Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Paleolit táplálkozás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Orsi, no problem, én hónapokig halogattam és kerestem a kifogásokat

    Köszi a receptet, nagyon jól hangzik!

    Comment


      Ismeritek ezt az oldalt? Nem minden paleos, érdemes a cimkéknél a paleolit szócskásakat kilistáztatni, rengeteg kaja van fenn képekkel és ami nekem nagyon szimpi, hogy teljesen hétköznapi ételek, nagyon kevés extra hozzávaló kell a legtöbbhöz!

      Comment


        bellad eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

        Vumenke ezt tavaly sokszor főztem karajból, azt hiszem krumpli nélkül paleós nagyon finom.
        nagyon jól néz ki ez a karaj!!! nem teszed be a receptesbe?

        Vumenke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Éééés voltam spinningelni és király volt! Vettem is utána két edzős fölsőt L-es méretben (eddig XL-es kellett)
        Reggeli: egy pici sült hal a piacon uborkával
        ebéd: húsleves
        vacsi: rakott kel, sült tök
        nasi: dió, mandula
        de jó neked!!!!!!! szuper érzés lehet

        Vumenke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Ismeritek ezt az oldalt? Nem minden paleos, érdemes a cimkéknél a paleolit szócskásakat kilistáztatni, rengeteg kaja van fenn képekkel és ami nekem nagyon szimpi, hogy teljesen hétköznapi ételek, nagyon kevés extra hozzávaló kell a legtöbbhöz!
        köszi az oldalt, még nem ismertem

        én még mindig a hajdinaliszten agyalok, ma azzal főztem a gombalevest, és nagyon jó lett.
        ezt találtam a natur cookta oldalán-amiben a gesztenyelisztet dícséri:
        Bár a gesztenyeliszt a ~65-ös glikémiás indexe magasnak számít, (ahhoz, hogy az alacsony kategóriába essen, 55 alatt kellene lennie.) még mindig alacsonyabb, mint az általában sütésre használt akár gluténtartalmú, akár gluténmentes liszteké, mint pl. a fehér rizsliszté (GI=~95), a burgonyakeményítőé (GI=~95), a nyílgyökérporé (GI=~85) vagy a fehér búzaliszté (GI=~85). Az biztos, hogy lényegesen drágább és nehezebben fellelhető a gesztenyeliszt, de aki alacsonyabb glikémiás indexet és gluténmentes összetevőket keres a receptekben megadott fehér rizsliszt helyett, azoknak a gesztenyeliszt jó választás lehet… ha nem allergiásak a diófélékre és az olajos magvakra.
        szerintem jó vele főzni is, szuperül működött a magyaros gombaleves rántásában.
        Letöretem, máshol azt írják, h a GI indexe 51



        nekem is a kenyér szokott a nagy bűnbeesés lenni.... egyszer ajánlotta ezt a diétát nekem egy dokinő, felvázolta miről szól, és mondom neki, ha nincs kenyér akkor én reggel mit kenek meg?? ....és nem értette hogy én miért is akarok mindenáron megkenni valamit ez egy ilyen beidegződés.
        Utoljára szerkesztette georgina1; 2011.11.13., 15:28.

        Comment


          en most mar masodik napja Pragaban, es eros voltam es nem ettem szendvicset meg pizzaszeletet meg peksutit pedig borzasztoan csabitottak napkozben a varosban, ugyhogy estenkent mikor beultunk vacsizni, akkor a legjobb steaket rendeltem. (holnap reggel mar jovunk haza. utinasi mandarin, aszalt feketecsresznye meg dio. reggeli tojas meg vajos sult shiitake, ez utobbi isteni, maskor is fogok csinalni)
          tojas temaban: kenyerrel en is meg tudok sokat enni, szerintem magaban sokkal hamarabb abbahagyja az ember, mert sokkal jobban telit ugy.
          Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
          lekvárok, dzsemek, receptek

          Comment


            neusiedler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            en most mar masodik napja Pragaban, es eros voltam es nem ettem szendvicset meg pizzaszeletet meg peksutitű



            pedig borzasztoan csabitottak napkozben a varosban, ugyhogy estenkent mikor beultunk vacsizni, akkor a legjobb steaket rendeltem. (holnap reggel mar jovunk haza. utinasi mandarin, aszalt feketecsresznye meg dio. reggeli tojas meg vajos sult shiitake, ez utobbi isteni, maskor is fogok csinalni)
            tojas temaban: kenyerrel en is meg tudok sokat enni, szerintem magaban sokkal hamarabb abbahagyja az ember, mert sokkal jobban telit ugy.
            Engem nem telít, hanem untatja az ízlelőbimbóimat
            Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

            Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

            Comment


              ha jól olvastam, 17?-től, mindenféle olajos mag az Aldiban
              http://catalog.aldi.com/core/main.ph...9eb5a024f7881f

              ééés 17től a pennyben kókusztej 399ért
              Utoljára szerkesztette georgina1; 2011.11.15., 21:31.

