Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Paleolit táplálkozás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #16
    Hát az biztos, hogy az őskorban nem olyan húst ettek, ami tele volt nyomatva antibiotikumokkal... Szóval ha nagyon paleolitot akarnánk enni, akkor bio-kaja. Ahhoz viszont manapság pénztárca sem árt. (Tipikus példa, a tengeri halak. Hú hogy az mennyi mindenre jó, a tengeri népek sokkal egészségesebbek, mert sok halat esznek, meg ilyesmik. Az, hogy manapság, az óceánjáró hajók korában enyhén szólva tele vannak a halak nehézfémekkel, más kérdés.)
    Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
    Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

    Comment


      #17
      Kockapaci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      húst lehet enni? vagy csak bölényt? na jó ez vicces, de komolyan kérdezem, h húsból is nem csak az lenne jó, ami nem a mai mert az őskorban ezek sem voltak ilyen formában minat a maiak. talán szürkemarha...?
      .
      Esetleg elefánt?

      Na de ha a krumpli meg a rizs a paleolit szerint nem jó,akkor a mostani puffadást értem,mivel kizárólag krumplit,rizst és főtt almát eszünk hetek óta...
      Most le kell csengeni annak,hogy az anyatejtől kiütéses-e mégis a gyerek,aztán jöhet később szilva vagy cseresznye-meggykészítmény(lekvár v.sűrű házi lé),majd ha ott sincs gond,akkor csirke.De még több hónapig a rizs-krumpli lesz az alap ezek szerint...
      Na majd agyalok,mit vezessek be helyette.

      Semmi se jó?Hajdina,köles,amaránt se?
      Én értem azt is,hogy hüvelyesek állítólag nem jó,de azért néha lehetne,nem?Ha egyszer úúúúgy szeretem időnként...
      Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

      Comment


        #18
        Hát, a férjem gabonát csak minimálisat eszik, de kijelentette, hogy azért mindent mégsem... Szóval hüvelyeseket simán eszi.
        Amúgy meg szerintem akárhogy is eszik az ember, az a lényeg, hogy semmiből ne legyen túl sok (kivéve talán zöldség-gyümi, az mehet ezerrel), hogy ne legyen túlhalmozódás meg egyoldalú meg ilyesmi.
        Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
        Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

        Comment


          #19
          gyomornak diétásat pedik pont a krumplit mondják...

          meg h a barnarizs milyen szupi, az sem jó?
          Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

          Comment


            #20
            se rizs, se kukorica, se krumpli, se amaránt, se búza zéró talán asszem a zabpehely volt megengedett kis mennyiségben.

            nem szci
            Rebaba blog

            email: hellorebaba@gmail.com

            Comment


              #21
              Most értem ide, hogy személyes élménybeszámoljak.
              Én és a férjem a könyv hatására év eleje ota a lehető leginkább e szerint eszünk. (nem verjük nagy dobra, igy ha máshol eszünk, akkor megprobálunk válogatni, vagy a "legkisebb rossz"ból enni; és nem is "téritünk", ha valaki kérdezi, elmondjuk, de nem hirdetjük)
              Az eredmények: Férjem allergiás (ételre nem, csak virágporok, házipor, ilyesmi), ezen érezhetően nem segitett, viszont egy ruhaméret 3-4 hónap után simán lement, análkül hogy bármi(!) sportot csinált volna. De ezt irja is Szendi, hogy ez "mellékhatás" Most meg még egy pár kilo lement rola. Ja, és azelőtt sem volt kövér, egy pici háj itt-ott.
              És nálam: terhességgel összefüggö gyomorégés egyáltalán semmi! Szilárddal már az 5. hónaptol foylamatosan volt, hiába homeobogyok vagy Rennie, és a 8. hónaptol már szinte ülve, felpolcolva aludtam. Most, Bercivel egyáltalán semmi, kényelmesen aludtam egy kispárnával (meg még párral a pocak miatt ), tesztelve is volt: turos pogácsátol frankon égett a gyomrom, mikor elcsábultam.
              Most meglátom majd, a terhesség utáni kilok hogy mennek le, eddig nem tapasztaltam hogy a tejem kevesebb lenne, mert nem eszek szénhidrátokat kilora.
              Én ugy voltam vele, hogy nem veszitek semmit azzal, ha nem eszek lisztet, keményitőt, tejet; viszont sok gyümölcs, zöldség, hus, mi lehet abban ártalmas?
              és igen, 100% nem lehet tartani. mi is kötünk kompromisszumokat. Ha választani kell, inkább hüvelyest eszek, mint tésztát vagy krumplit.
              Át kell állitani a gondolkodást, mert furcsa hogy nincs kenyér, tehát pl: lekváros kenyér, szendvics. De mondjuk a kenőmájast lehet enni paprikára kenve, vagy retekre.
              Meg nincs süti. Kompromisszumos gofrit meg mákos sütit szoktam csinálni, de ez utobbi cserében jo cukros
              Szoval mi nem bántuk meg, nem éhezünk, és jol vagyunk töle. És vannak kilengések, igen, dehát ez még belefér a mi szemléletünk szerint.
              Ja, és trükk: amit nem veszek a boltban, nincs itthon a spejzban
              Eszter Szilárd (2009.febr.05.) és Bertalan (2010.május 12.) anyukája
              Didymos Simonban hordozós és boldog Hajtka tulajdonos!
              Eladó játékok itt és itt

