Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Barátom, a mosogatógép

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Vásárlási szempontokhoz:
    - Milyen hőfokú mosogatásra van szükség? Én általában az 50 fokosat használom, teljesen elégedett vagyok az eredménnyel, de befőzési időszakkor jól jön, hogy tud sokkal magasabbat is, mert így nem kell a befőttesüvegek sterilizálásával szórakoznom, elvégzi a gép.
    - Apróságnak tűnik, de nálam mindig szempont a gépeknél, hogy minél egyszerűbb legyen a külső felülete, minél kevesebb gomb stb. Nagyon tudok bosszankodni, mikor a koszt kell vakargatni dombornyomott márkajelzésről pl. A miénken a programválasztó gomb is sülyesztett, így nincs vele semmi macera.
    Persze lehet, hogy mások nem ilyen lusták takarítani...

    Comment


      .....
      Utoljára szerkesztette Aja; 2011.11.01., 19:00.

      Comment


        Aja eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Hm. Akkor nem tudom. VEEEEEEEGYÉÉÉÉSZ!!!!!!!
        Lehet, hogy a millió az egyben tablettával van a baj.
        http://www.szamoca.eoldal.hu

        http://www.macoka.eoldal.hu

        Comment


          .....
          Utoljára szerkesztette Aja; 2011.11.01., 19:00.

          Comment


            Aja eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Hm. Akkor nem tudom. VEEEEEEEGYÉÉÉÉSZ!!!!!!!
            Az a baj hogy nem tudom hogy miből áll a tabletta. Milyenek a foltok matt fehérek? Mert akkor adott hogy valamilyen savoldhatatlan anyag csapódik rá az edényekre pld foszfát. Lehet hogy túl forró a víz? Az az érdekes hogy a folyékony mosogatószerek nagyon jók miért nem lehet a mosogatógéphez a kevésbé habzó változatot gyártani mint a mosógéphez. Mikor én a tablettát megláttam nem értettem miért nem folyékony a mosogatószer mert a citromosak nagyon jók kézzel avval mosogatok. Persze ha leöblítek a mi kemény vízünkkel egy rozsdamentes kanalat az vízköves lesz de a mosogatógépnél nem értem abban van ioncserélő nem szabadna ha működik egyáltalán.
            Nomen est omen.

            Comment


              .....
              Utoljára szerkesztette Aja; 2011.11.01., 19:00.

              Comment


                Aja eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Most erröl a folyékony mosogatószerröl jutott eszembe, múltkor kifogyott a tablettám, és sima mosogatószert öntöttem bele (frosch márkájú hehe, tehát nem habzós), és érdekes módon ugyanolyan tiszták lettek, mintha tablettát raktam volna bele... persze ezt csak egyszer mertem kipróbálni...
                Még az is lehet hogy sok az 1-ben helyett jobb lenne kevesebb az 1-ben mert annyira túl van adalékolva hogy a sok vegyszer egyszerre üledéket ad.Most már két éve nem mosok porral mert annál észre lehetett venni a túladalékolást.
                Nomen est omen.

                Comment


                  .....
                  Utoljára szerkesztette Aja; 2011.11.01., 19:00.

                  Comment


                    Aja eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Nemtom... tisztítómosás esetleg a gépednek? Ártani nem árt...
                    Teljesen új, és kezdettől fogva pöttyöz.
                    http://www.szamoca.eoldal.hu

                    http://www.macoka.eoldal.hu

                    Comment


                      .....
                      Utoljára szerkesztette Aja; 2011.11.01., 19:04.

                      Comment


                        Viki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Teljesen új, és kezdettől fogva pöttyöz.
                        De milyen színű? Fehér, szürke? Ujjal le lehet törölni? Más szerrel is ezt csinálja? Mintha az ioncserélő rossz lenne. Már ha van benne.
                        Nomen est omen.

                        Comment


                          Vegyész eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          De milyen színű? Fehér, szürke? Ujjal le lehet törölni? Más szerrel is ezt csinálja? Mintha az ioncserélő rossz lenne. Már ha van benne.
                          Nem tudom, van-e benne ioncserélő. Egyáltalán nem értek hozzá.
                          Ez egy Bosch SMS60M02EU mosogatógép.
                          Olyan pöttyök vannak rajta, mintha picit vízköves víz csöpögött volna rá.
                          Még csak egy mosogatótablettával próbáltuk. Calgonit All in One nevűt.
                          http://www.szamoca.eoldal.hu

                          http://www.macoka.eoldal.hu

                          Comment


                            illaberek eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Mondjuk ez a dönthető tüskerendszer nem egyszerű,ha annyira kell,nekem azt mondták a helyi Euronicsban,hogy még nem láttak dönthető tüskéset.
                            Na igen,cél a 3 A-s.
                            Szerintem a hátralévő időt kijelzősek is épp a drágábbak.

                            Ja,Öko-program,ami takarékosabb,csak lassúbb.Nem tudom,van-e már mindegyiken.

                            Aztán van ami kijelzi ha a só és öblítő fogytán van.

                            Ikra!(meg a többiek)Anyukám nemrég vett gépet(nemtom,asszem Electroluxot,beépíthetőt)és eddig csak natúrban használta 2 fázisú tablettável meg sóval.Ő még nem érdeklődött,én agyalok:hová kell az ecetet tenni(vagy öblítőt)?és mennyi fér bele?
                            Elvileg van egy kis rész a tablettatartó mellett,van benne egy tekerő,ahol tudod állítani az öblítő mennyiségét a vízkeménységhez.Na de hová megy az öblítő?Ki kell tekerni a nyilacskás dugót és alatta van egy tartály,vagy oda kell a dugóra önteni mindig pár ml-t?
                            Én amit láttam öblítőt az valami kék meg sárga volt 2 kis műanyagban egy lapon,totál azt hittem,azt is a rácsra kell akasztani,mint ahogy a citromot írtátok...
                            Na világosítsatok fel,plíz!


                            nekünk 45 cm-s bosch van, alul felül lehajtható tüskékkel. tényleg nagyon jó dolog, h lehet variálni!!!
                            Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                            Comment


                              Viki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Nem tudom, van-e benne ioncserélő. Egyáltalán nem értek hozzá.
                              Ez egy Bosch SMS60M02EU mosogatógép.
                              Olyan pöttyök vannak rajta, mintha picit vízköves víz csöpögött volna rá.
                              Még csak egy mosogatótablettával próbáltuk. Calgonit All in One nevűt.
                              Ha van magyar kezelési ott a részek között szónak kell lennie vízlágyító részről és regeneráló sóról ha van benne ioncserélő. Mivel tablettával megy könnyebben rakódik le a vízből és a szilárd tablettából anyag az edényekre. Mindenesetre meg kell próbálni más tablettát.
                              Nomen est omen.

                              Comment


                                Viki, a miénk is pöttyöz, de csak a műanyag edényeket. Megoldás rá, ha a szárítás végén kiveszem, és ezeket áttörlöm, mert a műanyagokat szárítja legnehezebben, a tárolódobozokat. Nekünk AEG van. Elég régóta megvan már, és mivel szeretem próbálgatni a mosogatószereket, meg Anyuval mindig cserélgetni szoktuk a tablettákat, így dupla annyit próbálok ki, szóval már egy csomó félét próbáltam. Anyunak - neki Bosch van - és nekünk is szinte a legeslegjobb a Te@co-ban kapható Poppy nevű tabletta, ami olcsó, és ettől a legkevésbé pöttyösek az edények. Egy próbát megér, tényleg nem drága.
                                Bölcsesség, Boldogság, Béke, Baba :-)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X