 1 évesek. Tényleg érdemes ilyet venni. Ha levedlenek, utána még egy teljesértékű tojóciklusuk van. És hát utána is tojogatnak, csak egyre kevesebbet.
      Nekem is van egyetlen kendermagos tyúkom. Eredetileg 5-t kértem, de mire a kereskedő hozzánk ért, csak ez az egy maradt. Szemtelen egy jószág, és neve is van: Pity-pity. A tyúk nem szereti a meztelencsigát. A kacsák annál inkább. Erre a célre speciálisan az indiai futókacsák valók. Ahogy szaporodik a spanyol meztelencsiga Magyarországon, úgy terjed a kacsa is. Uram a hétvégén kapott 25 tojást, néhány liba, gyöngytyúk, normál kacsa és tyúk tojás kíséretében melegednek a keltetőben.
      Bori, ki 45. A fiúk: Apa, Zoltán 18, Csaba 17, Levente 6 és a lány : Katalin 14

      Comment


        #78
        Ó, sajnálom őket. Gondolom ezért tojnak ennyit...
        Viszont az egyéves letojt tyúk?! Hát itt as szomszédban 3-4 évesek vannak és kiválóan tojnak. 13 tojik napi 8-9 tojást, évente kb. 2 szünetet figyeltem meg...
        Az jó nem?
        Veronika Otilia vagyok én és a gyerekeim: Vince Károly 2010.03.22., Blanka Veronika aliasz Bakka 2012.08.19. no és Adél Doloróza 2015. 01. 26. aliasz Zsebi

        Comment


          #79
          Pammut, és te egy udvarban tartod a szárnyasokat? Vagy ezeket már külön kell?

          Nekünk anno ugye ilyen naposcsibék jöttek de 20 000 db körül, hát nagy élmény volt bemenni közéjük.. Kicsi voltam lefeküdtem és magamra hívtam az összeset... Persze aztán már nem volt ilyen szép a sorsuk
          Veronika Otilia vagyok én és a gyerekeim: Vince Károly 2010.03.22., Blanka Veronika aliasz Bakka 2012.08.19. no és Adél Doloróza 2015. 01. 26. aliasz Zsebi

          Comment


            #80
            Hát igen. A szárnyasok többsége most együtt lakik, ettől áll égnek a doki haja. Elvileg a fajokat, sőt a korcsoportokat (pl. csibe és tojóállomány) külön kéne. Általában a libák kint szoktak legelni a kertben, csak most nincs kerítésünk, a kacsák kaptak külön helyet.

            A nagyüzemben nem foglalkoznak általában az egyszer letojt állománnyal. Ezeket adják el. Olcsóbb fiatalokat beszerezni, mint megvedletni az "öregeket" és megvárni a következő tojószezont. De háztájban az még nagyon jó tyúkocska éveken át. Jó teljesítmény az 13 tyúktól. De nagyüzemben majdnem kijön a "mindennapraegytojás" egy jó tojófajtától.
            Bori, ki 45. A fiúk: Apa, Zoltán 18, Csaba 17, Levente 6 és a lány : Katalin 14

            Comment


              #81
              Ha zölden veszitek a szénát bálában, akkor érdemes szétbontani, mert hamar dolgozni kezdenek benne a gombák és meg is gyulladhat magától.
              Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

              Comment


                #82
                De édesek lehetnek a barik
                A két kendermagost egy parasztháztól vettem, tavaly szeptemberiek, tehát még fiatalok, most vedlettek, úgyhogy reményeim szerint ma vagy holnap már keresgélhetjük a tojást valahol Hála Istennek jól viselték a 4 órás autózást (persze többször megálltunk, hogy friss levegőt engedjünk nekik a csomagtartóba), és ma már vidáman kapirgálnak a kertben. Szerencsére most nem esik, úgyhogy Hunor is élvezettel figyelheti őket. Holnap már ő fogja etetni őket.

                Sajnálom a kiscsibéket, de hát ez az élet rendje, az erős megmarad, a gyenge elhull. Dédnagyiméknál is mindig minden szárnyas egy nagy udvarban volt, szépen elkülönültek a klikkek, és békében elvoltak egymás mellett. Persze néha volt nagy rikácsolás, ha valamin összekaptak, de a kakasok hamar rendet tettek.
                üdv, Dóra és a csacsogó - dacoló . (08.06.01.)

