Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Barátom, a mosogatógép

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Illa, akkor meg ne pörögj rajta tovább, vedd meg és használd. Tapasztalatom szerint úgyis csak használva jön ki az, hogy melyik funkció hiányzik, jó, leggyakrabban használod, jó-e a kosár kialakítása stb.
    A mi gépünknek van egy felsö zuhanya is a két karon kívül, no ez jónak tünik, gyakorlatilag belelóg a kosárba, így ha valami kicsit magasabb, de beférne, mégsem tud ettöl a zuhanytól.
    Lehajtható tüskék speciell engem nem érdekelnek, ha csak simán belerakom a lábast a lehajtott részre, akkor mikor venném ki ömlik ki az edény füleiböl a víz míg ha a tüskékre teszem rá, akkor srégan van, még száradás alatt kifolyik minden víz a fülekböl.
    Ráadásul a tüskés részen a tüskék távolabb vannak egymástól, így ide szoktam tenni a mélytánéokat, mert a tányéros részen a tüskék közelebb vannak, és a mélytányérok összeérnek, mindig van egy rész, amit nem tud rendesen elmosni.
    Tehát nálam gyakorlatilag a tüskék mindig fel vannak állítva
    Mivel minden nap fözök és mindenki itthon eszik fött kaját, minden nap megy a gép is, ergo rászáradt kajamaradékok nincsenek, nem használom az eco progit, föleg, hogy a szárítása megegyezik az 1 órás programéval. Engem idgeesít, ha több órán keresztül megy a gép, akkor is, ha este kapcsolom be.
    Van rajta félkosaras funkció is, ilynekor csak a felsö kosarat mosogatja el. Még egyszer sem használtam.... ami fontos lenne mondjuk gyoran elmosni, na azt meg tudom oldani kézzel is
    Szóval gyakorlatilag az össze programból használok 1-et ritkán egy másmilyet (eco), és ennyi. Szóval nekem nem kell nagy filreflanc a gépnél
    Hena
    Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
    ClauWi hordozási tanácsadó

    Comment


      Mivel még nem volt,nem tudom igaz-e,hogy az 50 decibel alattiakra tényleg igaz-e,hogy mínusz 3 decibellel fele olyan halknak tűnik.(független cikkben olvastam)
      De én már vittem be bizibe áron alul új porszívót,mert elviselhetetlen volt a hangja.
      A mosógép nyilván nem sivít-visít,de a konyhán nincs ajtó és épp nagyon közel lesz a szobaajtóhoz is.Akkor nem mindegy mennyire hangos,vagy van-e rajta halkabb éjjeli program.
      A+fogyasztással ugyanúgy lehet 1,05Kwh,mint 0,89Kwh a fogyasztása.
      .(höhöhö,végignéztem a vizes ismerősnél kb.17 oldalnyi mosogatótálcát-abból mi tud akár fél millába kerülni:?:égnekállahajam:-aztán mégis hamar redukálódótt 3 fajtára,oszt abból is maradt a legolcsóbb.10 ezerrel nem adok többet+másfél centi mélységért.Ott kezdődtek az elvárások,hogy 2 tálcás,nagy lefolyós,ne legyen totál matt,de amiatt is ennyit kellett vakarózni...)

      Az tiszta sor,hogy nagy eséllyel 2-3 progit használ az ember.Tulképp(off,de...) ha megnézed mobilt se tudsz pont jót venni:vagy túl okos,vagy túl buta.Azért nem vettem 1 éve,inkább napi 2x töltöm a kölcsönkapottat.
      Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

      Comment


        A kisebb energia-és vízfogyasztásúakban lehet szennyezettséget figyelő szenzor(víztak.),szűrheti az utsó vizet spec.tartályba és előmosáshoz felhasználhatja(víz),van speciálisabbra tervezett mosókar(víz,hatékonyság),gőzfunkció(na ez pl.Wh-nála hosssszúprogiban van épp asszem,vagy épp speckó motor(energiatak.).

        Ha elkezdeném számolgatni,melyik mennyit fogyaszt ilyen meg olyan programon és akkor az áramtakarékos vagy a víztakarékos üzemeltetése olcsóbb,ősz öregasszony koromra se dől el,milyet is...
        Ha azt nézed hogy átlagvélemények szerint 5-6 évre vannak úgyis csak tervezve,akkor meg bele lehet sz...ni és a legolcsóbbat kell venni relatíve...
        Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

        Comment


          Ha nagyon belemennénk,van 3 v.4 fajta szárítási mód(kondenzáci,aktív kondenzáció,sajáthő és volt még minimum 1(Dry tech System),valami speciális nevű),ebből se tudni melyik mennyit fogyaszt és azt mennyi ideig.

