Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Falusi állattartás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Sziasztok,pangás van azért megkérdezem: szunyogcsipte nyuszival kapcsolatosan van e valakinek gyakorlati tapasztalata? nem netes guglis,hanem életszagu köszönöm!
    https://www.facebook.com/judit.sandor.376] és kerteshazeladaskukaxgmailpontcom itt elérhet aki szeretne

    Comment


      Új-ság eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Sziasztok,pangás van azért megkérdezem: szunyogcsipte nyuszival kapcsolatosan van e valakinek gyakorlati tapasztalata? nem netes guglis,hanem életszagu köszönöm!
      Sajnos jó tapasztalat nincs. Nekünk elpusztult már egy pár így.
      A pároméknak volt gyerekkorukban. Ő azt mondta, hogy néhány túléli.
      Azt nem tudom, hogy hogy lehet nekik segíteni ebben.
      Ivett, Zengő (2010.03.19), Zente (2012.02.10.)
      Eladó kendők!

      Comment


        Mixomatózis

        Új-ság eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Sziasztok,pangás van azért megkérdezem: szunyogcsipte nyuszival kapcsolatosan van e valakinek gyakorlati tapasztalata? nem netes guglis,hanem életszagu köszönöm!
        Kijött már rajta valami jel?Ha elkapta a mixomatózist,akkor kicsi sajnos az esély,hogy átvészelje.De pár nap alatt kiderül. Sajnos,ha romlik az állapota (vizenyős tüdőgyulladással jár ez ,nem csak göbökkel),akkor én nem hagynám szenvedni.Sajnos gyógyszer erre már nincs,ezt csak prevencióval lehet megelőzni,vagy olta(t)sz,vagy olyan helyre rakod ahova nem tud szúnyog menni,de légy is terjeszhtei
        Réka
        Botond '07.dec., Luca Villő '11.márc., és Zselyke a '13.novemberi "babaillat"

        Comment


          Mixomatózis

          Új-ság eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Sziasztok,pangás van azért megkérdezem: szunyogcsipte nyuszival kapcsolatosan van e valakinek gyakorlati tapasztalata? nem netes guglis,hanem életszagu köszönöm!
          Kijött már rajta valami jel?Ha elkapta a mixomatózist,akkor kicsi sajnos az esély,hogy átvészelje.De pár nap alatt kiderül. Sajnos,ha romlik az állapota (vizenyős tüdőgyulladással jár ez ,nem csak göbökkel),akkor én nem hagynám szenvedni.Sajnos gyógyszer erre már nincs,ezt csak prevencióval lehet megelőzni,vagy olta(t)sz,vagy olyan helyre rakod ahova nem tud szúnyog menni,de légy is terjeszhtei
          Réka
          Botond '07.dec., Luca Villő '11.márc., és Zselyke a '13.novemberi "babaillat"

          Comment


            Ép akartuk oltani amikor egyik napról a másikra meg lettek csípve,így azt mondták az állatpatikában hogy már ne oltsuk be akkor most már....Azt mondták a gyakorlat szerint elég sok nyuszi túl szokta élni,bízzunk benne....ajánlották a kalciumot,illetve ha sebes kenegessen fertőtlenitsem stb..Van egy anyanyul ami valószinüleg hasas,ő nehezen veszi a levegőt vagyis hangosan,de egyenletesen és eszik illetve iszik rendesen..a füle kicsit sebes a hegyén de azt kezeljük,göb nem is látszott rajta csak a nehéz légzés volt az első tünet ami feltünt,viszont nem rosszabodik egyáltalán......Van egy kannyul aki csipéses de jól van,és egy anya kicsikkel akikből szintén van csipéses ők még szopnak....beton ólban vannak ami három és fél oldalról teljesen beton-zárt egy fa ólajtó van rajta ami "derékig ér" és sima csirkeháló van fölötte húzva,mivel hűvös bent nem jellemző a légy,eddig szunyogot sem láttam,egyébként most sem már....a vágónyulakat levágtuk már a mult héten,most ez a két anya+1kan+a kicsik vannak.....sajnálnám ha kimenne az állomány és amúgy is....levágni tartjuk de rendesen gondozzuk szeretjük őket és az más ha leöljük mint ha így pusztulnak el...nekünk legalábbis....
            https://www.facebook.com/judit.sandor.376] és kerteshazeladaskukaxgmailpontcom itt elérhet aki szeretne

            Comment


              találtunk 18db tojást eldugva a kertben. fogalmam sincs mikori... honnan tudhatom meg, hogy ehetőek-e még?
              Csilla, és gyermekei: Boróka 2009.08.18, Győző 2011.12.29

              Comment


                Ha frissek, akkor egy tal vizben elfekszenek hosszaban. Minel regebbi a tojas, annal tobb levego van benne, es egyre kevesbe fekszik el/esetleg lebeg.
                Judit, Noémie (2007), Ábel (2010) és Sacha (2014) mamája

                Comment


                  missbl eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Ha frissek, akkor egy tal vizben elfekszenek hosszaban. Minel regebbi a tojas, annal tobb levego van benne, es egyre kevesbe fekszik el/esetleg lebeg.
                  köszönöm!
                  Csilla, és gyermekei: Boróka 2009.08.18, Győző 2011.12.29

