Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Paleolit táplálkozás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #31
    reggelire gyümölcs, pl 2 barack
    ebédre mondjuk tojásos lecsó, vagy sóban sült csirke, mézes-mustáros csirke
    vacsorára szalámi, sajt, paprika
    nasinak almachips, mazsola
    Utoljára szerkesztette dodo; 2010.08.18., 17:20. Oka: elírtam :)
    dodo, Dorka törpördög hű rabszolgája
    kedvenc: mamamis Girasol
    képeink

    Comment


      #32
      Köszi dodo! Már találtam közben abban a linkben ami itt az első oldalon volt.
      Orsi, aki 3 gyermek( Zs 18 éves, N 16 éves, és B 11 éves) anyája.

      Comment


        #33
        Kockapaci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        ez a bácsi nem véletlenül scientológában nyomul?
        Úgy tudom, maga nem szcientológiahvő, de vannak kapcsolatai.
        De hogy ez pontosan mit jelent?
        Nőkért.hu

        Bogi vagyok, két gyerek anyja

        Comment


          #34
          Belefutottam ma egy plakátba,hogy soksok könyv(Asszem nem Jaffásnak volt írva,de a paleo-depressziós könyv ott volt a fényképen)30%-kal olcsóbb az Alex@ndrában,mint egyébként.Kérdeztem,a Paleolit táplálkozás is,és 24xx Ft-ra jön ki,tehát a kiadótól házhozrendelős,kedvezményes ár(2790)alatt.
          Egyet el is rakattam.
          Szóval ha valaki megvenné,hajrá,most olcsóbb.

          Én nem paleozok,de gluténmenteseztem meg a gyerek allergiája miatt diétázom és múlt pénteken úgy adódott,hogy MÉGMÉGMÉG-effektusom lett nekem is(na meg nemigen volt más kaja a közelemben)és vagy 15 sajtos pogácsát benyomtam(nem az icipiciből),és meglódult a savam(amire még ettem pogit).
          Ezen kívül 1 sör(3 dl) volt,amit elszopogattam,tehát vagy a sör,vagy a sajtos pogi nyomta meg.Mindenesetre így 3 hónap után belecsaptam a lecsóba tejtermékek terén is,bő 2 hét után alighanem elértem a tűréshatárt,mert tegnaptól megint hasmenősebb vagyok.Megint lemondok a tejtermékekről egy időre és végigpróbálgatom majd.
          Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

          Comment


            #35
            A tél azért fura nekem is(vagy fura lesz)mert ugye friss z-gy is kéne minél több,na de...Valamit be kell lőni nyilván irányelvnek,mert vitamin szempontjából a fagyasztott jobb,mint a befőzött,más elvek szerint 70-80%nyers kaja kéne,megint más elvek mentén meg a környékünkön termett dolgokat kellene előnyben részesíteni majdnem kizárólagosan.És újabban olvastam valami olyan dologról,hogy ételek energetikája...Bakker,az hogy leülsz enni,ekkora tudomány...?
            Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

            Comment


              #36
              illaberek eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              A tél azért fura nekem is(vagy fura lesz)mert ugye friss z-gy is kéne minél több,na de...Valamit be kell lőni nyilván irányelvnek,mert vitamin szempontjából a fagyasztott jobb,mint a befőzött,más elvek szerint 70-80%nyers kaja kéne,megint más elvek mentén meg a környékünkön termett dolgokat kellene előnyben részesíteni majdnem kizárólagosan.És újabban olvastam valami olyan dologról,hogy ételek energetikája...Bakker,az hogy leülsz enni,ekkora tudomány...?
              Krilla te olyan... vagy Én pl. foglalkozom az ételek energetikájával, és a termikus hatásukkal is, ma pl. pfffffffffújsárgaborsó no-paleolit télibunda főzeléket csináltam....
              életmód blogom

              Comment


                #37
                kamcsatka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                tintin, olvashatsz róla a Szendi oldalán ill. blogján. Vannak paloes vegák is, bár az kicsit bonyolultabb....
                Nemrég megjelent cikkek (kritika, ill. arra válasz): http://criticalbiomass.freeblog.hu/a...k_a_tejbegriz/
                http://konyves.blog.hu/2010/08/07/sz...it_taplalkozas
                köszi, megbogarászom
                életmód blogom

                Comment


                  #38
                  ötleteket gyüjteni itt is lehet:
                  http://paleo-inyenc.blogspot.com/
                  http://www.paleofood.com/
                  Eszter Szilárd (2009.febr.05.) és Bertalan (2010.május 12.) anyukája
                  Didymos Simonban hordozós és boldog Hajtka tulajdonos!
                  Eladó játékok itt és itt

                  Comment


                    #39
                    én is szívesen paleoznék. kokettálok a dologgal egy ideje, de általában 3 nap után elgyengülök, és következik a CH fürdő.
                    szóval szívesen olvasnék én is ötleteket, hogy "jó, de akkor mégis mit lehetne enni reggelire? ebédre? vacsorára? uzsonnára?"

