Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Paleolit táplálkozás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    georgina1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    a terhesség elejétöl ezt az étrendet követed?
    eddig hány kg ment föl? olyan kíváncsi vagyok, h ez mennyire más súlygyarapodást eredményez.
    Hát, most azt hiszem elég ellentmondásos lesz, amit írok erről.
    Nem, nem ezt az étrendet követem az elejétől. Sőt, az első három hónapban szintén az émelygések miatt rengeteg szénhidrátot ettem, azt hittem, attól majd elmúlik (meg azt kívántam), úgyhogy akkor rögtön fel is jött 3-4 kg. Nálunk az ebédek régóta hasonlóak (több éve), mint ahogyan azt a paleóban elképzelik, részben ezért is kezdtem el utánanézni ennek, mért én nagyon szeretem ezeket a típusú ételeket, és jól is érzem magam tőlük. Kenyeret meg müzliféléket meg soha nem szerettem reggelizni, annyira vacsorára sem, csak sokszor megszokásból ilyeneket eszem. Édesség ugyan van nálunk időnként.
    Szóval most a 34-35 héten tartok bizony 13 kg-nál... elvileg normális, a magam számára elég sok. A talány számomra, hogy úgy gondolom, hogy az első babával is nagyjából ugyanígy étkeztem, és ott erre a hétre felényit híztam, 6-7 kg-ot. Szóval fogalmam sincs...
    Azért el tudom képzelni, hogy ha az ember következetesen így étkezne, akkor nem hízna olyan sokat, vagy akár tartaná a súlyát. Annyi különbség rémlik az első babavárásomhoz képest, hogy ott nem voltak egyáltalán ilyen szénhidrátéhségrohamaim egyáltalán, mint ami mostanság néha van...Persze nem mértem semmit soha, szóval pontosan ezt már így utólag nehéz megmondani.
    Vera, két lány (2008, 2011) anyuja
    türelemjáték

    Comment


      georgina1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      mióta csinálod ezt az étrendet?
      December vége felé kezdtem, de január óta van a teljes bevetés. (Szilveszterkor ettem utoljára liszteset, jan. 1-én lencsefőzeléket, de azóta szigorúan veszem.) Kivéve persze, amikor nem otthon vagyok, és nehezebb egyeztetni, hogy mt igen, mit nem. Amúgy végül itt sem kell túl sokat "csalnom", egész jól elvagyok.
      Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
      Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

      Comment


        Tényleg, és aki komolyabban csinálja, az valóban a zöld hüvelyeseket is elhagyta? na ez az, amire én nehezen venném rá magam, a zöldbab és a zöldborsó azért kedvenc kategóriájú nálam. Száraz hüvelyeseket viszont nagyon ritkán eszünk, pont azért, mert nehéz ételnek érzem.
        Vera, két lány (2008, 2011) anyuja
        türelemjáték

        Comment


          Sziasztok!
          Nem tudom végigolvasni az egész topikot, mert rengeteget írtatok már, de csak most találtam rátok.
          Pár mondatban leírnám a tapasztalataimat, aztán ha megengedtitek, akkor próbálok jönni rendszeresen.
          Férjem hónapok óta tartja a paleot. Az első két hónapban iszonyú módon beindult nála a fogyás. Nem volt túlsúlyos, sőt, teljesen normál. Két hónap alatt 16 kiló ment le róla. Úgy, hogy semmit nem sportolt, és szalonnás tojásrántottát evett. Majd gondolom, amikor beállt a szervezete erre a táplálkozásra, megállt a fogyás, és pár kiló (4-5) vissza is ment rá.
          Valamennyire tartom én is, tejtermékek közül csak sajtot eszem (nem csak keményet), és a szénhidrátot is csak gyümölcs formájában viszem be. Persze kivéve, amikor nem. Kb. mindentől fel tudok puffadni, na ez elmúlt.
          "Bűnözni" bűnözünk, mert természetesen van, hogy pizzát vagy héjában sült krumplit eszünk. De a hüvelyeseket teljesen elhagytuk.
          Nem tudom volt-e már róla szó, de van egy paleo ihlet neveztű blog, ahol sok jó recept van. Sütöttem már onnan kenyereket, amik egészen ehetőek.
          Viki, aki Dani (2010-02-27) anyukája

          Comment


            Már látom, hogy volt szó a paleo ihlet blogról...lassan visszaolvasok.
            Viki, aki Dani (2010-02-27) anyukája

            Comment


              Jelentek:

              még csak a 3. teljesen paleos napot kezdem, de már 6os helyett 5össel kezdődik a mérlegen az a szám monnyuk az 154es magasságomhoz még ez is kicsit sok de bizakodom, hogy megy ez, meg hogy elég lassú lesz ahhoz, h a szoptatást ne befolyásolja negatívan!