                  Comment


                    Sziasztok, de rég volt itt mozgás.... nekem most van egy komoly kérdésem: kotlós, vagy keltetőgép? Eddig mindig kotlóval keltettem, de most elgondolkoztam a keltetőn, mert a fürj befuccsolt, a japán alatt és a fürj kotló alatt is... és lesz egy tenyész csapatom, aminek minden tojását szeretném kikelteni.... Ti mit gondoltok? Én eddig csak kotlóssal keltettem. vagy keltetőt szeretnék venni, vagy még legalább 2-3 kotlóst, japánt.... vagy egy kölcsön keltetőt tavaszra szerezni... Kíváncsi vagyok a véleményetekre... sajnos most 1 biztos kotlóm van, egyet megölt egy szomszéd kutya, és van olyan más tyúk, ami már ült, de nem tudni, fog e még...
                    Veronika Otilia vagyok én és a gyerekeim: Vince Károly 2010.03.22., Blanka Veronika aliasz Bakka 2012.08.19. no és Adél Doloróza 2015. 01. 26. aliasz Zsebi

                    Comment


                      bojtorján eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Sziasztok, de rég volt itt mozgás.... nekem most van egy komoly kérdésem: kotlós, vagy keltetőgép? Eddig mindig kotlóval keltettem, de most elgondolkoztam a keltetőn, mert a fürj befuccsolt, a japán alatt és a fürj kotló alatt is... és lesz egy tenyész csapatom, aminek minden tojását szeretném kikelteni.... Ti mit gondoltok? Én eddig csak kotlóssal keltettem. vagy keltetőt szeretnék venni, vagy még legalább 2-3 kotlóst, japánt.... vagy egy kölcsön keltetőt tavaszra szerezni... Kíváncsi vagyok a véleményetekre... sajnos most 1 biztos kotlóm van, egyet megölt egy szomszéd kutya, és van olyan más tyúk, ami már ült, de nem tudni, fog e még...
                      Én kotlóspárti vagyok. Szerintem ég és föld a különbség. Nekünk volt keltetős is, meg ültetett is. A keltetősek nagyon bambák a kotlóséhoz képest. Sajnos csak egy japán kotlósunk van, nekünk is kell szerezni még, mert én többé nem szeretnék keltetőgépes csirkét. (Persze, ha valamiért nem lesz kotlós, akkor még mindig ott van a keltetőgép verzió.)
                      Ivett, Zengő (2010.03.19), Zente (2012.02.10.)
                      Eladó kendők!

                      Comment


                        Én végül most veszek egy gépet, a kotlós alá majd berakom ha kikelt, amennyi fér...ez a terv... macerás lenne több, mert el kell helyezni, kb 1-2 hóra kell nekik külön hely, ezt nem tudnám többel megoldani... illetve túl sok kisketrec kellene...

                        Mi olyan elfajzottak vagyunk, hogy tojást esszük, de a húst csak h adódik egy kakaska, vagy öreg pipi...
                        Lesz aranypikkelyes orpington, ez kicsit még bizonytalan
                        wyandott fehér arany, óriás ez holnap elvileg...
                        és már megvan sávozott itáliai, bár csak 2 tyúk igazán szép...

                        Karácsonyra nálunk nyuszi lesz klein rex (remélem Vince nem olvassa, úgy tudja, Jézus hozza) ők is tenyészállatok...

                        A keltető ezek szerint kikeltette neked... paráztattak, hogy hiper-szupert vegyek, mert nem kel ki stb..., de nem akarok sok pénzt költeni...
                        mondjuk a japi ált 100%os, ha a tojás jó, vagy 90....
                        Veronika Otilia vagyok én és a gyerekeim: Vince Károly 2010.03.22., Blanka Veronika aliasz Bakka 2012.08.19. no és Adél Doloróza 2015. 01. 26. aliasz Zsebi

                        Comment


                          egyáltalán nem tojnak a tyúkjaim :-(
                          van valami trükk, hogy rávegyem őket?
                          Csilla, és gyermekei: Boróka 2009.08.18, Győző 2011.12.29

                          Comment


                            csillucimucuska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            egyáltalán nem tojnak a tyúkjaim :-(
                            van valami trükk, hogy rávegyem őket?
                            zöld gyomot adni nekik? nagyimnál anno mindig tojtak utána
                            Angica + 4 kicsi
                            tej-, tojás- és cukormentes:
                            http://angi.mentesnasi.hu

                            Comment


                              angica eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              zöld gyomot adni nekik? nagyimnál anno mindig tojtak utána
                              nagy gazos kifutójuk van...
                              Csilla, és gyermekei: Boróka 2009.08.18, Győző 2011.12.29

                              Comment


                                Esetleg vitamin hozzáadása a vizükhöz? A Jolomax jó szokott lenni...
                                Főtt krumpli kicsit összetörve, plusz mész, kicsi zsír vagy faggyú pluszba, pótolandó a csökkent fehérjemennyiséget (rovarok)...

                                Meg ami fontos lehet: beépített világítással növelni a "napos" órák számát, hogy meglegyen a napi 13-14. Ez nálunk most úgy tűnik, bevált, vagy/és véget ért a pihenőidőszak tojásszempontból.
                                Ági
                                Dinoszauruszok gyűjtője - 2005.12.04. Pónikirálylány - 2008.12.22.

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X