Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Gabona

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #46
    Jaj bocs,éjjel nem figyeltem és az első nevet írtam....ja nem,a másodikat...
    Minden gabonát és magot dunsztosüvegben tárolok.Igaz egyszer így is kikeltek a lep
    kék,de eddig ez vált be.és még jól is néz ki
    Levendulát nem tennék bele,mert gondolom kiérezni utána az ízét.
    Mosható Betét Ganges

    Comment


      #47
      Én a pincében tárolom, ott kb. 10-15 fok van. Na ezt a hőmérsékletet nem bírják a molyok

      (anno cba-s lisztben hazahoztuk őket, tele lett velük a ház, beköltöztek a tetőfóliába és 3 évembe került, mire kiirtottam őket ...kopp-kopp-kopp...)
      Ági {Andris (2007. január), Anna (2009. július) és Barnabás (2012. március) mamája}

      Comment


        #48
        Na igen, én is melegre gyanakodtam...eddig a másik háznál az udvaron volt. Szerettem volna, ha itthon van, mert így nem kell mindig a Zuramat kérni, hogy hozzon...lehet, hogy visszaküldöm a pincébe (az is csak ott van)
        A levendulát meg nem tettem bele, sejtettem, hogy az úgy azért nem az igazi. Egy konyharuhával van letakarva, és arra dobtam rá mérgemben. Az is lehet, hogy meg kéne beszélnem a molyocskákkal, hogy bár én nagyon szeretem őket, de nem bánnám, ha elköltöznének...
        Ági, nem tudnál tanácsot adni, hogy hogyan tápláljak hozzá gabona alapon. Eddig négy dolgot próbáltam Regőnek adni (alma, tök sütve, sárgarépa és rizsnyák) nulla sikerrel. A krumplit én kerülném...
        Ági: 4 gyermek terelgetője

        Comment


          #49
          A gabona és a liszt tárolásában nincs nagy tapasztalatom, így nem tudok okosat mondani. Egyik ismerősöm műanyag, lezárható hordóban tárolja a magokat.

          Angéla, voltál a mostani előadáson? Milyen volt (azon kívül, hogy jó)?

          Meghallgattam, immár sokadszor az előadást, és a következők jutottak eszembe.
          Jó, jó, tudom..entellektüel. :-)
          Mi a manót csináljak? Ha nem lettem volna azzá, most lehet Maggie porból főznék levest...
          1.) Ti mivel édesítetek?
          Nádcukrot, fruktózt, búza és vagy rizsszirupot? Mézet mennyit használtok?
          2.) Húsevés. Szerencsére a férjem is nyitott az életmódváltásra. Ennek nagyon örültem, mert tartottam tőle, hogy esetleg erősebben fog hárítani. Húsevés kapcsán abban maradtunk, hogy heti 2x legyen hús (mondjuk, most annyiszor sincs...), és minőségi hús. No, de hol lehet minőségi húst venni? ISmeri valaki a kozárdi mangalicafarmot, ill az ottani termékeket? vagy hallottatok a koppányhús termékekről. Mondjuk, nekem ez utóbbi nem különbözik, az általános boltitól igazán...
          Ti honnan szerzitek be a minőségi húst? Helyi termelőtől kellene, de nem tudok ilyenről a környékünkön. Mi a helyzet a vietnami malaccal?
          Érdekes, hogy gyermekkoromban mennyire a hús jelentette az értéket. Ha mást nem is, de a húst meg kellett ennünk a tányérról.
          3.) A Rábaközi népi hagyaték gyönyörűen le van írva a Yotengrit könyvekben. Szeretem, mert nagyon igaznak érzem. A magaménak, minden egyes szavát. A szerző magyarázatai néha,...néha, nem szólítanak meg. A most köré szerveződő egyházzal sem tudok igazán mit kezdeni. Sok mindent meg lehet tudni itt, de javaslom elolvasásra a könyveket, esetleg már olvastátok?
          4.) Nemiségétől megfosztott és sanyargatott állat húsát ne együk. Erről mit gondoltok, mit tudtok? Úgy tudtam, hogy a pásztorok, a kondások mindig is herélték a bárányokat, malacokat. Ugyan nem ettem, de azt mondják, a kan húsának erős mellékíze van.
          5.) Tudja valki miért gond a csírátlan tojás? A nagymamám mindig a tyúkok lelki életével magyarázta, hogy miért kell a tyúkudvarba kakas.
          6.) Nézte már valamelyikőtök a pH értékét? Azt hiszem ez lesz az első dolgok egyike amit megteszek. Tudjam honnan indulok.
          7.) Hogyan kell végrehajtani a más/epe tisztítást? Pár napja hallottam egy módszert ami keserűsó fogyasztására épül. Gondolom ez szoptatós anyáknak nem mehet. A linkre most kerestem rá. Valami ilyet meséltek.
          8.) Robert S. Mendelsohn Gyermekorvos nélkül c. könyvében ír le egy kísérletet (a számokat nem tudom fejből. a lányom az ölemben alszik, most nem tudom megkeresni a pontos adatokat). Adott számú gyereket elvittek gyerekorvoshoz. X gyereknek javasolt mandulaműtétet. A megmaradt Y számú gyereket elvitták egy másik gyeremekorvoshoz. Z számú gyermeknek javasolt mandulaműtétet...a végére alig maradt gyerek, akinek nem javasolta valamelyik orvos a mandulaműtétet. Szerintem őket is csak tovább kellett volna küldeni.
          9.) Nektek van gabonapelyhesítőtök, gabonamalmotok? Ha igen, milyen?
          10.) A gabonát honnan szerzitek be? Tönkölyt a Galgafarmról szeretnék venni. Árpának a bolti gerslit használjátok?

