Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Paleolit táplálkozás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Amúgy a paleo-nempaleo ízléses mókáról jut eszembe, hogy ide is illik (keresztbeposzt a BLW topikból):

    „…N tegnap nagyon fáradt és éhes volt amikor lementünk boltba, és amikor látta, hogy beraktam két banánt, akkor elkezdett cirkuszolni, hogy azonnal adjak neki (ha nem a hátamon lett volna hanem megpróbálom kézenfogva húzgálni, akkor előbb-utóbb bizonyára leült és ordított volna), és csak akkor nyugodott le, amikor a kezébe nyomtam az egyiket. Az apjának betett túrórudit meg szerintem észre se vette.

    Ott és akkor elég zavaró volt, de belegondolva eddig ez tökjó, hogy neki jelenleg ez a nagy és kívánt Finomság, ami mostazonnalkellneki, ha nagyon készen van és megcsökken az önfegyelme.”


    Ez nem konklúzió vagy bármi, csak ilyen sztori.
    (btw. tudja mi az a túrórudi, párszor kapott egy-egy falatot, kedveli, mint ahogy általában az édes dolgokat. de valami miatt mégsem arra irányult az érdeklődése.)
    Hé hó, gingalló | Nagykendőben ülni jó!
    Ha megnövök, leszállok | Bejárom a világot!

    Comment


      Köszi, Andrej, még "emésztgetem" kicsit a cikket.
      Metanoia, az alkoholos hasonlat nekem is eszembe jutott.
      Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
      Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

      Comment


        Na, meg még van pár gondolat a fejemben, ami lehet, hogy hülyeség, de lehet, hogy logikus.
        Az egyik, hogy a paleó táplálkozásban kritikus megkülönböztetés van a lassan és a gyorsan felszívódó szénhidrátok között. (Ezt szerintem sehol máshol nem veszik így figyelembe.) Szóval 75g cukros lötyi, ami azonnal fel tud szívódni, nem azonos 75g bármilyen más ch-val, ahol még esetleg valami emésztési folyamat is kell közben. A gyümölcsökben, bár sok a ch, de amíg a szervezet keresztülrágja magát a rostokon meg mindenen, azért kicsit lassabban jut hozzá ahhoz a ch-hoz, mint egy finomított, feldolgozott cukros valamiből. (Ezért is lényeges, hogy a gyümölcsöt nyersen együk, a lekvárok, gyümölcslevek már nem ilyenek.) Szóval ezt is figyelembe kéne venni szerintem.
        A másik, ami szintén szóba került, hogy ha csak enyhe diabetesről van szó, akkor ch-diéta van, de ennek megfelel a paleó. Ha komolyabb a probléma, akkor inzulin adagolás. De egy komolyabb diabetesnek azért már elég jó kis tünetei lehetnek. Apukám cukorbeteg volt, láttam, milyen az. Gyerekkoromban az egyik kedvenc olvasmányom volt a Diabetes magazinból a Peti és Fecsi. Szóval azért eléggé tisztában vagyok a cukorbetegség tüneteivel, nem hiszem, hogy ne venném észre magamon. És egész eddigi életemben teljesen rendben volt a cukrom, még terhesség alatt is, ha most "helyesen" étkezek, akkor miért most romolna el? (Most mi hiszünk a paleóban, hogy "egészséges", vagy sem?)
        Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
        Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

        Comment


          Örömködöm itt nektek kicsit: ittalvós, nem paleo vendéghaverok kiváncsíságukban nagy merészen több napig velünk paleo ettek és csak ámultak-bámultak, hogy mennyire jól tudnak lakni és mennyire finom satöbbi

          Comment


            zephyrus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Örömködöm itt nektek kicsit: ittalvós, nem paleo vendéghaverok kiváncsíságukban nagy merészen több napig velünk paleo ettek és csak ámultak-bámultak, hogy mennyire jól tudnak lakni és mennyire finom satöbbi
            de jó hír!! Rendszerint nálunk is nagyon lelkesek szoktak lenni a laikusok

            Olvasta már vki Tóth Csaba könyvét? nekem ma hozta a postás, nagyon tetszik, új megvilágításba helyezi a paleót, és kiegészíti az eddigi infóimat. Csak ajánlani tudom!!! Most akciós a Jaffánál:
            http://www.jaffa.hu/akciok.php?akcio_id=23
            Nóri és a három királyfi
            Csipetfalat SavaNEW LetBabyGo

            Comment


              Sziasztok!

