Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Paleolit táplálkozás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Én el vagyok ájulva a karobos zabtejtől mézzel, szóval az ízével abszolút semmi gondom. Osan felénk nincs sajna. Bioboltokban megnézem, köszi.

    (off: Egyébként meg igazad van, tényleg jól számoltad. És nálatok is egyneműek. Én imádom, hogy mindkettő lány .)

    HÉDI
    Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

    Comment


      Hédi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Én el vagyok ájulva a karobos zabtejtől mézzel, szóval az ízével abszolút semmi gondom. Osan felénk nincs sajna. Bioboltokban megnézem, köszi.

      (off: Egyébként meg igazad van, tényleg jól számoltad. És nálatok is egyneműek. Én imádom, hogy mindkettő lány .)
      Ha neked megfelel a zabtej, akkor felesleges váltanod, mert a mandulatej naaagyon drága... Fura ízlésed van

      (én is imádom, hogy egyneműek bár a két fiú nem semmi feladat ám nap, mint nap )
      Monibu: Nimród (2006.09.19) és Brúnó (2008.07.06) anyukája

      Comment


        hellot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Még soha sehol nem láttam paleo tejet. Mandulatejet egyszer, de abban rizs is volt. Zabtejet nem nagyon akarnék, de ahhoz legalább hozzájutok.
        http://bolthely.hu/biokozpont/id/006...a_ital_1000_ml
        Ez teljesen rendben van paleo szempontból. Még napraforgó olaj (mint a zabtejben) sincs benne, ha jól emlékszem (agavé szirup van némelyikben, de ez pl, amit ide linkeltem natúr és nincs benne, de az agavé is paleos).
        Monibu: Nimród (2006.09.19) és Brúnó (2008.07.06) anyukája

        Comment


          Végre rászántam magam, és megsütöttem az első paleos kenyerem, annak apropóján, hogy Anyós ígért a házi készítésű töpörtyűkréméből, aminek nem tudok ellenállni. És hát azt már tényleg kenni kell valamire..
          . Hát köszönőviszonyban sincs az íze a megszokott kenyéréhez, de ez nem azt jelenti, hogy nem ízlett baromira. 1.5 hónapja nem ettem szendót. Kapásból 3at bevágtam.
          Egy már meglévő receptet variáltam át, kényszerűségből az itthon talált alapanyagokból:
          3 ek zabpehely, 3 ek szezámmag, só, 2 közepes répa: összeaprítani géppel. Hozzá 1 ek szezámmag (aprítatlanul), 1 ek napraforgómag, 2 ek olivaolaj, és 3 tojást 1.5 dl zabtejben felvertem, hozzáöntöttem. Egy normál tepsit kibéleltem sütőpapírral, és közepesen erős hőfokon 25 percig sült. Írtó finom lett, nemis hittem volna, komolyan!
          Kb 8 szelet jön ki belőle. Hűtőben kell tárolni. Max 3-4 napig áll el.

          HÉDI
          Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

          Comment


            monibu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Fura ízlésed van
            Ezt már nem először hallom. Amire Peti fújog, azt én imádom. Gréta örökölte tőlem ezt a "defektem". Mi vagyunk azok, aki előbb hagynak ott egy habos tortát és esznek helyette inkább valami FURÁT! :
            Ennek fényében visszavonom a lelkesedésem a kenyér ízéről: mindenki kóstolja meg maga .

            HÉDI
            Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

            Comment


              Hédi, tök jól hangzik ez a kenyér! meg fogom csinálni (mi mondjuk nem használunk zabtejet sem, semmilyen zabot, de majd pótolom valamivel)! Az én kenyerem ilyen, ez is finom, bár lehet, hogy a fura ízlésűeknek nem jön be : 1 bögre lenmagliszt, 1 bögre darált mandula, 3 tojás, fél kk sütőpor, só, 2 ek olívaolaj, 1 ek köménymag. Egyben összekeverem az egészet és szintén sütőpapíros tepsiben megsütöm, ez is kb 25 perc 200 fokon. A gyerekeknek ízlik, de csak 1 kis szelet erejéig, azt is azért, mert apa és anya eszik, ők nem ilyet kapnak alapból... én nem tudnám így etetni a gyerekeket, nem ennék meg ezeket a kajákat.
              Monibu: Nimród (2006.09.19) és Brúnó (2008.07.06) anyukája

              Comment


                Szendi azt írta a könyvében, hogy gyerekeknek tilos a paleolit táplálkozás.
                Egyébként mi a baj a zabtejjel, és a zabpehellyel? Azt is lehet enni, nem?