              Bár azt mondtátok h kókusz mehet a manónak, az nem gond, h pl. azzal elvvelütközik, miszerint az égövben termő dolgokat együk? Vagíy ezt paleoban felejtsem el? Csak mert szinte mindennek kókusz az alapja...

              Más: Pocakpanna nagyon bejön, DE találtam pár reseptet, amibelisztet tesz, meg tésztát : ööööö akkor mégiscsak erősen szűrni kell az ő receptjeit is?

              rigozsofi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Gratulálok, az eleje a legnehezebb Aztán egyre jobban belejön az ember és már nincs megállás
              Amúgy nálunk is a férjem kezdetben ellenállt elég erősen, a mai napig el sem olvasta a könyvet mert hogy ő nem ér rá ilyesmire Viszont időközben egyre jobban belefolyt ő is, úgy hogy sütöttem főztem mindenféle finomat, ő meg rájött hogy nem is olyan rossz. Az elején persze még vette a kenyerét reggelire, és néha lázadásul főzött tésztát de mára már csak hébe hóba hág ki a munkahelyén vagy vendégségben.
              Ja és nagyon ki volt az elején ettől az egész hülyeségtől és elég sokat vitáztunk is de mára vagy beletörődött vagy rájött hogy nem is olyan rossz (pl. fogyott több mint 10 kilót úgy hogy világéletében ezzel küzd, most meg amellett hogy rengeteget eszik, nem figyel oda a mennyiségekre könnyűszerrel leadta).
              Úgyhogy fel a fejjel még simán lehet hogy a férjedet is meglehet győzni.
              A férjem nekem se rajong az ötletért, de mivel ő nem tüsténkedik nagyon a konyhában én meg finomakat tervezek csinálni, azt remélem, h majd 'átcsúszik' a demarkációs vonalon Mondjuk eddig hagyott érvényesülni, úgyhogy reménykedem!!

              hellot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Én nagyon lelkesen vágtam bele, és rögtön a mélyvízzel kezdtem, és tök jó volt. Most egy hétig nem vagyok otthon, és a vendéglátómmal elég ciki megtenni azt, hogy nem eszem, amit ad. Szegényke meg azon parázik, hogy mit adjon nekem. Úgyhogy ez a hét elúszik (igazából nem esett jól vacsira a kenyér, de lehet, hogy csak azért, mert Svájcban más kenyerek vannak, mint otthon), ennem muszáj, és bár hoztam némi kaját az útra, amiből idefelé a vonaton alig fogyott, de nem lesz elég egész hétre (visszaútra is kell hagynom). Szóval ez van. Remélem, majd hazatérve újult erővel folytathatom.


              filoméla eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Hát, most azt hiszem elég ellentmondásos lesz, amit írok erről.
              Nem, nem ezt az étrendet követem az elejétől. Sőt, az első három hónapban szintén az émelygések miatt rengeteg szénhidrátot ettem, azt hittem, attól majd elmúlik (meg azt kívántam), úgyhogy akkor rögtön fel is jött 3-4 kg. Nálunk az ebédek régóta hasonlóak (több éve), mint ahogyan azt a paleóban elképzelik, részben ezért is kezdtem el utánanézni ennek, mért én nagyon szeretem ezeket a típusú ételeket, és jól is érzem magam tőlük. Kenyeret meg müzliféléket meg soha nem szerettem reggelizni, annyira vacsorára sem, csak sokszor megszokásból ilyeneket eszem. Édesség ugyan van nálunk időnként.
              Szóval most a 34-35 héten tartok bizony 13 kg-nál... elvileg normális, a magam számára elég sok. A talány számomra, hogy úgy gondolom, hogy az első babával is nagyjából ugyanígy étkeztem, és ott erre a hétre felényit híztam, 6-7 kg-ot. Szóval fogalmam sincs...
              Azért el tudom képzelni, hogy ha az ember következetesen így étkezne, akkor nem hízna olyan sokat, vagy akár tartaná a súlyát. Annyi különbség rémlik az első babavárásomhoz képest, hogy ott nem voltak egyáltalán ilyen szénhidrátéhségrohamaim egyáltalán, mint ami mostanság néha van...Persze nem mértem semmit soha, szóval pontosan ezt már így utólag nehéz megmondani.
              Azt olvastam, h 2. gyereknél több jön fel, úgyhogy ez normális lehet

              koviki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Már látom, hogy volt szó a paleo ihlet blogról...lassan visszaolvasok.
              Isten hozott! Szerintem mindannyian kíváncsiak vagyunk a tapasztalataidra, bár mások nevében nem nyilatkozhatom, viszont én nagyon örülnél, ha ezután is bejelentkezgetnél, még ha nem is sikerül rendszeresen!!!
              Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

              Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

              Comment


                Igen Viki, gyere sűrűn, és írj sokat, a tapasztalatokról.

