Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Falusi állattartás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    off: Illa! itt meg tudod nézni a képeket
    Sára, Sárika(2008.06.12), Lacika(2010.10.17) és Milán(2013.03.17) anyucija

    Comment


      Yve eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Krilla, be van nyomva az INSERT gombod, ha ilyet csinál... ( a delete felett találod jó esetben)
      Őőőő...ez mire is vonatkozott?(Új off kérdés:hogy folyton leáll az explorer az lehet a tévedésből telepített új keresőtől?Bár volt ilyen régen is.AZt meg nem tudom,jó-e nekem ez a BearShare,de fingom nincs hogy kell törölni.Maaajd egyszer szólok apának legfeljebb)
      Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

      Comment


        sara1986 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        off: Illa! itt meg tudod nézni a képeket
        Aha,köszi,már valahogy múltkor megtaláltam.
        zsanettrp eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        ... A baromfiak között nincs terrorizálás, csipkelődés van, de ha valaki útban van, van helye, ahova távozhat. Egymás hegyinhátán alszanak az ólban, nappal meg mindenki megy a maga dolgára. Volt libánk, azok se bántották a többieket. .... Nyulat gondoltunk még, de azt is csak kolóniás rendszerben tudnánk elképzelni, nem ketrecben.
        Szerintem nagyon sokat számít, ha elegendő hely van, hogy az állatok kiszolgálják magukat. Az persze igaz, hogy nyaralni menni csak akkor lehet, ha van aki átveszi a dolgokat. Ezért is lenne jó megint közösségekben élni.
        Pirossal kiemeltem a leglényegesebbet.
        Yvéék most vették a házat,telket,szerintem még ők se tudják pontosan,a földekkel mi hogy lesz.Vagy hogy ven-e 1 hektár(vagy fél)legelőjük.Azért az elég nagy terület.Másnak akkora helyen többszáz fája van pl.

        És én is gondolkoztam anno,ha lenne terület biztos a tyúkok jobban el tudtak volna bújni,legfeljebb a magokat 2 felé kellett volna szórni(így is ezt csináltuk,2 helyre,2 etetőbe és rohangáltak közte,strapás életük lett,na),de egy pár méterszer pár méteres udvaruk van+az ólrész.És komolyan látszott a tyúkokon a depi,nem csak a tojáscsökkenésben mutatkozott meg.

        A nyúl az hogy lenne?Valamennyire ás is asszen,nem csak bújik és rág.
        Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

        Comment


          Sziasztok!

          Csatlakoznék.Egy kis faluban lakunk.Bio kert és állatok. Jelenleg kb. 35 tyúkunk van, két kakas és 17 idén kelt csibe, valamint 17kis gyöngyös pipi. A tyúkok nem hibridek, igyekeztünk régi magyar fajtákat beszerezni (kendermagos, kopasznyakú, búbos...). Libáink is voltak évekig, de tavaly besokalltam. Tönkretették a virágaimat, a teraszra feljártak, sok piszkot hagyva maguk után. Rézpulykánk is volt, szintén nagy a rakás. A diófa tetején aludtak. Most fürjön gondolkodunk.
          Két nagy komondor őrzi a házat és a kert minden lakóját, ide értve a cicákat is.
          Szufi: Koppány 12, Csenge 11, Kadosa 9,
          Keve 3 és Emese 1(ECManci)anyukája

          Comment


            A leglényegesebbet elfelejtettem, nálunk mindenki szabadon jár.
            Nem egy kis tyúkudvarban élnek a pipik. A kertünk 4200 m2, rengeteg gyümölcsfával. Eledel: búza és kukorica.
            Szufi: Koppány 12, Csenge 11, Kadosa 9,
            Keve 3 és Emese 1(ECManci)anyukája

            Comment


              Volt egy nyuszija a kislányomnak, aki szintén szabadon élt a kertben. Nem sok kárt tett, azt is ráfogtam a libákra.
              Sajnos egyik télen elvitte a róka.
              Szufi: Koppány 12, Csenge 11, Kadosa 9,
              Keve 3 és Emese 1(ECManci)anyukája

