Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Falusi állattartás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Vera ,
    de jó! Akkor most már beindulnak... Azért lesznek olyan napok, amikor kicsit kevesebb tojásotok lesz, nálunk ez olyan háromnaponta történik, olyan egyharmadnyival kevesebb. Gondolom, akkor vagyunk a 26 órában, amikor előző délután tojt az illető...

    Kacsa passz, egy ismerősöm indiai futókacsái nemigen igénylik a vizet.

    Noi,
    eleinte ráfizetésnek tűnnek a baromfik, de csak, ha az anyagiakat nézzük... Mi most vagyunk kb. nullszaldósok, amióta el tudunk adni heti 2-3 doboz tojást.
    Ági
    Dinoszauruszok gyűjtője - 2005.12.04. Pónikirálylány - 2008.12.22.

    Comment


      És mit adtok enni a tyúkoknak? És naponta mennyi időbe telik a tyúkokkal való foglalkozás? Mi van, ha elutaztok?

      Bocsi a sok kérdésért, de én is szeretnék olyan tojást enni, aminek ismerem az eredetét, csak nem tudom, alkalmas vagyok-e az állattartásra.
      Zsuzsi

      Comment


        Noi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Nagyon
        Bár semmi közöm nincs a baromfi udvarhoz ..de anyu 1x vett 30 kitojt tyúkot,majd jött vagy 10 néma kacsa is.Nagyon szeretik a vizet.Bár gondolom elvannak nélküle is de olyan cukik mikor pacsálnak a kiskacsák..viszont iszonyat mocskosak
        Amúgy megéri tyúkot,csibét tartani?
        Sokat gondolkodom rajta,hogy talán kéne valami,csak a lustaság.Meg helyük sincs de az megoldható lenne.
        Tavaly mi 10 letojt tyúkot vettünk, kellett nekik 3-4 hónap, mire regenerálódtak, utána se tojtak sokat, mert hála a mi, a szomszéd és egyéb kutyáknak, most csak egy maradt belőlük. Ennek függvényében egyáltalán nem éri meg. De amúgy sem biztos, hogy olcsóbb lesz a tojás, viszont legalább tudod, honnan van, mit evett a tyúk. Voltak kacsánk is, azok tényleg kegyetlen mocskosak, és rengeteget zabálnak,soha többet!

        Nálunk a nagy sztárok a libák, azok szorgalmasan tojnak, 3 tojásból mindenkinek elég rántotta készül reggelire!
        Dóri és Ádám(2012.02.25.)

        Comment


          Sok éve anyuéknak voltak libáik, hatalmas tojásaik voltak. Azok is tojtak rengeteget, anyum akkor gyártotta folyamatosan a tésztát. Meg aztán ki is festetett belőlük húsvéti tojásoknak (van magyar címeres tojás is )

          Ma megint hetesünk volt, tegnap meg 3.

          A letojt tyúkok valakinek bejönnek, valakinek nem. Anyós egy évig etette őket, alig tojtak, aztán mérgében levágta őket. A szomszédnak meg szépen tojtak később, mikor helyrejöttek. Biztos fajtától is függ.
          Viszont ezek hibridek, akkor tojnak, ha kapnak tojótápot. Erre vannak kifejlesztve.
          Vera, 3 gyerkőc anyukája (11,9,6 évesek)
          https://docs.google.com/spreadsheets...#gid=721446544

          Comment


            Dóri, nálunk a saját kutya pusztított... a szomszéd kutya se jobb.
            Vera, 3 gyerkőc anyukája (11,9,6 évesek)
            https://docs.google.com/spreadsheets...#gid=721446544

            Comment


              Clematis eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              És mit adtok enni a tyúkoknak? És naponta mennyi időbe telik a tyúkokkal való foglalkozás? Mi van, ha elutaztok?

              Bocsi a sok kérdésért, de én is szeretnék olyan tojást enni, aminek ismerem az eredetét, csak nem tudom, alkalmas vagyok-e az állattartásra.
              Ha elutazunk, egy barátnőm jár etetni (kutyát is, macskát is), én meg cserében vigyázok nyáron a lányára, mikor dolgozik.

