Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Paleolit táplálkozás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    a házikolbász6szalámi az paleolitnak számít? vagy mi van felvágott helyett?

    Comment


      A Dm-es elég drága és nem is olyan finom. A legjobb szerintem az AROY-D, bioboltokban lehet kapni de láttam már Matchban is. Ebben nincsen semmilyen e betű. Ha nem találsz boltban akkor lehet rendelni pl. innen is (én amúgy tőlük rendelem a nyírfacukrot is).
      http://www.biobolt.e-tar.hu/biobolt/...kusztej-500-ml
      Zsófi, Léna (2010.03.10) és Sára (2012.06.29) anyukája

      Comment


        Én úgy tudom a szalámikban szinte kivétel nélkül van cukor de a házi kolbászokban többnyire nincsen (a békésiben sincsen és azt lehet henteseknél is kapni). Mi a piacon veszünk általában néniktől házi kolbászt meg angol szalonnát, az vékonyra szeletelve nagyon finom felvágott gyanánt.
        Zsófi, Léna (2010.03.10) és Sára (2012.06.29) anyukája

        Comment


          Rigozsofi!

          DE örülök neked!!!! Nagyon jó ezt olvasni, h van értelme sanyargatni magam

          Tegnap majd egy hónap tejmentesség után bűnbeestem 3 palacsintával

          Most ostort keresek, h üthessem magam

          Erre ma 2 db közeli ismerősömről derült ki, h rákos, v várja az eredményt Egyikükről tudom, h vega, a másik nem. Persze ez még semmire se bizonyíték, de mégis.....figyelemre int. Anyukám migrénjei se múlnak attól, h 5-6 éve vega, de őt senki nem fogja meggyőzni (kos a drágamonnyuk én meg bika.....már ha valaki a csillagjegyek meghatározó szerepében hisz picit)

          SZóval én mindenre vevő vagyok!!!! Mostmár a szakácskönyv is a polcon figyel...azaz inkább az ágyon, széken, asztalon, földön, attól függ hol vagyok, és abból is a gyerekekre vonatkozó infók érdekelnek az 1 éves Hangám mellett leginkább.

          A hozzátápihoz van valakinek valami tanácsa?

          Ja! És szereti a pipimellet alig 5 fogával cincálja bármikor Meg is lepődtem.

          Megcsináltam a zabos muffint...ööö....kicsit odaégett 20 perc ide vagy oda. És kicsit ízetlen is lett...úgyhogy RÁmézeztem a BELE helyett

          Várom a továbboi hasznos tanácsokat, és most olvasok tovább!!
          Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

          Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

          Comment


            babamosoly eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            na itt vagyok én is, nekem van egy gyermekorvos barátnőm aki már most elég rég csinálja, és a tapasztalatai: lányának akne totál elmúlt, barátnőjének gyomor krón betegsége szintén szinte azonnal ahogy átállt. a héten csinált nekem ebédet és huuuu de fincsi volt! borscs levest sok sok céklával (én nem eszem húst ) és sóskaszószt almával sűrítve!!! hát isteni volt meg kell mondjam. de szenvedek a kenyér hiánytól egyenlőre, nekünk robi szokta sütni és hát hiányzik, pedig van kenyérpótló lenmagból készült ropogós...

            ő csinál paleo tortát meg mindenféle finomat, majd beszámolok jövő héten mi a menü.
            a sóskát ajánlom nagyon!!!! ők egy szelet hússal szokták enni.

            nekem amúgy tetszik az elv, sokminden abszolút logikus, csa a mi elrontott szokásainkon iszonyú nehéz változtatni. nagyon sok minden hasonlít a nyerskajázásra, amit szintén csináltam egy ideig, a tej és a lisztes cucc ott is tabu. van egy hölgy gitta ő csinál ételkiszállítást is, ami salátás, nyerses finom. (van egy blogja is erről)
            mint makrobiotika?

            gitta: megtalálom így a blogját?
            Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

            Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

            Comment


              Nálam gondot okoz a családi konyha szokása: nó zsír! Próbáltam hagymát pirítani zsírban, de ....nem bírtam a szagát, és az ízét se nehéz lesz ez a része, pedig erre nem számítottam. Nekem a csirke combján és mellé kívül a húsok is tök idegenek. Mi nem nagyon variáltuk a fent említett okokból...és hát tök analfabéta vagyok, ráadásul husi mosása után, előtte és közben többször ingert érzek a mosogató, munkapult tisztításához, mint valami mániás, mert hát hús!!! jaaaajjj!! így lettem nevelve
              Úgyhogy ha valako bejön a konyhámba, ésnagyon példás rend honol a munkapult, mosogató sütő vonalon, akkor tuti husit sütöttem monnyuk majd minden nap Ez azonban jót tesz a konyhai morálomnak, úgyhogy nem panasz, csak szösszenet
              Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

              Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

              Comment


                Anikó, akkor esetleg a halat szeretitek? Az is paleo.
                Kókuszolaj zsír helyett?

