Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Falusi állattartás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Szombattól boldog csibe-tulajdonosok vagyunk.

    Kotlóskoma addig marad nálunk, amíg vigyáz a kicsikre, utána visszaadom a néninek.
    12 darab Sussex-csibe.

    Click image for larger version

Name:	P1040781(1).jpg
Views:	1
Size:	66,5 KB
ID:	4858332 Click image for larger version

Name:	P1040782(1).jpg
Views:	1
Size:	82,5 KB
ID:	4858333
    Vera, 3 gyerkőc anyukája (11,9,6 évesek)
    https://docs.google.com/spreadsheets...#gid=721446544

    Comment


      vercsa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Szombattól boldog csibe-tulajdonosok vagyunk.

      Kotlóskoma addig marad nálunk, amíg vigyáz a kicsikre, utána visszaadom a néninek.
      12 darab Sussex-csibe.

      [ATTACH]177145[/ATTACH] [ATTACH]177146[/ATTACH]
      De szuper! Kotlóssal. Tökéletes.

      Közben nekünk is lettek csirkéink. Nagy nehezen. Előjegyeztettünk egy helye, de úgy látszik túlvállalták magukat, és nem jutott.
      Gyorsan keresgéltünk, és találtunk Nyíregyháza mellett egy tanyán kb. 10 hetes csirkéket jó áron, így le is csaptunk rájuk. Gyorsan megcsináltuk a tyúkudvart, és már jöttek is. Nagyon vegyes a banda. Mindenféle keverék. Nagyon szép, kis kapirgálósok.
      Ivett, Zengő (2010.03.19), Zente (2012.02.10.)
      Eladó kendők!

      Comment


        Az a néni, akitől a kotlós van, most ültetett meg 2 kotlóst eladásra. Mármint a kikelt csibéket adja el...Megbeszéltem vele, hogy jöhetnek. Így 3 hét múlva újabb adag csibénk lesz. Azokat is kotlóssal adja.
        De azok mindenféle keverékek lesznek, nem túl tetszetősek, de a fazékban nem látszik majd....
        Azokat még tél előtt levágjuk, mennek a fagyra.

        Nem akarom, hogy keveredjen a "vér", fizettem a tisztaságért eleget, így a tavaszt már csak a sussexokkal szeretném kezdeni. Remélem lesz kotlósunk jövőre, akkor megültetem, lesznek kicsik ...ésígytovább, ésígytovább....

        Mennyi csibétek van?
        Vera, 3 gyerkőc anyukája (11,9,6 évesek)
        https://docs.google.com/spreadsheets...#gid=721446544

        Comment


          mi vettünk 5 előnevelt csirkét, hogy majd lesz tojásunk...
          az 5ből 3kakas...
          Csilla, és gyermekei: Boróka 2009.08.18, Győző 2011.12.29

          Comment


            Hát ez szívás! Kíváncsi vagyok milyen lesz nálunk az arány.
            Vera, 3 gyerkőc anyukája (11,9,6 évesek)
            https://docs.google.com/spreadsheets...#gid=721446544

            Comment


              Sziasztok,
              most találtam a topikra és figyelesen olvasom,de nem tudom milyen fajta a sussex...vagy mi. Mi tavaly vettünk 9 előnevelt tyúkot, akik szépen átteleltek, egész télen volt tojásunk, aztán vetünk hozzá tvasszal 20 db letojtat, hogy majd özönlik a tojás, sőt majd még áruljuk is ismerősöknek...erre hiába várjuk a tojásözönt, a 27 (időközben 2 db-ot elvitt a róka ...Pfúúúj róka) db tyúk naponta 5-6 tojást tojik. Férjem nagyija megnézte őket közelebbről és kiderült, hogy tyúktevesek....valszínű azért, mert egyenlőre istállóban vannak (ott ahol télen a barik és csacsi) és mivel még nincs kész kint a tyúkudvar, így csk 2-3 órát tudnak naponta kpirgálni a napon. Szóval a kendermagos magyr fajtáról már hallottam, de a sussexről nem. légyszi vilgosítsatok fel és ha van vmi ötletetek a levágáson kívül tyúktetűre, akkor írjatok!! Remélem nem lett túl hosszúra eresztve a belépőm. Bocsi legközelebb rövidebb leszek. Igérwm!

