Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Paleolit táplálkozás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Én is azért próbáltam volna Hangi előtt hízni, mert hátha amiatt nem jön össze a baba, hogy kevés a zsírom. (Persze paleósan hízni nem sikerült.)
    Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
    Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

    Comment


      Poszáta, a wapf foglalkozik a megfelelő korkülönbséggel és a táplálkozás összefüggéseivel. Kb. tavaly októberben itt is beszélgettünk róla. Pld. itt http://mamami.hu/forum/showpost.php?...postcount=1689
      Nekem kb. a Kicsilány 15 hós korában lett ciklusom /ebből csak 4 hó volt - a végén - s paleo/ és 4 hónapra rá fogant Öcsibaba.
      Szerintem ez nagyon bonyolult és soktényezős kérdés, nemcsak táplálkozási. Ez utóbbi részével viszont a WAPF-os bébikönyvben nagyon alaposan foglalkoznak.

      Comment


        nekem a Nagy 18 honapos koraban jelentkezett valami verzesfele, de nem volt minden honapban, csak 20 es 22 honapos koraban. 24 honapos volt, amikor bekoltozott a Kicsi. Szopi vegig volt, ugye 18 honaposan kezdett el enni nagyobb mennyisegeket, akkor kezdett ebredezni a szervezetem.
        Nóri és a három királyfi
        Csipetfalat SavaNEW LetBabyGo

        Comment


          erjedés:


          nem olvastam minden linket végig, de ezt találtam összefoglalónak. mert volt szó róla, h aerób vagy anaerób. hát van ilyen is, olyan is

          "Történhet anaerob körülmények között (levegõ oxigénjének kizárásával), ami
          az alkoholos, glicerines, tejsavas és vajsavas erjedés, vagy aerob körülmények
          között (a levegõ oxigénje jelenlétében): ecetsavas és citromsavas erjedés. Az erjedés
          nem megy végbe a szerves anyagok teljes lebomlásáig (ellentétben a légzéssel)
          szervetlen anyagokra: víz és széndioxid. Az erjedés végterméke mindig
          tartalmaz valamilyen szerves anyagot. Ennek természete szerint nevezték el az
          erjedés típusát."

          innen:
          http://epa.oszk.hu/00200/00220/00008...06_244-247.pdf

          egyéb:

          http://hu.wikipedia.org/wiki/Erjed%C3%A9s

          és itt: http://www.vilaglex.hu/Lexikon/Html/Fermenta.htm
          Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

          Comment


            Paci, ezeket köszi, megnézegetem. A tejsavas kell nekünk, úgyhogy akkor tényleg van értelme befedni.

            Comment


              mondjuk talán az első link a leghasználhatóbb.

              azon gondolkozom amúgy h tökéletesen befedni nem nagyon lehet, mármint levegő mentesen. a kovászos ubin gondolkozom, h ott rajta a tányér, de időnként levesszük. amikor meg joghurtot csináltam az le sem volt fedve csak annyira h a levegőből ne menjenek bele dolgok...


              és megtudtam h a penicilint is erjesztéssel készítik. mik vannak!
              Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

              Comment


                De ha ellepi a lé, akkor légmentesen van, nem?
                Livi

                Comment


                  tulili eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  De ha ellepi a lé, akkor légmentesen van, nem?

                  sztem igen, de azért ugye valami oxigén ott is van még
                  ha nem lepi el tényleg és rendesen, azonnal el kezd penészedni, rohadni, a kilógó rész
                  Paci, tökéletesen nem lehet, kivéve ha mondjuk olyan a fedele

                  Comment


                    tulili eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    De ha ellepi a lé, akkor légmentesen van, nem?
                    hát ja, csak kérdés mi erjed, a lé v a zöldség vagy is is. mert ugye a bor ecetesedése az azért van mert levegőn van a bor mondjuk nincs tele a hordó vagy kinyitod a palackot.


                    első napra tiszta pezsgős lett a zöldséges cucc, kinyitottam a fedelét csak úgy pukkant...és gyöngyözött...pedig csak tegnap este raktam be.


                    --

                    de amúgy igazatok van, ahol nem lepi el ott ált penészedik.
                    Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                    Comment


                      Kockapaci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      hát ja, csak kérdés mi erjed, a lé v a zöldség vagy is is.
                      Szerintem mind a kettő. De ezt csak tippelem a saját logikám szerint, ami persze lehet téves is.
                      Livi

                      Comment


                        Köszi, lányok! Azért megnyugtat, amit írtok korkülönbség-ügyben.

                        Igazából próbálom elengedni, mert rájöttem, hogy főleg külső nyomásra erőltetném a kisebb korkülönbséget. Mert ha nem jön össze az idén, akkor mehetek vissza dolgozni egy kicsit a 2. baba előtt. Viszont valszeg nem véletlen, hogy nem jön össze. Nem kéne megerőszakolni a természetet, ha már minden másban igyekszem az evoluciós utat követni.