                    7 év vegaság után volt 3/4 év light húsevés... és dilemmázom, hogy most akkor újra elhagyjam-e a húst, vagy ne...?
                    szóval vega paleo tippek végképp érdekelnének, mert a 100% z-gy fogyasztást nem tudom elképzelni.
                    Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                    HipnoSzülés a tévében

                    Comment


                      #40
                      tintin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Krilla te olyan... vagy Én pl. foglalkozom az ételek energetikájával, és a termikus hatásukkal is, ma pl. pfffffffffújsárgaborsó no-paleolit télibunda főzeléket csináltam....
                      Ne má...Azt tudom,hogy mező fölött vannak termikek,amin a vitorlázórepülővel körözve lehet feljebb jutni-ifjúsági könyvben olvastam ifjú koromban...
                      Termikus hatás=melegíti a szervezetet az étel?
                      Ugyeugye:valamikor meg úgy kezdtük,hogy ha nem mászik,nem penészes,nem buggyant,nem xaros,ilyesmi,akkor megesszük és kész.
                      (meg amit a konyhás néni elénk rak)
                      Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

                      Comment


                        #41
                        OFF
                        illaberek eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Ne má...Azt tudom,hogy mező fölött vannak termikek,amin a vitorlázórepülővel körözve lehet feljebb jutni-ifjúsági könyvben olvastam ifjú koromban...
                        Termikus hatás=melegíti a szervezetet az étel?
                        Hát többféle termikus hatás is van (forrósító, melegítő, hűtő, frissítő, semleges). Nyáron a hűtőket esszük, télen a kályhákat. ö, melegítőket. amit sokáig főzöl, az pl. általában melegítő cucc lesz, bableves (pfúúúúúúúúúj, nopaleo ), jaj, ne írjak ilyeneket itt. de mondjuk pörkölt, az is melegítő, és a grill dolgok is, de a zöldségsaláta ált. frissít, vagy semleges, vagy hűt. Kápiszcsi?
                        ON
                        életmód blogom

                        Comment


                          #42
                          Eszteer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Köszi szépen
                          életmód blogom

                          Comment


                            #43
                            illaberek eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            A tél azért fura nekem is(vagy fura lesz)mert ugye friss z-gy is kéne minél több,na de...Valamit be kell lőni nyilván irányelvnek,mert vitamin szempontjából a fagyasztott jobb,mint a befőzött,más elvek szerint 70-80%nyers kaja kéne,megint más elvek mentén meg a környékünkön termett dolgokat kellene előnyben részesíteni majdnem kizárólagosan.És újabban olvastam valami olyan dologról,hogy ételek energetikája...Bakker,az hogy leülsz enni,ekkora tudomány...?
                            Télen mag, mazsola, aszalt ez meg az, füstölt lazac...?
                            életmód blogom

                            Comment


                              #44
                              tintin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Télen mag, mazsola, aszalt ez meg az, füstölt lazac...?
                              Mazsola és aszalt...ez marad ebből.Amíg keressük a gyerek allergiáját.(dió pl.tuti kiveri,más magot nem próbáltam,a lenmag még gyanús,meg a tengeri hal is.Ja,és a füstölt lazachoz 2 buksza kell,ha nem 3)Na erre varrjál gombot:bejönni látszik az állatifehérjenemjó-tézis nála is.És akkor most vega felé menjünk,vagy a paleo felé...

                              Szóval megveszem,elolvasom,de ha egészségesek lennénk,ki is tudnám próbálni.Mindenesetre igyekszem a tejterméket,tojást kerülni,kevesebb gabona-aztán majd eldől,hogy a kevés gabona vagy agluténmentesség volt jó az elmúlt 2 hónapban...
                              (Ja,akkor elvileg ugye a paleo lúgosít,amire nagy szükségem van.De most bezabáltam ám az uccsó 2 hétben...-jégkrém kettesével,1 nap 1 nagy doboz tejföl...na nem is írom tovább...és nem rögtön kezdett menni a hasam,csak 2 hét után.Ezek szerint ha a tejtől/tejterméktől,akkor van egy egész jó tűréshatárom)
                              Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

                              Comment


                                #45
                                Jajajj,megvettem a könyvet,még nem igazán olvastam bele,azzal kezdtem,hogy kerestem a burgonyás meg a paradicsomos cikket(ez utóbit sose olvastam még el,csak 2-3 bekezdését),ne a neten kelljen olvasni,erre nincs is benne...Na most megnéztem,miért.Jaaa...Akkor esetleg ezek főbb részeit kinyomtattatom apával majd.Amit nem papírról olvasok,az nem megy be úgy a fejembe...
                                Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X