              Comment


                #22
                Nem olvastam el a linkeket,sem a könyvet nem ismerem.Csak olvasom itt a hozzászólásokat.
                Nekem a lányom(a 15éves) születése után,elég brutál súlyom lett.170cm-hez 85feletti kiló.(nekem ez brutális,és sajni most sem sokkal kevesebb)
                Jó pár éve még a Szabi születése előtt elkezdtem fogyózni.Semmi koplalás,csak a szénhidrátot iktattam ki az étrendemből.A sajtokat nem tudom ki iktatni mert nagyon szeretem a sajtot kefirt ..stb.Szóval kb másfél év alatt ,zömében szénhidrát mentes étrenddel,sok hússal és zöldséggel kb 23kilót adtam le.
                (na jó,volt heti 2x úszás és minimum 6-8óra lovaglás is)
                Most így szoptatás alatt próbálom megint elhagyni a szénhidrátot.Nagyon nehéz,nem a kenyérrel van a gondom,hanem inkább a süti hiányzik néha.
                De ha 2-3hétig nem eszem,és tele tömöm magam egészséges vitamin dús kajákkal,akkor már minden okés:-)
                No de elolvasom a linkeket,hogy tudjam is miről van szó..
                Noi a gyapis,1 fiú, 3,lány anyája

                Comment


                  #23
                  mi lassan 2 hónapja "tértünk át".
                  a könyvet még nem olvastam el végig, ez a táplálkozás dolog csak egy része, meg annyira tudományos, hogy nem egyszerű haladni vele.
                  a férjem több kompromisszumot köt, néha én is kilépek a határon, pl. eszünk pizzát, ő rozskiflit a vacsorához, fagyit.
                  azt hittem, sokkal nehezebb lesz. tejtermékben nem nagy a különbség, sajtot most is lehet enni, joghurtot, kefírt ettünk korábban néha. a sok péksüti miatt aggódtam, meg imádom az olasz kaját. úgy vagyunk vele, hogy néha engedünk, mert az sem jó, ha a lélek szenved.
                  a korábban iszonyú kellemetlen puffadásos tüneteim egy csapásra eltűntek, a férjem hányásos (reflux) bajai szintén. elég gyorsan fogytam 4 kilót, most 2 hete megállt ugyan.
                  azt vettem észre, ha eszem vmi szénhidrátosat, akkor az vagy nem esik jól, vagy az agyamban megint elkezd kiabálni egy hang, hogy MÉGMÉGMÉG. ez utóbbi már nem is aktuális, csak az elején volt. mint valami függőség.
                  szóval én örülök, hogy belevágtam, persze még csak rövid ideje csinálom, de jobban érzem így magam.
                  kíváncsi vagyok, mi lesz télen.
                  dodo, Dorka törpördög hű rabszolgája
                  kedvenc: mamamis Girasol
                  képeink

                  Comment


                    #24
                    Sziasztok,

                    a férjem eléggé érdeklődik, mert sportol, és keresi a jó utat, szal szeretném, ha valaki leírná, konkrétan hogy néz ki egy paleolitikusan átkajált nap?
                    Mi van reggelire, mi ebédre, mi vacsira?
                    életmód blogom

                    Comment


                      #25
                      A másik kérdésem, hogy mi van a vegákkal?? Egy vega nem lehet paleolit-kajálós..., nem?
                      életmód blogom

                      Comment


                        #26
                        én a pelolit diétából annyit tartok, hogy nincs cukor és tejtermék. A tejre allergiás vagyok, így ideje volt, hogy felhagyjak a fogyasztásával, a cukorral meg nem árt, mert a doki szerint ezektől ilyen ronda ragyás a bőröm, már kicsi korom óta. És jelentem javul, ha betratom a diétát, romlik, ha csalok
                        Sára, Sárika(2008.06.12), Lacika(2010.10.17) és Milán(2013.03.17) anyucija

                        Comment


                          #27
                          tintin, olvashatsz róla a Szendi oldalán ill. blogján. Vannak paloes vegák is, bár az kicsit bonyolultabb....
                          Nemrég megjelent cikkek (kritika, ill. arra válasz): http://criticalbiomass.freeblog.hu/a...k_a_tejbegriz/
                          http://konyves.blog.hu/2010/08/07/sz...it_taplalkozas
                          Rebaba blog

                          email: hellorebaba@gmail.com

                          Comment


                            #28
                            nekem a fehérjétől lesznek ronda ragyák, legalábbis asszem, talán...
                            Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                            Comment


                              #29
                              Tintin: Engem is nagyon érdekelne, de nem találtam semmit, lehet rosszul kerestem.

                              Tegnap óta jár az agyam a paleolit diétán, az biztos, hogy úgy nem tudnám megvalósítnai, ahogy Szendi megálmodta, mert imádom a CH-t (tésztát, gabonákat), de elég logikusnak tűnik. Szerintem egy kis vétkezés simán belefér, minden lelkiismeret furdalás nélkül.
                              Nem vagyok benne biztos, hogy a mai civilizált embernek úgy kell étkeznie, mint egy ősembernek. De abban biztos igaza van, hogy a cukrokat vissza kell fogni. A tej ellen már rengetegen írtak és biztos nem alaptalanul.

                              Valaki, aki követi ezt a diétát írja már meg egy-lét napon át mit evett? Nincs a sok hústól szorulás?
                              Orsi, aki 3 gyermek( Zs 18 éves, N 16 éves, és B 11 éves) anyája.

                              Comment


                                #30
                                mivel sok a lassan felszívódó szénhidrát, szorulás valószínűleg nincs zöldégek, gyümölcsök...
                                Rebaba blog

                                email: hellorebaba@gmail.com

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X