                Pocak Pannánál minden recept végén vannak címszavak, nyomj a paleo-ra, és akkor csak azok jönnek fel.

                Comment


                  Vera, szerintem nagyon jó ez a súlygyarapodás, egy zseni vagy hogy ezt a második gyerekkel is tudod tartani!

                  Timi, mit csinálsz Svájcban?

                  Comment


                    filoméla eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Tényleg, és aki komolyabban csinálja, az valóban a zöld hüvelyeseket is elhagyta? na ez az, amire én nehezen venném rá magam, a zöldbab és a zöldborsó azért kedvenc kategóriájú nálam. Száraz hüvelyeseket viszont nagyon ritkán eszünk, pont azért, mert nehéz ételnek érzem.
                    Mi teljesen elhagytuk az összes hüvelyest, nekem ez nem is okozott komolyabb nehézséget mert annyi más finom zöldség van helyette. Max kicsit a csicseriborsó - humusz hiányzik de így visszagondolva ezek engem mindig felfújtak úgyhogy sokkal jobban érzem most magam nélkülük
                    Zsófi, Léna (2010.03.10) és Sára (2012.06.29) anyukája

                    Comment


                      Qbogizmo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Jelentek:

                      Bár azt mondtátok h kókusz mehet a manónak, az nem gond, h pl. azzal elvvelütközik, miszerint az égövben termő dolgokat együk? Vagíy ezt paleoban felejtsem el? Csak mert szinte mindennek kókusz az alapja...
                      Igen ez nekem is okozott egy kis dilemmát, mert alapvetően én is igyekszem helyben termett dolgokat venni. Viszont közben télen elég sok banán, mandarin, narancs stb. is fogy nálunk úgyhogy teljesen nem lehet elkerülni. Szerintem alapvetően tartsuk magunkat az égövben termő dolgokhoz, de ne legyen lelkiismeretfurdalásunk ha nem lehet minden esetben.
                      Zsófi, Léna (2010.03.10) és Sára (2012.06.29) anyukája

                      Comment


                        georgina1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Timi, mit csinálsz Svájcban?
                        A fél baráti körünk itt van. Férjek dolgoznak a "gyárban", feleségek meg gyerekeznek. Másfél éve voltunk, akkor kolyok28-éknál laktunk, most egy másik ismerős hívott meg. Szóval "nyaralunk"
                        Paleo többé-kevésbé megy, nem tudom teljesen kikerülni a tiltott dolgokat.
                        Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                        Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                        Comment


                          képzeljétek megvan a póttejbegríz! Az igenfinnyás fiamon tesztelve.
                          Zabtej, zabliszt, benne xukor, rajta fahéj. Sajna elég csirizes az állaga, de mivel a tej ízét már elfelejtette, így pár átmenetet képező zabtej + gríz után bepróbálkoztam ezzel. Azt hiszem bejött )

                          És ajánlom a mandula-lenmagos kenyeret tetején tökmaggal, szeletekre vágva, sajt ráolvasztva, snidlinggel megszórva, mellé uborka harapva. Fincsi!

                          Comment


                            próbáld meg gyorsan átturmixolni botmixerrel, mikor belerakod a lisztet.

                            Most készülök kenyeret sütni, de jó hogy írtad!
                            A szendis oldalon lévő kocka alakút, vagy a laposat a paleoihletről

                            Comment


                              jó 5let, köszi

                              Comment


                                Meg akartam csinálni pocak panna narancsos csokitortáját Hanga szülinapjára. kb 2 hétbe telt, míg mindent összeszedtem, de most nem merem, mert félek, h a mandula allergiás tünetet okozhat...mivel magv....ti hogy vezettétek be ezeket? Mikor? Csak mert így akkor egy tejmentes lisztes verziót fogok inkább sütni, nehogy már a kórházban kössünk ki:
                                Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

                                Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X