Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Falusi állattartás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Ági, nem mondod, hogy ennyi mindenre kell odafigyelni? Emlékeim szerint (anyuéknál) reggel kaptak szemet, napközben zöldet, este megint szemet a tyúkok. Amit írsz a vitaminokról meg az almaecetről ez csak csirke korban érvényes?

    Van egy könyvtáros tyúkos könyvem, amibe még bele se néztem, azt hiszem itt az ideje elővenni.

    A mi csibéink intézés alatt. Végülis a sussex-ek mellett döntöttem/tünk, de nem hittem volna, hogy ennyire bonyolult beszerezni őket.
    Jövök majd képekkel.
    Vera, 3 gyerkőc anyukája (11,9,6 évesek)
    https://docs.google.com/spreadsheets...#gid=721446544

    Comment


      Vera,
      gőzöm sincs, életem első tyúkocskái ők...
      Naposcsibe koruktól kapnak vitaminkészítményt a vizükbe (ezt még egy hónapig adom nekik hetente egyszer, aztán csak téltől újra), pár hétig melegítőlámpa is volt fölöttük, és most hétvégén, kéthónaposan kerültek ki végleg a kinti helyükre.
      Az almaecet többek szerint jót tesz a bélflórájuknak.
      Ági
      Dinoszauruszok gyűjtője - 2005.12.04. Pónikirálylány - 2008.12.22.

      Comment


        Oké. Lámpát én is beszerzek egy barátnőmtől, ha napos csibéket veszünk. Ő nagyban foglalkozik tojóhibridekkel (főleg), azt mondta első három hétben antibiotikumos tápot adjak nekik, hogy a fosást elkerüljük.
        Te is adtál nekik?
        Vera, 3 gyerkőc anyukája (11,9,6 évesek)
        https://docs.google.com/spreadsheets...#gid=721446544

        Comment


          Igen, egyelőre a biztonság kedvéért, és tapasztalat hiján ettek nevelőtápot, amiben gyógyszerek is voltak, de most már leszoktak róla.
          A melegitőlámpa nagyon fontos kezdetben, főleg akkor, ha láthatóan összebújnak...
          Ja, meg a napi egy-kétszeri takaritásuk, mi forgácsot tettünk alájuk, és naponta cseréltük, két-három naponta lett fertőtlenitve.
          A vizet eleinte forralva, illetve kamillateaként kapták.

          A mieink amúgy sima hazai fajták: kopasznyakúak, illetve kendermagosok, utóbbiak harciasabbak.
          Ági
          Dinoszauruszok gyűjtője - 2005.12.04. Pónikirálylány - 2008.12.22.

          Comment


            A kendermagosok nekem is tetszenek, de a kopasznyakúakkal nem vagyok kibékülve.
            Vera, 3 gyerkőc anyukája (11,9,6 évesek)
            https://docs.google.com/spreadsheets...#gid=721446544

            Comment


              Igen, úgy is hívom őket, hogy keselyűk...
              Én is a párom kedvéért mentem bele. Mondjuk, ők inkább egymás között bunyósak, de főleg azok, amelyeket kakasnak tippelünk.
              Ági
              Dinoszauruszok gyűjtője - 2005.12.04. Pónikirálylány - 2008.12.22.

              Comment


                (Most nagyon morbid leszek, de egyszerűbb lesz elvágni a nyakukat.)
                Vera, 3 gyerkőc anyukája (11,9,6 évesek)
                https://docs.google.com/spreadsheets...#gid=721446544

                Comment


                  Pedig nagyon jó fejek (egyelőre..)!
                  Etetésnél próbálnak belerepülni a vödörbe, és még az anyajegyeket is igyekeznek lecsipkedni rólam...
                  Momentán még a simogatást is szeretik.
                  Ági
                  Dinoszauruszok gyűjtője - 2005.12.04. Pónikirálylány - 2008.12.22.

                  Comment


                    A jövő héten kelnek a mi csibéink is. Én is most tanulgatom, hogy mit hogy kellene. Nem olyan egyszerű, mint gondoltam.
                    Ivett, Zengő (2010.03.19), Zente (2012.02.10.)
                    Eladó kendők!

                    Comment


                      Nálunk már lassan minden előkészület befejeződik, de csibénk még mindig nincs. Sokkal körülményesebb szerezni, mint gondoltam.
                      Vera, 3 gyerkőc anyukája (11,9,6 évesek)
                      https://docs.google.com/spreadsheets...#gid=721446544

                      Comment


                        Eleinte a melegen tartásuk fontos, no meg a mindennapi tisztaság, illetve állandóan legyen előttük tiszta viz...

                        Mi a csibéket még akkor rendeltük, amikor éppen tojta őket a tyúk. Ismerős ajánlotta a tenyésztőt.

                        Most olyan 43 naposak, és nagyon szeretik a kukoricadarát főtt krumplival, illetve aprószemű magocskákkal, nem is beszélve a sok zöldről, ami gazoláskor keletkezik. Ezek közt a vérehulló fecskefű a kedvenc.
                        Ági
                        Dinoszauruszok gyűjtője - 2005.12.04. Pónikirálylány - 2008.12.22.

                        Comment


                          Én tudtam volna tenyésztojást szerezni, de nincs kotlósom. Beszéltem a faluban egy nénivel, neki mindig szokott lenni. Ez volt februárban.
                          Azóta volt 3 kotlósa, de elsőbbséget élveztek a rokonok. Azóta több nem kotlott.
                          Aztán lett volna 4 hetes csibe, de nem vettem, mert 1500-at kért darabjáért a nő.
                          A farmokon, amiket hívtam, vagy csak júliusban lesznek, vagy június, de túl messze van, nálunk meg egy ideje betiltották a kisállatok postán feladását.

                          Ennyit a nemlétező sussex-jaimról.

                          De égi jelnek vettem, hogy nem sikerül beszerezni őket, igy most fogolyszínű magyar tyúkra hajtok, találtam ma hirdetést, írtam mail, várom a választ.
                          Vera, 3 gyerkőc anyukája (11,9,6 évesek)
                          https://docs.google.com/spreadsheets...#gid=721446544

                          Comment


                            Rákerestem erre a fogolyszínűre, nagyon szép tyúkocska!
                            Remélem, sikerrel jársz!

                            De jó lenne már olyan szinten tartani a tyúkászatban, hogy kotlós...
                            (mondom én, mint nemfalusi... )
                            Ági
                            Dinoszauruszok gyűjtője - 2005.12.04. Pónikirálylány - 2008.12.22.

                            Comment


                              No de tudod mit olvastam? Hogy a keltetett csibék nem kotlanak. Csak azok, amik kotlós alól vannak. Most ezen parázok. Mert én is kotlósos kiscsibékről ábrándozom...

                              Jó lenne, ha ezt valaki megcáfolná.
                              Vera, 3 gyerkőc anyukája (11,9,6 évesek)
                              https://docs.google.com/spreadsheets...#gid=721446544

                              Comment


                                Affene tudja, de valami ösztönnek csak kellene lennie...
                                Ez lehet, hogy olyan, mint az, hogy táp nélkül nem lesz tojás...?

                                Van a kisebbekkel egy megmaradt kéthónapos tyúk, és gyűlnek köréje, ha leül egy kicsit, pedig kajaosztáskor rá szokott koppantani a fejükre...
                                Meg, ha kicsit bent vagyok náluk, akkor mellém is odaülnek (és megpróbálnak megenni ).
                                Ági
                                Dinoszauruszok gyűjtője - 2005.12.04. Pónikirálylány - 2008.12.22.

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X