              Nálunk a kukorica a kedvencük, kapnak még búzát meg néha napraforgót. A konyhából minden zöldségfaragvány az övék, nyáron meg a rengeteg gyom a kertből.
              A törődés abból áll, hogy reggel kinyitom az ajtajukat, kapnak vizet meg kaját, délután is 1 etetés, este meg be kell őket zárni. - a gyerekek meg összeszedik a tojást, ha megjönnek a suliból.
              Vera, 3 gyerkőc anyukája (11,9,6 évesek)
              https://docs.google.com/spreadsheets...#gid=721446544

              Comment


                Nálunk kaptak főtt krumplit, illetve kevés főtt répát is, ha nem volt elég pucolt répahaj. De gyűjtenek nekünk a szomszédok is.

                Heti-kétheti takarítás is rájuk fér, amikor a végterméket eltávolítjuk, illetve a tojóhelyükre kapnak friss almot (faforgács, szalma, de falevél se okoz bajt).
                Most egy meszelés is időszerű lenne már...
                Ági
                Dinoszauruszok gyűjtője - 2005.12.04. Pónikirálylány - 2008.12.22.

                Comment


                  Nálunk meg egy ganézás kéne... -de ez Apjuk dolga.
                  Vera, 3 gyerkőc anyukája (11,9,6 évesek)
                  https://docs.google.com/spreadsheets...#gid=721446544

                  Comment


                    Köszönöm a válaszokat, ez biztatóan hangzik.
                    Zsuzsi

                    Comment


                      Olvasom néha a topikot, most meg helyzetjelentést adok a mi állatainkról:
                      -a hétvégén kelt kb 60 kiscsibénk (keltetőben). ANgyon aranyosak . Ez volt az első próbálkozásunk, és olyan hihetetlen volt még a kelés előtt néhány nappal is, hogy abból a tojásból egy igazi csibe bújik majd elő..és lám, megtörtént.
                      A saját tojásainkból lettek javarészt, valamennyit meg vásároltam olyan fajtákból, amit szeretnék...bár egyelőre még a "válogatok" szakasznál tartok. Van 10 tojóhibridünk, akiket tavaly vettem naposcsibeként (több volt, de ennyi tyúk maradt). Van hozzájuk egy brahma kakasunk, akit kaptunk ajándékba, egy itáliai és egy marans kakasunk, akiket én neveltem. A kakasok túl sokan vannak, úgyhogy valamelyiknek mindenképp mennie kell mostanában..
                      Szóval a csibék egy része tőlük van, egy része meg sussex, zengő és magyar sárga ill. fogoly színű. Őket szeretném megtartani, a mi tojásainkból kelteket eladni néhány hét múlva.
                      Egy késve keltet én szedegettem ki a tojásból..háátm tudtam, hogy nem kellene, de egy másik már előtte meghalt odabent, így gondoltam, megmentem...bár ne tettem volna. Szegénynek bénák voltak a lábai, ezért is nem tudott magától kijönni....így még a férjemnek is okoztam egy "jó" estét...(nem tudom, mit csinált vele..) . Van, aki csak a saját kárán tanul....


                      Aztán van 7 anyakecskénk, jelenleg 9 kicsivel, és még 2 fog elleni a napokban. Velük mostanában van bajunk elég, állandóan szökni próbálnak....azt hiszem, őket is megviselte ez a hosszú tél. Még most is alig van fű, a száraz szénából meg már láthatóan elegük van.... a kicsik mellett legelni kikötni is problémás őket jelenleg...:-( A férjem kaszált egy csomót a nyáron, úgy tervezte, március végéig elég, addigra meg mehetnek legelni, még marad is a kicsiknek meg az anyáknak, akik épp nem tudnak kimenni.
                      Elég is volt, csak március végén még téli idő volt...
                      Köztük is van egy háromlábú kiskecske (ilyenről a kecskés ismerőseim sem hallottak még...én sem :-( ). Mikor egyik reggel megláttam, azt hittem, délutánra elpusztul. Sajnos (?) sokkal jobban lett. Szopni viszont nem tudott, mert nem tudott megállni az anyja alatt...arra jutottunk, adunk neki egy hetet, hátha megerősödik. (mi nem vágnánk le, úgyhogy a másik opció az lett volna, hogy valakinek odaadjuk, de a gyerekek miatt ez is problémás kérdés....egy újszülött állatot odaadni valakinek....nekik is gyanús lett volna) Az első néhány napban cumisüvegből etettem ,és hála Istennek megtanult önállóan szopni néhány napja...Bár kétségeim vannak az egész történetet illetően....most itt marad nálunk 6 hétig, aztán megy valaki fazekába, vagy az első héten...ráadásul ő az, akit lehet dédelgetni, mert nem szalad el...(a saját szempontomból az lett volna a legjobb, ha nem marad életben...de nem én irányítok...). A többiek mind nagyon szépek és egészségesek, és már reggel az anyák egy részét fejjük is, van saját tejünk...nagyon várom, hogy legyen sajtunk is újra, de arra még várnunk kell néhány hetet...