          Azt hiszem első körben ennyi elég (sok) is lesz.
          Nagyon kíváncsi vagyok, Ti hogy látjátok ezeket a dolgokat.
          Judit, a kis Judit (2008) és Zoltán (2011) anyukája
          http://www.csicsokaszelenceje.blogspot.com/
          Gyógyító illatok, gyógyító olajok
          [URL="http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=31859"]

          Comment


            #50
            Virági eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ági, nem tudnál tanácsot adni, hogy hogyan tápláljak hozzá gabona alapon. Eddig négy dolgot próbáltam Regőnek adni (alma, tök sütve, sárgarépa és rizsnyák) nulla sikerrel. A krumplit én kerülném...
            Hú én nem adtam még neki ennyi idősen még semmit...10 hónapos koráig kizárólag szopott,utána jöttek a gabonák,rízs,kukoricadara,(az nagyon bejött)gyümölcs alig,csak kevés barack...kb egy éves volt,mire komolyabb érdeklődést mutatott az ételek után.
            Szóval a kukorica dara vízben főzve,belereszelt almával,meg főtt rízs.Ez volt az elején.Zöldségekből,répa és tök,de szerintem ha nem érdeklődik a gyerek,akkor ráérsz nem?
            Mosható Betét Ganges

            Comment


              #51
              Judit!Nagyon sokat kérdeztél
              3.sokat olvasgatom.
              a többire nem tudok egy mondattal reagálni,de ha hallgatod az előadásokat sok mindenre megkapod a választ.
              Mosható Betét Ganges

              Comment


                #52
                Elmondom nálam ezekkel kapcsolatban mi a helyzet:
                1. édesíteni steviát, malátát (ebből az árpa a legjobb), mézet használok leginkább, meg azért barna nádcukrot is.
                2. Ebben szerencsém van, mert mindenféle "húsalapanyag" lakik anyukáméknál, vagy nálunk. Engem nem érint, de Férf megrögzött húsevő. A lányok is esznek néha-néha.
                3. Yotengrit egyházi része engem sem érint.
                4. - 5. Ezekre van gondolatom, de szívesen várom az autentikus válaszokat.
                6. Én nem néztem, de volt elképzelésem. És mivel erősen visszaeső vagyok néhány igen haszontalan dolgot tekintve - asszem néha nagyon rossz.
                7. Igen, kb. ez az. Szivesen elküldöm Lajos félét, azt hiszem megvan begépelve is, papír alapon biztosan. Én már négyszer megcsináltam.
                8. Ez szerintem nem csak a mandulával van így!
                9. Pelyhesítőm és malmom is van. Kaposvárról. Nekem tökéletesen beváltak.
                10. Nap-ra biobolt általában. Van amit megtermelünk. A bolti gersli pedig Lajos szerint kutyakaja. Egyetértek vele, viszont nehéz rendes árpát szerezni. A neten lehet rendelni....
                Ági: 4 gyermek terelgetője

                Comment


                  #53
                  Most ennyi, de kb. ahogy Ági is írja, nehéz egy-egy mondatban reagálni...
                  Ági: 4 gyermek terelgetője

                  Comment


                    #54
                    Judit, belecsaptál a lecsóba.
                    Édesítés, nagy gond. Az a baj, hogy a stevián kívül mind egészségtelen, a legtöbbje üres szénhidrát. A stevia viszont elég fura, gyógyteákba elmegy, maga is gyógynövény hasnyálmirigy serkentő, de másba elég fura. A POR VÁLTOZATÁVAL NEM VAGYOK KIBÉKÜLVE, HISZEN UGYANÚGY FINOMÍTOTT, KINYERT MINT A CUKOR, ÉS A KOKAIN.A kiindulási anyag okés, de az eljárás során keletkező cucc bajos, és függést okoz./ BOCSI CAPSLOCK/ De még a port nem használtam, nem tudok nyilatkozni. a mézben, és az agaveszirupban, és gondolom a méregdrága juharszirupban van némi érték a szervezetünk számára. A barnacukor állítólag nem sokban különbözik a fehértől, szerintem sokszor csak színezett. nAGYON RÉGEN TALÁLKOZTAM MÁR AZZAL A RAGACSOS-MELASZOS FAJTÁVAL.

                    http://antalvali.com/hirek/cukor-ste...r-fruktoz.html
                    iTT LEHET MÛVELŐDNI CUKOR ÜGYBEN.

                    http://www.altussavaria.hu/epiteszet...tisztitasa_pdf
                    Itt pedig a Somlósi féle máj-epe tisztító kúra, elég rázósnak tűnik első hallásra. Valaki túl van már ezen?