                Comment


                  #83
                  Bojtorján! Gratula a barikhoz!
                  Kíváncsian várjuk a képeket.
                  Gabi+M.(Férj)+Z.Kicsikénk(2015 08.08.)http://1.1.1.1/bmi/mamami.hu/forum/i...es/biggrin.gif

                  Comment


                    #84
                    Na teszek egy pár képet, bár nem nagyon jó, mert folyton bemozdulnak
                    Egyébként egyenlőre bari-barátkozunk, bár ha kiengedem őket, akkor szabályosan csellel kell bemennem a házba, mert jönnek ugye befele utánam, és nem tágítanak... Ezen jókat rötyögünk még...
                    Mellékletek
                    Veronika Otilia vagyok én és a gyerekeim: Vince Károly 2010.03.22., Blanka Veronika aliasz Bakka 2012.08.19. no és Adél Doloróza 2015. 01. 26. aliasz Zsebi

                    Comment


                      #85
                      Nagyon helyesek!!!
                      Jó képek pedig!
                      Milán (2009.06.06.) majomparádé és minden lében kanál 5 éves

                      Comment


                        #86
                        fekete barik nagyon helyesek!
                        üdv, Dóra és a csacsogó - dacoló . (08.06.01.)

                        Comment


                          #87
                          Nagyon szépek!
                          Nekünk suffolk birkáink vannak azok is feketék amíg kicsik aztán a fejük meg a lábuk marad fekete máshol kifehérednek.
                          Gabi+M.(Férj)+Z.Kicsikénk(2015 08.08.)http://1.1.1.1/bmi/mamami.hu/forum/i...es/biggrin.gif

                          Comment


                            #88
                            Köszönöm a gratulációkat, majd átadom nekik

                            Amúgy ők is majd ugyanúgy kifehérednek, a kos már el is kezdte...
                            Akinek van birkája: miért van az, hogy vödörből nem akarnak inni, csak a kerti tóból vagy a kutyák vizéből, és ha kiengedem, szomjasak lehetnek, mert rohannak a vízhez... Pedig van nekik bent... (ja és már próbáltam fém és műa. vödröt is)
                            A másik, hogy nem legelnek,csak néhány dolgot válogatnak ki és azt eszegetik. Nagy fű volt, azt nem ették, most levágtuk, de így sem érdekli őket... Akkor most már nem is fognak legelni? Pedig itt nem pázsit van, hanem olyan mindenféle fű...
                            Ráadásul csináltunk nekik szénatartót, és abból sem esznek, csak a bálából akarnak kihúzgálni... (az a szomszéd ólban van, és amikor szedtem ki nekik onnan a tartóba észrevették és zabálni kezdtek.. beraktam az etetőbe és mintha nem is látnák)


                            És lett még 4 tyúkom-ill. még csak csirkék, de mind különböző fajta az egyik
                            orpington.. Ismeri valaki?
                            Utoljára szerkesztette bojtorján; 2011.05.09., 08:55.
                            Veronika Otilia vagyok én és a gyerekeim: Vince Károly 2010.03.22., Blanka Veronika aliasz Bakka 2012.08.19. no és Adél Doloróza 2015. 01. 26. aliasz Zsebi

                            Comment


                              #89
                              Szia!
                              Itatásos problémával én még nem találkoztam.Próbáld meg esetleg hosszúkás edényből vályúból itatni őket.
                              Etetés:ilyet se láttam még hogy nem akarnak legelni meg a szénatartóból sem esznek.Az igaz hogy a nagyon nagy füvet nem eszik meg a csalánt sem szeretik.De minden mást meg esznek (Pl.:virágok, cserjék fák levelei).A friss zöldet szeretik a legjobban meg a kukoricát ez a kettő a kedvencük.
                              Gabi+M.(Férj)+Z.Kicsikénk(2015 08.08.)http://1.1.1.1/bmi/mamami.hu/forum/i...es/biggrin.gif

                              Comment


                                #90
                                Na akkor jól kifogtam őket... lehet, hogy még kicsik? A szénarácsot már lassan észreveszik, de ma is rohantak a tóhoz... Amúgy, ha tépek a fűből akkor megeszik, de ha szép lassan leeresztem a kezem a fűig, nem tépik ki... Csak néhány levelet esznek meg a díszfüvet...
                                Mindenesetre a vályút kipróbálom... vagy valami hasonlót, mert vályúnk nincs.
                                Veronika Otilia vagyok én és a gyerekeim: Vince Károly 2010.03.22., Blanka Veronika aliasz Bakka 2012.08.19. no és Adél Doloróza 2015. 01. 26. aliasz Zsebi

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X