              A paleó kellemes mellékhatása, hogy fogyni is lehet tőle. Majdnem mindenkitől ezt hallom. Én két hónapja paleózom, a panaszaim (epebántalmak, ekcéma) sokat javultak, viszont a kb 10 kiló túlsúlyomból egy deka sem ment le. Az elején fogytam 1-1,5 kilót, de ez vissza is jött, pedig szigorúan tartom magam. Igaz paleó előtt sem ettem sok cukrot, lisztest is keveset.
              Van még köztetek olyan, aki nem fogyott?

              Trixi

              Comment


                én sokat fogytam, de ugyanolyan táplálkozás mellett immár harmadik hónapja egy dekát sem. a szervezetnek van egy ilyen pontja ahol megáll. te ezek szerint e körül a pont körül vagy. (nekem még kb 30 kiló lemehetne, szóval az én pontom nagyon magasan van, hülye szervezet. hát ezért vonom meg magamtól a táblacsokikat meg a kakaóscsigákat?! )
                Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
                lekvárok, dzsemek, receptek

                Comment


                  Sziasztok!
                  tapasztalatom szerint a szigorúan értelmezett paleo nagyot lendít a fogyáson. a "szigorú" alatt meg tényleg azt értem, hogy sok hús, kevés zsír, sok zöldség, kevés gyümölcs, tojás. és ennyi. a diófélék, a szárított gyümölcsök, nem is beszélve a sós és édes "süteményekről", nagyon becsapósak (Cordain szerint megkerülik a paleolit étrend alapvető logikáját). lényeges különbség van "gluténmentes" és "paleo" között. persze nehéz... de minél inkább paleo, annál könnyebb a fogyás.

                  én meg azzal a jó hírrel szolgálhatok, hogy a bölcsődénkben a legutóbbi szülőértekezleten két anyuka is felszólalt, hogy mióta oda járnak a gyermekeik, "hízásnak" indultak és indítványozták, hogy a kekszek helyett nem lehetne-e esetleg valami mással kínálni a gyerekeket. ránk ez nem vonatkozik, mert Lurkó nem kap a bölcsődés kosztból (mindent én pakolok neki), de boldogan nyugtáztam a kezdeményezést és szerencsére a bölcsi vezetősége is. szemléletváltás indul, de ez persze nem jelenti azt, hogy ne tejfölös kenyeret kapnának uzsonnára...
                  Paleo Lurkó boldog anyukája
                  http://paleocsalad.blogspot.com/

                  Comment


                    nekem is megállt a fogyás pedig még egy olyan 12 kilótól kéne megválni

                    a család nem akar nagyon átállni, illetve én nem tudok talán olyan kívánatos paleós kajákat csinálni, hogy megegyék (számomra abszolút élvezetes, ahogy én eszem, sok zöldség, gomba, hús összerakva serpenyőben, aztán kész de a családnak kéne vmi trükkösebb, ami úgy néz ki, mintha normális lenne illetve a nagyfiam gyakorlatilag vega, amin nem tudok, de azt hiszem, nem is akarok változtatni)

                    mondjuk én magvakból azért elég jól ettem de most úgyse finom a mazsola, amit vettem most biztos menni fog a leállás, és hátha tovább indul a fogyás (meg egy kis mozgás is kéne)
                    Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


                    ÁLOMJÁRÓ CD
                    születésnaptár
                    babahordozási tanácsadó vagyok

                    Comment


                      a gyümölcsökkel nem hinném hogy olyan nagy baj volna… mire megemészted, már el is használtad azt az energiát, amit adnak (ami eléggé nem sok). Van, aki kevesebbet igényel belőlük, van, aki többet. Ami inkább becsapós tud lenni tényleg, azok az „ínyencségek”; a maglisztek és társaik.

