Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Paleolit táplálkozás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Korrekt. Magamhoz tértem közben. A testkonkroll is azt ajánlotta az ősidőkben, hogy zöldség és hús együtt, vagy gyümi és hús.Illetve van a makrobiotika, a bio minőség megközelítés, vagy a nyerskoszt. Szóval ezekből valahogyan összeáll egy saját egyénre szabott táplálkozási kép.
    Még a gap- nak nézek utána, mert az mintha más megközelítés lenne.
    De értem, amit mondasz (ír a cikk), és kicsit megnyugtatóbb is, mint csak egy/a sablont lehet követni.


    hellot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem a kérődzők inkább esznek füvet, a szárnyasok meg inkább magokat. És a fűvel táplált állatok húsa jobb omega-3 szempontból. De nem tudom, hogy erre gondolt-e.
    Amúgy meg eddig ahány szerzőtől olvastam a paleóról, mindegyik egy kicsit mást mondott. Szóval olyan nagyon nem lep meg, hogy ez is mond olyasmit, ami ellentétes a többiekkel. Olyan, hogy "igazság", nem tudom, hogy van-e, de ha van is, azt tuti nem fogom kideríteni, hacsak nem állok neki én magam a tudományos kutatásoknak - márpedig nem fogok.
    Valamelyik cikkben szerepelt (lehet, hogy nem a linkeltek közül, az oldalon más cikkbe is belenéztem), hogy miért rossz a fehérjét szénhidráttal enni. (Ezt amúgy paleótól függetlenül már rég hallottam.) Hát én idén nyáron nagyon rászoktam arra, hogy nem zöldséggel, hanem gyümölccsel eszem a húst. Hogy ez valóban gáz-e vagy sem, nem tudom. De nekem jól esik. Ismét csak azt mondom, hogy az első cikk meggondolandó.
    Utoljára szerkesztette huppano; 2012.10.12., 23:14.
    . o O

    Comment


      zephyrus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Tegnap is kivert a víz amikor egy kis szülinapi zsúrocskákban anyukák nevetgélve legyintettek, hogy az már csak ilyen, hogy egyre több az allergiás és efféle gyerek.
      Most, hogy alaposan átolvastam, miket írtatok, még jobban kivert a víz, mert egy anyuka gyerekeinél egyre súlyosabban és most a 3.-nál már most magzati korban nagyon súlyosan megnyilvánuló (akár az életképességet megkérdőjelező súlyosságú) vesebaj (pontosan nem tudom mi) jelentkezik. 3,5 éven belül 4 hó múlva szüli a 3. gyermekét.
      Sajnos nem győződtem meg az elméletem helytelenségéről

      Az elmúlt napokban egy környezetvédő tartott előadást a sulinkban. Beszélgettünk a tanáriban később, ugyanis az egyik ffikollégám olyan bélfertőzést kapott, amivel kórházba került. Kiemelkedően jó kondiban van egyébként, de nem tudom hogy táplálkozik, viszont most tejterméket nem ehet.
      Felhoztam valahogy, h paleoban sincs és mondtam róla pár szót. Erre nekem jött egy kolléganő, hogy már úgy el van szennyeződve a világ, a zöldségek is, nem csak a tartósítószeres ezmegaz, meg ez a körvédő is mérte az intézmény levegőjét és jajjaj! És hogy akkor minek a paleo, az se jobb, mert ugynolyan szennyezett! Én azzal érveltem, h a kisebb rossz talán jobb, de egyszerűen csukott fülek.

      Ha nem lennék ennél bölcsebb, biztos felhúzom magam rajta, így csak konstatáltam, h próféta lettem én is a saját hazámban

      georgina1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      tetszik ez a22 kiló az elején és később mennyi mozgást sikerült 1 héten beépíteni a programodba? nekem az a nehéz, hogy már a főzéssel rengeteg idő elmegy...
      Szrekuc: volt már vérkép? Esetleg megírod, h a koleszterined milyen lett?
      Remélem azért sikerül tartani a súlyod, meg az egészségi állapotod is

      huppano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Korrekt. Magamhoz tértem közben. A testkonkroll is azt ajánlotta az ősidőkben, hogy zöldség és hús együtt, vagy gyümi és hús.Illetve van a makrobiotika, a bio minőség megközelítés, vagy a nyerskoszt. Szóval ezekből valahogyan összeáll egy saját egyénre szabott táplálkozási kép.
      Még a gap- nak nézek utána, mert az mintha más megközelítés lenne.
      De értem, amit mondasz (ír a cikk), és kicsit megnyugtatóbb is, mint csak egy/a sablont lehet követni.
      Nekem is így áll össze a kép Minden könyvet elolvastam annak idején ezekben a témákban, és meg is vannak általában. A gyümi és hús elméletileg számomra nem hangzik korrektnek az üsszetétel miatt, soha nem is bírtam elképzelni. Egy nap viszont a közeli étkezdében hús, csak szilvás cscomb volt....és isteni finom volt! Úgyhogy lehet, h ez elméletet a gyakorlatban nem, alkalmazom