              Comment


                Úgy nézem, igen. Köszi a linket
                Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

                Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

                Comment


                  Eszter Prága, mmmm, imádjuk!! Ott volt az első nászutunk és azon kívül is voltunk már kétszer, nagyon szeretem azt a várost. Valszeg az lesz az első úticélunk is amikor itthon tudjuk hagyni a lányokat

                  Comment


                    Nekem voltak kilengéseim az utóbbi napokban. Igaz, csak 1-1 falat erejéig, de ilyenek, hogy pizza, palacsinta és hajdinás gombaleves.
                    Viszont alapvetően csinálom, direktben nem főzök "rossz dolgokat". És kitaláltam, h 2 naponta főzök, így nem hülyülök bele. Legutóbb gombalevest székelykáposztával, most gulyáslevest és tökfőzeléket rántás nélkül. És tartom a heti 2 spinninget

                    Comment


                      minden tiszteletem a sportoló mamamiké... én most még ott tartok hogy a két emelet megmászása is kitikkaszt.

                      ma reggeli: tegnapról maradt saláta tonhallal és sonkával
                      ebéd: ruszli, sült oldalas párolt káposztával
                      vacsora: sült fafülgomba, csirkemellkockák és sörretek "savanyúság"
                      nasi: dió, datolya (ti tudtátok hogy azok az aranyáron árult kimérős datolyák milyen isteniek?! ma vettem először - eddig csak tálcás volt -, kóstolónak 4 darabot, és komolyan, annyi sok és friss és puha és omlós húsa van, hogy nem is lehet egy napon emlegetni a tálcás, száraz minikkel)

                      más: prágában mikor rámjött a kávézhatnék, akkor mázlim volt, mert ott volt mellette ilyen frissen facsart lé árus, és ittam egy "pina pina" nevű italt. Most az a gond, hogy nincs hullámos kalalapos "n" betűm, úgyhogy marad viccesen leírva szóval ál pinacolada szerű: ananászt, narancsot és kókusztejet dobott a turmixba, és voilá: iiiiissssteniiii!!!!!!!!!!!
                      Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
                      lekvárok, dzsemek, receptek

                      Comment


                        Sziasztok!

                        Már elég régóta olvasgatlak titeket, nagyon tetszik a beszélgetésetek, sokat tanulok belőle, főleg azt, hogy ti hogyan oldjátok meg a napi főzést, kajabeszerzést, stb.
                        Olvastam, hogy nézegettétek az iHerb oldalát, én már kétszer rendeltem tőlük, nagyon elégedett vagyok velük, korrektek, eddig mindkétszer pontosan és időre megérkezett a cucc (vitaminok, halolaj). Ha van köztetek olyan, aki elsőre rendel, használja fel a kódomat, akkor kap 5 dollár kedvezményt a rendelésből:

                        TUN017

                        Többen is felhasználhatjátok ugyanezt a kódot, de csak első rendelésnél. Aztán ő is kap egy kódot, amit más első rendelő felhasználhat.
                        Ha kell segítség a rendeléshez, hogy is megy, tudok linket adni.
                        Ráadásul most november 30-ig teljesen ingyenes a szállítás, 40 dollár fölötti rendelésnél.
                        Nov. 23-ig meg egy csomó dologra 10 % kedvezmény van. Azt hiszem a Super Special oldalon található, mire.
                        Súlyhatár: 1,814 kg, eddig mehet a rendelés International Airmail-lel.
                        Anyó és 200 kg "gyerek".

                        Comment


                          Keveset írtok
                          Mi még nyomjuk (ma reggeli hagymás csirkemáj, ebéd gyümölcsleves kókusztejjel, steviával, második sütőzacskóban sült csirkecomb párolt brokkolival, spárgával, vacsi zabpehely főve kókusztejjel, kókuszreszelékkel, mazsolával (eddig 2x ettem, nem 100% paleo, nálam ritkán belefér)

                          Nagyon kezd látványos lenni a hatás, majd' minden nap mondja valaki, h mennyit fogytam! Sport is rendszeres, szóval jó úton járunk. Viszont kezdem unni én is a zöldségeket köretnek sajna. Szinte mindig párolt karfiol/brokkoli/sárgarépa/karfiol van, hát nem tudom,meddig birom... holnap husilevest és paradicsomos húsgombócot eszünk, meg tervezek paleo "nutellás" tortát sütni, azt hiszem, Elmiránál olvastam egy jó kis receptet.
                          Ki hogy áll??

                          Érdemes megnézni a youtube-on Szendi videóit, nagyon lelkesítőek!

                          Comment


                            IHerb

                            Én most feltankoltam, van itthon C vit., magnézium, vas, kalcium-D vit., Echinacea, Flavon, de D vitamint szívesen rendelnék, ha csatlakozik vki, h meg legyen a 40 dollár.

                            Comment


                              Vumenke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Viszont kezdem unni én is a zöldségeket köretnek sajna.
                              Lehet párolt vagy sült (akár zsírban, kókusz- vagy libazsírban vagy sütőben sütött) gyümölcsökkel is enni, próbaképpen, pl. körte vagy alma nagyon finom így, pár perc alatt hirtelen megsütve, én újabban sütőtököt is eszek néha köretnek.
                              Anyó és 200 kg "gyerek".

                              Comment


                                Vumenke: én olyan vagyok, h ha letettem az alapelveket, h mihez tartom magam, akkor el tudom kezdeni, és amíg teljesen tartom magam a saját elvárásaimhoz, addig oké. Amint kilengek, nincs megállás lefelé a lejtőn! Nem vagyok már a legalján, de azért nem állítanám, h paleozok Minden nap van azért min, egy étkezés abban a szellemben.

                                A minap brokkolikrémlevest csináltam ktejszínnel, és hozzá tojásból paleo nokedlit. Már nem tudom jol olvastam, ott spárgakrémleveshez javasolta, de ez így isteni finom lett!

                                Ma meg az itt linkelt paleopzzzát tervezem

                                Egyébként ha valaki nem paleozik, mi a köret? Rizs, krumpli, tészta. Ezek változatai. Sztem az se olyan színes, csak most innen nézve tűnik annak, nem?

                                Ja és almakompót is volt nyírfacukkerral

                                Hirtelen ennyi. Nekem segít, ha írtok, még ha nincs is időm válaszolni, most is ki fogok ám kapni, h itt ülök...már meg is van

                                na pá
                                Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

                                Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X