Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Paleolit táplálkozás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Abszolút egyertértek, csak én ezt nem nevezném szigorú paleonak (ha úgy vesszük, egy ősembernek, aki eleve jól táplálkozik, nem lenne szüksége zsír- és gyümölcsmegvonásra, mint inkább a paleón belüli diétának, fogyó-kúrának (a szó eredeti értelmében véve).
    Szal nekem a fogalmakkal volt bajom. Természetesen a fogyáshoz/testsűlyhelyreállításhoz szükséges energiadeficitet vagy anyagcserehatéknyságot el kell érni valamivel, és az olajos magvak ill. zsírok a legeséklyesebbek. De pl. egy egészséges embernek nincs szüksége arra (sőt kifejezetten árthat), hogy ne egyen elegendő zsírt, amiből fedezi az energiaszükségletét. Mert zöldségekből ill. sovány húsból nagyon sokat kell enni ahhoz, hogy akár cask a napi ezervalahányszáz kalória meglegyen, és könnyű alulenni magát az embernek, hacask nem nagyon hatékony az anyagcseréje
    Hé hó, gingalló | Nagykendőben ülni jó!
    Ha megnövök, leszállok | Bejárom a világot!

    Comment


      Egyébként meg változó, hogy ki mitől-miből tud hatékonyan energiát szerezni. Van, aki hízik a sok gyümölcstől, van aki pillanatok alatt elfüstöli és nem lakik vele jól. Ez valszínűleg soktényezős dlog: származás, egyni alkat, életforma mind belejátszhat, még ránézésre is nehéz lenne megmondani, nemhogy ránézés nélkül
      Hé hó, gingalló | Nagykendőben ülni jó!
      Ha megnövök, leszállok | Bejárom a világot!

      Comment


        A gyümölcsökkel én úgy vagyok, hogy még azelőtt telítődöm velük, hogy jól laknék. Vagyis már nem esik jól enni többet, de még éhes vagyok. Így aztán jóllakáshoz nem is próbálok gyümölcsöt enni. (De ez a zöldséggel is így van.) Mondjuk uzsonnára egy alma oké, mostanában ez sokszor jól esett, de akkor nem annyira az éhség miatt ettem, szóval nem "főétkezés".

        Zsírt én is sokat használok. Hasonlóan Paleo Bogyóhoz, csak nálunk még a mangalica zsír is játszik. (Húsok: baromfihoz kacsa- vagy libazsír, sertés, marha, ilyesmihez mangalicazsír. Zöldségekhez kókuszzsír.) Most hirtelen nem emlékszem pontosan, de rémlik, hogy a sok fehérje mellé muszáj is elegendő zsírt fogyasztani, mert különben fehérjemérgezést lehet kapni. Az ősembernek gazdaságosabb volt egy zsíros mamutot levadászni, mint egy csomó sovány húsú kisemlőst. Amikor az indiánokat kiszorították a fehér emberek a területükről, akkor a "nyúléhség" nevű betegségben szenvedtek, mert csak nyúlra volt lehetőségük vadászni, nagyvadra nem, és így nem jutottak elég zsírhoz.
        Mindamellett valószínűleg a ma tenyésztett állatok zsírja bőven több, mint a természetben, szóval azért valami határt lehet húzni.
        Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
        Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

        Comment


          Az egy dolog, hogy összességében több a zsírjuk, de mi fehér emberek hajlamosak vagyunk pont a kevésbé zsíros részeiket fogyasztani (ill. ezek könnyebben elérhetők), izmokat szervek helyett – pl. a hentesnél amikor legutbb kérdeztem, nem voltak marhaszervek, kb. csirkemáj meg sertéscuccok aztán örüljünk [amit pl. L egyáltalán nem is ehet, mert allergiás a sertéshúsra:/]. Jó, véletlenül pont a kerület azon részén lakunk ami közel van a piachoz, úgyhogy ott majd talán, de hát szóval izé.
          Szal nem tudom, talán érzésre csak be lehet lőni valahogy azt a zsírt
          Hé hó, gingalló | Nagykendőben ülni jó!
          Ha megnövök, leszállok | Bejárom a világot!

          Comment


            mit gondoltok epehólyag nélkül mennyire működhet a paleo? Anyukámat szeretném rábeszélni egy kicsit. Egyszer egy hétig próbálta, de azt mondja folyamatosan rosszul volt:

            Évekkel ezelőtt volt epeköve és akkor azzal együtt az egész epehólyagot eltávolították. Ez meg ugye a zsíremésztéshez szükséges epe "adagolását" megváltoztatja.

            Szóval szerintetek okozhat ez problémát?
            kicsi Hanga anyukája

            Comment


              sztem ehhez kérdezzetek meg valami paleoszemléletű orvost.
              Hé hó, gingalló | Nagykendőben ülni jó!
              Ha megnövök, leszállok | Bejárom a világot!

              Comment


                Loviki, Anyukám fél éve paleozik epehólyag nélkül mindenféle gond nélkül, sztem ez nem gond.
                Nóri és a három királyfi
                Csipetfalat SavaNEW LetBabyGo

                Comment


                  csipetnyusza eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Loviki, Anyukám fél éve paleozik epehólyag nélkül mindenféle gond nélkül, sztem ez nem gond.
                  Köszönöm, átadom az enyémnek a jó hírt.
                  kicsi Hanga anyukája

                  Comment


                    szerintetek a laktózbontott- a sp.r-ban így árulják, hogy laktózmentes tej, tejföl... az paleolitnak számít? mert akkor sokkal könnyebb lenne a főzés.

                    Comment


                      Most nem vagyok biztos benne, de szerintem a tejben nem csak a tejcukor, hanem a tejfehérje sem jó. De javítsatok ki, ha tévedek.
                      Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                      Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                      Comment


                        nekem a kazeinnel rémlik vmi, csak nem emlékszem már mi.

                        Comment


                          nem, nem a tejfehérje sem okés (elvileg) ... szóval a tej mint olyan nem az

                          Comment


                            Akkor ugyanaz rémlik neked is (Bár asszem a tejben nem a kazein az egyetlen fehérje, csak annak tudom a nevét.)
                            Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                            Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                            Comment


                              annyira éreztem, pedig azok a sp.ros cuccok finomak

                              Comment


                                hellot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Akkor ugyanaz rémlik neked is (Bár asszem a tejben nem a kazein az egyetlen fehérje, csak annak tudom a nevét.)
                                savófehérje a másik ("whey protein") ebből van az összes testépítő-por
                                Andrej + H = T KISCICÁK! 26-os szandál »Hogy elhagyjuk a következményeket, a jutalmazást és más fajta "magatartáskezelési technikákat", hasznos lehet a gyerekek irányítása helyett a gyerekekkel való együttélésben gondolkodni.« - Teresa Pitman

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X