      A cikkeket még nem tudtam elolvasni...
      Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

      Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

      Comment


        Újra jelentkezem egyéni haladásommal :
        Azzal bíztatom magam, hogy ha lassan fogyok, annál eredményesebb leszek Sovány vigasz Szóval az indulás 64 kilo volt, de annak már 4 hete. Eljutottam a ma reggeli kemény 61,9 hez! Ennyi megtartóztatás után ennyi?! De most komoly? Sajnos nem tudok sportolni, helyette ecseteltetni járok a gigámat, mert 2 hónapon belül harmadjára akart elmenni a hangom. Nem tudom milyen testmozgást végezhetnék emellett, ami megemeli a pulzusszámot tartósan, és égeti a zsírt. Én futni szoktam volt, de az így nem nagyon jöhet szóba.

        A tejet nem tudtam elhagyni, mert az a menekülőútvonalam, mivel én sem tudok mindig főzni, viszont van, hogy boltba se jutok el...olyan boltba, ahol rendes sonkával tudnék kárpótlódni pl. Sertést nem eszek, mert nem. A többi jöhetne, de a füstöltre allergiás vagyok (én is a kevés ideig szoptatott, tehéntejjel hozzátáplált nemzedék gyermeke vagyok ) és így, 34 éves koromra már nagyon durván tud reagálni a szervezetem az allergizáló anyagokra. Amire kijön : füstölt akármi, téli szalámi, tej, bizonyos mennyiség után, penicillin, és még ki tudja....mert at allergiavizsgálat nem

        Egyelőre ennyi. Remélem hamarosan én is Szrekuc féle eredményekkel jövök, vagy azzal, h a kol. lement 10 alá, vagy h egyszerűen nem betegszem meg! Hát ilyemiket remélek

        Sok sikert mindenkinek!
        Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

        Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

        Comment


          Nekem olyannak tűnik, mintha nyitott kapukat döngetne.
          Hellot, nem emlékszem a pontos hátterére, de éppen a gap-osok szerint a gyümölcs kifejezetten nehezíti a hús emésztését.
          Utoljára szerkesztette zephyrus; 2012.10.13., 09:18.

          Comment


            Valamiért úgy gondolom, hogy a szerző (ld. tesztoszteron link) pár dologgal nem biztos, hogy tisztában van. Ugyanis családi okok miatt tudom, hogy bármilyen állat magon, tápon (különösen, ha az szója vagy kukoricaalapú), nem szabad tartásban, nem kizárólagos legeltetésben gyengébb minőségű és magasabb omega-6 tartalmú húst produkál, miközben a szabad tartás, legelés mindig jobb minőséget és megfelelő omega-3 tartalmú húst produkál, mert másból épül fel az állat. Lehet a szerző arra gondol inkább (nem tudom), hogy többféle hús, a szokásos csirke-pulyka-disznó kombónál sokkal kiegyensúlyozottabb tápanyagbevitelt jelent.
            Utoljára szerkesztette zephyrus; 2012.10.13., 09:44.

            Comment


              Qbogizmo, engem már olyannal is összehozott a sors, miszerint, hogy veszélyeztetem ezzel a táplálkozással a gyermekem egészségét.
              Utoljára szerkesztette zephyrus; 2012.10.13., 09:36.

              Comment


                Valaki ismeri a chiamagot közelebbről? Én csak hallomásból, netről ezt-azt. Ez fűszer vagy gabona? Hogy hat az inzulin- illetve cukorszintre?

                Comment


                  Nekem van itthon valamim, amire rá van írva, hogy chia, csak nem tudom, hogy ez márkanév-e, vagy a mag neve. Magyarul azték zsálya van ráírva. Csak annyit tudok, amennyi a csomagolásán van: sok omega-3 (én ezért vettem meg). Meg egyszer, amikor paleós puding receptet kerestem, találtam olyat, amiben szerepelt zselésítőként (kipróbáltam, nem jött be, lehet, hogy rosszul használtam, vagy mást értünk puding alatt).
                  Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                  Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                  Comment


                    Azaz Hellot, a chia az az aztékzsálya.
                    Ha valakit érdekel, erjesztéshez. 101 %, hogy az ipse magyar származású Ő írt állítólag egy nagyon jó praktikus könyvet erről a régi fajta erjesztésről (wild fermentation).
                    Utoljára szerkesztette zephyrus; 2012.10.19., 21:47.