                Egyébként most kigondoltam egy tökfasírtot, ami nem tudom, hogy működne élesben: reszelt tök, darált zabpehely, tojás, só, bors, petrezselyem. imádom a sült tököt. Bakker mindent ehetek, amit imádok. Húst nem imádom, de eszem.

                Köretként ti mit esztek? Nekem már annyira elegem van a zöldségekből. Főleg, hogy nincs friss, és a fagyasztott zöldség párolva már a könyökömön jön ki.
                Nekem valami rizshez hasonló cucc kéne. Valaki tipp?

                Tegnap diót nasiztam nyers almával. Állati ! Bár most hogy jobban belegondolok, meginogtam, hogy diót szabadott volna-e??
                Utoljára szerkesztette Hédi; 2011.10.20., 20:17.

                HÉDI
                Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

                Comment


                  Én reszelt répával csináltam fasírtot, zab nem is kellett hozzá, és fincsi lett
                  Én köretként minden nap nyers salátát eszem a munkahelyemen, és nincs belőle elegem De ha valahol meglátok egy jó kis grillzöldséget, az is szívesen csúszik. Mondjuk, nem tudom, mi lesz, ha lejár a friss zöldség szezon. (Azt pláne nem, hogy ha munkahelyet váltok, akkor milyen kajálási lehetőségem lesz.)
                  Nekem olyanom van, hogy dió, paradió, mandula, mogyoró. Esetleg hozzá kesudió és makadámdió. Ezeket a piacon veszem kimérve. Na, ilyeneket rendszeresen eszem almával


                  Most nem lapoztam vissza, de rémlik, hogy valaki kérdezett még a xilitről. Igaz, hogy kukoricából is csinálják, de nem a magjából, hanem a csutkájából vonják ki, szóval ilyen jellegű gond nincs vele, ugyanolyan jó, mint a nyírfából való. Amúgy meg kb. minden zöldségben van xilit, úgyhogy amúgy is eszünk. Nekem az a gyanúm, hogy ha sokat eszem belőle, akkor émelygek tőle. De ez valószínűleg azért van, mert ritkán eszem sokat, és nem vagyok szokva hozzá. Hogy mekkora a GI-je, arról több adatot is olvastam, nem tudom, melyik igaz, de azért lényegében tényleg nagyon alacsony. Hogy kevernek-e bele cukrot - hát, a mai világban bármi elképzelhető, de azért én szeretek bízni az emberekben.
                  Egyébként meg van valami, most nem jut eszembe a neve, ami még a xilitnél is "jobb", annak 0 a GI-je, és állítólag az is ugyanolyan édesítő. Láttam is már, jó drága.
                  Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                  Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                  Comment


                    Hédi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Szendi azt írta a könyvében, hogy gyerekeknek tilos a paleolit táplálkozás.
                    Hédi, ezt pontosan hol olvastad?
                    Kata - Lili (08/03/27) és Panni (11/09/29)

                    Comment


                      joda eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Hédi, ezt pontosan hol olvastad?
                      Ez engem is érdekelne, mert én ismerek egészen kicsi paleos gyerekeket (netről)...
                      Monibu: Nimród (2006.09.19) és Brúnó (2008.07.06) anyukája

                      Comment


                        Hédi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Szendi azt írta a könyvében, hogy gyerekeknek tilos a paleolit táplálkozás.
                        Egyébként mi a baj a zabtejjel, és a zabpehellyel? Azt is lehet enni, nem?

                        Egyébként most kigondoltam egy tökfasírtot, ami nem tudom, hogy működne élesben: reszelt tök, darált zabpehely, tojás, só, bors, petrezselyem. imádom a sült tököt. Bakker mindent ehetek, amit imádok. Húst nem imádom, de eszem.

                        Köretként ti mit esztek? Nekem már annyira elegem van a zöldségekből. Főleg, hogy nincs friss, és a fagyasztott zöldség párolva már a könyökömön jön ki.
                        Nekem valami rizshez hasonló cucc kéne. Valaki tipp?

