Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Paleolit táplálkozás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Qbogizmo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az lenne a legújabb kérdésem, hogy TI IS ILYEN SOKAT FŐZTÖK?????

    Én állandóan itt vagyok a konyhába. Ez most még okl, mert jó meleg van, de jöna jó idő. Azzal együtt kevesebb húst is szoktam fogyasztani, de gondolom zőcscséggyümölccsel kárpótlódom majd

    Azóval? Kisgyerek, kontra nonstop főzgélés? Vagy van valami trükk, amivel lerövidíthető a mázgázás?

    Adjatok nekem reményt!!!!
    csatlakozom!!! most akkor vagy fözünk egesz nap vagy gyreket nevelünk???

    en az utobbit szeretnem, de akkor mi a fenet együnk?
    Szandra, @Patrik (2010.01.26), Benett (2011.09.14) és Vivien (2014.05.14) plussz egy Tucsok
    Eladóságok

    Comment


      Gizi

      Helyesírási hibák nálam is így szoktak keletkezni, illetve a gyerek körülöttem ugrálása se segít a virtuózitásomon

      Megértelek. És hellottal ellentétben én most a nem radikális utat válsztottam. Apránként közelítek.
      Volt 2 hetem úgymond 'tisztán' az elején, azóta el-elkövetem a magam kisebb nagyobb bűneit de reménykedem egy szebb jövőben...most az az igazság, h a lakásra koncentrálok, mert új, és - nem panaszként, de OFF- kedves asztalos kartárs február első hétfőjén volt felmérni hova milyen szekrényt csináljon, nos azóta nem veszi fel a telefont, pedig rég túl vagyok már a zaklatás mennyiségén Ismerős, de ....

      on szóval arraakarok kilyukadni, h nincsen mit, hol tárolnom

      Végre nagyjából felmértem az alapanyagokárait, tudom, mi hol a legolcsóbb, de nincs helyem fagyasztani, mert a hűtőmnem nano méretű a mélyhűtő része, de a Zuram nem érzi égető szükségét a hűtővásárlásnak....így itt bosszankodok, és nem tudok előre főzhni így viszont nagyon nehéz.

      Ráadásul a kenyerek közül mindbe kell tojás. Nekem meg azzal az abajom, h szeretem, mint tojást...de ha már a kenyérben érzem az ízét hááát....

      A magvakat jobb itthon darálni, úgy döntöttem, vettem is mindent, amit itt javasoltak a jányok. De a sajtreszelőn átesik a szezámmag, a mandulát egyben hagyja nagyrészt a kávédaráló, mikozben egy jó dagnyit meg már szinte vaj állagúra darál ...szóval messze vagyok azideális állapottól....de alakul, mint púpos gyerek....

      Na nem megyek a részletekbe....majd a blogomon.

      Apropo: a szezámmagot pirítva, vagy nyersen darálja, aki darálja?
      Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

      Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

      Comment


        Harmadik napja dolgozom, és a munkahelyi menzán eszem. Jelentem, az első három nap sikeres volt paleolit szempontból Ma megkérdezte valaki, hogy teljesen vegát eszem-e. Mondtam, hogy teljesen paleolit. Nézett egyet, azt sem tudta, miről beszélek Na, majd megtanulják a kollegák, hogy én mit eszem. (Amúgy a vega részlegről semmit nem tudok enni, napi 5-6 kaja van, de egyik sem paleo. Szóval marad a hús meg a hal. De azok legalább fincsik És van sooooook saláta )
        Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
        Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

        Comment


          melyik cégnek van ilyen tuti menzája?nincs szolnoki kirendeltsége?

