Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Barátom, a mosogatógép

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Nem tudom minek árthat, mivel az ecet az sav, a gyári öblítők meg nem tudom mik, még nem néztem az összetételét, lehet, nem is érteném... Kívülről műanyagos az öblítő tartó, de belül nem tudom miféle... Csak elgondolkodtam, és azóta se hívtam fel a szervízt, viszont nagyon örülök, hogy nem kerül vegyszer a poharakra, stb. mert a gyári öblítő csillogása nekem mindig ijesztő volt.

    Szóval hálám a tippért!!!
    Móni
    (3 gyerkőc, kedvenc iskolám: Summerhill)
    Közép Budai Klub

    Comment


      mirella, neten olvastam egy tippet, hogy a mosogatógépbe kéthavonta bele kell önteni egy flakon ecetet, és a legforróbb programon üresen indítani. Aki ezt írta, annak egy mosogatógép-szerelő mondta.
      Ma egyébként megcsináltam, és tényleg leszedte teljesen a vízkövet.
      Nőkért.hu

      Bogi vagyok, két gyerek anyja

      Comment


        Én az ecetezést még csak mosógépre hallottam tippként! De most már nem aggódom... Köszönöm!
        Móni
        (3 gyerkőc, kedvenc iskolám: Summerhill)
        Közép Budai Klub

        Comment


          Nekünk wörlpúl van, lassan 4 éves, olyan mint újkorában. Még soha nem mostam ki, ennek ellenére nagyon tiszta, pedig itt Pécsen durván vízköves a víz. Ecettel szoktam öblíteni, meg ha büdös, zsíros edényeket mosok, akkor az első mosásba is öntök, amikor a tabletta még a helyén marad.
          Mirella, a gépekbe ajánlott vízkőtelenítő is általában citromsavból van, úgyhogy ha nem bízol az ecetben, sztem citromsavat is tehetsz bele.
          Délibábszínház az egész világ...
          GABI, Iván (mindjárt 10 éves) és Anna Léna (6 éves) anyája

          Comment


            Én a védőnénim tanácsára a teába kinyomkodott fél citromokat tűzködöm be a tüskékre,és tényleg beválik,illatos és tiszta minden!
            1 boszorka van, 3 fia van

            Comment


              nekünk F*gor gépünk van, és hibátlanul müködik
              Eszter Szilárd (2009.febr.05.) és Bertalan (2010.május 12.) anyukája
              Didymos Simonban hordozós és boldog Hajtka tulajdonos!
              Eladó játékok itt és itt

              Comment


                Eszteer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                nekünk F*gor gépünk van, és hibátlanul müködik
                Nekem egy Old Man típusú mosogatógépem van. Teljesen automatikus. Kicsit öregecske, de még működik. Automatikusan kiválasztja a mosogatószert, és ha az érzékelői koszos edényt észlelnek azt elmossa leöblíti. Takarítógépként is funkcionál, de nem arra van kihegyezve.
                Józsinak hívják.
                Nomen est omen.

                Comment


                  mirella eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Nem tudom minek árthat, mivel az ecet az sav, a gyári öblítők meg nem tudom mik, még nem néztem az összetételét, lehet, nem is érteném... Kívülről műanyagos az öblítő tartó, de belül nem tudom miféle... Csak elgondolkodtam, és azóta se hívtam fel a szervízt, viszont nagyon örülök, hogy nem kerül vegyszer a poharakra, stb. mert a gyári öblítő csillogása nekem mindig ijesztő volt.

                  Szóval hálám a tippért!!!
                  Mivel az ecet szerves és ehető sav a rozsdamentes belsőnek és műanyagoknak nem árt. Van akit iritál az illékony ecet gőze az használhat 30-40 %-os citromsavoldatot is. Csak a citromsavat oldatban ne tegyük el hosszabb időre. Mindíg ajánlatos frissen készíteni. Ez a mosogatógép belsejének vízkőmentesítéséra vonatkozik természetesen. Az öblítéshez meg jó az ecet mert az edényekről elpárolog.
                  Utoljára szerkesztette Vegyész; 2009.12.14., 14:33.
                  Nomen est omen.

