Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Paleolit táplálkozás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Georgina! Nagyon köszi! Bár Hanga sokkal nagyobb születési súlyú, 18 hós és épphogy nem 9 kiló, mondhatni szinte ugyanazok az adatok....na majd meglátom. Holnapután megyünk oltásra, gondolom majd jól megvizslatják...kicsit tartok tőle.

    Hellot: hajjaj. Nálad a csalás már szinte hátat fordítás. Az a baj, h én is úgy csúsztam vissza, h "végülis egyszer-egyszer lehet" hja.....

    Én is írnék Szendinek a helyedben, vagy esetleg külföldi paleos oldalra? Valami fórumra? Na nem mintha a választ A válasznak kéne tekinteni, de mindenképpen érdekes lehet. Mondjuk most ha visszatérsz a 21. századi étrendre, azért kíváncsi lennék az eredményre....de nem akarlak eltéríteni, ez csak merő érdeklődés. Nálam hízást eredményezett természetesen, és 4 hete már nagyon lerobbant az immunrendzerem, egy torokgyulladás, amit 1 hét alatt szoktam átvészelni, most 3 hétig tartott, és ahogy annak vége lett, a fogam gyulladt be. Így elmondhatom, h a testemben egy jó ideje folyamatosan van gyulladás Nem nagyon jó érzés ám

    Remélem a súlyodon kívül nincs más baj? Fáradékonyság, rossz közérzet? ilyesmi?
    Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

    Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

    Comment


      Mostanaban aki csak meglat, megemliti, hogy je, milyen vekony vagyok. Es most nagyon tudom imadni az aposomat, mert o azt mondta multkor, hogy szerinte jol nezek ki

      Egyebkent tenyleg ahhoz kepest, hogy milyen szigoruan vettem (na jo, a munkahelyen ez nem mindig 100%-ig kivitelezheto), a kovetkezo nyavalyaim vannak (illetve nem multak el): allando alhasi fajdalom - tuti valami gyulladas miatt van, meg nem sikerult kideriteni; faradekonysag - mindig is volt; depresszio - mindig is volt; nemreg durvan begyulladt az inyem, a szememig bedagadtam, ez egy fogorvosi kezeles utan, de valoszinuleg a kezeles csak berobbantotta az amugy lappango gyulladast. Nagyjabol ennyi. Szoval tenyleg semmi jotekony hatasat nem erzem magamon a paleozasnak, valoban csak azert csinalom, hogy szembe mehessek a main streammel.


      Gyerek testsulya: Csabi szuletesi sulyahoz nem erdemes merni semmit, nem tul gyakori, hogy valaki 960g-mal szuletik... Egyszer volt, ugy 1 eves kora kornyeken, hogy a gyerekorvos nem volt elegedett a sulyaval, akkor irt fol Fantomalt, amit vegul nem adtam oda Csabinak, hanem helyette noveltem a kajaadagjait (ettol meg o csokkentette a szopiadagjait), es akkor kicsit jobban belendult a hizasa. De en igazabol sosem aggodtam a sulya miatt. Most 4 eves es 14,5 kilo, nem egy kover gyerek, de az apja sem az (meg, khm, az anyja sem ), es szerintem jo kis alakja van.
      Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
      Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

      Comment


        Ja, merlegelni mostanaban reggel szoktam, szoval a cikk alapjan akkor nem erdemes testzsirt merni... Oke, megnezem este is. (Amugy az esti sulyom altalaban 0,5-1 kiloval tobb, mint a reggeli, de mostanaban nem mertem este.)
        Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
        Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

        Comment


          Nekem is ez a különbség a reggeli és esti között...vagyis éveken át ez volt, manapság mással vagyok elfoglalva (Más=Hanga) így az én súlyozásom másodlagos

          Akkor az is igaz lehet, h az evolució már létrehozott olyat, akinek viszont KELL aszénhidrát.
          Olvastam, h az A, B és AB vércsop. után megjelenik hamarosan a C, mert annyit változtunk. Szóval mi lenne, ha kivizsgáltatnád egy kicsit magad, és egy másik mainstreammel szembe folyó folyón eveznél tovább, viszont ide benézegetnél eztán is?
          Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

          Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

          Comment


            hellot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Egyebkent tenyleg ahhoz kepest, hogy milyen szigoruan vettem (na jo, a munkahelyen ez nem mindig 100%-ig kivitelezheto), a kovetkezo nyavalyaim vannak (illetve nem multak el): allando alhasi fajdalom - tuti valami gyulladas miatt van, meg nem sikerult kideriteni; faradekonysag - mindig is volt; depresszio - mindig is volt; nemreg durvan begyulladt az inyem, a szememig bedagadtam, ez egy fogorvosi kezeles utan, de valoszinuleg a kezeles csak berobbantotta az amugy lappango gyulladast. Nagyjabol ennyi. Szoval tenyleg semmi jotekony hatasat nem erzem magamon a paleozasnak, valoban csak azert csinalom, hogy szembe mehessek a main streammel.
            Timi , én ennél a dokinál voltam, mielőtt elkezdtem paleózni (már várandós voltam, és szerettem volna, ha vki hozzáértő is megerősít abban, h jót teszek a babóval, ha áttérek):
            http://www.paleoorvos.hu/
            Nagyon jó fej, értelmes, figyelmes, segítőkész. Esetleg őt is meg lehetne kérdezni. Akár emilben is.
            Kata - Lili (08/03/27) és Panni (11/09/29)