                      Azt mondjuk nem tudom, hogy a szigorú paleo mitől lenne egyenlő a kevés zsírral… lehet, hogy Cordain pont ezt mondja, viszont nem látom a konszenzust ebben a kérdésben (és a mi éghajlatunkon pl. télen abszolút nem indokolt, mivel elég sok energiát elvisz a hideg). Persze ha nem mozogsz/összpontosítasz sokat, akkor összességében nem kell sokat enni. De valamiből kell csinálni energiát, vagy cukorból (nem célszerű) vagy zsírból; a zsírszegény étrend vsz inkább max. alkalomszerűen, rövidebb, kúraszerű időszakokra tartható, de normálisnak semmiképp sem nevezném.
                      Hé hó, gingalló | Nagykendőben ülni jó!
                      Ha megnövök, leszállok | Bejárom a világot!

                      Comment


                        Hát igen, "holtponton" vagyok, csak az a baj, hogy nem holtpontra jutottam, hanem erről a súlyról indultam... ne mindegy, még nem adom fel...

                        Comment


                          Én sajnos ezzel nem értek egyet, hogy kevés gyümölcs... ha gyümölcs napot tartok, akkor megy legjobban a fogyás, ha nekifogok mást enni, rögtön vissza is jön. Persze nem nagy mennyiségű aszalt gyümölcsre gondolok, hanem friss idény gyümölcsre. Mindenesetre most kevés gyümölcsöt eszek, mert már unom a fonnyadt tavalyi almákat, az eper meg még drága...

                          Comment


                            csipetnyusza eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            de jó hír!! Rendszerint nálunk is nagyon lelkesek szoktak lenni a laikusok

                            Olvasta már vki Tóth Csaba könyvét? nekem ma hozta a postás, nagyon tetszik, új megvilágításba helyezi a paleót, és kiegészíti az eddigi infóimat. Csak ajánlani tudom!!! Most akciós a Jaffánál:
                            http://www.jaffa.hu/akciok.php?akcio_id=23
                            Nem, nem olvastam. De nagyon kíváncsi vagyok.

                            Comment


                              hát én úgy fogytam le néhány hónap alatt a terhesség alatt felszedett (szülés után már csak +15 kilót), hogy heti egy-két gyümölcsnapot tartottam. A gyümölcsök fogyasztanak, finomak és laktatnak ha elég sokat eszik az ember.
                              Viki, Samu (2008.11.), Joni (2010.12.) és Abi-Babi (2013.12.)

                              Comment


                                Mi sok zsírt és sok gyümölcsöt eszünk, mindkettőt nagyon szeretjük és nagyon nehéz lenne ezek nélkül. A húsos ételeinkhez liba- vagy kacsazsírt használok és nem keveset, a zöldséges köretekhez (sőt, néha gyümölcsökhöz is) külön kókuszzsírt adok. Napi 3-5 almát eszünk, ha pedig éppen gyümölcssalátát reggelizünk, akkor ehhez hozzájön még 2-2 narancs és mondjuk egy-egy banán is. Maglisztes ételt (sütit vagy sós-húsost) heti kb 3-4-szer fogyasztunk, általában reggelire vagy ebédre. Nincsenek súlyproblémáink.
                                Tehát egyáltalán nem vonom kétségbe (sőt, nagyon is támogatom) mind a jó zsírok, mind pedig a sok gyümölcs fogyasztását, de a beszélgetés szerintem nem erről szólt. Ha valakinek nehezen megy a fogyás, akkor valamin csak kell változtatni: a zsír végül is csak sok és üres kalória (hiszen vitaminokat és ásványi anyagokat nem tartalmaz, csak segíti ezek hasznosulását és kevesebb is elég lehet), a gyümölcsökben pedig rengeteg a fruktóz, ami alattomosan hat a szervezetre. Szerintem annak kellene fokozottan figyelnie ezekre, aki fogyni akar - de persze nem az én kedvemért
                                Értelmezésem szerint a paleo diéta által elősegített fogyás valójában a fehérjék által felgyorsított anyagcsere. Vagyis a jó minőségű (de persze nem korlátlan) fehérje a kulcs, és ezt kell kiegészíteni zsírral, zöldséggel, gyümölccsel - kinek-kinek személyre szabva. A paleo pogácsák, magok és szárított gyümölcsök fokozott fogyasztása ezt a logikát aknázza alá és ennek ára van.
                                Paleo Lurkó boldog anyukája
                                http://paleocsalad.blogspot.com/

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X