                        Tegnap diót nasiztam nyers almával. Állati ! Bár most hogy jobban belegondolok, meginogtam, hogy diót szabadott volna-e??
                        Igen, diót szabad A zabféléket azért nem, mert nagyon szénhidrát dús (a zabpehelyben 70gr szénhidrát (CH) van 100gr-ban, ez iszonyat sok...) és a paleo lényege a lowcarb, azaz a nagyon kevés CH bevitele. A zab ezért kicsi mennyiségben és akkor megengedett, ha nem megy másképp (azaz kompromisszumos paleo). A második könyvében ír a reumáról, ott pl kifejezetten tilos a zab is és a 100% paleoban nincs zab.
                        A köretekkel kezdek én is bajban lenni... jó lenne valami mást is enni már, nekem is sok már a párolt zöldségekből. Meg kezdem unni a kókusztejet, mindenbe csak ezt tudom tenni, nálunk ugye nincs zabtejszín (2x csináltam eddig azzal). Én is most éppen tanácstalan vagyok
                        Monibu: Nimród (2006.09.19) és Brúnó (2008.07.06) anyukája

                        Comment


                          hellot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Most nem lapoztam vissza, de rémlik, hogy valaki kérdezett még a xilitről. Igaz, hogy kukoricából is csinálják, de nem a magjából, hanem a csutkájából vonják ki, szóval ilyen jellegű gond nincs vele, ugyanolyan jó, mint a nyírfából való. Amúgy meg kb. minden zöldségben van xilit, úgyhogy amúgy is eszünk. Nekem az a gyanúm, hogy ha sokat eszem belőle, akkor émelygek tőle. De ez valószínűleg azért van, mert ritkán eszem sokat, és nem vagyok szokva hozzá. Hogy mekkora a GI-je, arról több adatot is olvastam, nem tudom, melyik igaz, de azért lényegében tényleg nagyon alacsony. Hogy kevernek-e bele cukrot - hát, a mai világban bármi elképzelhető, de azért én szeretek bízni az emberekben.
                          Egyébként meg van valami, most nem jut eszembe a neve, ami még a xilitnél is "jobb", annak 0 a GI-je, és állítólag az is ugyanolyan édesítő. Láttam is már, jó drága.
                          Én voltam, aki a xilitről írtam. De én egyértelműen meg tudom mondani, hogy azzal valami nem okés, mert ugyanúgy emeli a cukromat majdnem, mint a cukor (a nyírfacukor meg nem). A cukromat nem lehet átverni (1-es cukros vagyok) És hát pont a gyors vércukor emelő hatása miatt nem jó a cukor a paleoban, ezt pedig a xilit is műveli... csak, aki nem cukros, soha az életben nem fog erre rájönni.

                          De még mielőtt valakinek elmegy a kedve a xilittől, lehet ám, hogy egy "szennyezett" csomagot fogtam ki. DMben le volt értékelve.
                          Monibu: Nimród (2006.09.19) és Brúnó (2008.07.06) anyukája

                          Comment


                            Ööö, xilit=nyírfacukor. Mármint tök mindegy, hogy miből szedik ki, kukoricából, nyírfakéregből vagy cukkiniből, kémiailag egy anyagról van szó. Az persze lehet, hogy a feldolgozás során más mellékanyagok kerülnek bele (semmi nem tiszta vegyület, mindig van mellette egy csomó más is, ami befolyásolja a hatását - ezért is nem mindegy, hogy pl. az ember drazséban szedi-e a vitamint vagy gyümölcsből), szóval ilyesmiből tényleg adódhat probléma.
                            Egyébként néha eszembe jut, hogy kéne méretnem cukrot, nagyon kíváncsi vagyok, hogy hogy áll. Tavaly mérettem utoljára (itt mellettünk a patikában hetente mérnek). Apukám nagyon súlyos cukorbeteg volt (abba halt bele - mármint a szövődményekbe ), szóval egyrészt nekem nem árt odafigyelnem, másrészt talán ez volt a legnagyobb löket számomra, amikor olvastam a paleó könyvet, hogy én is belevágjak.
                            És egyébként tudom, hogy az 1-es típusú cukrot nem gyógyítja a paleó. Azon gondolkoztam, hogy ez már az agykontroll kategória Annak idején, amikor voltam tanfolyamon, akkor ott igencsak hajmeresztő történetek voltak teljes ujjpercek visszanövesztéséről - szóval ezek szerint agykontrollal munkára bírhatók azok a fránya hasnyálmirigyek is (ha már paleóval nem)
                            Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                            Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                            Comment


                              Sziasztok!

                              szeretnék én is csatlakozni, remélem nem csak fellángolás ez részemről, mert igaz még csak másfél hete csinálom/juk, de nagyon tetszik.
                              Ahhoz képest hogy eddig Smack-en, tésztákon, pizzán, szendvicsen, péksütiken és sima süteményeket éltem, nem adtam egy lyukas garast sem hogy nekem ez menni fog, és de.
                              Igaz, nem teljes paleo amit csinálok, hanem annyi a szabályom hogy:
                              -semmi gabona
                              -semmi cukor
                              ezen felül a tejtermékek szerepelnek, de inkább csak feldolgozott formában: sajt, kefír, túró, tejszín.