                    Comment


                      zephyrus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Azaz Hellot, a chia az az aztékzsálya.
                      Ha valakit érdekel, erjesztéshez. 101 %, hogy az ipse magyar származású Ő írt állítólag egy nagyon jó praktikus könyvet erről a régi fajta erjesztésről (wild fermentation).
                      mi a régi módi erjesztés?
                      olyanról tudok, hogy csuporban a földbe ásnak.
                      . o O

                      Comment


                        huppano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        mi a régi módi erjesztés?
                        olyanról tudok, hogy csuporban a földbe ásnak.
                        legjobb tudomásom szerint az, amikor max. sót és fűszereket használsz az erjesztett valamik mellett, azaz nem küldjük meg élesztővel, tejsavóval, kenyérrel, egyebekkel a folyamatot ... hagyjuk, hogy a nap, a levegő, a só, pld. a zöldségek együtt végezzék a dolgukat
                        te erjesztesz?

                        Comment


                          zephyrus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          legjobb tudomásom szerint az, amikor max. sót és fűszereket használsz az erjesztett valamik mellett, azaz nem küldjük meg élesztővel, tejsavóval, kenyérrel, egyebekkel a folyamatot ... hagyjuk, hogy a nap, a levegő, a só, pld. a zöldségek együtt végezzék a dolgukat
                          te erjesztesz?
                          max aludtejet (de ez nem paleo). almaecetet tervezek, meg még korábban savanyú káposztát.

                          Amióta paleózóm, ha be is ülök valakivel kávézni, sokszor (kipróbálgattam, utánakérdeztem ráadásul sokszor portejek) a tej miatt vakaróznom kell. A házitejnél (de ott sem mindegyiket bírom), vagy kecsketejnél nincs ilyen gondom. Nem tudom valódi reakciók-e vagy pszichések, mindenesetre érdekes.

                          Nálatok mi a helyzet, ha ki kell térni nem paleo ételre, esetleg bió mód miatt egyéb túlélős ételre?
                          Olyan mintna nem lenne visszaút, ha keményen nyomod (tejnél nálam már csak a legtisztább minőség megy max)
                          . o O

                          Comment


                            No én meg belevágtam zöldségerjesztésbe (megkonzultáltam a nagyeszommal, hogy hogy s mint, ő elég profi ebben és ma is készít ilyet gyakran): most készül az első. Őrjítően jól néz ki, egyelőre.
                            Aludtejet régen én is gyártottam.
                            Lehet, hogy nincs visszaút, legalábbis mentálisan, nem tudom. Próbálok - izzadságszagmentesen - nem belecsúszni a nem paleo-ba, de azért néha összejön. Ilyen alkalmakkor nem volt semmi különös érzésem, következmény, leszámítve egyet, amikor protokollból megkóstoltam egy eszterházy-tortára hajazó süteményt ... na attól bedobtam a törülközőt: fájt a gyomrom napokig rendesen (nem volt romlott, mert senki más nem dőlt ki), lehet, hogy nemcsak a liszt, cukor meg a tej vagy nem az lehetett a ludas, hanem az esetleges színezékek, aromák és térfogatnövelők, hasonlók is jócskán bejátszottak (mivel ipari /értsd: cukrászati/ műalkotás volt az ominózus sütemény).
                            Más: a napokban kipróbáltam a vadgesztenyével mosást és működik, de nem ez a lényeg ... Hanem, hogyha ez működik azaz kellő, s gondolom így tetemes mennyiségű szappanszerű anyag van a vadgesztenyében, akkor vajon a szelíd gesztenyében van-e és mennyi, illetve, hogy ez ettől akkor nem ugyanolyan rizikófaktoros élelmiszer, mint a (nem eléggé érett) paradicsom, krumpli?! Szóval (elméletileg és gyakorlatilag) paleokompatibilis-e gesztenye?

                            Comment


                              Érdekes felvetés, mert én két pofára zabálom a gesztenyét Mondjuk a CH-tartalma miatt már eleve kicsit gáz... De imádom!!!
                              Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                              Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                              Comment


                                A szelídgesztenyének és a vadgesztenyének nincs sok köze egymáshoz, azon kívül, hogy hasonlítanak meg mindkettőt gesztenyének hívják. (a wikipédia alapján a gesztenye bükkfaféle, a vadgesztenye meg a szappanfafélékhez tartozik).
                                A vadgesztenyét soha nem is használták étkezésre.
                                A gesztenye tényleg nagyrészt szénhidrát, viszont a rosttartalma is elég magas, szóval szvsz ha nem vagy Nagyon Alacsony Szénhidráttartalmú étrenden valami miatt, akkor teljesen jó étel (persze nem agyoncukrozott gesztenyepüré formában).
                                Hé hó, gingalló | Nagykendőben ülni jó!
                                Ha megnövök, leszállok | Bejárom a világot!

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X