Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Barátom, a mosogatógép

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #31
    Ági, bioboltban szoktam venni az Almawint, a 3 kgosat, mivel párom vásárol, nem tudom most pontosan mennyi az ára, olyan 3-4000 között. De mivel por, sokáig elég, gazdaságosabban adagolható, mint a tablettás.

    Régebben (míg nem romlott el a melegvizes csapom, és "csak gyorsan ellöttyentem" alapon sok edényt elmosogattam menet közben) kb kétnaponta ment, most naponta, és mivel elég nagy a vendégjárás, nagy áldás, ha vendégek vannak, naponta kettő is megy. 12 terítékes Bosch van,nagyon szeretjük és meg vagyunk vele elégedve, azt sajnálom csak, hogy nem lehajthatóak az alsó pálcikái, amit Eszter is említett (anno amikor vettem, sok minden volt szempont, erről nem tudtam hogy ilyen is van, pedig iszonyú praktikus lenne, bár így is bepasszírozunk mindent alulra, ha nem boldogulok vele, akkor a párom csinálja, ő sokkal ügyesebben pakol..). Ja és még egy dolog, azt hiányolom, hogy nem látszik rajta, hogy hol tart a programban, mivel nem kijelzős és nem tekerős. Így csak kb tudom belőni, még mennyi van hátra és melyik fázisnál tart. Én a legmagasabb hőfokon (70en) szoktam mosogatni, mivel mindig van főzős edény is benne.

    Fátyolos- na ez a jó szó az én poharaimra is. Tuti nem vízkő (ecet miatt érdekes is lenne)- én is a sóra gyanakszom, de fogalmam sincs, hogy tudnám szabályozni a dolgot.
    Utoljára szerkesztette ikra; 2009.07.16., 10:54.

    Eszter
    B1 (2004) és B2 (2007)


    Új termékek érkeztek! http://dejavuvilag.hu/
    Facebook, naponta frissül: https://www.facebook.com/dejavuvilag
    Mamami topik: http://www.mamami.hu/forum/showthrea...t=deja+vil%E1g[/SIZE]

    Comment


      #32
      Hédi, amit linkeltél, abban is szerepel, hogy az öblítőről akár le is mondhatunk, és helyettesítsük ecettel

      Viszont ezek szerint ne is érdemes a legmagasabb fokon mosnom? a használati utasítás szerint a szennyezett edényekre a 70 fok a legjobb.

      Eszter
      B1 (2004) és B2 (2007)


      Új termékek érkeztek! http://dejavuvilag.hu/
      Facebook, naponta frissül: https://www.facebook.com/dejavuvilag
      Mamami topik: http://www.mamami.hu/forum/showthrea...t=deja+vil%E1g[/SIZE]

      Comment


        #33
        csak akkor érdemes szerintem a legmagasabb hőfokon, ha régiek és koszosak az edények benne. napi használatnál nem hiszem h kellene


        nekünk 9 terítékes bosch van és kijelzi az időt, tényleg hasznos.
        a felső polc állítható h fentebb vagy lentebb legyen, meg az alsó polc felén lehajthatók a pálcikák.
        Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

        Comment


          #34
          akkor én is elárulom: a szerelmem neve AEG , és a kedvencem hogy van "automatic" funkciója, amikor az elhasznált víz szennyezettsége alapján állapítja meg a mosogatási időt . és tényleg jó hogy látni hogy mennyi van hátra.
          Meg van még 30 perces program is - mondjuk ha vendégek jönnek, és elfogy a tányér, akkor zutty, 30 perc, és újra van minden. (ez nem a pörköltes-lábas mosó program)
          Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
          lekvárok, dzsemek, receptek

          Comment


            #35
            Eszter nekünk is AEG van, én 60 fokon mosogattatok 30 perces programot csak akkor, ha nincsenek lábasok benne, tehát tényleg csak poharak, tányérok, evöeszközök.

            Ezt az almawint megkeresem, mi Denkmitet használunk, nekem eddig nincs problémám vele, söt a só is Denkmites, ja és nincsenek fátyolos poharaink sem, de tudom, miröl beszélek, láttam már olyat.
            Hena
            Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
            ClauWi hordozási tanácsadó

            Comment


              #36
              neusiedler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              akkor én is elárulom: a szerelmem neve AEG , és a kedvencem hogy van "automatic" funkciója, amikor az elhasznált víz szennyezettsége alapján állapítja meg a mosogatási időt . és tényleg jó hogy látni hogy mennyi van hátra.
              Meg van még 30 perces program is - mondjuk ha vendégek jönnek, és elfogy a tányér, akkor zutty, 30 perc, és újra van minden. (ez nem a pörköltes-lábas mosó program)
              igen az automata progi is jó

