Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Paleolit táplálkozás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Sziasztok, nekem most tanácsolták hogy igy étkezzek, de nem követtem a topikot és a sok paleos könyv kapcsán is-melyik az "alapkönyv" melyiket érdemes elolvasni az elvért, avagy tudnátok ilyen cikket linkelni? guglin kerestem de olyan sok jött ki és a legtöbb "csak" interjú a szerzővel...
    Ill ezt most találtam, ez elég tömören összefoglalja
    Viki
    Lányaim L(9), J(7) és D(4)

    Comment


      http://www.tenyek-tevhitek.hu/paleolit-taplalkozas.htm
      Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
      Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

      Comment


        Igen, a Paleolit táplálkozás a ..khm...bibliája
        Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

        Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

        Comment


          jól látom -egyelőre csak átfutni volt időm a netet- hogy hús-gyümi-zöldség ajánlottak?
          köszönön a linket és a választ is!
          Viki
          Lányaim L(9), J(7) és D(4)

          Comment


            Hus, gyumi, zoldseg (kiv. huvelyes), tojas, olajos magvak, hal.
            Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
            Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

            Comment


              hellot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Hus, gyumi, zoldseg (kiv. huvelyes), tojas, olajos magvak, hal.
              ó, köszönöm a gyors választ de ettől tartottam ezek közül most szinte semmit sem ehetek mert érzékeny rá Doroti... de talán majd idővel, addig legalább elolvasom a könyvet (ha visszaviszik a könyvtárba )
              Viki
              Lányaim L(9), J(7) és D(4)

              Comment


                Ejnye! De nagy a csend! Én meg jövök ,h legalább beszéljek róla!!

                Igyekszem! De olyan egyedül vagyok manapság már Szendit se hallom a neo fmen hétvégente reggel legalább tartotta bennem a lelket. Most meg az dobott fel, h a nagy tescoban végre megtaláltam a thaiföldi kókusztajszínt! mert egy kisebb tecsóban sincs, de nem hagytam magam, ennyi hónap utáneljutottam a város másik végébe, és jól feltankoltam! holnap nekiesek a paleocsintának!

                Úgy gondoltam, h ha az édességhiányomat sikerül paleo módra kielégíteni, akkor nagy lépést tettem előre! vissza a jó útra! Mondjuk apróságokat betartok, de a hétvége az nagyon hétvége tud lenni

                tejet nem fogyasztok, de anyukám tudja, h a gesztenyepüré a yendém, erre mostmár rendszeresen azzal vár majd előre vetítem neki a paleos változatot...nem tudom, h átáll e rá. Mondjuk szülinapomra csirkemelltortát kaptam! sokreceptet vegyítve, kókusztejben áztatta, és teljesen paleo volt! na azt a husit még másnap is megettem

                De nem szövegelek tovább, holnap megkísérlem a paleo tejcsoki elkészítését, mert az étcsokis változatot rajtam jívülsenki se eszi és hát én is csak azért, mert kezem munkája...

                Megyek is, előszedem

                pusz!

                Jelentkezzetek!!!!!
                Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

                Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

                Comment


                  Ne aggodj, nem vagy egyedul!
                  En megvettem a Cordain konyvet, majd beszamolok rola. Mar most latom, hogy vannak kulonbsegek Szendihez kepest, es Szendi olvasasabol mar kisse elegem lett, szoval kivancsi vagyok erre a masik konyvre.
                  Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                  Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                  Comment


                    Húú! Angolul? Vagy lehet kapno m agyarul? Külföldről rendelted? Én is gondolkodtam már rajta, h ha Szandi kritikus, hát én is jobban utánanézek
                    Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

                    Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

                    Comment


                      látom már, h a jaffa kiadó megjelentette magyarul...majd megnézem a kves boltokban, hátha..
                      Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

                      Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

                      Comment


                        Igen, magyarul olvasom. (Angolul jelenleg inkabb Hugh Laurie )
                        Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                        Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                        Comment