          Comment


            Szolnoki kirendeltségről nem tudok Amúgy az egyik svéd távközlési multi...
            Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
            Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

            Comment


              Timi, örülök hogy sikerült találni munkát.
              K

              Comment


                Köszi
                Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                Comment


                  Qbogizmo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Gizi

                  , mert új, és - nem panaszként, de OFF- kedves asztalos kartárs február első hétfőjén volt felmérni hova milyen szekrényt csináljon, nos azóta nem veszi fel a telefont, pedig rég túl vagyok már a zaklatás mennyiségén Ismerős, de ....

                  on szóval arraakarok kilyukadni, h nincsen mit, hol tárolnom

                  Végre nagyjából felmértem az alapanyagokárait, tudom, mi hol a legolcsóbb, de nincs helyem fagyasztani, mert a hűtőmnem nano méretű a mélyhűtő része, de a Zuram nem érzi égető szükségét a hűtővásárlásnak....így itt bosszankodok, és nem tudok előre főzhni így viszont nagyon nehéz.

                  Ráadásul a kenyerek közül mindbe kell tojás. Nekem meg azzal az abajom, h szeretem, mint tojást...de ha már a kenyérben érzem az ízét hááát....

                  A magvakat jobb itthon darálni, úgy döntöttem, vettem is mindent, amit itt javasoltak a jányok. De a sajtreszelőn átesik a szezámmag, a mandulát egyben hagyja nagyrészt a kávédaráló, mikozben egy jó dagnyit meg már szinte vaj állagúra darál ...szóval messze vagyok azideális állapottól....de alakul, mint púpos gyerek....

                  Na nem megyek a részletekbe....majd a blogomon.

                  Apropo: a szezámmagot pirítva, vagy nyersen darálja, aki darálja?
                  Adtatok előleget az asztalosnak?
                  A mandulából aprítottak kell venni, és azt finomra, lisztszerűre darálja a kávédaráló, ha darabost szeretnél, karos sajtreszelőn csináld-olyan lesz mint a darált dió.
                  Szerintem más ízű lesz piritva mint simán, ezt is a kávédarálón szoktam, ez olyan lesz mint a krém.

                  Comment


                    ti láttatok már sárga lenmagot? ebből láttam lenmagropogóst, de nem találok sehol.

                    Comment


                      Georgiuna, Köszi a tanácsot!
                      Hellot, gratula!!!!
                      Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

                      Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

                      Comment


                        Hányós hasmenéses vacak esetén a fiam meg a férjem lelkesen eszik "diétás étel" gyanánt a főtt krumplit, pirítóst, abonettet. Én mi a fenét egyek??? (A héten az egész családon végigsöpört a kór.)
                        Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                        Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                        Comment


                          PÁROLT ALMÁT, PÁROLT DARÁLT PIPIHUSIVAL. NAGYON FINOM, ÉS KÍMÉLŐ.
                          BOCS A NAGYBETÛÉRT.
                          jOBBULÁST!

                          Comment


                            Köszi!
                            Bár husira most nem annyira vágyom - a munkahelyen szinte állandóan húst eszem, mert csak az van, ami paleo. Egyelőre párolt répával próbálkoztam. Meg pár falat dió-mandula-mogyoró is lecsúszott már, bár az olajos magvak gondolom nem a legjobbak ilyenkor, de legalább jól esik. És egy banánt is megkívántam már... De lehet, hogy nem kellett volna.
                            Na, majd csak eszem valamit (répa még van), és remélem, én is megúszom egy nappal, mint a többiek.
                            Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                            Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                            Comment


                              Az alma már párolódik
                              (Amúgy én úgy tudom - paleótól függetlenül -, hogy gyümölcsöt nem jó hússal - sőt igazából bármivel - egyszerre enni. Azt nem tudom, hogy csak a nyers gyümölcsre, vagy a főttre is vonatkozik-e.)
                              Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                              Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                              Comment


                                sztem meg bűn a gyümölcsöt hőkezelni, mármint főzni sütni.

                                Ésigen, a cukortartalma miatt nem jó a hússal együtt enni, mert más emésztőnedvek kellenek hozzájuk és 'ütik' egymást.
                                Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

                                Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X