              én is sokat vaciláltam a bosch és az aeg között. mindkettő nagyon tetszett
              Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

              Comment


                #37
                De jó téma, át is települök az nlc mosogatógépesek klubjából, úgyis már hülyét kapnak ott tőlem
                Pár hete szántuk rá magunkat mosogatógép vásárlásra, mert már untuk az altatás utáni napi min. fél órás mosogatást. Pedig csak 3-an vagyunk és nem is főzök, csak heti 1-2x. De mégis összegyűlik

                Szóval nekem majdnem minden Fagor, szóval Fgor m.g-et is vettem első körben. Nem kellett volna, vagy az a pld hibás volt: rácsapta a nagyon kevés ételmaradékot is a többi edényre, nem szárított, full apró fehér pöttyös maradt minden pohár.
                Visszavittük, visszakaptuk az árát és vettünk egy Bosch-t helyette: lehajtható tuskék, 12 terítékes, kijelzős, időzítő, 4 hőfok. Amit nem szeretek benne, hogy a normál programok 140 (!!!) percesek, ez szerintem brutál sok!! Nlc-sek szerint mit érdekel, így is kevés energiát használ, mert A+A+A-s. De akkor is... idegesít. Van egy gyors program rajta, ez 45 fokos és fél órás, de ebben a programban meg nincs benne a szárítás.
                Amit viszont nekem se nagyon sikerül beállítanom, az az öblítő (vagy a só?), mert majdnem mindig fehér foltos marad nekem is az üvegárú. A sóbeállítás a vízszolgáltató általi értékhez van beállítva, szóval ez elméletileg okés. Az öblítő a 7-es skálán most 2 (így már nem annyira foltos, mint amikor 4-5-ösön volt, de így sem foltmentes). Akkor sem jobb a helyzet, ha Lidl-s, Rossmannos tabit használok. lehet, hogy sok a só??

                Amúgy nagyon szeretem, soha nincs elől koszos edény, nem rettegünk vendégek hívásakor, h mennyi dolgunk lesz utána, és nem pazaroljuk a drága időnket mosogatásra

                Comment


                  #38
                  én is denk mit nature-t használok, az ökosága nekem megfelel és barátságos az ára is. öblítő helyett ecet, sót mostanában nem teszek, mert állítólag emellé nem kell. illatosítóként néha egy kis igazi citrom megy az étkezőrekeszbe.

                  Comment


                    #39
                    REnátka, só mindenképp kell! Tönkremegy a gép, ha nem teszel hozzá!
                    Hena
                    Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
                    ClauWi hordozási tanácsadó

                    Comment


                      #40
                      Vumenke: a fehér foltok a poharakon az nem a só, hanem az öblítő miatt vannak! nem multitabs-ot használsz véletlenül ÉS só ÉS öblítő?
                      Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
                      lekvárok, dzsemek, receptek

                      Comment


                        #41
                        paprika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        REnátka, só mindenképp kell! Tönkremegy a gép, ha nem teszel hozzá!
                        Paprika: a multitabs-ok mellé nem kell se só se öblítő! de ehhez az kell hogy vagy kiürítsd a só meg öblítő részeket, vagy olyan gép kell, amin van "multitabs" funkció, és akkor nem használja se a sót, se az öblítőt.

                        én ezért sima tablettát veszel + só + öblítő, mert nem hiszem el hogy belefér ugyanannyi mosogatóhatás+só+öblítő egy akkora kis kockába

                        DE nagyon meg kell nézni hogy amit veszel az multitabs-e vagy sem! mert ugyanúgy néznek ki, csak az oldalán látni hogy az-e vagy sem (ott a piktogramm kell-e még hozzá cucc, avagy sem)
                        Utoljára szerkesztette neusiedler; 2009.07.18., 16:46.
                        Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
                        lekvárok, dzsemek, receptek

                        Comment


                          #42
                          neusiedler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Vumenke: a fehér foltok a poharakon az nem a só, hanem az öblítő miatt vannak! nem multitabs-ot használsz véletlenül ÉS só ÉS öblítő?
                          Eszter! Nálunk pl. egyértelműen a só (ha sok van benne), mert van, hogy érezni a sós ízt.
                          Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

                          Comment


                            #43
                            Vumenke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            De jó téma, át is települök az nlc mosogatógépesek klubjából, úgyis már hülyét kapnak ott tőlem
                            Pár hete szántuk rá magunkat mosogatógép vásárlásra, mert már untuk az altatás utáni napi min. fél órás mosogatást. Pedig csak 3-an vagyunk és nem is főzök, csak heti 1-2x. De mégis összegyűlik