                          az @LDIBAN 299 a 400mls kókusztej

                          Comment


                            Szasztok,
                            en egy hete csinalom a paleot. Autista gyerekekkel foglalkozom es sokan bar nem bizonyitottan de gyanusan a rossz etkezes miatt lettek autik. A kisfiamnal szeretnem megelozni,nem azt hogy autista legyen hisz ennek azert kicsi az eselye bar mar minden 100bol 1 gyerek autista lesz, hanem azt hogy a kaja altali mergek barmilyen karosodast okozzanak benne. Nekem amugy nagy aha elmeny volt a paleo mert latam mar regebben is hogy a gluten es kazein mentes etrendtol gyogyulnak meg gyerekek.
                            Es persze mellekesen a terhesseg alatt ram rakodott kilocskaktol is jo lenne megszabadulni

                            Eddig semmilyen nehezseget nem okozott a dieta tartasa,a kedvenc isleremet is siman visszautasitottam hiszen annyi finom paleos suti van
                            Sutottem paleos kenyeret, muffint,kevert gyumolcsost, gyumilevest es a csulokporit is savanyuval eszem krumpli helyett.
                            Es nagyon jo hogy barmit eszek a babamnak is tudok adni belole kostolgatni. Paleo baba lesz

                            Comment


                              Sziasztok!!

                              Elf: örülök, h jól haladsz. Én is igyekszem Cordain tanácsát követni, h kitartsak valahogy: csak a mai napot az elvek szerint....aztán megint csak a mai napot stb
                              Ja! Én még így se merek pl. mandulát adni neki, mert tartok tőle, h allergizál, és a gyümikkel is nagyon óvatos vagyok

                              FElgyűlt a mondandóm, igyekszem rövid lenni.

                              Georgina: köszi a tippet! (olvastam még akkor)

                              Hellot: mi a helyzet? Érzel valami változást, vagy még mindig csak 'csakúgy' csinálod?

                              Gabona: pár hónappal ezelőtt írtam, h csináltam gluténérzékenységi gyorstesztet, ésnem vagyok érzékeny. Na az lehet, de elmentem biorezonancia vizsgálatra, ahol a nagy allergizáló tényezőkről ismét kiderült, h nem okoznak gondot, de ahogy sejtettem, a füstölt dolgokat kell kerülnöm ( azok után ugyanis a talpam is kerekre duzzad egy hátig esténként..olyan leszek, mint egy ogre. Tipikusan a saját anyám nem ismerne rám, és sajnos ez egyáltalán nem vicc) Ezzel nem leptek meg, de nagyon kíváncsi voltam a tejre, meg a gabonára. A tejcukornál határesetnek bizonyultam, a gabonánál meg jobban kiurott a mutató, mint a füstölteknél!!!!! úgyhogy valóban nem csak a glutén a hibás.

                              Loren Cordain: én is megvettem a Paleolit táplálkozást, de csak összezavar. Sokmindenben kicsit eltér, más dolgokban meg szinte ellentmond annak, amit Szendi ír. Megint ott vagyok, h nem tudom magam felkeresni az eredeti tanulmányokat, de ha tudnám se biztos, h érteném. Mindenesetre Szendi-féle paleo sokkal elnézőbbnek tűnik. És a koleszterin kérdéskört ugyan nem tárgyalja olyan mélyen, azért már itt is látok eltérést a 2 nézőpont között...vagy tévednék? Még messze a vége, de ezek a zavaró eredmények eddig számomra.

                              Helyzetjelentés: nem jó. Zabálok. Magam, és a béka segge alatt vagyok. Ezért is kéne tisztulni, de valahogy nem érzek elég motivációt....azt hiszem a könnyebb út elvakított. Reményeim szerint a dinnye és barackszezon majd rávezet a helyes útra, ahol most majd jobban megvetem a lábam

                              Bocsánat, de már nem emlékszem kinek a lánya nem ehetett gümölcsöt? Aztán írta, h a diéta segített. Mi van vele/veletek?:

                              Röviden ennyi....el vagytok tűnve
                              Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

                              Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

                              Comment


                                Ja, en meg vagyok, es pont terveztem irni egy hosszut (Szendi es Cordain osszehasonlitas), de nem munkaidoben...
                                Egyebkent vagyok, javulas semmi, de romlas sem. Csak fogyok, meg mindig - ez ugye paleo szemopntbol jo lenne, ha en nem hizni akarnek inkabb. Mindegy, egy darabig meg biztos kitartok, mert szeretem ezt csinlani.
                                Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                                Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X