              Comment


                én úgy tudom fahamuval kell beszórni a tollak tövét, ahol a tetvek vannak. De ez valami gyerekkori emlék... nem kipróbált tipp.
                Csupa szeretet G
                Csupa mosoly E

                Comment


                  szia
                  mi is teszünk ki nekik fahamut homokkal összekeverve - abból van itt bőven és abban fürdőznek, az ivóvizükbe pedig 10 l vízhez 1 dl almaecetet az belülről is segít nekik és tök egészséges, nekünk embereknek is...

                  - remélem hamar tudtok nekik helyet találni, ahol fellélegezhetnek a csacsik és barik fenevadjaitól...

                  remélem tudtam segíteni...

                  Comment


                    Köszönöm a fahamus tippet! Gondolom, megelőzéshez is jó.

                    A mieink meg kezdenek meglépni a helyükről, lassan jön az evezőtollak kurtítása...
                    Ági
                    Dinoszauruszok gyűjtője - 2005.12.04. Pónikirálylány - 2008.12.22.

                    Comment


                      képzeljétek:
                      vettünk tavasszal 5 előnevelt csirkét, belőlük 3 kakas lett
                      aztán a hét elején nagyon belelkesedtem megint, elküldtem a Zuram a piacra vegyen még csirkét. hozott 6 kendermagos, meg 1 kopasznyakú csirkét, ők még kisebbek, mint a mi előnevelt csirkéink. és hozott 3 tyúkot. Ők már nagyok, kicsit szakadtak szegények...
                      mivel lehet őket feltuningolni?
                      egyébként nem mondanám hogy értem, de a 3 tyúk tojt 5 tojást ma. az egyiknek nem volt héjja, illetve nagyon puha volt csak...
                      ezek az első igazi tojásaink... ma családilag megesszük vacsira
                      Csilla, és gyermekei: Boróka 2009.08.18, Győző 2011.12.29

                      Comment


                        a puha tojás asszem azt jelenti hogy kevés a kalcium a szervezetében. amikor leváfják a tyúkot néha találni benne egészen puha héjú tojást, ami még nem keményedett meg. nézz utána, valami ásványi anyag hiány lesz.
                        a szakadt tyúkok gondolom letojt, tojásgyárból kikerült tyúkok? egy fél év alatt kikupálódnak, csak bőséges kaja meg tiszta víz kell nekik, sok zöld és sok tér, hogy tudjanak mozogni, kapirgálni, homokfürdőzni. Meg sok jó szó persze.
                        Csupa szeretet G
                        Csupa mosoly E

                        Comment


                          Sziasztok.
                          Most talltam rá erre a forumra. Mi szabadtartásban tartunk állatokat kecskéket ill disznókat, csatlakotűzhatom?

                          Comment


                            hajjaj persze
                            Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                            Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                            Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                            írj a gmailemre az is cyanus

                            Comment


                              Ide is csatolom:
                              Szakértő mamamik!

                              Hogyan lehet ezeket megépíteni? (A tetejükre lennék kíváncsi.)

                              Illetve ti hol tartjátok a kacsákat, libákat, ludakat?
                              Mellékletek
                              Angéla
                              Huba Márton (2004), Keve László (2007),Hanga Piroska (2010) és Ilka Mária (2013)

                              Eladó vagy zsámbéki, töki ingatlanra cserélhető dobai (Veszprém m.) házunk.

                              Comment


                                Szia!

                                Hol találtad a képeket? Van még egyéb kép is ott? Kecske ólról, szénatárolóról, pajtáról?

                                (A fehér ólak Bp-en, a Normafánál állnak, Szűcs Gábor tervezte és Heimann Feri pinceboltozó csapatából építette két srác, a famunkáját a férjem csinálta.)

                                MSE
                                Emese, négy otthonszületett leányzó anyukája
                                Réka(2004.04.27) Bori(2005.11.17.) Julcsi(2007.07.29) Anna(2009.09.18.)
                                BLOGOM

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X