            Comment


              Anikó, a te dilemmádat is megértem. Én, azt hiszem, mindent megpróbálnék a tápszer előtt (főleg ennyi idősen - nem is értem, miért ez jutott a doki eszébe, miért nem inkább egyéb étkezési ötletekkel segít). Mondjuk marhára nem vagyok okos a témában, úgyh semmi hasznosat nem tudok írni, de annak idején Elmirának is írtam egy kérdést, és azonnal, készségesen válaszolt. Lehet, h érdemes lenne megkeresni (ha minden igaz, a hírlevélben az volt, h valameddig nem tud a levelekre válaszolni, de talán érdemes kivárni).
              Egyébként meg biztosan muszáj egy gyereknek híznia, ha nincs semmi baja? (Költői kérdés, nem várok választ... )
              Írj majd az oltás után, h mit mondott a doki - nagyon kíváncsi vagyok.
              Kata - Lili (08/03/27) és Panni (11/09/29)

              Comment


                Hát, nem tudom, hogy evolúciósan kialakult-e már valakinél a szénhidrátigény. Én az után a cukormennyiség után, amit ma délután benyomtam (2 bögre forró csoki az automatából), számításaimnak megfelelően ki voltam ütve. Valami megfogalmazhatatlan típusú rosszullét volt, nem vészes, de azért érezhető. (Egyébként tudom jól, hogy a menzi görcsömet lényegesen erősíti a cukor, szóval első nap cukrot fogyasztani nagyjából az öngyilkossággal egyenértékű, ma nem is tudom, hogy bírtam ki.) Végül akkor lettem jobban, amikor ettem "normális" (= szénhidrátot nem tartalmazó) kaját.

                Egyébként apukám cukorbetegségben halt meg. Láttam, hogy az utolsó pár évben milyen állapotban volt. Hát köszi, nem szeretném én is végigcsinálni ugyanezt. Szóval jó okom van arra, hogy kerüljek mindent, ami összefüggésbe hozható ezzel a betegséggel. Így aztán az, hogy néha kicsit csalok, leginkább arra való, hogy emlékeztessem magam arra, hogy nem, ezt nem szabad.

                A paleo doki honlapját megnéztem. Lehet, hogy felveszem vele a kapcsolatot, minimum egy ímél erejéig.
                Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                Comment


                  A linket köszönöm én is, biztos, h felveszem vele a kapcsolatot, mert engem is érdekel egy szakember véleménye, aki a jedik oldalán áll

                  hellot: most, h írod, eszembe jutott, mikor talán az első "botlásom" egy puding volt a vasárnapi ebéd után, és h nekem attól hogy fájt a hasam, meg milyen hányingerem lett!! magam is meglepődtem akkor. De egy hét múlva megint egy kis valami, aztán m ár pár naponta, aztán meg a játszóra mennyivel egyszerűbb venni 10 deka satos pogit, nemde?
                  Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

                  Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

                  Comment


                    Sajnos a linkből kiderült, h ez csak olyan városokban van, ahol én nem úgyhogy majd keresek valakit errefelé...esetleg van valami forrás, ahol találhatok? Majd elsőnek azért megnézem Szendi oldalát...

                    Voltunk oltáson. Megnyugodtam. A védőnő mérte, és elképedve mondta, h "hát ,még 9 kilo sincs?" Egyébként deka híjja, de mindegy. Aztán kifele menet megkérdeztem a dokinőt, h a súlyával van e gond. de azt mondta, h szépen hízott a legutóbbi mérés óta, és ő ilyen alkat!!!!!

                    Ha nem kellett volna menekülni Hanga miatt, akkor esküszöm bementem volna megölelni Szóval örülök, h hozzá kértem át magunkat, mikor ide költöztünk

                    Hellot: mi a helyzet?
                    Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

                    Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

                    Comment


                      Qbogizmo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Voltunk oltáson. Megnyugodtam. A védőnő mérte, és elképedve mondta, h "hát ,még 9 kilo sincs?" Egyébként deka híjja, de mindegy. Aztán kifele menet megkérdeztem a dokinőt, h a súlyával van e gond. de azt mondta, h szépen hízott a legutóbbi mérés óta, és ő ilyen alkat!!!!!
                      Dejódejódejó!!!!