              Comment


                igazából nem is tudom, mennyi a földünk. Az egész ház meg föld több, mint 5000 négyzetméteren van, de a falu közepén, mindkét oldalról telekszomszéddal. A föld nagy része most is be van vetve kukoricával és tervezem is minden évben, hacsak nem jön valami jobb ötlet, nem tudom, mennyi kukorica ez, de gondolom 1-2 disznónak meg pár tyúknak egy évre elég lehet. Van egy kisebb terület, amit két részre választanék: az egyik oldalán van néhány pár éves akácfa, ennek a vonalában vannak az ólaknak való épületek. Ide készítenék egy kifutót külön a disznóknak és külön a baromfinak. A területtel szemben pedig a konyhakertet gondoltam, ott van pár gyümölcsfa is. De persze a kukoricásból is vehetek el földet majd, ha nem elég a konyhakert vagy szeretnék még gyümölcsöst.
                Állatban igazából disznóban és csirkében gondolkodom csak, mangalicát szeretnék. Anyukáméknak és apukáméknak sincs helyük tartani, tesóméknak lenne csak nincs kialakítva úgy mint nálunk, ezért arra gondoltam, hogy ha ők is beszállnak a takarmányba meg néha besegítenek a munkába akkor minden családnak fel tudnánk hízlalni egyet. baromfiból nem nagyon tartanék mást mint csirkét, a kacsát, libát, pulykát nemigen esszük meg, bár talán pulykát is megpróbálnék mondjuk karácsonyra, még ajándéknak is jó lenne a családban. De ezek most még több éves tervek, a ház legyen előbb kész és lakjunk ott.

                Krilla, azért írtam az INSERT-et, mert írtad hogy ahogyan írod a szöveget törli rögtön a mögötte lévőt és nem tudsz javítani. Az INSERT billentyű funkciója ez, de gondolom azóta megoldódott. A másik problémára nem tudok megoldást...
                Csupa szeretet G
                Csupa mosoly E

                Comment


                  Nekünk a pulykák egyelőre nagyon beváltak, meg mondjuk mi szeretjük is a húsát. A kertben nem nagyon tesznek tönkre semmit, az uborkát legelik csak le, az jövőre a fóliasátorba fogom vetni. Illetve a céklának a levelét lerágták, amikor már nagy volt a cékla. De a többit nem bántják, viszont ügyesen keresgélnek, és nem kapirgálnak mindent szét, mint a tyúkok. Mondjuk ezek idei pulykák, úgyhogy tavasszal első vetéskor még nem voltak itt, nem tudom az hogy lesz, mert megtartunk párat kotlósnak.

                  A nyulak úgy lennének, hogy körbekerített helyen, ahol szabadon csinálhatnának járatokat a földben, több helyen olvastam erről jó tapasztalatokat. De nem akarom túlvállalni magam, úgyhogy egyelőre maradunk ennyiben, meglátjuk jövőre mennyi lesz az energiánk.

                  1 hektáron tényleg sok fa elfér, és szerintem a legérdemesebb egy fás legelőt kialakítani. Van is erre pályázat, idén már lejárt, de úgy tudom évente van. Támogatást adnak legelők fásítására.
                  Zsanett (Lotte 2006 augusztus, Tessza 2009 április)

                  Comment


                    A tyúkok mikor kezdenek el tojni? A kakas már kukorékol és már kárásnak is a tyúkok, de még nincs tojás.. szerintetek?
                    "Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"
                    Andi és a három tündérke: Andika 09.01.19. Léna 04.11.25. Bogi 02.02.26.
                    Köszönöm lányok! markotandi78kukac citromail pont hu

                    Comment


                      Tegnap elkeztek tojni , így igaz, hogy ha kukorékol a kakas onnastól lesz tojás.
                      "Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"
                      Andi és a három tündérke: Andika 09.01.19. Léna 04.11.25. Bogi 02.02.26.
                      Köszönöm lányok! markotandi78kukac citromail pont hu

                      Comment


                        Nekünk is a pulykák váltak be.
                        A kacsákkal sok bajom volt, rengeteg vizet elpacsáltak ( 5 köbméterrel nőtt a vízfogyasztás ). A végén már a kútból nyert vízzel itattam őket. Két hétig alig ettek valamit, semmi nem tetszett nekik, csak az uborka, tök belsejét voltak hajlandóak megenni és persze a paradicsom is tetszett nekik. Meguntam a válogatásukat és anyuék levágták őket...
                        A tyúkjaink a mamánál maradnak.
                        Bea Martin ( 2010. április 12. ) és Dominik ( 2012. december 27. ) anyukája

                        Comment


                          Birka-ügyben segítsetek!