                              ami nagyon nagy erőt ad, hogy férjem is csatlakozott mikor mondtam hogy próbáljuk ki, és neki is bejön, de neki persze azért még hagynom kell egy kis átállási időt, meg kompromisszum kajákat: krumpli, rizs.

                              Szendi könyvét nem olvastam, nekem nem szimpatikus a pasas, abszolút csak angol honlapok böngészése, (terhességi) cukros diéta, és Zimonyi blog olvasgatása terelgetett egy helyre. Valahogy mindenhonnan most ez jött, és úgy gondoltam hogy ha már harmadszor bukkan fel az életemben egy hasonló irányelv, akkor legyen aminek lennie kell: csapjunk bele.

                              Nagyon érdekes hogy nem is vágyom annyira a kenyérfélékre mint gondoltam hogy fogok majd, de azért biztos ami biztos alapon csináltam nyílgyökérkenyeret múlt héten, és most sül a mandulás kenyér. (igen, én se tudtam hogy mi az a nyílgyökér, de legalább már ezt is tudom. hehe)

                              édességnek én ilyen Larabar szerű szeletet csináltam: datolya+mandulaőrlemény+kakaópor. Finom csokis.

                              Nagyon érdekes hogy egy hete semmiféle gabonaszármazékot, és semmiféle cukorszármazékot/pótlót* nem ettem, és nincs hiányérzetem mégsem.
                              (*: a kenyerekben van 1/4 cup-nyi)

                              szóval:
                              Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
                              lekvárok, dzsemek, receptek

                              Comment


                                hellot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Ööö, xilit=nyírfacukor. Mármint tök mindegy, hogy miből szedik ki, kukoricából, nyírfakéregből vagy cukkiniből, kémiailag egy anyagról van szó. Az persze lehet, hogy a feldolgozás során más mellékanyagok kerülnek bele (semmi nem tiszta vegyület, mindig van mellette egy csomó más is, ami befolyásolja a hatását - ezért is nem mindegy, hogy pl. az ember drazséban szedi-e a vitamint vagy gyümölcsből), szóval ilyesmiből tényleg adódhat probléma.
                                Egyébként néha eszembe jut, hogy kéne méretnem cukrot, nagyon kíváncsi vagyok, hogy hogy áll. Tavaly mérettem utoljára (itt mellettünk a patikában hetente mérnek). Apukám nagyon súlyos cukorbeteg volt (abba halt bele - mármint a szövődményekbe ), szóval egyrészt nekem nem árt odafigyelnem, másrészt talán ez volt a legnagyobb löket számomra, amikor olvastam a paleó könyvet, hogy én is belevágjak.
                                És egyébként tudom, hogy az 1-es típusú cukrot nem gyógyítja a paleó. Azon gondolkoztam, hogy ez már az agykontroll kategória Annak idején, amikor voltam tanfolyamon, akkor ott igencsak hajmeresztő történetek voltak teljes ujjpercek visszanövesztéséről - szóval ezek szerint agykontrollal munkára bírhatók azok a fránya hasnyálmirigyek is (ha már paleóval nem)
                                Igazad van, megnéztem és valóban xylitol mind a kettő (vagy xilytol....). Valamiért szentül meg voltam róla győződve, hogy ha nyírfacukor nyírfakéregből van és a xilit kukoricából, akkor ezek mások. A két csomagon csak az szerepel másként, hogy a nyírfacukorra az van írva, hogy 100% gyógyszer tisztaságú xilytol és a xilitre az van írva, hogy 100% xilytol. Az tény, hogy a Xilit feliratú dobozból evett cukor felvitte a cukrom elég rendesen, a nyírfacukros meg nem. Igazából ezért merült fel bennem, hogy ezek kémiailag is mások lehetnek... de biztosan a tisztaságról lehet szó inkább.

                                Érdekes, hogy nem akarok meggyógyulni a cukromból. Agykontrolloztam is és akkor is úgy éreztem, hogy ebben én nem hiszek egyszerűen és így sosem tudnám meggyógyítani magam. Az rendben van, hogy aki ilyen erősen hisz és visszanöveszt ujjpercet, az a hite által gyógyult, de ha ez hiányzik alapvetően, akkor küzdhetnék a végtelenségig... elfogadtam és komolyan nem zavar, karban tartom magam, figyelek magamra, a terhességek alatt is egészségeseknek megfelelő cukrom volt. Én inkább a derekamon segítenék... de valahogy nem tudok agykontrollozni, már próbáltam ebben az évben is sokszor. Nem hiszek magamban és ez a baj.
                                Monibu: Nimród (2006.09.19) és Brúnó (2008.07.06) anyukája

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X