Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Barátom, a mosogatógép

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Nekünk szinte minden gépünk Elektrolux (mosógép, mosogató, hűtő, porszívó) és tökéletesen meg vagyok velük elégedve, ár/érték arányban szerintem szuperek! AEG és Miele is jó lehet, csak azoknak az ára már felsőbb kategória volt.
    Judit, nagylányom Zsófi (2009.03.29.), kislányom Borka (2011.01.11.) és pici lányom Veronika (2015.04.18.)
    Hordozási tanácsadó vagyok

    Comment


      Egy szavazat a Bosh-ra. Ezelőtt Ariston volt, soha többet. Lehet, hogy pont az a db volt rossz, de többször volt meghibásodva, mint nem. És nem kell valami szupersok programú csoda, én legalábbis max. 2 féle programot használok rajta.
      momi74
      Három kisfiam van
      TSMT-terapeuta vagyok

      Comment


        Jöttem én is örömködni : 2 hete könnyebbíti meg az életemet az új barátom,egy 45cm-s Indesit mosogatógép,imádom!!!

        Nem bírom még mindig megszokni,hogy kapásból rend van gyönyörűen mosogat,egy folt nincs a poharakon,tökéletes!
        Használtan vettem a vaterán 37ezerért,3 hónapos szervízgaranciával egy háztartási kisgépestől,vadiújnak néz ki egyébként,AAA kategóriás,eco programmal.
        Nekem sem telik meg minden nap(csak az evőeszközös rész- extra mennyiségű kiskanalat használunk,fel sem tűnt eddig),bár nem főzök csak hétvégén.

        Zaj: kicsit hangosnak találom,de este indítom csak el,amikor felmegyünk aludni,így viszont egyáltalán nem zavaró.

        Lidl-s W5-s cuccot használok,teljesen meg vagyok elégedve vele,és az ára is baráti- bár tény,nem öko.
        Ecettől félek egy kicsit -én régen a gőztisztítómba akartam tenni,de azt írták a használatira,hogy ne,mert tönkre vágom vele a gépet.Ez mosogatógépre szerintetek nem áll?
        Jucus
        Peti (2005.07.17) és Eszter(2007.11.07) anya

        Comment


          tipetupa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Bedöglött a mosogatógépem, valahol ereszt, és ugyan csak pult alá épített, nem integrált, de az egész konyhabútort szét kell szednünk, hogy ki lehessen csövezni... Kb. 2 hónapja lett beszerelve, brühühü...
          A teljes képhez hozzátartozik, hogy nem 2 hónapos, hanem már vagy 8 éves szegénykém, vagy még több, csak ezen a helyen van 2 hónapja beszerelve, költözött a konyhánk, utána jó ideig csak pult alá volt téve, de most köré került az új konyhabútor, minden passzra rögzítve, bosszantó.
          De: AEG gép, új korában nagyon okosnak számított, igazából most sem hiányzik róla semmi, az egyetlen "bajom" vele (amikor működik), hogy a legrövidebb program is 70 perc felett van, ez egy üvegprogram, üveget szépen mosogat, mást értelemszerűen nem annyira. A következő program 90 perc felett, az intenzív 70 fokos 130 perc körül, én ezt szeretem a legjobban, csak hosszú. Anyu gépe Bosch, sokkal újabb, mint ez, de mégis hangosabb, az inox-bevonata sem olyan szép, mint ennek, de fél óra alatt is el tud mosogatni (alacsonyabb hőfokon ugyan, de szépen).
          Ennek az AEG-nek ez már a harmadik meghibásodása, először valami elektronikai hiba miatt nem melegített, így hideg vízzel próbált mosogatni és nem tudott szárítani, a szerelő pár perc alatt megcsinálta, azt mondta, típushiba, már akkor is volt vagy 6 éves, egy forrasztás volt az egész, szinte csak a kiszállásért kellett fizetni. Másodjára megint ez, szerelőt nem hívtunk, szétszedte Férj, belenézett, megmozgatta a drótokat, visszaszerelte és működött. Most viszont a hibakódja alapján ereszt valahol, amiből mi semmit nem érzékelünk, mert az aljában van egy beépített tálca egy úszóval, ami ha megmozdul, mert a tálca felfog valamennyi szivárgó vizet, akkor letilt az egész, és villog meg üzenget, hogy mi a baja. Okos dolog, sokkal jobb, mintha elárasztana mindent a víz. Nem tudom, másnak is van-e ilyen középkorú gépe és hogy ez sok hibának számít-e vagy nem, nekem most sok De nagyon sokat megy, naponta egyet mindenképpen, hétvégén, ha nagyobb főzést csinálok, akár 2-3-at is, én kézzel alig mosogatok.
          Bölcsesség, Boldogság, Béke, Baba :-)