                          Rég írtam, olvastam a topikot... viszont tudom, többetek is tart birkát. Nekünk 2 cigájánk van, egyet sajnáltunk többet nem mertünk ugye... No már fél évesek és a kos már szép termetes és bár szarva ugye nincs, de lassan ott tartok, hogy nem merek bemenni hozzá. Van egy akoljuk és előtte kifutó, és majd mindennap egy nagy kertrészben lehetnek szabadon, néha meg kikötöm a ház elé... A nőstény még nem kapható, de a kos űzgéli már... Na de a gondom, hogy ha meglát, majd megbolondul, hogy fellökjön, már kb. 2 hete kezdte, de teljesen kiakasztott mostanra, mert mér be se tudok menni.... De ugye én kéne, hogy intézzem őket, mert férjem reggel emgy este jön... Őt is próbálja öklelni, de nem annyira, mint engem....
                          Valamelyik nap nyugisan takarítom az udvarukat, majd jön nekem, a fémlapátot felkaptam, de alig bírom tartani, és el is hajlott... és nem adja fel, mert sarokba szorít, menekülnöm kell... NA, mit lehet itt tenni, Sajnos nem bírok határozottabban fellépni... Meghírdettem, hogy eladom, levágni sajnálom, de babát is karunk hamarosan, és nem tartható, hogy ökleljen! több lányt nem akarok, mert ez a kettő is lefáraszt... és sokba kerül a kaja...

                          Van egy gazos kertünk fent, de nincs kerítés, és dilemmázok a villanypásztoron, hogy beruházzunk-e... lehet, akkor sem lenne már szelídebb...

                          Valamit biztos, hogy nem jól csinálok, vagy ő egy vadabb kos, és ennyi?
                          Veronika Otilia vagyok én és a gyerekeim: Vince Károly 2010.03.22., Blanka Veronika aliasz Bakka 2012.08.19. no és Adél Doloróza 2015. 01. 26. aliasz Zsebi

                          Comment


                            Szerintem kevés neki a menyasszony, de az is lehet hogy egyszerűen ilyen a természete.
                            Nekünk sok anyajuhunk volt a kosunk mégis bolond volt néha.Most elcseréltük egy másikra aki eddig be volt zárva sok jerkével volt együtt és olyan szelíd hogy még puszit is adna.
                            Szóval ez a természeten is múlik, de általában ilyen öklelősök a kosok.
                            Ha nem tudsz vele mit csinálni ad el vkinek aztán ha szeretnél szaporulatot elviszed a közelbe egy gazdához aki tart barikat 1-2 hónapra a fő tenyészidőszakban.
                            Gabi+M.(Férj)+Z.Kicsikénk(2015 08.08.)http://1.1.1.1/bmi/mamami.hu/forum/i...es/biggrin.gif

                            Comment


                              Jaj sajnos. Tudtam, hogy kevés neki a lány, de reménykedtem, meg úgy terveztük, hogy párzás után válunk meg tőle, de félek, addig nem bírom... Szóval, nincs remény, hogy kinövi?

                              Egy érdekesség, a bárányaim ivás-nem ivás dolgáról még. Nem akarnak a vödörből inni, csak nagy melegben voltak erre hajlandóak... De a teknősök haldarabkával teli dézsájából simán isznak, meg az agyagról is leitták a vizet, a kerti tavat is szeretik... Furák... Legnagyobb hasznuk, hogy Vince már nagyon szépen béget
                              Veronika Otilia vagyok én és a gyerekeim: Vince Károly 2010.03.22., Blanka Veronika aliasz Bakka 2012.08.19. no és Adél Doloróza 2015. 01. 26. aliasz Zsebi

                              Comment


                                Kinőni valószínűleg nem fogja.De az is lehet hogyha sok lánnyal van együtt akkor is ez van mert ilyen a természete.
                                A mostani kosunk hihetetlen!!Ha meglát oda jön a kerítéshez és elkezdi lökődni a kezemet hogy simogassam meg.
                                Az előző meg úgy fellökte az egyik alkalmazottat hogy átrepült a kerítésen.
                                Gabi+M.(Férj)+Z.Kicsikénk(2015 08.08.)http://1.1.1.1/bmi/mamami.hu/forum/i...es/biggrin.gif

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X