          Pl.most előttem a Hód-:nes újság,vegyük ezt:A EGé.Van benne 2 db.Leírás alul nem sokan tér elmindkettőben van késleltetett indításamelyikben nem 3 hanem 4 hőfok van,és nem csak késleltetett indítású,de 24 órán belül beállíthatóan,ellenben egy plusszal kevesebb az áramkategóriája,3db-lel halkabb,az éppen 65ezerrel több.
          Na akkor jön az,hogy ez mivel tud még többet,mi indokolja ezt a hatalmas árkülönbséget...
          A műszaki bolt ajánlja,mert sokat adnak el,megbízható.Lehet,h.amúgy az Aris.is megbízható,csak azért nem sok fogy abból,mert nem annyira régi,jól csengő márka.
          Áeegé-t tinikoromban is hallottam már(meg hogy családunk szlogenje mindenütt G0renje)Arist0nt meg akkor először,mikor pár éve bojlert kellett cserélnünk.Mint bojler bevált,most Aris.a főzőlap(na jobban járok ha tovább törpölök rajta és mégis edzett üveget veszek vagy zománcosat,nem inoxot,sztem nem carabb takarítani de sokkal szebb és nem nagy árkülönbség),a sütő és az elszívó is.Nem félek a márkától.(még?)Szakszervize viszont 50 km-re,tehát baj esetén SZAK szerves akkor jön,ha jár a környéken,ehhez jön az alkatrészbesz.ideje ha kell.
          Utoljára szerkesztette illaberek; 2013.03.23., 16:41.
          Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

          Comment


            Nagy ravaszok,mert olyat nem találsz,ahol le van írva programonként a víz és áramfogyasztás,az üzletek eladási statisztikáját az is befolyásolja,hogy sok ember bemegy,választ az üzletben lévő azonnal elvihető 2-ből egyet.
            Kafa,ezeknek is ez kellett,máris az eladó szemében egy pont a márka mellett.Legközelebb is olyasmit kér,mert olyan jól elvitték,aztán már az előző eladás(ok)ra lehet hivatkozni.Meg ugye,melyik márka ügynöke ügyesebb. ,mint a gyógyszerlobbi...
            Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

            Comment


              illaberek eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Ha azt nézed hogy átlagvélemények szerint 5-6 évre vannak úgyis csak tervezve,akkor meg bele lehet sz...ni és a legolcsóbbat kell venni relatíve...
              Erröl van szó

              Én visszasírom az egyszerübb AEG gépemet, hiába itt van a hipiszupim... (árban majdnem ugyanaz volt a kettö)

              Minél egyszerübb a gép, annál kisebb az esélye, hogy valami komplikáltabb romlik el benne

              A hangerö nagyon fontos, ha közel vannak a szobák.
              Hena
              Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
              ClauWi hordozási tanácsadó

              Comment


                ...viszont ha nem tizenezer a tét,hanem eleve száz körül kezdődik,nem mindegy mit tud és miért adok ennyit...
                Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

                Comment


                  Illa, miért nem veszel elsö körben egy használtat? Akkor legalább látnád, hogy mire van neked szükséged.
                  Hena
                  Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
                  ClauWi hordozási tanácsadó

                  Comment


                    Használtat nem merek.
                    Mondjuk most már ráér még egy kicsit a fix döntés abból a szempontból,hogy a helye ma körbeszerelődött szekrénnyel.
                    Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

                    Comment


                      Én simán beteszem a tüskék közé a fazekakat, az enyémen nem is lehajtható. De ahová szépen beillik, feszegetés nélkül, oda beteszem.
                      Andi
                      Barbara (felnőtt), Ádám (1999.), Kristóf (2006.), Lilla (2010.)

                      Comment


                        a mienk sem lehajtható, ettől függetlenül bele tudjuk tenni a nagyobb edényeket is, igaz, kell kicsit igazgatni.