          Comment


            Tipetupa, azért egy 8 éves gépnek sztem megengedhető, hogy meghibásodjon, még akkor is, ha AEG
            Egyébként nálunk is téma a mosogatógép éppen,. illetve anyuméknál. Nekik siemens és bosch volt (apum a bosch viszonteladója - igaz más területen - de ismeri a dolgaikat), azt mondják sohatöbbet egyiket sem. A Bosch-sal csak bajuk van, mióta megvan,pedig vadiúj.
            A mosógépük Indesit, szinte 2havonta elromlik, apu most utánajárt a neten és arra a következtetésre jutott, h aki gondot akar magának, az indesitet vesz
            Persze mindenki másra esküszik.
            Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

            Comment


              Kockapaci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              ahol venni lehet, ott többnyire van olyan opció is, h hazahozzák.

              ----------
              jah szerintem jó, az időkijelző, h mennyi van még hátra. nálunk egy helyre megy a mosógéppel a víz és így tudom, h mennyit kell várni, ha véletlenül akkor kéne azt is. meg amúgy is, ha elmegyünk itthonról, szeretem kicsit nyitva hagyni.
              azt tudom, hogy van, de azok olyanok is...volt már ilyen és kb csak bedobták az ajtón és mi rakhattuk a helyére.:S a másik meg az hogy nekem még a héten kellene, és legtöbb helyen 3-4 napot ígérnek aztán még aztért is fizethetek hogy gyakorlatilag nem csinálnak semmit.
              Utoljára szerkesztette Anik; 2011.01.06., 17:32.

              Comment


                Hát, nemtom, mi az összes háztartási gépet házhoz szállítattuk azzal a céggel, ahol vettük őket. A bekötés már nem az eladó cég dolga, ahhoz szakember kell...sztem
                Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

                Comment


                  Lujza eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Tipetupa, azért egy 8 éves gépnek sztem megengedhető, hogy meghibásodjon, még akkor is, ha AEG
                  .
                  Igen, tudom, igazad van, kemény vagyok vele, inkább magamra haragszom, hogy miért szereltettem ekkora mosogatót, hogy 6 bögre fér bele maximum, mert nincs bajom egyébként a kézi mosogatással, csak ez sokkal kényelmesebb.
                  Bölcsesség, Boldogság, Béke, Baba :-)

                  Comment


                    A honlapja szerint a használtmílés-Robi ki is viszi, be is köti, persze nem tudom, jó-e a használt is (nekem jó lenne, de jó ám!!!) és nem tudom, mikor tudná, mi van neki készleten.
                    Kinga, Nektek tőle van: Jól emlékszem, hogy használtan vettétek, ugye?
                    Szilva, Ti? Ti hol vettétek?
                    (9 éves a mosógépem, minden perc ajándék azt hiszem, eddig ugyan semmi baja, de Whirlpool, igaz, még a régi hatodik érzékes széria, állítólag azok jobbak)
                    Bölcsesség, Boldogság, Béke, Baba :-)

                    Comment


                      Igen, de ő szakember is és úgy forgalmaz, ha jól tudom. De pl. egy Elektro...rld vagy Metr.. vagy Satu...tól sztem nem elvárható, h be is kösse. Más kérdés, ha közvetlenül a márkaboltból rendeled, mert ott azt hiszem feltétel is, h csak akkor jár a garancia, ha az ő szakijaik üzemelik be.
                      Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

                      Comment


                        tipetupa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        A honlapja szerint a használtmílés-Robi ki is viszi, be is köti, persze nem tudom, jó-e a használt is (nekem jó lenne, de jó ám!!!) és nem tudom, mikor tudná, mi van neki készleten.
                        Kinga, Nektek tőle van: Jól emlékszem, hogy használtan vettétek, ugye?
                        Szilva, Ti? Ti hol vettétek?
                        (9 éves a mosógépem, minden perc ajándék azt hiszem, eddig ugyan semmi baja, de Whirlpool, igaz, még a régi hatodik érzékes széria, állítólag azok jobbak)
                        az én mosógépem is ezekkel a paraméterekkel bír nagyon remélem, h még sokáig boldogít minket nagyon megkedveltem