                      Nálunk ők vannak....ha valaki kiskecskére kapna kedvet, nálunk akad.
                      Vica vagyok, [COLOR="SandyBrown"]Marci, Bori, Johanna és Miska anyukája

                      Comment


                        nekem le kéne vágnom a kedvenc csodaszép kakasomat, mert megtámadja a gyerekeket

                        van egy tyúkunk aki kotlik, de eddig mindig kiszedtük a tojásokat. felvetődött bennem a gondolat, hogy hagyni kéne... ez hogy működik a gyakorlatban?
                        Csilla, és gyermekei: Boróka 2009.08.18, Győző 2011.12.29

                        Comment


                          Csak az emlékeimre hagyatkozva mondom, hogy nálunk régen külön rakták a kotlóst, letakarták olyan fonott hatalmas kosárral (talán hogy ne tudjon meglógni?), aztán dédim kiszedte a csibécskéket alóla, még ki nem kelt az összes, utána visszadta őket a kotlósnak.
                          Mikor tavaly a szomszéd néni kotlósa alatt voltak a csibék, gyakran beszélgettem vele, mondta, hogy egy órát is lent volt a tojásokról a kotlós, akkor evett, ivott--nagy melegek voltak akkoriban--de a tojásokat a néni mindig letakarta vastag bundás kabáttal, hogy ki ne hűljenek.
                          Vera, 3 gyerkőc anyukája (11,9,6 évesek)
                          https://docs.google.com/spreadsheets...#gid=721446544

                          Comment


                            Vica, ezt olyan jó volt olvasni!
                            Azt tudtad, hogy a kotlós sem segít a csibéknek kibújni? Mikor ezt olvastam, olyan kegyetlenségnek gondoltam, aztán rájöttem, van benne valami.

                            Nekem 1 éve vannak sussexok, hát egy kicsit csalódtam, mert olyan sápadtak szegények csupaszon. Viszont seggesek, mellesek, ez kicsit kárpótol.

                            A magyar sárgákra meg a fogolyszínűkre kíváncsi vagyok, milyenek lesznek. Majd megírod? Fogolyszínű lett volna a 2.befutó, de aztán szereztem suss.tojásokat.

                            A 3 lábú kiskecske története is érdekel. (ilyeneket mindig elmesélek a gyerekeknek)
                            Vera, 3 gyerkőc anyukája (11,9,6 évesek)
                            https://docs.google.com/spreadsheets...#gid=721446544

                            Comment


                              Ezek meg az idei kis "kedvencek". 20 db tetra-h csibék (kicsit zavar a hibridségük, de nagy tyúkot akarunk, hogy elég legyen egy ebédre meg vacsorára )

                              Click image for larger version

Name:	P1000274(1).jpg
Views:	2
Size:	40,8 KB
ID:	4878576
                              Vera, 3 gyerkőc anyukája (11,9,6 évesek)
                              https://docs.google.com/spreadsheets...#gid=721446544

                              Comment


                                Vercsa, én tavaly vettem 25 tojóhibrid naposcsibét...hogy tojjanak (alapból mi nem nagyon vágyunk a húsukra). Erre a kakasok 8 hónaposan 3,5-4,5 kg közt voltak..pedig tápot is csak csibekorukban láttak. Na, az ő húsukat én is megkívántam.... (viszont a 25-ből 6 tyúk maradt összesen :-( (volt néhány,a melyik eltűnt, de rengeteg kakas volt köztük).

                                A sussexet én a te beszámolóid alapján kezdtem el vágyni, és épp 2 faluval arrébb árultak tojásokat is, ezért lettek.
                                A többiről majd bezsámolok..
                                Vica vagyok, [COLOR="SandyBrown"]Marci, Bori, Johanna és Miska anyukája

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X