                            Szóval nekem majdnem minden Fagor, szóval Fgor m.g-et is vettem első körben. Nem kellett volna, vagy az a pld hibás volt: rácsapta a nagyon kevés ételmaradékot is a többi edényre, nem szárított, full apró fehér pöttyös maradt minden pohár.
                            Visszavittük, visszakaptuk az árát és vettünk egy Bosch-t helyette: lehajtható tuskék, 12 terítékes, kijelzős, időzítő, 4 hőfok. Amit nem szeretek benne, hogy a normál programok 140 (!!!) percesek, ez szerintem brutál sok!! Nlc-sek szerint mit érdekel, így is kevés energiát használ, mert A+A+A-s. De akkor is... idegesít. Van egy gyors program rajta, ez 45 fokos és fél órás, de ebben a programban meg nincs benne a szárítás.
                            Amit viszont nekem se nagyon sikerül beállítanom, az az öblítő (vagy a só?), mert majdnem mindig fehér foltos marad nekem is az üvegárú. A sóbeállítás a vízszolgáltató általi értékhez van beállítva, szóval ez elméletileg okés. Az öblítő a 7-es skálán most 2 (így már nem annyira foltos, mint amikor 4-5-ösön volt, de így sem foltmentes). Akkor sem jobb a helyzet, ha Lidl-s, Rossmannos tabit használok. lehet, hogy sok a só??

                            Amúgy nagyon szeretem, soha nincs elől koszos edény, nem rettegünk vendégek hívásakor, h mennyi dolgunk lesz utána, és nem pazaroljuk a drága időnket mosogatásra


                            én is ott érdeklődtem annó mielőtt vettük
                            a bosch tűnt a legmegbízhatóbbnak, de volt még 1-2 márka ami jó volt. csak nekünk 45 cm-s és azért abban nem olyan nagy a választék.

                            a miénken van időfelező, ami az adott programot lefelezi. de ezt csak ritkán használjuk. szerintem mindegyik mosogatógép sokáig mosogat, az a 10-15 perc szerintem már tényleg nem számít.
                            a 70 fokos kb 120 perc, az automata 135 kb, az eco az meg 145 körül valahogy.

                            én legtöbbször lefekvéskor indítom és reggelre kész.


                            öblítő, vedd le 1-esre és nézd meg h jó-e.

                            ha úgy sem jó, most olvastam itt, h ecetet is lehet beletenni. érdemes kipróbálni
                            Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                            Comment


                              #44
                              Én is fun!

                              Nekem Fagor van, olyan ami teljesen beépíthető, így nem is látszik hogy van. Én ehhez ragaszkodtam és ahhoz, hogy AAA legyen.
                              Áramban nem vesszük észre, hogy több fogyna, vízben pedig kevesebb, mint korábban, ráadásul meleg víz szinte semmi, így nincs vízfelmelegítési díj hozzá.
                              Egyik kollegám szerint egy kisebb és egy nagyobb gép is ugyan annyit fogyaszt, csak a nagyobba több cucc fér, és így gazdaságosabb.

                              Enyém gép is több módon átalakítható, ez főleg jó, mert csak a kisebb 10 terítékes fért be a konyhámba. De ebbe minden edényt, tálat, fazekat, tepsit bele tudok rakni.
                              Van, hogy 2 naponta megy, van hogy naponta 2-szer is.
                              Már régóta DM-es sót és DM Nature tablettát használok, semmi gond vele, és semm különbéset nem érzek a márkásabb tablettákhoz képest.

                              Én multitabsoknál is használtam sót (öblítőt egyszer vettem semmi különbséget nem vettem észrem) de nem láttam az eredményben különbséget, hogy sóval vagy anélkül használtam. Őszintén, én parázok, hogy a nagyon kemény bp-i víz nehogy kárt tegyen benne, inkább mehet a só is pluszban. Nem drága és nagyon sokáig elég.

                              Én is szerettem mosogatni, de amikor az első gyerek után visszamentem dolgozni, este már semmi kedvem nem volt a konyhában dekkolni, miközben apja és fia remekül szórakoztak. Én is velük akartam lenni, így beruháztunk a masinára. Imádom!

                              Engem még az érdekelne, hogy ti szoktátok-e takarítani pluszban. Tudjátok, vannak azok a külön kis flakonos takarítószerek mosogatógépekhez. Na, szerintem extra erős vegyszer lehet és elég boros ára van. Nem akaródzik nekem ilyet használni, na meg tényleg szükség van erre?
                              Livi

                              Comment


                                #45
                                paprika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                REnátka, só mindenképp kell! Tönkremegy a gép, ha nem teszel hozzá!
                                köszi-köszi!!! megpróbálok utánajárni a dolognak, de nem kockáztatok, addig is visszatérek a sóhoz.

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X