                        most már nem biztos, h mernék wpoolt venni, de ze tényleg jó széria még!
                        Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                        Comment


                          Lujza eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Igen, de ő szakember is és úgy forgalmaz, ha jól tudom. De pl. egy Elektro...rld vagy Metr.. vagy Satu...tól sztem nem elvárható, h be is kösse. Más kérdés, ha közvetlenül a márkaboltból rendeled, mert ott azt hiszem feltétel is, h csak akkor jár a garancia, ha az ő szakijaik üzemelik be.
                          a bekötés csak akkor para ha ki kell neki építeni valamit. ha az előző helyére megy valami új, akkor simán beköti szerintem bárki.
                          Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                          Comment


                            Lujza eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            A mosógépük Indesit, szinte 2havonta elromlik, apu most utánajárt a neten és arra a következtetésre jutott, h aki gondot akar magának, az indesitet vesz
                            Persze mindenki másra esküszik.
                            Ez fájt...remélem 2 hónap múlva is csak szuperlatívuszokban beszélhetek a barátomról (egyébként a sütőm is Indesít,5 éves,és soha nem volt semmi baja)
                            Jucus
                            Peti (2005.07.17) és Eszter(2007.11.07) anya

                            Comment


                              Kockapaci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              az én mosógépem is ezekkel a paraméterekkel bír nagyon remélem, h még sokáig boldogít minket nagyon megkedveltem

                              most már nem biztos, h mernék wpoolt venni, de ze tényleg jó széria még!
                              Már talán én sem vennék ilyet, annak idején sokat törtük a fejünket, de akkoriban 100 körül nagyon okosban ez volt, vagy nagyon alap AEG. Én meg szerettem volna fél órás programot, szerettem volna tudni, mikor jár le, az 1000-es centri is nagyon jó volt akkoriban, ja, meg a 7 kg-os töltet volt még nagy szempont mellette. Úgyhogy ilyen lett, szeretem, anyóséknak éppen ilyen van, csak felültöltős, egyforma idősek a gépek, és az is bírja, le is kopogom gyorsan.
                              Anyuéknak AEG van, talán 16 éves, vagy valami ilyesmi. 2x látta szerelő, egyszer azért, mert nem tetszett a gépnek a vízvezetékrendszerben valami, és letiltott, másodszorra meg azért, mert akkoriban sokat ment 40 fokon, még főleg port használt Anyu, és azt mondta a szerelő, az lerakódott, és 40 fokon nem tudott rendesen tisztulni belőle, egy magas hőfokos mosógéptisztítós átmosás rendbe tette.
                              Anyu imádja, és ő is elég sokat mos, az árát már tuti behozta, bár amikor vették, talán 135 ezer Ft volt?? Akkor az azért őrült pénz volt érte (és ráadásul szét kellett vésni a fürdőszobaajtót, mert nem fért be, a nagy karácsonyi ajándékozás vésésbe torkollt:-)
                              Bölcsesség, Boldogság, Béke, Baba :-)

                              Comment


                                cassyo76 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Lidl-s W5-s cuccot használok,teljesen meg vagyok elégedve vele,és az ára is baráti- bár tény,nem öko.
                                Ecettől félek egy kicsit -én régen a gőztisztítómba akartam tenni,de azt írták a használatira,hogy ne,mert tönkre vágom vele a gépet.Ez mosogatógépre szerintetek nem áll?
                                nekem úgy rémlik, hogy gőztisztítóba tiszta vízen kívül semmi nem mehet, azért nem ajánlják az ecetet sem (mondjuk a mechanizmusát nem értem).

                                Ecet a mosogatógépbe: úgy rémlik, hogy Vegyésszel már kielemeztük párszor (mosógépes topikban tán?), az az ecet ami az üzleteben kapható, nem olyan erős sav, hogy tönkretenne bármit is a gépben.
                                Saját példám: kb három éve van a mosogatógépem, kezdetektől kizárólag ecettel öblítek (nem hígítom, a 15%ost a flakonból nyomatom a tartályba), és semmi gondom vele.

                                Eszter
                                B1 (2004) és B2 (2007)


                                Új termékek érkeztek! http://dejavuvilag.hu/
                                Facebook, naponta frissül: https://www.facebook.com/dejavuvilag
                                Mamami topik: http://www.mamami.hu/forum/showthrea...t=deja+vil%E1g[/SIZE]

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X