Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Befőzés, aszalás,fagyasztás tartósítás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #31
    Hetti, köszi a tippet, Anyukám aszalta tavaly, ha idén is lesz energiája (éljenek az anyukák!!), akkor megpróbáljuk. Csak most olvasom az aláírásodat, de jóóóóóóóó hogy megtaláltál minket!!

    Eszter
    B1 (2004) és B2 (2007)


    Új termékek érkeztek! http://dejavuvilag.hu/
    Facebook, naponta frissül: https://www.facebook.com/dejavuvilag
    Mamami topik: http://www.mamami.hu/forum/showthrea...t=deja+vil%E1g[/SIZE]

    Comment


      #32
      Nekem is van aszalógépem, almát, körtét, gombát! (pizzára, mártásba), de paradicsomot napon szoktunk. Egyáltalán nem bonyolult, az a lényege, hogy este kell felkarikázni, és besózni. Én egy régi hűtő rácsaira szoktam rakni, alá gáztepsi. Éjjel lecsöpög a leve, reggel mehet ki a napra. Nem kell rá semmi, mert a só miatt nem mennek rá a legyek és bogarak sem. Igaz este be kell hozni, de 2 forró nap alatt kész. pici üvegekbe töltjük olivaolajjal, bazsalikommal, kicsi ecettel e tetejére, és ajándéknak is elsőrangú!!!
      szilvi
      AromóAmbrus 2003.02. VacskamatiVince 2006.05. LencsilányLenke 2008.08.

      Comment


        #33
        mi a gombát felszeletlve felfüzzük és úgy szárítjuk kint a verandán!
        Réka
        Botond '07.dec., Luca Villő '11.márc., és Zselyke a '13.novemberi "babaillat"

        Comment


          #34
          Miket tudtok, betojás...én meg azt hittem, a fehércsokis eperlekvárommal én vagyok a nagy befőzős guru....
          Boglárka 2005.08.15 Zétény 2008.07.22.

          Comment


            #35
            Köszönöm Eszter. A nővérem ragasztotta rám a lelkesedést és tőle hallottam erről az oldalról. Egyelőre kibic üzemmódban működöm.
            Utoljára szerkesztette ylang; 2009.05.07., 23:44.
            HettiAncsa-3 húga és serpája

            Comment


              #36
              ylang eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Egyenlőre kibic üzemmódban működöm.
              Szia Hetti! De jó, még egy kibic... Én is. De rengeteget tanulok, remélem, egyszer még jól fog jönni.
              Orsi, Anna (2011) Marci (2013) Zsófi (2014) és Bori (2017) anyukája
              ...batyut kötött a hátára, csuhajja...

              Comment


                #37
                Arról nem is beszélve, hogy ezzel is már a nagy egész részének érzem magam kicsit
                Utoljára szerkesztette ylang; 2009.05.07., 21:46.
                HettiAncsa-3 húga és serpája

                Comment


                  #38
                  tök király ez a topik!!!

                  Comment


                    #39
                    NAgyon jó a lekváros összefoglaló is Annyit hozzátennék, hogy én a jobb csírátlatlanításért, és hogy az üvegek nehogy repedjenek, a sütőbe szoktam tenni au üvegeket úgy, hogy egy tepsibe teszek pár cm vizet, bele a tiszta üvegek, és jól felforrósítom. Így megy bele a mindenféle, úgy, ahogy Ikra írja. A múlt héten találtam kinn a kisházban két üveg 3 éves almalekvárt. Gyakorlatilag kiszáradt, de nincs más baja
                    Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                    Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                    Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                    írj a gmailemre az is cyanus

                    Comment


                      #40
                      Én mostanában mosogatógépben mosom az üvegeket, és igyekszem úgy időzíteni, hogy úgy érjen véget a program, hogy az üvegek még forrók legyenek, amikor bele kell tölteni a masszát, így tiszták is, melegek is.
                      És ezt a tepsis vizes megoldást én is alkalmazom, csak felül, a gázon. Tehát alágyújtok a tepsinek, amiben állnak az üvegek vízben. Ja és nem szoktam fejrefordítani az üvegeket (valahogy nem tetszik, hogy dzsuvás lesz a kupak belülről...)

                      Eszter
                      B1 (2004) és B2 (2007)


                      Új termékek érkeztek! http://dejavuvilag.hu/
                      Facebook, naponta frissül: https://www.facebook.com/dejavuvilag
                      Mamami topik: http://www.mamami.hu/forum/showthrea...t=deja+vil%E1g[/SIZE]

                      Comment


                        #41
                        Ikra, pont most olvastalak a bodzásban is (az eddig valahogy kimaradt )

                        Egyszer majd mosogatógépben fogom csinálni A sütő csak azért kell, mert a gázon a legnagyobb fazékban szokott lenni a lekvár, oda nem fér . Fordítgatni én sem szoktam, mégpedig hasonló okokból
                        Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                        Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                        Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                        írj a gmailemre az is cyanus

                        Comment


                          #42
                          Akinek van aszalógépe, milyen márkát érdemes venni? Elég nagy szórás van árakban...

                          Lekvár-felfordítás: tavalyelőtt kicsit sűrűbbre sikerült a narancslekvár, és miután visszafordítottam, sem tért vissza az üveg aljába a cucc....így volt egy egycentis levegőcsík alul, és utána következett a lekvár.
                          Kata
                          Tamás Krisztián (1996.11.18.) Mira Zoé & Gergő Bence (2008.04.19.)
                          Drukkokat kérek, autóbaleset utáni vizsgálatokhoz és regenerálódáshoz! Köszönöm

                          Comment


                            #43
                            ikra eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            dr. Tóth Ferenc növényvédelmi agrármérnök, a Szent István Egyetem tanárának a Biokultúra 2004. évi 3. számában megjelent „Befőzés férfi módra…” c. cikkében megfogalmazottakból idézünk:
                            Nem akartam az egész részt bemásolni, de ehhez kapcsolódódan kérdezném, hogy viszont akkor mennyi ideig kell főzni a lekvárt, hogy tényleg ne legyen semmi gond. Lehet, hogy nagyon zöldfülű a kérdésem...
                            Heni és Timi (mi) - (2008.07.22) , na meg a BeBuhttp://bebu.hu

                            Timi már oviba jár! Van hely, ahová felvették!!

                            Comment


                              #44
                              Nagyon szuper ez a topic.
                              Én most fogom kipróbálni a tartósítószer mentes eperdzsem készítést.
                              De most, hogy végigolvastam a topicot, egyre jobban izgat az aszalás is.

                              Paci!
                              Te mindenhez értesz?
                              Dani (2008.07.17.) Zsombor (2010.06.11) és Misu (2012.11.24.)
                              E-MAIL címem.

                              Comment


                                #45
                                nem, könyvben van, nem a fejemben
                                Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X