Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Barátom, a mosogatógép

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    ez pedig a tudatosvásárlópont huról:

    "
    Tényleg víztakarékosabb e a mosogatógép? Akkor is, ha előtte enyhén folyó vízbenegy picit leöblítjük az edényeket?



    A kérdés eldöntéséhez több tényezőt érdemes összehasonlítani:

    - használatkor felmerülő környezetterhelés (azaz víz- és energiaigény, mosogatószer-használat) - ez egyben a költségeket is jelenti
    - eredmény (mennyire lesz tiszta az edény)
    - a gyártáskor és hulladékká váláskor felmerülő környezetterhelés (a mosogatógép esetében) időigény


    Az interneten a témában egy komoly tanulmányt, a Bonni Egyetem kutatását találtuk. A kutatás keretében 7 európai ország 113 lakosának kézi mosogatási szokását vizsgálták, ezt hasonlították össze a leghatékonyabb (A/A/A címkés) mosogatógépek teljesítményével. A kutatás eredménye: a mosogatógép feleannyi energiát, egyhatod annyi vizet és kevesebb mosogatószert is használ. A legtakarékosabb és legóvatosabb fogyasztók sem voltak olyan jók, mint a mosogatógép. Teli mosogatásonként a gép 88 liter vizet spórol, ami évi 32.000 liter megtakarítást jelent (ha legalább napi egyszer teletesszük).

    A mosogatógépek az eredményt, az elmosott edények tisztaságát illetően is eredményesebbnek bizonyultak. Az időhasználat tekintetében: a kutatásban a mosogatógép ki- és bepakolása 15 percet vett igénybe, míg a kézi mosogatás átlag 79 percig tartott. A mosogatógép tehát évi akár 400 órás időmegtakarítást is jelenthet - a tanulmány szerint.

    Fontos, hogy ez a tanulmány az összehasonlításkor nem veszi figyelembe a mosogatógép gyártásakor és előállításakor felmerülő környezeti terhelést. Ez azonban valószínleg nem is módosítaná jelentősen az eredményeket, hiszen, mint egy másik kutatásból (úgynevezett teljes életciklus elemzés, elérhető itt kiderül, a mosogatógépek esetében a gyártáskor és hulladékká váláskor jelentkező környezeti teher a gép teljes élettartama alatt felmerülő "szennyezésnek" csak az 5%-át teszi ki.

    Mosogatógép használata esetében viszont semmiképpen sem ajánljuk az edények előzetes elöblítését. A gép megfelelő alkalmazása esetén erre nincs szükség, a nagyobb ételmaradékokat elég a szemetesbe söpörni.
    "
    Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

    Comment


      Az utolsó mondat nagyon jó, sokszor elbizonytalanodtam, hogy rosszul csinálom, hogy nem öblögetem előtte a tányérokat (bár, ha öblögetem, annyi erővel le is moshatnám), csak lekotrom róla az ételt, és megy is bele.

      Comment


        Kockapaci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Mosogatógép használata esetében viszont semmiképpen sem ajánljuk az edények előzetes elöblítését. A gép megfelelő alkalmazása esetén erre nincs szükség, a nagyobb ételmaradékokat elég a szemetesbe söpörni.
        "
        hát igen, ezért a mosogatógép, h a gép, ne pedig te mosogass
        Csilla
        Zénó(2006/12/17)Balázska(2010/01/12)Bence(2011/12/28)anyukája
        https://www.facebook.com/koromvarazs/

        Comment


          én se öblögetek-sikálgatok semmit,megy bele minden ahogy van...tablettából a legolcsóbb(penny,dm,ami épp van..) öblítő helyett ecet+ citromhéj a tüskékre bökve,sóból a 600 ft-os dm-es...nekem nagyon takarékosra jön ki,és minden steril,és csillivilli...arról nem is beszélve,hogy amíg nem volt,állandó volt a bűntudatom: ha mosogattam,akkor azért,mert lenne fontosabb dolgom is.....ha a fontosabbat csináltam,akkor meg azért,mert tele a mosogató...
          Utoljára szerkesztette Encsi70; 2012.09.24., 13:03.
          1 boszorka van, 3 fia van

          Comment


            Noi,bevallom,lehetetlennek találom,hogy annyit fogyasszon,mint egy hűtő....nálunk egy kétkompesszoros,nagy hűtő megy éjjel-nappal,télen -nyáron,a mosogató meg ugye megy naponta egyszer,max.2×, 50 percig...
            1 boszorka van, 3 fia van

