Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Befőzés, aszalás,fagyasztás tartósítás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Micimalacka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ti szednétek diót más fájáról?

    Itt rengeteg diófa van utcán, de mind magánház előtt. Mármint egy sem ilyen piactér, tér stb. helyeken és a zuram mindig rám szól, hogy ne merjek, mert milyen gáz.
    De én meg minden éven eltervezem a zöld dió likőrt, és sose merek szedni
    nem ismersz senkit akitől megkérdezhetnéd? mármint egyiket sem akiknek a háza előtt van?
    Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

    Comment


      Anais eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Az utca közterület.
      na igen de én pl nem szedném le, ha mondjuk tudom h valakié, az a szomszéd ültette locsolgatja stb. más ha elárvult telken van, de mondjuk ott is a tulajé...

      én mondjuk pont ezért nem ültetnék utcára termő fát mert félnék h leszaggatják. egyrészt mert ha gondozom én szeretném, másrészt van aki elég vandál módon teszi ezt...

      szóval szerintem korrektebb szólni.

      és simán lehet h örülnek is h valaki összeszedi és szól is és nem tépi le a fát közben
      Utoljára szerkesztette Kockapaci; 2015.06.29., 10:05.
      Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

      Comment


        Mondjuk, én se kopasztanék meg egy fát. Pedig az utcánkban van pár, amikre rárohad a szilva meg a meggy minden évben.

        Comment


          kár érte
          Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

          Comment


            Én ha látnám, hogy valahol minden évben rárohad, akkor biztosan megkérdezném!
            Ági vagyok Benedek (2013.12.14.) anyukája. Balettet tanítok

            Eladó rucik és könyvek

            Comment


              A szomszédságunkban van egy telek, aminek az első felét művelik, a hátsóra rá se bagóznak. Bekerített telek.
              Szívfájdalmam, hogy minden évben ott rohad le a fáról kb. 100 kg meggy. Idén is. Átnyúltam, megkóstoltam, nagyon finom édes-savanyú meggy.
              Már az is eszembe jutott, hogy elmegyek hozzájuk (hátsó szomszédok vagyunk, így ők másik utcában laknak, nem mellettünk), és felajánlom nekik, hogy szedd magadban leszedem a meggyüket.
              Ha szednék róla észre sem vennék, de azért szólás nélkül nem szedem le, na jó néhány szemet megkóstoltam.


              Egyébként olyan szeretettel nézek arra a fára mindig, egyszer az enyém lesz.... Szeretnénk hozzávenni a telkünkhöz, csak még egy kicsit a férjemet kell puhítani, illetve az árban megegyezni.
              Utoljára szerkesztette Matykóka; 2015.06.29., 11:02.
              Móni
              Zs. ősz M. tavasz M. tél

              Comment


                Móni, az Univerzum nyilvánvalóan azt akarja, hogy sok meggyet egyetek.

                mauglina eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Én ha látnám, hogy valahol minden évben rárohad, akkor biztosan megkérdezném!
                Én is mindig tervezem. Az a bajom, hogy nem egyszerre érik. Mondjuk, ha megbeszélném a tulajjal, biztos tudnám folyamatosan szedni, ami már megérett. Ami miatt nagyon fáj a szívem, az egy hatalmas fügebokron termő rengeteg füge. Az egy telken belül van. Őket se mertem még megkérdezni.

                Comment


                  Kerdezzetek meg, meg az is lehet, hogy tok jo fejek, es szereztek kedves ismerosoket a falun belul! Ha meg bunkok, akkor semmit nem vesztettel!
                  ++++
                  Judit, Noémie (2007), Ábel (2010) és Sacha (2014) mamája

                  Comment


                    Anais eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Verus, szuper! Milyen cukrot tettél bele? Azzal keverted el a pektint?
                    Igen, most belekevertem a cukorba, még így is össze akarta állni, de mivel nem forró lekvárba öntöttem, végül el tudtam keverni.
                    Most csak fehércukrot tettem, mert barnát a múltkor elhasználtam
                    Verus és az örökmozgók: S(9,8) & B(6) & B(0,9)
                    hordozási tanácsadó (ClauWi)
                    KreaTúra blog
                    "Akkor jársz jól, ha mind közelebb lépsz ahhoz, amitől félnél"

                    Comment


                      [QUOTE=Anais;3740691]Móni, az Univerzum nyilvánvalóan azt akarja, hogy sok meggyet egyetek.


                      Na ja. Ami még visszafog, hogy nekünk is rengeteg meggyünk van. Na de ha az enyém lenne biztosan nem hagynám veszni.
                      Móni
                      Zs. ősz M. tavasz M. tél

                      Comment


                        Ha rajtam múlna nem lenne egy talpalattnyi hely sem a kertben ahová nincs ültetve. A férjem aki visszafog. De mivel nagyon jól sikerült a fekete ribizli ivólevem ezért már meg is van a helye a következő 8-9 bokornak amit idén ősszel ültetek, plusz egy fügének, már ki is néztem a fajtáját a neten. Illetve rávettem, hogy csináljunk egy nagy támrendszert az ősszel ültetendő 6 kivipalántának.
                        Móni
                        Zs. ősz M. tavasz M. tél

                        Comment


                          Füge.

                          Comment


                            Szerintetek ha olyan 10-15 kis üveg sárgabarack lekvárt szeretnék (inkább többet, mint kevesebbet), akkor kb. hány kg barackot vegyek? Van ilyesmi tapasztalatotok?
                            Gondolom, hogy fajtától is függ, de momentán azt sem tudom, hogy 10, vagy 50 kilót vegyek.
                            Úgy tervezem, hogy rövid ideig főzöm majd és dzsemfix-szel (ha szerzek addig, akkor pektinnel) sűrűsítem majd.
                            Ági vagyok Benedek (2013.12.14.) anyukája. Balettet tanítok

                            Eladó rucik és könyvek

                            Comment


                              Hát inkább 10-et mint 50-et. 10 kilóból egyébként nem 10-15 kis üveg lesz, hanem sokkal több. Ha kevés ideig főzöd és pektinnel sűríted, akkor szinte semmit sem veszt a mennyiségéből. Azt nem tudom megmondani, hogy mennyi lesz 10 kilóból, de szerintem duplája is vagy még több mint amennyit terveztél.
                              Móni
                              Zs. ősz M. tavasz M. tél

                              Comment


                                Én elnagyoltan úgy szoktam számolni, hogy annyi kg, ahány üveg (plusz pár darab), de én 7 dl-ekbe főzök . De ha leosztod, akkor talán segít a számolásban.
                                Utoljára szerkesztette Batyuklán; 2015.06.29., 15:14.
                                Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X