                    Gabonamalmom mindjárt lessz, max két hét és a Rábcakapi biofarmról fogom venni a búzát, bár nem tudom, hogy a hibrid hosszúszemüt, vagy az apró autentikus tönkölyt termesztik.Persze pelyhesítőt is gyorsan gyorsan, ugyanis csodák csodája a nagyfiam rákapott a kásaevésre, hanárígyállunk, legalább érékes legyen amit megeszünk.A kétezeregy kft-től rendelem meg a Widu-1-et, mert azzal lehet olajosmagvakat is őrölni.

                    Szerintem a tojás és a hús minősége, nemzőképessége, életképessége, produktivitása nyilván hat ránk is , hiszen azzá leszel amit eszel,. Rendszeresen kiherélt, csírátlanított, napfényt, füvet nem látott állatokkal tápláljuk magunkat, oda lessz a teremtőképességünk, kreativitásunk,vitalitásunk, nem csak fizikai szinten, hanem szellemi szinten is. Nekem ez így teljesen kerek, csak magamtól nem gondoltam volna bele.De azt hiszem ezen az úton haladva, meg tudjuk majd magunk is ítélni eztán, hogy mi az ami hasznos, és káros. Mindent készen kapva az ember nem kérdez, kutat elfogadja azt amit a többség mond, csinál. Talán ettől is megszabadít minket,ha kerüljük az ilyen ételeket.
                    Tojást már egy ideje egy nénikétől veszek, szerencsénkre egy fél mangalica figyel a mélyhűtőnkben, amit az egyik rokonunk nevelt.
                    No hirtelen ennyi, megyek megolvasom a Rábaközi népi hagyatékot.
                    Míg az ifjonti szerelem kergeti vágyait,összevarrják az öregek életük foszlányait,és összeáll a kép, részekből az egész.
                    http://www.almaskert.blogspot.com/ http://batyubaba.blogspot.com/

                    Comment


                      #55
                      Ja és amíg nincs malom(elég drága)kiváló az egyszerű ős mákdaráló,én azt használom malom helyett...mert arra valahogy nem jön össze a pénz sosem...
                      Mosható Betét Ganges

                      Comment


                        #56
                        Ági!

                        De, de, nagyon ráérek, csak úgy tűnt, érdeklődik a kaja iránt. Ma egyébként a répa próbálkozás után úgy döntöttem pihentetem az ügyet. Igazából ő az első gyerekem, aki eddig még csak szopizott Lajosnak is hála ezért!!!!
                        Csak néha úgy érzem, mintha nem lenne elég a tej.......a lányoknál átélt kudarcokon talán még mindig nem léptem túl.
                        Ági: 4 gyermek terelgetője

                        Comment


                          #57
                          Ja és egyfolytában azon töröm a fejemet, hogy hova fogok én amarántot, hajdinát, kölest...ültetni.nem túl nagy a kertem.
                          Míg az ifjonti szerelem kergeti vágyait,összevarrják az öregek életük foszlányait,és összeáll a kép, részekből az egész.
                          http://www.almaskert.blogspot.com/ http://batyubaba.blogspot.com/

                          Comment


                            #58
                            Gabona vetéséhez társulni kellene hasonló gondolkodásúakkal a környéken.Kibérelni önkormányzattól parlagon lévő területet és bevetni.Itt nálunk van erre példa csak mire megtudtam már összeálltak a családok...
                            A tavaszt én is nagyon várom,végre túrhatom a földetIdén szeretnék, amit csak lehet,mindent megtermelni.
                            Mosható Betét Ganges

                            Comment


                              #59
                              Megy (jön?) valaki a március 20-i előadásra Pestre?
                              Judit, a kis Judit (2008) és Zoltán (2011) anyukája
                              http://www.csicsokaszelenceje.blogspot.com/
                              Gyógyító illatok, gyógyító olajok
                              [URL="http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=31859"]

                              Comment


                                #60
                                Virági eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Ági, nem tudnál tanácsot adni, hogy hogyan tápláljak hozzá gabona alapon. Eddig négy dolgot próbáltam Regőnek adni (alma, tök sütve, sárgarépa és rizsnyák) nulla sikerrel. A krumplit én kerülném...
                                Én Ági ?
                                Nekem grissinit (víz, tk tönkölyliszt, só, élesztő vagy kovász - ebből hosszú, 1 cm átmérőjű ropit sütök) és kenyérhéjat ropogtat a 2 fogával - a nagyobb is így kezdte, csak később: 11 hónaposan). Megy neki minden más is alma, káposztás tészta, stb.
                                Ági {Andris (2007. január), Anna (2009. július) és Barnabás (2012. március) mamája}

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X