                  Comment


                    Encsi70 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Én a védőnénim tanácsára a teába kinyomkodott fél citromokat tűzködöm be a tüskékre,és tényleg beválik,illatos és tiszta minden!
                    Ez jó ötlet mert fertőtlenítő és illatosító hatású a kioldott citromolaj, csak ne reszelt héjú citromot tégy bele.
                    Nomen est omen.

                    Comment


                      Vegyész eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Nekem egy Old Man típusú mosogatógépem van. Teljesen automatikus. Kicsit öregecske, de még működik. Automatikusan kiválasztja a mosogatószert, és ha az érzékelői koszos edényt észlelnek azt elmossa leöblíti. Takarítógépként is funkcionál, de nem arra van kihegyezve.
                      Józsinak hívják.
                      Hena
                      Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
                      ClauWi hordozási tanácsadó

                      Comment


                        Nekünk nincs kandallónk, ne én meg úgy hallottam, hogy a következő használattól a rárakódott korom simán leég...+ amit Boribon írt, azt is mondták.
                        Kata - G [a másik felem] - L (10) Gy (7) M (3) és egy sün
                        www.magyarinda.hu - MAGYARINDA topic - FB oldalunk
                        hordozókölcsönzés és próba_baba- és gyermekhordozási tanácsadás_kész termékek

                        Comment


                          Vegyész!
                          Köszi, köszi az ecet és mosogatógép aggódásomra adott választ. Nagyon nagyon szeretem az érzést, hogy nem vegyszer rakódik az edényekre, ez az év tippje volt Ikrától!!!))

                          (Az első évben mikor megvettük a gépet és még csak 3-an voltunk, csak nagy családi ünnepekkor kapcsoltam be és morogtam rá így is, hogy 120 percig megy a program, miközben én elmosogatok 20 perc alatt. Ma nem bírnám nélküle... Amúgy meg rájöttem, hogyan rövidítsem és tegyem némileg gazdaságosabbá a működését. Lezárom amikor befejezte a mosogatást, szárítani teljesen felesleges az edényeimet.)
                          Móni
                          (3 gyerkőc, kedvenc iskolám: Summerhill)
                          Közép Budai Klub

                          Comment


                            Encsi70 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Én a védőnénim tanácsára a teába kinyomkodott fél citromokat tűzködöm be a tüskékre,és tényleg beválik,illatos és tiszta minden!
                            Most biztos hülyeséget kérdezek, de a citrom héjában lévő gombaölőszer megsemmisül 65 fokon?
                            A férjem minden nap teázik, de a citrom héjától, ha nem vigyáz, igen hamar bőrproblémái tudnak lenni.
                            Judit, négy fiúcska anyukája

                            Comment


                              Egyébként nekünk egy bosch gépünk van, naponta egyszer mosogatunk vele, azt hiszem 4 éve már, hogy megvan, remekül működik.

                              Viszont ha most akarnék gépet venni, akkor egy használt Miele gépet vennék inkább. Reklámozni nem szeretnék, de ha valakit érdekel, szívesen írok egy tippet, ahol olcsón megbízható minőségű Miele gépet lehet beszerezni.
                              Mi egy ilyen szárítógépet vettünk egy éve, és nagyon-nagyon meg vagyunk vele elégedve.
                              Judit, négy fiúcska anyukája

                              Comment


                                mirella eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Nagyon nagyon szeretem az érzést, hogy nem vegyszer rakódik az edényekre, ez az év tippje volt Ikrától!!!))
                                ennek szívből örülök

                                Eszter
                                B1 (2004) és B2 (2007)


                                Új termékek érkeztek! http://dejavuvilag.hu/
                                Facebook, naponta frissül: https://www.facebook.com/dejavuvilag
                                Mamami topik: http://www.mamami.hu/forum/showthrea...t=deja+vil%E1g[/SIZE]

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X