Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Paleolit táplálkozás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Akinek eseteg gondot okoz a házi jellegű dolgok beszerzése, ezt most találtam. Nem tudom, milyenek, de érdekesnek tűnik…
    http://husmives.boltaneten.hu/
    Utoljára szerkesztette Metanoia; 2012.09.24., 21:55.
    Hé hó, gingalló | Nagykendőben ülni jó!
    Ha megnövök, leszállok | Bejárom a világot!

    Comment


      Mi is kacsintgatunk errefelé

      egy éve 90%-ban tejmentes vagyok én magam, most elkezdtem joghurtot enni és azóta nem vagyok jól azt hittem jól fog esni - úgy néz ki a kicsilány kazein baja elmúlóban - de nem vagyok a top-on mióta eszegetem

      sok rajtam a plusz, csöppnyi 15 kg - 50 kilóval kezdtem anno, bár lehet az meg kevés volt nagyon, elöl - szóval van felesleg, valami 60 kg-ra jó lenne visszatérni, és keresem a mozgáskiegészítőmet táplálkozás terén

      férjem régen az amíg versenysportolt sokat "paleozott" neki ez bejön nagyon, persze a sörről ő sem mond le amióta abbahagyta a sportot 20 kg plusz jött rá, köszönve az esti gyorspizzáknak is persze

      szóval releváns olvasnivalókra mi is vevők vagyunk!
      CSEPELI BABAHORDOZÓ KLUB - sok kölcsönözhető hordozóeszközzel
      Privát helyett és ha 3 napon belül valamire nem reagálok: <span style="color:Purple">hordozasi...ail.com</span>

      Comment


        én most visszahoztam joghurtot és túrót, jaj, olyan jól esik! de azért igyekszem
        Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


        ÁLOMJÁRÓ CD
        születésnaptár
        babahordozási tanácsadó vagyok

        Comment


          Nekem elég nehéz most, m babával a pocakban szinte SEMMIT sem bírok megenni, legyen az paleo vagy nem paleo (igaz mégcsak az elején vagyok). Alapból nincs kényszerem "bűnbe esni", de volt már, h becsúszott néhány falat vajas fonott kalács...hiba volt az is, m sokkal rosszabbul lettem Ugyanezt tapasztaltam pár falat joghurt megengedése után is. Mellette szinte semmi erőm, a babszem is úgy derült ki, h hirtelen álomkóros lettem, és kezdtem szépen lassan megundorodni mindentől (ciklusom nem volt a szopi miatt, úgyhogy az nem volt mérvadó). Rettentő nehezen tudok most főzni is, de azért nagyon-nagyon erőfeszítéssel megyeget. Ma mindentbelefasírt volt szilvás-almás szósszal, abból elég jól fogyott
          Viszont óriási különbséget tapasztalok ezek ellenére is: most nincsenek refluxos rohamaim, és a gyomrom sem háborog úgy, m a kisfiamnál, az émelygés viszont ugyanolyan erős. Úgyhogy ezt az "enyhébb" lefolyást a paleonak tulajdonítom.
          Nóri és a három királyfi
          Csipetfalat SavaNEW LetBabyGo

          Comment


            Én is bűnöztem tegnap, ettem egy kis csokit, hát, nem vagyok jól. Hülyeséget álmodtam, fáradtan ébredtem, a gyomrom a torkomban van. Nem kellett volna.
            Katik('84. és '10.10.10.)
            hta

            Comment


              Csipetnyusza, jó pocakosodást neked is!

              Meta, jó, hogy írod a húsmívest: ebből fogok kérni, ha felénk téved valaki a közeljövőben. Próbálta-e valaki azóta vagy egyébként?

              Amúgy a bűnőzéshez hadd tegyem hozzá a saját élményem: nem bűnőzni akartam, de puszta protokollból belekóstoltam egy eszterházy-ra hajazó itteni sütifélébe (persze, liszt, cukor, tejtermék estébé). Na én olyan rosszul lettem, de nagyon, hogy 2-3 napig úgy éreztem a gyomrom, mintha belülről szét akarná vetni valami, vagy a felrobbanás határán vagyok, pedig hasmenésem, de szorulásom sem volt. Szóval tutira megviselte a cucc a gyomrom. Ennek kapcsán épp azon lamentálok, hogy ha a kilengés ilyesmit produkál, akkor vajon a gyerekem is rosszul lesz, meg megviseli, ha majd netalántán valahol véletlen vagy nem véletlen nempaleo-t eszik? Szóval ez egy kérdés, meg egy dilemma is tulajdonképp.

              Végül úgy tűnik Mao-n is kezdeni akarnának valamit a transzzsírokkal .... tegyük hozzá: legalább.

              Comment


                Most találtam. Még nem igazán olvastam bele, de hátha vannak jó ötletek. http://paleobaba.blogspot.hu/
                Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                Comment


                  zephyrus: valószínűleg gyereke válogatja. amúgy most ezt a cikket, ami pont ezt a kérdést boncolgatja...
                  http://criticalmas.com/2012/05/healthy-vs-resilient/
                  Hé hó, gingalló | Nagykendőben ülni jó!
                  Ha megnövök, leszállok | Bejárom a világot!