                      Szerintem Elmira akkor is ad tanácsot, ha csak emilben keresed meg, és nem mész el hozzá személyesen.
                      Megnéztem a másik paleo doki (dr. Leitem Ágnes) adatait is, de sajnos ő is csak Bp-n van.
                      Kata - Lili (08/03/27) és Panni (11/09/29)

                      Comment


                        Miutan tegnapelott eleg szepen sikerult kiutnom magamat, tegnap ennek tudataban ittam meg a forro csoki adagomat. Kiutott (gyomrom emelyeg, fejem zizi). Tudtam elore, hogy ez lesz, de megittam.
                        Igazabol azt hiszem, vagytam is arra az erzesre. Nem tom, atmegyek drogfuggobe, hogy ilyesmikre vagyom??? Pedig tegnap delutan allasinterjura mentem, szoval elegge fontos lett volna, hogy jol legyek.
                        Na, ma azert megprobalom lekuzdeni az erzest. Meg eddig nem ittam. (De ebedre rantott husit ettem hamozatlanul...)

                        Egyebkent elgondolkoztam, hogy mostanaban igazabol rengeteget tudnek aludni. Nem tudom, hogy nagyobb lett-e az alvasigenyem, vagy csak amiatt, mert Csabi majus ota a mi agyunkban van, es amugy is ott vagyok mellette, amikor elalszik, es ezt kihasznalom, hogy bealudhassak mellette (aztan ejszaka vagy ugy kelek fel, hogy pizsi, fogmosas es vissza az agyba, vagy meg teszek-veszek par orat). A, tenyleg nem tudom, mi van velem!

                        Most epp azt erzem, hogy zizisedem. Pedig, mint emlitettem, ma meg nem ittam forro csokit. (Es nem is fogok.)

                        Lehet, hogy tenyleg el kene mennem valami dokihoz. De ahhoz meg mostanaban semmi kedvem.

                        Na, roviden, hulye vagyok es kesz.
                        Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                        Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                        Comment


                          Köszi, Joda!
                          Akkor marad Elmira az éterben

                          Hellot, nem vagy terhes esetleg?: Mindenesetre jó lenne, ha elmennél az orvoshoz! És ahogy írod is, a fokozatosság jobb, h avissza akarod vezetni a "rossz" kajákat az életedbe. Ne ugraszd meg annyira az értékeidet, mert kikészítik a szervezeted!
                          Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

                          Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

                          Comment


                            Par napja irtam, hogy menzi elso napjan cukrot fogyasztani nem epp jo otlet. Nos, a felvetesem nem elmeleti volt, marmint a menzit illetoen... Nem, tuti nem vagyok terhes. ()
                            Egyebkent meg nem akarok visszaterni. Paleo akarok maradni. Csak azt kene kitalalnom, hogy mi a fenet kene meg ennem nekem ahhoz, hogy maradjon annyi zsir a szervezetemben, ami kell a hormonoknak - pl. a teherbeeseshez. De en lusta vagyok az eveshez, es ha meg gondolkozni is kell rajta, hogy mit egyek, esetleg azt el is kell kesziteni, akkor jo esellyel inkabb maradok ehes.
                            Amugy a masodlagos meddosegem volt az egyik ok, ami miatt elkezdtem a paleot, de hat, mint annyi mason, ezen sem javitott egyelore...
                            Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                            Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                            Comment


                              Emlékeztem rá, h emiatt kezdted, de erre a mensis utalásra nem. Viszont a mensi nem zárja ki a terhességet csak h ne dőlj hátra

                              Remélem hamar megtalálod a megoldást. Esetleg zabos dolgok? Nem tudom, csak ötletelek...
                              Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

                              Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

                              Comment


                                Ha tudnád, hányan mondták már az elmúlt években, hogy terhesen is megjöhet! De ez nálam teljesen normális, rendes vérzéssel járó, 5 napig tartó valami...

                                A zabon én is gondolkoztam. Eleinte ettem, és van is otthon készletem, de egy idő után átmentem a "szigorú" paleoba, szóval se zab, se sajt. De lehet, hogy a zabot tényleg visszaengedem, még nem tudom.

                                Most nyaralni megyünk. (Itt leszek ám a szomszédban, Lillafüreden ) A panzióban reggelit kértünk (svédasztalos, szóval csak tudok majd valamit választani), vacsit nem, mert nincs á la carte, és nem tetszett a fix menü. Úgyhogy majd a környékbeli éttermeket fogjuk felfedezni, hogy hol adnak jó kajákat, grillzöldség, ilyesmi. (Azon gondolkoztam, hogy van ott valami ősember barlang, milyen jó lenne már, ha egy étterem erre alapozva ősember kajákat adna )
                                ((Off: remélem, nyaralás közben sikerül kicsit pihenni is. Amolyan nászút-reprise lesz: holnap lesz a házassági évfordulónk, szóval az ünnepléssel kezdjük, és mindezt a lehető legnagyobb nyugalomban, a fejünkön ugrándozó kismanó nélkül - vagyis gyerek nélkül. Akár csak a régi szép időkben... ))
                                Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                                Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X