                        Eszter
                        B1 (2004) és B2 (2007)


                        Új termékek érkeztek! http://dejavuvilag.hu/
                        Facebook, naponta frissül: https://www.facebook.com/dejavuvilag
                        Mamami topik: http://www.mamami.hu/forum/showthrea...t=deja+vil%E1g[/SIZE]

                        Comment


                          _andi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Én simán beteszem a tüskék közé a fazekakat, az enyémen nem is lehajtható. De ahová szépen beillik, feszegetés nélkül, oda beteszem.
                          be is kell, mindent, mindenhova
                          hiszen azért van
                          Csilla
                          Zénó(2006/12/17)Balázska(2010/01/12)Bence(2011/12/28)anyukája
                          https://www.facebook.com/koromvarazs/

                          Comment


                            ...amúgy nem az van,hogy a vízmelegítéshez többször annyi energiát használ el,mint a szibattyúzáshoz?
                            Mert egyrészt szerintem de,másrészt azt is szokták írni,hogy a hosszabb progi az alacsonyabb hőfokkal víztakarékos és energiakímélő.

                            Arra erősen hajlok,hogy egy spórolós motor miatt fizessek többet.VarioSpeed,Flexipower vagy hasonló,a legutóbb,többedszerre kipécézett modellben(10 literes) pl.lézer figyel és igazítja a hőfokot,vízfogyasztást,program hosszát a telítettséghez(mondjuk vízszenzor már rengetegben van eleve)a 10 lityi mellett,és ha hinni lehet a tájékoztatónak,42 db-es.Kevés edénynél választható fenn vagy lenn mosogasson.
                            Valami buznyák kisördöghang folyton az Arist0n felé terel.
                            Ez a fajta van a márkahonlapon is,A+AA kategóriás.
                            15117 a +3év gari,vagy 11628 ha csak+2 év-ezen erősen gondolkozom,talán megéri megkötni.(Mondjuk ezzel a +3 évvel együtt 130-on felül lenne,de van 5 év gari,az megnyugtató)Ja és ha hinni lehet a honlapnak,990 a kiszállítás.(van,ahol 3xxx,4200,de 5ezer fölöttivel is találkoztam ma valahol és egy szimpatikus debreceni bolt honlapja egyszerűen nem műxik)

                            Anyám minden erejével rá akart beszélni az utóbbi 2 napban,hogy van egy fajta Zanuss: a Med:amark.t ban,ingyen kiszállítással,(jobb fajta,mint az övé)de csak máig.Arra pölö a 90-ért csak 1 év gari van,hosszabbítási lehetőségről nem tudok.Mindenből többet fogyaszt,hangosabb is.

                            Amúgy higgyétek el,ha mosógép kellene,azon feleennyit nem variálnék.(felültöltős,fehér-színes-gyors,centrifugáljon minimum 800-as fordulaton,ne legyen túl drága,de Ign:s se semmiképp)
                            Még a helyi műszaki boltnak adok egy esélyt,kérek árajánlatot.De sztem drágább lesz(höhö,95-ös gépen 30 körül van a hasznuk,véletlenül ráláttam múltkor a kiküldött emilre,ami alapján eladási árat mondtak nekem.Nem csoda,hogy minimum 4 embert el tud tartani a bolt)
                            Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

                            Comment


                              Sziasztok! Végre, 4 év után megjavíttattuk a mosogatógépünket. Mivel csak mosószóda volt itthon, azt raktam az adagolóba, az öblítő tárolóba ecetet.
                              Az edényeken nagyon undi fehér lerakódás keletkezett, ami nehezen mosogatható le kézzel is. Aztán eszembe jutott, hogy felmosásnál is ez történt régen, ha a szóda találkozott az ecettel, olyan opálos lett a padló is.
                              Ez lehet a gond? Ha nem akarok bolti szerrel mosni, mit tegyek bele?
                              Előre is köszönöm a tapasztalatokat!
                              Lexi picasa

                              blog

                              Comment


                                Ez érdekes...
                                Én a mosógépben mosok szódával,ecettel,addig nem volt semmi baj,míg nem csináltam meg az első reszelt szappanos receptet,nekem az okozott lerakódást a dobon,de úgy,hogy így hónapok múltán se kopott fel.

                                Citromsav nem marná le?
                                Amúgy sztem keress rá többféleképp itt ha nem jön elég hamar válasz,tuti voltak mosogatáshoz receptek az eleje táján,de nekem hirtelen csak az ugrik be,hogy citromkarika az öblítő helyett,a felső kosárba...
                                Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X