                Comment


                  nekem a kenyérhiány a legnehezebb, mindenáron meg akarok kenni valamit
                  Én még nem mertem a babán letesztelni, először kipróbálom magamon. Várom az ötleteket, tippeket- bár Milla nem eszi a hús egyáltalán.
                  Utoljára szerkesztette georgina1; 2011.01.22., 19:52.

                  Comment


                    Köszi a tippet

                    Még az átálltaktól kérdezem, bár már volt róla szó, számomra nem derülét ki igazán....anyagilag ugyebár ez azért megterhelőbb nem? Vagy amennyivel többe kerülnek az alapanyagok, annyival kevesebbet is esztek? Vagy csak az el nem fogyasztott gyógyszerek ára marad meg?

                    Primitív a kérdés, de most szkeptikus rokonaimat hallom előre, akiknek majd be kell adnom, amikor majd tolják elém a cukorban tocsogó sütiket, amik még nem paleos embertársaimnak is túl édesek legtöbbször.
                    Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

                    Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

                    Comment


                      nekem elég drágának tűnik, főleg ha mindenáron helyettesíteni akarom a tejet valamivel, és a dió, mák, mandula is elég drága. én egyenlőre nem tűnik úgy hogy kevesebbet ennék... te igen?

                      Comment


                        georgina1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        ezt a sózott kesudiót szoktad enni?
                        szia, nem. sima natúr cuccot.
                        Pár tipp,a mit most leltem: Savoya parki Auchanban kilóra kapható a kókuszreszelék (800 HUF körüli áron) és hátul a gyümölcsöspultnál van mandula is (szeletelt), aminek 100g-ja olcsóbb mint 300. Sajna elég drágák ezek a magvak, így vadászom az olcsóbbját. Ja és a Tescós Thai kókusztej is teljesen oké, nem is beszélve az áráról. igaz nem bio

                        Comment


                          rigozsofi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Georgina! Reggelire sokszor eszünk egy jó kis magyaros kolbászos szalonnás tojásrántottát és kenyér helyett paprikát, paradicsomot esetleg kemény sajtot eszünk hozzá.
                          Amúgy meg szoktam kenyeret is sütni mert jó valamit megkenni ahogy mondod
                          Egy nagyon egyszerű lenmagos kenyér jött be nekünk a legjobban nem tudom hogy te is ezt a receptet ismered-e:
                          2 bögre kávédarálóban őrölt lenmag + kis szódabikarbóna + kis só. Ezt összekeverni 5 tojással plusz kb. fél bögre vízzel. Közepesen folyós masszát kell hogy kapj. Beleönteni egy téglalap formába és kb 1 órát kell sütni.
                          Úgy szoktuk enni hogy nagyon vékony szeletet jól megpakolunk mindennel és akkor egész sokáig eláll.
                          A kávéba én egy löttyintés kókusztejet szoktam a férjem meg presszót iszik. Amúgy én úgy vagyok vele hogy a kókusztej a tejszínnél nem drágább és olyan sok úgysem kell bele. Hozzá lehet szokni mert annó én is rengeteg tejjel ittam.
                          No én régen úgy ittam a kávét, hogy 3dl tej megmelegít, abba egy 3in1 Nescafe ))
                          Most lefőzök egy adag Senseo-t, bele egy tk xukor és 2tk kókusztejpor meg egy löttyintés zabtej. Már megszoktam és így szeretem csak azt bánom, hogy ha máshol járok nem tudok kávézni

                          Comment


                            sima kesudió a bioboltban van, ugye? ez a zabtej finom? egyszer ittam szójatejet, az pocsék volt.

                            Comment


                              elsőre drágább volt nekem, de most 2 hónap alatt végül billenni látszik a mérleg. Alapanyagok drágábbak, de laktatóbbak. Ráadásul a bolti kínálat 95%-a nem neked szól, így biztosan nem veszed meg ) nekünk sok pénz elment a "kidobált", megromlott kajákra is. Most ez is csökkent, hiszen az alapanyagok nem annyira romlékonyak, mint pl. a tejtermékek

                              Comment


                                georgina1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                sima kesudió a bioboltban van, ugye? ez a zabtej finom? egyszer ittam szójatejet, az pocsék volt.
                                háttt... sima tejnek nem igazán. ellenben kókusztej+zabtej, na az mennyei! szerintem ))

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X