            Comment


              én nagyon spórolok a vízzel
              gondolom ebből is meg kell találni a számunkra a legmegfelelőbbet.
              biztos vagyok benne hogy lenne olyan ami nekem is jó lenne minden téren :-D
              Bea aki Noel (2011.07.14) és Izabella (2013.05.28) anyukája. Eladó dolgaink ~> http://www.mamami.hu/forum/album.php?albumid=1091

              Comment


                jó,nekem az az alapvető bajom,hogy én csak folyó vízben bírok mosogatni annál persze hogy jóval kevesebbet használ a gép
                1 boszorka van, 3 fia van

                Comment


                  én is folyó vízben, de az ember vagy folyó vízben mos és kicsit tisztábbak lesznek a cuccok vagy állóvízben, de akkor nem. dilemma. bár állóvízben én akkor sem tudnék ha minden csilivili lenne. néhányszor mosogattam olyan helyen ahol nem volt mosogató, vájlingban, hát hm...van a mosószeres, a végén már elég gáz lé, aztán ugye az öblítős...de a vége már ott sem tuti.
                  Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                  Comment


                    igen,ez az.... a mosogatógépnél,amikor végez,kinyitom,és leperzseli a fejemet a gőz,legalább tudom,hogy minden garantáltan steril (bár lehet,hogy legközelebb gyerekzárast veszek,mert épp a gőz miatt van bennem némi félsz..)
                    1 boszorka van, 3 fia van

                    Comment


                      lányok!
                      segítsetek! nagy a dilemmám mániám, hogy mindent átöntögetek üvegekbe, de nem mindig címkézem fel...
                      szóval találtam egy üveget , amiben só van, gyanítom, h mosogatógépbe való só, de az is lehet, h sima só? mit gondoltok, ha beleöntöm a mosogatógépbe a sima sót ,akkor mi lesz? kibírja egyszer?
                      vagy inkább dobjam ki?
                      Hanna ... 8
                      Dorottya 5.5

                      Comment


                        a mosogatógépes az szerintem jóval jóval nagyobb szemű mint az asztali.
                        Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                        Comment


                          Encsi70 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Noi,bevallom,lehetetlennek találom,hogy annyit fogyasszon,mint egy hűtő....nálunk egy kétkompesszoros,nagy hűtő megy éjjel-nappal,télen -nyáron,a mosogató meg ugye megy naponta egyszer,max.2×, 50 percig...
                          Nem azt írtam,hogy annyit..majdnem annyit
                          Nekem egy sokat fogyasztó amerikaim van
                          Ilyesmi http://www.olcsobbat.hu/termek/samsu...99f7e6e014b6a/
                          éves kw fogyasztása 422kw

                          Itt egy hót átlag hűtő http://www.olcsobbat.hu/termek/samsu...99fb8480003bb/
                          Energia fogyasztása / év 283kw

                          És itt egy tök átlag Bosch mosogatógép
                          http://www.arukereso.hu/mosogatogep-...tml#properties
                          Energia fogyasztása /év 327kw

                          Na???

                          Amúgy sajnos nekem egy őskövület gépem van,és kicsi is...nagyon nagyon úúútálom.Szinte csak a tányérok és poharak férnek bele
                          Lehet ha nagyobb gépem lenne,elégedettebb lennék.

                          Momó!
                          Mehet a gépbe háztartási só is.Én is tettem már bele..Max nem kell sózni majd a kaját
                          Noi a gyapis,1 fiú, 3,lány anyája

                          Comment


                            A mosogatógép éves fogyasztását vajon hogyan számolták ki? mert hogy egy hűtő megy 24/7ben 365 napon az oké, de a mosogatógép közel sem...
                            Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

                            Comment


                              Lujza eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              A mosogatógép éves fogyasztását vajon hogyan számolták ki? mert hogy egy hűtő megy 24/7ben 365 napon az oké, de a mosogatógép közel sem...
                              Szerintem kb-re
                              1kw körül fogyasztanak egy mosogatási ciklus alatt
                              Noi a gyapis,1 fiú, 3,lány anyája

                              Comment


                                Ja és mindegyik szinte ennyit fogyaszt,a kicsik is..
                                De mindennek csak kb tudják a fogyasztását kiszámolni,mert ugye nem egyformán használjuk a cuccokat.
                                Most pl tv-t néztünk.Eladtuk a régit mert iszonyat sokat fogyasztott.A tv-re is van írva éves fogyasztás.Elmondta az eladó,hogy heti 5vagy 6 nap használatra nézik,és napi 6-8 óra üzemeltetésre.
                                Noi a gyapis,1 fiú, 3,lány anyája

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X