                  Comment


                    Az igaz, hogy az ember nem zárhatja el magát hermetikusan a világtól. Bennem is felmerült már, hogy ha teljesen leszoktatom magam dolgokról, akkor mi lesz, ha egyszer mégis rákényszerülök. De szerintem nem is tudok mindentől elzárkózni. (Pl. itthon a család nem paleó, biztos kerül néha kenyérmorzsa a kajámba.)
                    Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                    Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                    Comment


                      jaj lányok, nálam elindult a lavina és bevallom, tök jól vagyok voltak gondok az emésztéssel, a túró és ajoghurt helyrehozta, ezen kívül konkrétan rá se bírok nézni az eddigi paleós kajákra zabbal próbálkozom, hátha az megoldás lehetne
                      engem nem a sütik érdekelnek egyébként, a mindi gis imádott fagyikat meg se bírom enni, mert ott még megvan ez a rosszullét dolog a sok cukortól, illetve jelez a szervezetem tök jól, ha sok, de egyszerűen úgy érzem, most ilyen kenyér-típusú, halmazállapotú cuccokra van szükségem, nem lágyabbakra, mint a tojás vagy hús; nem tudom ezt jól megfogalmazni, de sokkal jobban vagyok úgy, hogy eszem vmi zabosat, mint nélküle - viszont érzem is, hogy kezdene a ch-éhség beindulni, ami viszont nem túl jó
                      Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


                      ÁLOMJÁRÓ CD
                      születésnaptár
                      babahordozási tanácsadó vagyok

                      Comment


                        ez a blog aranyos, bár bevallom nekem a „paleo babapüré” mint koncepció eléggé furcsa fából-vaskarika... (bocsi, tudom hogy a paleo ebben az esetben az alapanyagokat jelenti, de no...)

                        szrekuc: szerintem szerezz be darált magvakat v. magliszteket, teljesen jó kenyereket lehet csinálni minimális erőfeszítéssel (igazából egy paleo kenyér sokkal kevesebb macera, mint egy lisztes kelesztett dolog), a kenyérhangulat miatt még nem kell glutént és olcsó szénhidrátokat enned. annyi, hogy ha fogyni szeretnél, akkor érdemes vigyázni velük, mert a magokból feldolgozott formában sokkal hajlamosabb az ember túlenni magát és akadályozhatja a fogyást. annyira nem vészesek árban és a gabonalisztekkel ellentétben _meglehetősen_ laktatóak. (mondjuk egy öt-tíz deka lisztből készült kenyér/sütemény nekünk egy komplett étkezés Nnel).
                        Utoljára szerkesztette Metanoia; 2012.10.02., 23:25.
                        Hé hó, gingalló | Nagykendőben ülni jó!
                        Ha megnövök, leszállok | Bejárom a világot!

                        Comment


                          Pont a minap lapoztam bele Szendi egyik könyvébe (Paleolit táplálkozásról kezdőknek) a boltban, és találtam benne a zabról. Az első könyvében még azt írta, hogy a zab kompromisszumnak oké, mert nincs benne glutén, de ebben az újabban visszavonja, ugyanis van benne más, szintén ártalmas fehérje. Szóval a zab sem oké.
                          Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                          Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                          Comment


                            Csak szólok, hogy a Gastroyal ettől a héttől elkezdett paleo kajkákat is szállítani, úgyhogy be is rendeltem erre a hétre a kaját a melóhelyre, és tök finomak.
                            András, valójában papapi, az AC/DC-re ugráló Kendének (2010.07.14) és csupa mosoly Lucának (2012.04.16.) a zapája

                            Comment


                              Metanoia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              zephyrus: valószínűleg gyereke válogatja. amúgy most ezt a cikket, ami pont ezt a kérdést boncolgatja...
                              http://criticalmas.com/2012/05/healthy-vs-resilient/
                              Köszi.
                              Aham. Mondjuk, ha belegondolok, én mindig abból indulok ki, hogy így sem 100 % tiszta úgymond minden kaja, amihez hozzájutok, azaz valahol ezt belekalkuláltam. Azonban, ha ezt nézzük, akkor nem eléggé. De vegyük pld. a glutént. Asszem több hó, mire kiürül ... azaz ha valaki gyógyulni akar, annak übertisztának kell maradni először (amit a magam részéről eleve lehetetlennek tartok mai viszonyok között /részben azért, amivel az állatokat etetik estébé/).
                              Még emésztem ezt a dolgot. Addig is szimplán el kezdek örülni annak, hogy a gyerekemet olykor megkexeltetik, bár mostanában jut el oda, hogy nagy fejrázogatással otthagyja
                              Szrekuc, már több helyen is láttam, hogy ez az ezt-meg-amazt-kívánok-ellenállhatatlan-vágyat-érzek-estébé dolog valójában bélflóra-kérdés. És erről az jutott eszembe, hogy te szedtél-e probiot esetleg? Csak a mamám jutott eszembe, mint környezetemben lévő élő példa, aki valamiért nem tudott lekattani a tejtermékek egy részéről, majd probiozott és momentán rá se tud nézni a hőn imádott joghurtjára. Ezek miindössze csak gondolatszökevények.
                              Amúgy nekem ez a nagyüzemi paleo (g@stroyal es tarsai) olyan fából vaskarika meg kicsit nehezen hiszem el, hogy tudnak/akarnak tiszta cuccot főzni. Nem t'om, csak nem hiszek a tömegcuccokban, a nagyüzemben eleve. De persze nem mindig kell a 101 %.

                              Comment


                                Kindertojás-Rékával beszélgettem egyszer, neki sok mindenre érzékeny a kisfia, szóval "képzett" táplálékallergia ügyben. Ő mondta, hogy ha az állatot szójás táppal etetik, akkor lehet, hogy a húsában olyan mértékben jelen van, hogy egy szójaérzékeny ember megérzi. Szóval amíg nem tudjuk, hogy mivel etetik azokat az állatokat, amiket aztán megeszünk (márpedig honnan tudnánk, ha nem a szomszéd nénitől közvetlenül vesszük...), akkor bármibe belefuthatunk. Tömegcuccok, nagyüzem... Hát igen
                                Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                                Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X