                        Kockapaci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        meg amin gondolkoztam, h pl a pco-ról mit írt a Szendi (nekem nincs, csak érdekes) hogy ugye ínséges időszak, aztán a bőséges, h lehet h amikor az ember gyereket akar, akkor el kell kezdeni zabálni vagy hízni???
                        Nálam ez úgy volt, mikor terhes lettem, akkor elkezdtem zabálni, mert most aztán tényleg lehet. Csak épp péksütit ettem rengeteget.
                        Egyébként 1 év paleóval híztam 5 kg-ot. Ez már bőség, nem?
                        Szilvi - N. (2012. jan.) és Á. (2015. ápr.)

                        ht

                        Comment


                          Korkülönbséghez még: Mi eredetileg kb. 2 évet terveztünk, ebből lett 5. Persze, a 3 év várakozás és egyre nagyobb elkeseredettség a sikertelenség miatt nagyon szar volt. De így utólag azt mondom, hogy jó, hogy így alakult, van ennek is előnye. És most biztos nem akarnék kis korkülönbséget, mert ki akarom élvezni, hogy Hangi pici, és amennyire csak lehet, jekánaként nevelni (Csabi pici korában még nem tudtam a jekánákról). Ha egyszer csak nem tudnám szoptatni, vagy hordozni, mert jönne a kistesó, az nagyon szar lenne, nem akarok választani a gyerekeim között. Még 5 év különbséggel is vannak súrlódások, de két kicsi mellett tuti veszítene valamelyik valamit. Most azt mondom, legalább 3 év különbség legyen legközelebb (na jó, a sulit is be akarom fejezni, szóval amiatt is várunk még ), de talán még jobb a 4 év, addigra emberileg is jobban összekapjuk magunkat. Az meg, hogy mi lesz a munkával, jó kérdés, így a karrierváltás közepén, azt sem tudom, hogy majd az új diplomámmal mit fogok tudni kezdeni, szeretnék majd még ezt-azt pluszba hozzátanulni, meg el is kezdeni dolgozni, de nem akarok nagyon előretervezni ilyesmit.
                          Na, ez kicsit off volt, csak a jekánák miatt gondoltam, hogy belefér ebbe a topikba is
                          Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                          Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                          Comment


                            hellot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Korkülönbséghez még: Mi eredetileg kb. 2 évet terveztünk, ebből lett 5. Persze, a 3 év várakozás és egyre nagyobb elkeseredettség a sikertelenség miatt nagyon szar volt. De így utólag azt mondom, hogy jó, hogy így alakult, van ennek is előnye. És most biztos nem akarnék kis korkülönbséget, mert ki akarom élvezni, hogy Hangi pici, és amennyire csak lehet, jekánaként nevelni (Csabi pici korában még nem tudtam a jekánákról). Ha egyszer csak nem tudnám szoptatni, vagy hordozni, mert jönne a kistesó, az nagyon szar lenne, nem akarok választani a gyerekeim között. Még 5 év különbséggel is vannak súrlódások, de két kicsi mellett tuti veszítene valamelyik valamit. Most azt mondom, legalább 3 év különbség legyen legközelebb (na jó, a sulit is be akarom fejezni, szóval amiatt is várunk még ), de talán még jobb a 4 év, addigra emberileg is jobban összekapjuk magunkat. Az meg, hogy mi lesz a munkával, jó kérdés, így a karrierváltás közepén, azt sem tudom, hogy majd az új diplomámmal mit fogok tudni kezdeni, szeretnék majd még ezt-azt pluszba hozzátanulni, meg el is kezdeni dolgozni, de nem akarok nagyon előretervezni ilyesmit.
                            Na, ez kicsit off volt, csak a jekánák miatt gondoltam, hogy belefér ebbe a topikba is
                            Azért nagyon nehéz a mai világban jekánaként élni.
                            Épp az imént írtam egy hasonlót a fb csoportba (aki szemfüles, az előtt most lebuktam ). A lényege az volt, hogy épp tegnap fejtette ki a férjem, hogy ez a paleó-kötödő nevelés-kontinuum elv csak csomagba működik. Nem lehet csak egy picit csinálni. Nem ott és nem úgy élünk, ezért nagyon nehéz úgy csinálni.
                            Szilvi - N. (2012. jan.) és Á. (2015. ápr.)

                            ht

                            Comment


                              Na, rögtön megnéztem én is a fészbukon, hogy mit írtál
                              Persze, én sem tudok tökéletes jekána anyuka lenni, csak próbálok közelíteni valami "elég jó" megoldáshoz.
                              Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                              Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                              Comment


                                kedvesek, ne haragudjatok, hogy csak így berontok, de kéne nekem egy kis segítség.

                                olyan mamit keresek, aki a várandóssága alatt végig paleózott, szeretnék neki privátban feltenni néhány kérdést
                                Anna

                                Bence
                                (080930), Róza (140428)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X